קצב איטי בP2P ב-012 מול 014 - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קצב איטי בP2P ב-012 מול 014

KingYog

Recommended Posts

שלום,

אני מחובר לאינטרנט 012 כבר 3 שנים וסה"כ עד עכשיו הייתי דיי מרוצה, אבל בחצי שנה האחרונה החלה האטה משמועתית בקצב ההורדה שלי בתוכנות ה-P2P השונות.

החלטתי לבדוק את הנושא כשאני ואחי(שלו יש מחשב אחר עם ספקית אחרת - 014) מורידים את אותו דבר באותה תוכנה עם אותם ההגדרות.

הבדיקה: הורדנו טורנט בגודל 9 וחצי ג'יגה - אני מעולם לא סיימתי להוריד את הטורנט וזה היה לאחר שישה שבועות - הגעתי ל-30% עלובים.

אחי סיים, בנוסף אני לא הורדתישום דבר במקביל, אחי כמובן הוריד.

ההבדל היחיד בינינו היה בתשתית אני בכבלים, אח שלי ב-ADSL .

חשבתי שיש שתי דרכים לטפל בהבדל:

1. להחליף ספק.

2. להחליף תשתית.

החלטתי בשלב הראשון להחליף ספק.

לאחר כיומיים עם הספק החדש (014) - אני כמובן ימשיך להתרשם ואדווח בהתאם. אין ספק שמהירות ההורדה השתפרה בטירוף. -

אני מוריד ב-150KB בצורה כמעט קבועה.

כרגע אני לא מתכוון להחליף תשתית.

אני הסקתי את המסקנה שלי - חברות האינטנרט לא תמיד רוצות או יכולות לספק את מה שהן מתחייבות ולי כלקוח מגיע הזכות לדרוש את מה שאני משלם עליו.

אני לא יודע אם 012 עשו בכוונה אבל עם העובדות אי אפשר להתווכח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צודק לחלוטין. למרבה הצער, שום דבר ממה שאתה אומר לא חדש.

לפני כחודשיים וחצי (אמצע יוני, פחות או יותר) 012 החלו להגביל בטירוף את קצב ההורדה ב-P2P לרבים מלקוחותיהם. ניתן היה לראות זאת בכמות התלונות שצצו בפורומים שונים בערך בזמן הזה (כאן, בתפוז, בעוד מקומות). ייתכן מאוד שזה היה קיים גם קודם לכן, במידה פחותה (אתה מתלונן על מצב שקיים כחצי שנה).

הם לא מודים בכך שהם עושים זאת בכוונה, ואולי הם באמת לא עושים זאת בכוונה, אבל התופעה קיימת. אני הייתי באותה סירה, ולאחר שהוכחתי להם בבדיקה מקבילית מול 014 שהם מקור הבעיה, הם הסכימו לנתק אותי, למרות שהייתי בהתחייבות (כמובן, לאחר מספר לא מבוטל של טרטורים).

התשתית אינה הבעיה כאן בוודאות, משום שהיא מחברת אותך רק למרכזיות ולשרתים של הספק, ולא חסר רוחב פס בתוך הארץ. רוחב הפס לחו"ל הוא הבעיה הקשה שרוב הספקים סובלים ממנה.

לפי מידע אחרון שיש לי, ל-014 יש בערך פי 6 רוחב פס מאשר לספק הבא (012 לצורך העניין) וזה מסביר מדוע כרגע יש הבדלים כל-כך גדולים בטיב השרות המסופק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מתעלק על השירשור...

גם אני לקוח מאוכזב של 012, יש לי 1.5 מגה בתשתית של בזק ADSL והמחשב מחובר ישירות למודם (אין רשת עם עוד מחשבים).

דרך הדפדפן אני מוריד במהירות סבירה (160-190K) אבל זה נופל באימיול, בביטורנט ובמשחקים ברשת דרך שרת.

