מעוניין במפרט בסביבות 9000 ש"ח ללא מסך וללא OC לפוטושופ. - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מעוניין במפרט בסביבות 9000 ש"ח ללא מסך וללא OC לפוטושופ.

Manti2222

Recommended Posts

שלום מקצוענים !

אני מעוניין במפרט בסביבות 9000 ש"ח ללא מסך וללא OC לפוטושופ. אני לא מתכוון לשחק במחשב, יתכן והוא ישמש בעתיד גם לעריכת וידאו אבל זה רק בעתיד ואם כן אז אני יוסיף את הכרטיס המתאים.

בקשות מיוחדות למפרט :

* 3 דיסקים קשיחים פנימיים + אחד חיצוני כגיבוי :

דיסק ראשון - בערך 160 למערכת ההפעלה ולהתקנות השונות.

דיסק שני - בערך 320 לתמונות מהמצלמה הדיגיטלית (אני צלם חובב ורק את הכונן הזה אני יגבה באופן סדיר).

דיסק שלישי - 36 10000 rpm , דיסק קטנטן ומהיר בשביל העבודה הסדירה של פוטושופ. (קבצים זמניים וכו' , אומרים שפוטושופ עובד הרבה יותר טוב ומהר עם דיסק פיזי משלו).

דיסק רביעי - חיצוני, בגודל של הדיסק השני (320 ?) לגיבוי בלבד כל שבועיים בערך.

* כרטיס מסך זול. אני לא משחק ופוטושופ למיטב הבנתי לא דורש כרטיס חזק מכיוון שאין בו 3D.

* מארז נוח גדול ויפה, ומחשב שקט (ללא OC).

* מייצב מתח \ מגן ברקים שיכול להחזיק 2 מחשבים עם מסך אחד 17/19 CRT.

וזאת ההצעה שהרכבתי מאתר logicpc.co.il :

Gigabyte GZXA1CA-ST Poseidon Aluminium Silver Full Tower Case : 485

Intel Core2 Duo 1.86GHz 2MB E6300 Box CPU : 1230

LG 16/48 Bulk Black DVD-ROM : 115

Maxtor 160GB 7200rpm 8MB Buffer S-ATAII HDD : 375

Western Digital 320GB 7200rpm 16MB Buffer S-ATAII HDD : 610

Western Digital Raptor 36GB 10000 rpm 16MB Serial ATA HDD : 649

WD WDG1U3200E 320GB My Book Premium USB/1394 External HDD : 1143

Gigabyte GA-965P-DS3 Intel 965P LGA775 Motherboard : 986

Corsair TWIN2X2048-6400 2048MB (2x1024) II 800 Dual XMS Memory : 1750

Enermax 535W EG565P-VE 20/24Pin Power Supply : 530

Ippon Back Power Pro 800VA UPS : 450

Asus AX550GE/TD Extrime PCI-e 256MB Video Card : 437

סה"כ : 8760 ש"ח.

כמו כן, אני שוקל להרכיב בפעם הראשונה בחיי מחשב מאפס (לא בשביל לחסוך במחיר, כדי ללמוד...)

אני עוסק מספר שנים בתיכנות, ופה ושם מוסיף או מחסיר איזה רכיב או כרטיס אבל אף פעם לא הרכבתי מחשב לבד מההתחלה. - מה דעתכם ?

אשמח מאוד לתגובות והצעות

תודה מראש,

מנטי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה לא רע בכלל! בתנאי שהכ.מסך מתאים לך כמובן...

אם אתה לא מתכנן OC אתה יכול לקחת לוח של אסרוק..אני רק לא יודע אם יש לו מספיק חיבורים לדיסקים קשיחים וכו'

הוא יחסוך לך כמעט 500 שקל שתוכל לעשות איתם לא מעט דברים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פריטים מק"ט תיאור הפריט סכום ביניים

