הגיע גם ה-2407WFP - חוות דעת זריזה. - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הגיע גם ה-2407WFP - חוות דעת זריזה.

tmpusr

Recommended Posts

ארז (בגירה) יסקר אותו בקרוב באופן מקצועי. זו חוות הדעת האישית שלי.

* REV04, ללא פיקסלים מתים.

* על המדבקה בעברית כתוב "מיוצר באירלנד" אבל במדבקה באנגלית כתוב "made in Cazech Republic" :lol:

* נקנה ישירות מהיבואן (דרך העבודה).

1. איכות תמונה: מצויינת ואחידה לכל רוחב המסך (והוא ר-ח-ב). מעט כהה בפינות אבל בקושי מורגש.

מעט מאוד BLEEDING למטה אבל גם כן כמעט ולא מורגש.

2. איכות טקסט: טובה מאוד, אך פחות טובה מזו של ה- 2007FP. גודל ה-dot pitch מורגש יותר אבל גם הפונטים נוחים יותר לעבודה.

טקסט שחור על רקע לבן נראה טוב והרקע נשאר אחיד. טקסט קטן לבן על רקע שחור מקבל גווני סגול-אדום ברורים ומטושטש יותר.

עם רקע בהיר יותר (אפור למשל) הבעיה כמעט נעלמת. אותה בעיה קיימת אבל פחות מורגשת ב-2007FP

עוד בעיה היא ירידה מורגשת של איכות הטקסט במצב PIVOT - במיוחד עם כרטיס מסך מובנה + VGA. ב-DVI זה פחות מורגש.

גם ב-2007FP יש ירידת איכות מסויימת אבל מורגשת הרבה פחות, גם ב-DVI

3. דיוק צבעים: נראה טוב אך אי אפשר לומר ללא מכייל. הצבעים נראים טבעיים ולא רוויים או זרחניים.

4. סרטים: אפקט נצנוץ כמעט לא מורגש אבל בגלל הגודל והרזולוציה המפלצתית, כל סרט שאינו HD ישר מפגין ארטיפקטים ואפקטי דחיסה.

זה לא המסך לצפות בו ב-HOT או אפילו בתכני אם אתם לא צופים ממרחק של מטר וחצי-שניים.

HD ו-H264 נראים מ-ד-ה-י-ם ופשוט קשה להתנתק מהמסך.

5. משחקים: מהיר בהחלט, ללא קורונה או גוסטינג. רק צריך כרטיס מפלצת כדי לרוץ על 1920X1200 בהגדרות גבוהות.

לא מומלץ לבעלי תקציב מוגבל לכרטיס מסך. ה-1950XT שלי עובד יפה מאוד (HL2EP1, OBLIVION, GRAW) עד כה.

6. ארגונומיה: כמעט מושלם - שלל כניסות וידאו, קורא כרטיסים, , סיבוב, הטיה וכמובן PIVOT.

* כפתור מעבר בין כניסות + כפתור לבחירת PIP - מאוד נוח.

* ה-PIVOT פה הוא כמעט לא שימושי בגלל גובהו העצום של המסך. אלא אם גובהך 2.30 מ', חייבים להסתכל למעלה-למטה כל הזמן.

זה לא אספקט טבעי לצפייה וגם הצוואר מתחיל לכאוב ;) . ב-2007FP ה-PIVOT דווקא מאוד שימושי כי הוא באספקט "סביר" יותר.

* הרוחב של המסך (1920) דורש המון תזוזה של העכבר לרוחב וכדי לעבור מצד לצד בתנועה אחת ובלי לנקוע את שורש כף היד

צריך להגדיל למקסימום את רגישות העכבר - אבל זה מקשה על הדיוק בעבודה עם העכבר. צריך להתרגל.

7. עבודה שוטפת - לעבודה משרדית ולסרטים באיכות XVID או מספיק בהחלט כרטיס מסך מובנה ישן (ניסיתי עם 915G).

לסרטים באיכות H264 או HD בהחלט יש תקיעות וצריך כרטיס מסך נפרד. ניסיתי HD 1080 עם 7300GS - עבד מצויין.

לסיכום:

* מסך מעולה, במיוחד לסרטים באיכות גבוהה ומשחקים אם יש לך את הכרטיס המתאים.

* לעבודה עם טקסט אני דווקא ממליץ על אחיו הקטן (שיש לי בעבודה) ה-2007FP. איכות טקסט עדיפה, PIVOT שימושי יותר

וגודל שפוי יותר שלא דורש נקיעה של שורש כף היד והצוואר.

* לגרפיקה - לא יודע, באגירה בטח ידע....

* מומלץ גם למי שבאמת צריך את כל כניסות הוידאו.

[mydell2407wfp1px7.jpg

mydell2407wfp1by0.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סחתיין על הביקורת, זה רק מעודד אותי שאני עצמי הזמנתי את המסך הזה.

