ביקורת בפרקים - Chaintech AV710 - ביקורת א-פורמאלית בלבד - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ביקורת בפרקים - Chaintech AV710 - ביקורת א-פורמאלית בלבד

anatoli

Recommended Posts

לאחרונה רכשתי כרטיס קול 7.1 מדגם AV710 של Chaintech. הסיבה לרכישה היא פשוטה מאוד. הכרטיס הזה מקבל המון ביקורות חיוביות ממשתמשים שאומרים שלמרות מחירו הזול הוא נשמע טוב בהרבה מכל כרטיס שהיה איי פעם בסדרת האודיג'י. כמו כן, יתרונות נוספים שלו הם:

- 4 חיבורים של סטריאו לצורך חיבור מערכות 7.1. מה שאומר שהפעם שלא כמו בכרטיסים של קריאטיב, אפשרויות החיבור רחבות בהרבה.

- יציאה דיגיטלית (אופטית) באיכות גבוהה מאוד.

- אפשרות לעשות לכרטיס reflash לביוס של פרודיג'י ולקבל יציאה דיגיטלית שהיא bit-perfect, יציאה דיגיטלית מושלמת לחיבור DAC או רסיבר חיצוני.

- מחיר נמוך.

- יציבים מאוד שלא כמו של קריאטיב.

הכרטיס הגיע אליי לפני כשבועיים (חדש לגמרי באריזה חתומה). ועם פתיחת החבילה הופתעתי לגלות כי צירפו עימו גם כבל אופטי. מעבר למדריך התחלה מהיר ודיסק תוכנות, קיבלנו גם כבל אופטי. רק לצורך ההשוואה, הכרטיס הזה עולה 35$ בלבד, ומגיע עם סיב אופטי. כרטיסים כמו ה-XtremeMusic היקר פי 3 לא כוללים דבר מעבר לדף התחלה עם הוראות התקנה ודיסק . זה בהחלט מראה עד כמה קריאטיב קמצנים.

הדבר הבא שהפתיע אותי הוא הגודל של הכרטיס. הכרטיס הזה הוא בגודל של חצי מה-XtremeMusic, עם זאת מכיל יותר חיבורים ממנו :)

הכרטיס הותקן לפני דקות אחדות, וההתקנה היא הפשוטה ביותר שראיתי. סך הכל לבחור בהתקנה של הדרייברים, אישור, וזהו. 30 שניות והכרטיס מותקן.

כיוון שזו אינה ביקורת מלאה כפי שאני נוהג לרשום על גבי האתר, הפעם אני אעשה הכל קצר בהרבה. מבחני האזנה עם מערכת האוזניות שלי בלבד. המערכת מורכבת מ:

מגבר - DarkVoice 336i משודרג

אוזניות - AKG K340

מדידות של הכרטיס ב-RMAA לצורך מדידת הפוטנציאל שלו על גבי הנייר.

מדידות FPS עם 3DMARK03 ועם HL2EP1.

אני מאמין שבתור ביקורת שכל יעודה הוא לתת לחברי הפורום להבין מה הכרטיס הזה שווה, המבחנים שאני עושה הם מספקים. בסיום הביקורת אם אני ממש אוהב את הכרטיס, כנראה שאשאיר אותו. בתור אחד שהכרטיס הקודם שלו היה EMU 1212M (שהוא כרטיס מדהים!), בכדי שה-Chaintech יהיה טוב מספיק בכדי להישאר, הוא צריך להישמע טוב יותר מה-XtremeMusic שעולה פי 3, וחדש ממנו ב-3 שנים. מה שאומר שהוא כנראה לא יצליח לעמוד בסטנדרטים הגבוהים האילו (ובמחירו, בצדק).

את הביקורת אני אעשה בחלקים (כל כמה ימים/שעות - תלוי במצב) עידכון של החלק הבא בביקורת. אני אוסיף כל פעם את התוכן החדש של הביקורת להודעה הראשית ואכתוב את התאריך והשעה שבה נוסף החלק הזה. כמו כן, למען אילו שמוסיפים תגובות ומחכים לעידכונים במייל, אני גם אוסיף פוסט שאומר שהביקורת עודכנה.

עריכה 1 - 15/11 - 13:53:

תענוג. שלא כמו ה-XtremeMusic שלפני שאפשר לשמוע בו משהו צריך לעבור על הדרייברים ולהגדיר אותם, פה זה ממש לא כך. עושים למחשב ריסט אחרי התקנת הדרייברים וזהו. הכרטיס מנגן בלי שום בעיות, ונשמע מעולה! כבר עכשיו עם ה-ATP3 הלא מרשימים בכלל שומעים שלכרטיס הזה יש הרבה לאיפה להתקדם. חלק מאוד, מדויק מאוד, ופשוט נכון.