בP2P קצב ההורדה שלי לא עובר את ה10K ובמשחקים כמו באטלפילד2 יש לי המון ניתוקים מהרשת תוך כדי משחק או בזמן ההתחברות לשרת..

הרגע סיימתי שיחה עם התמיכה שלהם, נאמר לי שלא ידוע על שום חסימה - לא פורטים ולא נעליים. כמובן שאני סקפטי בנושא הזה

אבל בכל זאת הם לא הצליחו לפתור לי את הבעיה.. התשובה לגבי הP2P היא שהם לא תומכים את התוכנות האלה

ולגבי המשחקים ברשת הם ביקשו רשימה של השרתים הבעייתים אבל זה קורה בכל שרת, בחלק מהפעמים זה תוך כדי משחק ובחלק זה בהתחברות לשרת.

התשובה שלהם הייתה סוג של התחמקות אלגנטית, לא קיבלתי תשובה וגם לא פתרון מעבר לזה שהנושא עבר לבכיר יותר

זקוק לייעוץ

מה אפשר לעשות בנושא? אני מחוייב אליהם לעוד חצי שנה ואני בשום אופן לא ישלם על שמגביל אותי בשימושים שלי.

מתן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב יותר מידי רעיונות יצרתיים אין לי..

תנסה להתחמק מהתחייבות או לפחות לברר מה התנאים ליציאה מההתחייבות ואז תחשוב אם כדאי לך או לא, בכל מקרה עוד חצי שנה של הורדות איטיות זה מבאס.

בתור זה בכלל יותר מבאס כי אם אתה לא יכול להוריד ובנוסף לא יכול לשחק ברשת - תסיק את המסקנות שלך לבד.

בכל מקרה תחשוב על זה ככה: אתה לקוח שמשלם ממיטב כספו ומגיע לך להיות מרוצה מהמוצר שעליו אתה משלם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הקטע הוא שהם מכחישים בכל תוקף כל דבר בקשר לחסימה,הגבלה או העדפה.

התשובה היחידה שקיבלתי היא שזה יועבר לטיפול של בכיר יותר - התחמקות מתשובה ופיתרון לבעיה.

בכל מקרה האפשרות היחידה היא תשלום של קנס כספי, ז"א לשלם את יתרת החודשים שנשארו לי כדי להתנתק מהם (רמאות לשמה)

ולהתחבר לספק אחר.

בקיצור כל מי שקורא את ההודעה הזו - לא להתפתות ולהירשם ל012, הם לא אמינים ולא נותנים תמורה לכסף!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תגיד להם שניסית על אותו מחשב להתחבר עם משתמש של 014 ואתה רואה הבדלים של שמים וארץ, משמע הבעיה היא אצלם.

תדגיש שלא מעניין אותך אם הם עושים חסימה מכוונת או אם סתם יש להם תקלה טכנית - הם לא מצליחים לפתור לך בעיית האיטיות ולכן עליהם לנתק אותך, משום שהם אינם עומדים בהתחייבות.

הם יטענו שהם לא מתחייבים לספק מהירות ב-P2P/חו"ל. תגיד שזה לא מקובל עליך, משום שספק אחר מספק את המהירות גם ב-P2P וגם בחו"ל, ושאינך מוכן בשום פנים ואופן לשלם להם קנס.

יגידו לך שאין מה לעשות, יעבירו אותך מתמיכה לשירות לקוחות וחזרה, תמשיך להציק, תבקש לדבר עם מנהל בכיר. יגידו לך שאי-אפשר, תמשיך להתעקש לדבר עם אדם שיש לו סמכות לבטל לך את ההתחייבות.

היה תקיף ונחוש, אך לא חצוף או צעקן.

בסוף הם יישברו ויבטלו לך את האינטרנט גם בלי שתדבר ישירות עם אותו מנהל בכיר.

סמוך עליי - כך זה עבד אצלי וגם אצל מישהו אחר פה בפורום.

בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...