לקראת קנייה (3000 וקצת ש"ח) - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לקראת קנייה (3000 וקצת ש"ח)

yonir

Recommended Posts

אני מקווה ללכת לקנות את המחשב כבר מחר או מחרתיים, די סגור על רוב הפרטים אבל עדיין מתלבט בין שתי אפשרויות שונות למדי..

מה עדיף מבין שתי האפשרויות הבאות:

skypcamdls6.png

או להחליף את המעבד ולוח האם ל:

skypcc2djz4.png

המחשב (כמעט) לא מיועד למשחקים (גלישה, הורדות, שימוש בתוכנות שונות..) לכן אני מסתפק בכרטיס מסך משולב, אולי אני אקנה כרטיס מסך נפרד בעתיד אם אני אצטרך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הקור 2 עדיף משמעותית.

לא יודע כלום לגבי יכולות של הלוח הזה. כדאי שתבדוק בפורום לוחות אם. אם הלוח לא מאפשר , או אם אתה לא מעוניין לעשות OC, אין טעם לקחת זכרונות 667 וניתן להסתפק בזכרונות 533 שזולים יותר בכ150 שקלים.

לגבי כרטיס משולב - זה יהיה בסדר לבינתיים. קח בחשבון שאם תרצה להריץ את עם כל הצ'ופרים הגרפיים שלה כנראה שתצטרך כרטיס נפרד.

לכן אני הייתי שוקל לקנות את ה945P-S3 של גיגהבייט עם איזה 7300GT בתוספת מחיר לא גדולה (400 שקלים), להשאר עם הזכרונות שבחרת, לעשות OC מינימלי למעבד (עד הגבול העליון של הזכרונות בסטוק, באס 333, מהירות 2.33GHZ למעבד במקום 1.83 גה"צ בסטוק), ולהיות בטוח שלא תצטרך לשדרג בשנה-שנתיים הקרובות (ויסטה יוצא בינואר 2007).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מתכוון לעשות .OC (אין לי מושג בזה..) אבל זכרונות 533MHZ עולים בדיוק אותו דבר כמ 667 ב-skypc.

לאיזה שווי של כרטיס מסך שווה בערך כרטיס מסך OB X3000 - שיש בלוח אם של 965G ? (לעומת ה-כ"מ 950 שב-945G)

אם שווי הכרטיס מסך גבוה יותר מההפרש במחיר הלוחות בצורה יחסית משמעותית אני אשקול את זה, אבל אני לא חושב לקנות כרטיס מסך נפרד כרגע, אם אני אצטרך אני כבר אקנה כרטיס מסך נפרד כשתצא (וגם של DX10).

ואני יודע שקור 2 טוב משמעותית מה3800, ההתלבטות היא יותר לגבי לוח האם. וכמובן שגם העובדה ש-C2D יותר יקר צריכה להיות שיקול בעדיפות בינהם.

עריכה: אני גם עכשיו מעבר לתקציב המתוכנן (שהוא בערך זה של מפרט ה-AMD), כך שאני אחשוב על תוספת למחיר מעבר לזה של המפרט שנתתי ל-C2D רק אם זה ממש ממש מתשלם..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://www.skypc.co.il/scripts/prodView.asp?idproduct=47 ביחד חיסכון של 140 ש"ח... ככה שכבר החרידה בין הAMD לאינטל כבר לא כ"כ גדולה.

ואת הכרטיסים המובנים אין בדיוק למה להשוות, הם לא ברמה של הכרטיסים הכי חלשים בשוק - את זה אפשר לומר, ככה שלא הייתי מתכנן עליהם למשחקים אבל לשימושים משרדיים הם בסדר גמור

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי, אני שוקל אולי להוסיף טיפה לתקציב (וגם להעביר את ה-140 ש"ח מהזכרונות) בשביל לוח אם של 965G, בעיקר בגלל כרטיס המסך (שגם יוכל להריץ כמו שצריך).

מה הייתם ממליצים (בכל זאת במחיר מינימלי אם אפשר) ?

דרך אגב, איזה הבדל חוץ מכרטיס המסך יש בין 945G ו-965G ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://www.skypc.co.il/scripts/prodView.asp?idproduct=1969

ההבדלים הם, חוץ מהכרטיס המובנה בעיקר במהירות זיכרונות כש945 יכול להכיל עד 667 ו965 יכול להכיל על 800, פרט לזה 965 מיודע לOC, זה בעיקרון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עד כמה יש יתרון לקניית לוח אם בלי כרטיס מסך לעומת אחד עם כרטיס מסך מובנה (מבחינת לוח האם עצמו ולא כרטיס המסך, נגיד עם כרטיס מסך נפרד עבור שניהם)?

או- עד כמה יש הבדל בין שני הלוחות GIGABYTE GA-945P-S3 לעומת P5L-VM 1394 (עם מחיר כמעט זהה וקיבלתי את הרושם שהם הכי מתאימים לי בכל קטגוריה, תקנו אותי אם אני טועה) ?

מכיוון שכרטיס מסך אני אוכל תמיד להוסיף (והם רק יהיו יותר זולים/ טובים עם הזמן) אז אלא אם כן יש יתרון משמעותי ללוח אם בלי כרטיס מסך מובנה אז עדיף בינתיים לקנות לוח עם כ"מ מובנה ולהוסיף כרטיס מסך נפרד בעוד כמה זמן כשיהיה DX10, לא? (וגם יתמוך ב- כמו שצריך כשהיא תצא אז)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה945P הוא לוח מצויין ואוברקלוקר סביר.

כרטיס מסך כמו 7300GS הוא מעל ומעבר לדרישות שלך - וגם לא ממש יקר.

אם אתה שואל אותי, זה הזוג שאתה צריך לקנות.

ההבדלים הם כמו שהסבירו לך. 7300GS חזק לאין שיעור מהמובנה, והלוח הוא אוברקלוקר יציב עם שפע אופציות מעבר לכך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אהה.. נראה לי שפספסת את השאלה.

השאלה היא לא אם זה לוח אם טוב עבור מפרט עם כרטיס מסך נפרד, אלא איך הוא בתור לוח אם בלבד (כלומר בלי התייחסות לכרטיס המסך) לעומת לוח האם עם כרטיס מסך מובנה.

או כמו ששאלתי, האם יש יתרון משמעותי בין שני לוחות האם הבאים אם אני בכל מקרה מוסיף לשניהם גם כרטיס מסך נפרד - GIGABYTE GA-945P-S3 ו- P5L-VM 1394 (בהתעלם מיכולות OC כי אני לא מתכוון לעשות OC) ?

כמו שאמרתי אם ההבדל לא משמעותי אז אני אעדיף בינתיים לחכות עם כרטיס המסך ולקנות אחד נפרד יותר מאוחר, אבל אם אני מפסיד מזה שאני קונה עם כרטיס מסך מובנה שלא יהיה בשימוש בעתיד (אחרי שאני אקנה כרטיס מסך נפרד), אולי כדאי בכל זאת לקנות כבר עכשיו כרטיס מסך.

מה אתם אומרים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...