(מצורפת תמונה ראשונה לביקורת זו - האריזה)

עריכה 2 - 18/11 - 21:07:

ניסיתי להריץ מבחנים של RMAA ושל 3DMARK03 לכרטיס הקול. לצערי שתיהם עושים בעיות. אני מאמין שיש קשר בין הבעיות האילו לדרייברים שישבו במחשב מתקופת ה-X-Fi, וייתכן שאף מה-Emu וה-Realtek. אני אנסה לפרמט את הכונן בימים הקרובים ולבדוק האם אני מצליח להתגבר על הבעיה הזו.

בינתיים התחלתי להריץ מבחני האזנה ראשוניים עם האוזניות. מהאזנה קצרה של שעה לכל היותר, אני יכול לציין בבירור שהופתעתי לטובה. הצליל של הכרטיס הזה מפורט ומדויק בצורה מדהימה, עם זאת, מאוד עדין ולא אגרסיבי בכלל. חשוב לציין שאני בודק את הכרטיס עם המוזיקה שאני שומע. מה שאומר קלאסית, ג'אז, בלוז, קצת בסגנון מזרחי (לא מושיק עפיה ושלומי סרנגה - אלא סגנון שונה לגמרי), רוק, פרוג רוק, ועוד כמה סגנונות. המטאל שאני כן שומע הוא מטאל יחסית main-stream ולא המטאל "הכבד" כמו שחלק מעדיף. כמובן שכל המוזיקה שבה אני משתמש שמורה ב-FLAC או על גבי דיסקים מקוריים ולא שום דבר אחר.

בהשוואה לכרטיסים אחרים ששמעתי בזמן האחרון, אני יכול להגיד את הדברים הבאים:

לעומת ה-Realtek זו עלייה מדרגה עצומה, בדיוק כמו שהיה צפוי. סוף סוף אין רעשי רקע, ויש פירוט טוב. לעומת ה-Audigy 2ZS שהיה לי פעם, אני חייב לציין שאני מסכים לחלוטין עם מה שרוב האנשים אמרו בזמנו. למרות שהוא עולה רבע מהמחיר (או ליתר דיוק עלה רבע מהמחיר שלו, בימינו זה כבר הפרש קטן יותר) הכרטיס הקטן הזה קורע לאודיג'י ת'צורה. הצליל פשוט הרבה יותר טוב. בלי להתפלצף יותר מדיי, הצליל מפורט ומדויק קצת יותר, אבל מה שחשוב הרבה יותר, הצליל הזה נעים בהרבה מאשר הצליל של האודיג'י. לעומת ה-X-Fi קצת קשה לי להשוות, הכרטיס היה אצלי סך הכל פחות מחודש, ולא השתמשתי בו כמעט עם . עם זאת, אם זיכרוני לא מטעה אותי, הכרטיסים נשמעים דיי דומה. ה-X-Fi אולי טיפה יותר מפורט, אבל במחיר של פי 4 כמעט, חסר לו שלא יהיה.

עכשיו ההשוואה הגדולה מכולם, איך הוא בהשוואה ל-Emu 1212M האגדי שהיה לי במשך הרבה מאוד זמן? ובכן, אני אחכה עוד קצת לפני שאני מוציא את גזר הדין המלא, אחרי הכל, הכרטיס מנגן עם האוזניות סך הכל כשעה. עם זאת, בינתיים אני כן אציין, התוצאה בינתיים היא לא בדיוק מה שהייתם מצפים שתהייה :)

שוב, בינתיים הכל ראשוני, האוזניות מחוברות לכרטיס סך הכל פחות משעה, עם זאת, הבדלים גדולים לא יהיו, סך הכל יש עוד אלבומים שצריך לשמוע לפני שאני אדע בדיוק מה הכרטיס שווה.

עריכה 3 - 19/11 - 10:28:

עידכון נוסף בכל הנוגע להאזנה לכרטיס. לאחר כמה שעות האזנה אתמול, ועוד כשעתיים מאז הבוקר, התמונה שמתקבלת ברורה בהרבה. ראשית, עוצמת היציאה של ה-AV710 נמוכה יותר משל ה-EMU (שהיא חזקה יותר משל כל הכרטיסים שנתקלתי בהם). לכן, חובה להגביר יותר במגבר, לא בעיה גדולה.

עכשיו לחשוב ביותר, איכות הקול. אני מצטער מראש אם אני אתחיל להשתמש במושגים קצת "פלצניים", אבל לצערי זה פשוט חובה במקרה הזה.