מתי הזמנת אותו ומאיפה?(אני קראתי ש"דרך חברה", זה אומר שפשוט דרך מקום העבודה שלך?)

אני הזמנתי מפי.סי. סנטר כבר לפני שבועיים והוא עדיין לא הגיע. :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תתחדש ותהנה :xyxthumbs:

חוות דעת קצרה קולעת ועניינית.

הייתי מוסיף עוד שתי נקודות די חשובות לציון. הראשונה מתייחסת לעובדה שכיום במחירו אין לו שום מתחרים בשוק ( ה- 244T וה- FP241W יקרים ממנו בכ-50% ).

השנייה נוגעת לבעיות שלו להציג תוכני 1080p ממקורות וידיאו FHD קיימים ועתידיים, כגון נגני HD- ו- BluRay.

מה שכן השמועות אומרות כי בקרוב מאוד יצא ה 2408WFP ועימו הקץ לבעיות הללו.

ארז (בגירה) כבר סקר אותו באופן סופר מקצועי. זו חוות הדעת האישית שלי.

אני יודע שהוא התכוון לפרסם ביקורת אבל כנראה פספסתי. אפשר לקבל לינק?

דרך אגב נראה לי שאתה צריך שולחן גדול יותר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברכותיי על המסך!

כעת שאתה מכיר את המעלות והחסרונות של ה-2007FP וה-2407WFP, במידה והיה לך תקציב רק לאחד מהם - ויש לך במחשב את כל התמיכה החומרתית האופטימלית לכל אחד מהם - במה אתה היית מעדיף לבחור לשימוש כולל ביתי (לא דווקא לשימושי עבודה)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה תלוי באופן השימוש הביתי:

אם זה 70% סרטים ו-30% משחקים גלישה וטקסט - הייתי הולך על ה-2407 ללא ספק (וחוסך לשידרוגים תכופים של כ.מסך).

אם המצב הפוך - ה-2007FP ללא ספק, במיוחד בזכות איכות הטקסט ומצב ה-PIVOT השימושי באמת שלו.

אם זה 50%-50% עדיין הייתי נוטה לכיוון של ה-2007FP, במיוחד אם יש רחבה בבית שתפצה בעניין הסרטים בפורמט רחב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא המסך לצפות בו ב-HOT או אפילו בתכני אם אתם לא צופים ממרחק של מטר וחצי-שניים.

אז לפי המשפט הזה הבנתי שאפשר לחבר אותו לממירים דיגיטלים, אבל השאלה היא האם אפשר לחבר גם את המחשב וגם את הממיר בו זמנית אליו?

ולא פחות חשוב, האם זה נוח להשתמש בו בתור ומחשב(מניסיון אישי אם יש למישהו)

ומאיזה מרחק כדאי להשתמש בו בשימוש רגיל?

ושאלה אחת אחרונה, איך המחשב שלי(בצד) יפעיל את הרזולוציה המקורית של המסך בדסקטופ? האם הוא בכלל יכול? :-\

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז לפי המשפט הזה הבנתי שאפשר לחבר אותו לממירים דיגיטלים, אבל השאלה היא האם אפשר לחבר גם את המחשב וגם את הממיר בו זמנית אליו?

כן - ועוד 3 מקורות שונים במקביל. :o

ולא פחות חשוב, האם זה נוח להשתמש בו בתור ומחשב(מניסיון אישי אם יש למישהו)

TV ממש לא. כמסך מחשב - בהסתיגויות שכבר ציינתי. לצפיה בסרטים באיכות גבוהה - בהחלט כן.

ומאיזה מרחק כדאי להשתמש בו בשימוש רגיל?

כמו כל מסך, אחרת הטקסט קטן מדי.

ושאלה אחת אחרונה, איך המחשב שלי(בצד) יפעיל את הרזולוציה המקורית של המסך בדסקטופ? האם הוא בכלל יכול? :-\

בלי בעיה בכלל - כל עוד לא מדובר בתכני HD או במשחקים. בעבודה רגילה גם מפרטים חלשים בהרבה "מריצים" אותו בלי בעיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בלי בעיה בכלל - כל עוד לא מדובר בתכני HD או במשחקים. בעבודה רגילה גם מפרטים חלשים בהרבה "מריצים" אותו בלי בעיה.

אתה בטוח שהכ.מ שלי יכול לפעול ברזולוציה כזאת גבוהה? לא מצאתי שום מידע על כך בדף הבית של הכרטיס:

http://ati.amd.com/products/radeon9550/specs.html

ודרך אגב מה לא נוח בזה שהמסך יהיה גם טלויזיה(בעזרת ממיר דיגיטלי של hot דרך אגב) וגם מחשב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...