הרושם הראשוני לא שונה בהרבה מהמסקנה הסופית. הצליל של ה-AV710 הוא מאוד מוזיקלי. לא אנאליטי וקר כמו שכרטיס קול אמור להיות לדעתי, אלא בעל אופי צליל מורגש. לאחר בדיקה קפדנית עם המון דיסקים מעולים כמו Steppin Out של דיאנה קראל, Jethro Tull עם מספר אלבומים, Viola De Gamba ועוד רבים וטובים, חובה לציין כי טוב יותר מה-Emu הוא לא. גם טוב כמו ה-XtremeMusic הוא לא. עם זאת, על מה אני מסתכל בעצם כשאני אומר שהוא לא טוב כמותם? ובכן, אני מסתכל על במה, פירוט, דיוק, ועוד מושגים כאלה שלא מעניינים 99% מהאנשים. למרות שהוא קרוב מאוד לביצועים של ה-XtremeMusic, הוא עדיין רחוק מאוד מה-Emu. עם זאת, יש דבר אחד שבו הכרטיס הזה טוב יותר משתי המתחרים היקרים כל כך. יש לו אופי! לאילו אשר מחפשים את הצליל המדויק ביותר (כמוני) הכרטיס הזה לא יתאים לגמרי, הבאס והטרבל שלו קצת מתונים יותר ממה שהייתי מגדיר בתור מדויק, אך דווקא בזכות הסלחנות הזו בצליל, ותחום הביניים (מיד) המעולה שלו הכרטיס הזה כל כך מוזיקלי! למי שרוצה להינות מהמוזיקה שלו ולא מחפש את הדיוק המקסימלי, הכרטיס הזה פשוט מושלם! הוא זול, הוא קל לתפעול, הוא נשמע מעולה! למעשה, הצליל שלו בהשוואה לכרטיסים היקרים יותר ממנו מזכיר לי קצת את השאלה של מה עדיף, CDP או פטיפון. כמובן שהרוב מעדיפים CDP, גם אני מעדיף אותו, אבל מדיי פעם, רוצים לשבת ולהינות קצת "מהקסם" של הפטיפון, גם פה המצב דומה. מדיי פעם, בא לי לשבת ולהינות "מהקסם" של ה-710.

ייתכן שיצא לטובה שלא עברתי להאזנות אחרי המדידות, ייתכן שככה אני אובייקטיבי יותר. אך אני חייב לציין שלמרות שאת ה-Emu לא הייתי מחליף בתמורה ל-710 לעולם, לרוב האנשים הכרטיס הזה יתאים כמו כפפה. הוא פיתרון סאונד טוב וזול לכל אילו שסובלים מה-OB, אבל לא רוצים להשקיע מאוד רבות ואלפי שקלים על כרטיס בשביל (אשר במקרה הזה תומך גם ב-7.1).

עריכה 4 - 19/11 - 18:15:

בדיקות במשחקים. הרצתי את הכרטיס בתצורת 5.1 עם המשחקים HL2EP1 ועם COD2. לצערי הרב, הכרטיס לא תומך ב-EAX, מה שאומר שהוא לא מגיע לרמה של האפקטים של ה-X-Fi. עם זאת, מבחינת FPS, הכרטיס לא רע בכלל.

התוצאות שהתקבלו הן:

COD2: 34.4FPS

HL2EP1: 47.3FPS

בכדי לראות מה זה אומר, כנסו לביקורת האחרונה שלי על ה-X-Fi בקישור הבא:

http://hwzone.co.il/reviews/xfi/7/

הבדיקה בוצעה על אותו המחשב באותן ההגדרות ובאותם התנאים (בלי OC או משהו כזה)

עריכה 5 - 23/11 - 14:21:

אחרי זמן מה שהכרטיס אצלי ואני משתמש בו מדיי יום, אני רוצה להעיר עוד כמה דברים בנוגע לשימוש בכרטיס והצליל שלו. דברים שבדר"כ שומעים עליהם לא בביקורות, אלא בחוות דעת של משתמשים, שהן למעשה, חשובות יותר מאשר ביקורות.

הכרטיס יציב מאוד. לא עשה לי שום בעיות של , שום בעיה של התנגשויות חומרה, שום בעיה של ג'יטרים בצליל, פשוט מעולה. השימוש בדרייבר של הכרטיס פשוט מאוד. סך הכל לבחור עוצמה, לבחור כמות , ואם רוצים אפקט (שלא מעניין אותי אישית) שיהפוך את הסטריאו לסאונד היקפי, אפשר להדליק את האפשרות הזו גם כן. לא הרבה אפשרויות, אבל את הדברים החשובים יש פה.

בנוגע לצליל שלו. הוא מעולה לרמקולים של מחשב. הצליל "העגול" שלו עושה רק טוב לרמקולים האלה שסובלים בדר"כ מבעיות של באס מוגזם ולא מדויק, טרבל כואב, ומחסור עצום במיד. הכרטיס הזה מאזן את הצליל קצת, ומעדן אותו בהרבה.

גם לשימוש עם מסוימות הוא מעולה. עם GRADO, ואפילו עם הסנהייזר 595 שיצא לי לשמוע איתו אתמול הוא נחמד מאוד, מעדן את הצליל מאוד. עם זאת, עם מאוזנות ומפורטות יותר (מה שאין לאף אחד כמעט) כמו לדוגמא ה-K340, שומעים את החסרונות של הכרטיס. החיסרון הגדול ביותר, והיחיד שמפריע לי במידה מספקת בכדי לציין אותו הוא העובדה שהטרבל לא מספיק טוב. הוא מפורט, הוא גם יפה מאוד, אבל הוא פשוט לא דינאמי מספיק. עם ה-1212M יכלתי לשמוע את המצילות בצורה ברורה כל כך שזה פשוט כאב (בהגזמה כמובן :)). עם ה-710 זה לא קורה. הטרבל קצת lush מדיי, "רופף" נקרע לזה. שוב, זה לא משהו שאפשר לשים לב אליו עם כל מערכת, אבל עם ציוד ברמה גבוהה מאוד (שלמזלי יש לי) שומעים את זה, וזה מציק. מצד שני, מי שיש לו את הממון להשקיע במערכת שבה החיסרון הזה יישמע בבירור, יש לו את הממון לקנות גם כרטיס קול מתקדם יותר. כמו, לדוגמא, ה-1212M.

לצערי, לא יצא לי למדוד ב-RMAA, פשוט לא הצלחתי להוציא תוצאות נכונות (למרות שהצלחתי להגיע למצב שבו אין זליגה ואין דיסטורשן - מי שהשתמש בתוכנה הזו יבין). אני מקווה שיש פה אנשים שהרוויחו מהביקורת הזו. קצרה ככל שתהייה. אני מקווה שייצא לי בעתיד הקרוב כבר להשיג עוד כמה כרטיסי קול, ולהעביר עליהם ביקורת שכזו למען חברי הפורום.

קישור למוצר באתר היצרן:

http://www.chaintechusa.com/tw/eng/product_spec.asp?PISNo=199

Anatoli.

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכרטיס הגיע אליי ביבוא אישי מאוסטרליה. ה-0404 הוא כרטיס כמה רמות מעל (גם במחיר שלו). הדרייברים של ה-0404 כמו כל דרייבר שקשור לקריאטיב הוא לא הכי יציב שיש. להקלטות ועריכה כנראה שה-0404 יהיה עדיף, אלא אם כן חווית בעיות רציניות במיוחד של (מה שמאוד נדיר).

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי בתקציב שלו הוא פצצה. אני עוד צריך לשמוע אותו עם האוזניות בשביל להחליט סופית, אבל בינתיים נשמע לא רע בכלל. מה שכן, יש לי קצת בעיות למדוד אותו ב-RMAA. אני לא יודע אם זה הכבל או שצריך לפרמט את המחשב. אני אבדוק את זה בימים הקרובים.

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הקפצה! אופס, הדיון דביק, הוא לא קופץ :)

עידכון נוסף בפוסט המקורי, אתם מוזמנים לקרוא. בגלל כמה בעיות עם המדידות, קפצתי לחלק הכי מעניין כבר עכשיו, אבל איך אומרים, הכל לטובה.

תהנו :xyxthumbs:

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הקפצה! אופס, הדיון דביק, הוא לא קופץ :)

עידכון נוסף בפוסט המקורי, אתם מוזמנים לקרוא. בגלל כמה בעיות עם המדידות, קפצתי לחלק הכי מעניין כבר עכשיו, אבל איך אומרים, הכל לטובה.

תהנו :xyxthumbs:

Anatoli.

אחרי שאני אברר איך הוא נתמך בלינוקס יש סיכוי גדול שהוא יהיה הרכישה הבאה שלי :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל- לפי מה שאני יודע, אי אפשר לקנות אותו בארץ, לא?

בכל מקרה, מה עם ביקורת קטנה לגבי ביצועים במשחקים? לפי מה שהבנתי בתחום זה (כמובן בגלל ה envy) הוא נופל מהכרטיסים של קריאייטיב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^

הכרטיס הגיע אליי ביבוא אישי מאוסטרליה.

כיוון שזו אינה ביקורת מלאה כפי שאני נוהג לרשום על גבי האתר, הפעם אני אעשה הכל קצר בהרבה. מבחני האזנה עם מערכת האוזניות שלי בלבד.

::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...