4000

הרכבת מחשב + התקנת תוכנה - חינם

מחיר לפריט - 0.00 ¤

0.00 ¤

IE6300

מעבד Intel Core 2 Duo E6300 Box

מחיר לפריט - 1,130.00 ¤

1,130.00 ¤

18475

לוח אם Asus P5LD2 SE/C

מחיר לפריט - 684.00 ¤

684.00 ¤

VS2GBKIT667D2

זיכרון CORSAIR VALUE 2x1GB 667Mhz

מחיר לפריט - 1,298.00 ¤

1,298.00 ¤

320ks

דיסק קשיח Westren Digital WD3200KS

מחיר לפריט - 577.00 ¤

577.00 ¤

160js

דיסק קשיח Westren Digital WD1600JS

מחיר לפריט - 344.00 ¤

344.00 ¤

360GD

דיסק קשיח Westren Digital WD360GD RAPTOR

מחיר לפריט - 600.00 ¤

600.00 ¤

320GC

דיסק קשיח חיצוני Western Digital 320GB WDG1C3200E

מחיר לפריט - 966.00 ¤

966.00 ¤

4167B

צורב LG GSA-H10A DVD±R/RW X16

מחיר לפריט - 182.00 ¤

182.00 ¤

6919

מארז COMPUCASE CI-6919 300w ATX SUPER MIDI

מחיר לפריט - 489.00 ¤

489.00 ¤

LV133

כרטיס מסך WinFast PX7300GT TD256

מחיר לפריט - 461.00 ¤

461.00 ¤

סיכום הזמנה

סכום ביניים : 6,731.00 ¤

סה"כ מה יש? המעבד הוא אותו מעבד, הלוח אם יותר בסיסי ויתאים בדיוק לצרכים שלך שהם יציבות נטו ללא עומס מיוחד או OC, לזה הוא מעולה, הכוננים הקשיחים הם זהים למה שאתה הצעת רק בסיכום הכללי יותר זולים ולא בכמה שקלים, הכרטיס מסך באותו טווח מחירים אך הוא יותר חזק - יותר משתלם, שים לב שהמחיר לא כולל מייצב מתח שלא היה להם בחנות ולא בעיה לקנות בנפרד, שזה עוד כ500 ש"ח, דבר נוסף שאין הוא ספק כוח נפרד, הספק שלקחת במפרט שלך מוגזם ביותר ובמארז (שד"א הוא מעולה!) שהצעתי יש ספק 300W טוב שאמור להספיק אך אם תרצה ורצוי כי אם אתה מחפש יציבות תקנה ספק 400W בסיסי שיספיק לך למעל ומעבר לצרכים שלך והוא אמור לעלות 250 ש"ח בערך...

עכשיו, הזכרונות ששמתי הם רק כדי לתת לך אמת מידה מסויימת למרות שהם לא רעים ואף זןלים הם רק 667 ולא 800 לכן הייתי ממליץ לך בחום על הזכרונות הללו: http://www.noacomp.co.il/product.asp?productid=5822 - הם מחברה מעולה, במחיר שערורייתי (יחסית כמובן) ומהירים מאוד, תפור לצרכים שלך.

כך הגענו למצב שהמפרט הזה עם הזכרונות האחרים שהצעתי כולל ספק שתוסיף ומייצב מתח כמובן הגענו ל7500 ש"ח בערך.

עריכה: עכשיו, כיוון שנשארנו הרבה מתחת לתקציב ניתן בקלות לעלות במעבד ל6400 (שלא ייתן יותר מדי, לדעתי) או אפילו ל6600 שייתן ביצועים מדהימים ולאורך זמן, ניתן גם כמובן לעלות שוהב בלוח... או לצורך העניין בכל דבר שאתה רוצה ולא חשבת שתוכל להכניס...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פוטושופ זאת תוכנה שמעבד הוא גורם מרכזי למהירות שלה מכיוון שאמרתה שאתה לא רוצה OC

אז תיקח E6600

בינו לבין E6300 יש 20 אחוזים ואף יותר בביצועים וזה יביא לך 20 ביצועים מהירים יותר בפוטושופ....

תישאר עים זיכרונות 667 ב1200 שקל כי בין זה ל800 יש רק הבדל אחווז אחד או שתיים מקסימום בביצועים אבל מהחיר גבוה ב400 שקל יותר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

sheepmaster

לא שולחים שתי הודעות רצופות. תשתמש בכפתור עריכה וקרא את חוקי הפורום:

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=59714.0

לפותח הטרד, למיטב ידעתי צוואר הבקבוק בד"כ בפוטושופ זה ההרדדיסק והזכרון. 2 גיגה זה טוב, אבל אני לא בטוח שמה שעשית עם ההרדדיסקים אידיאלי. נראה לי ש 4X250 ברייד 0 +1 לגיבוי תמידי או משהו בסגנון יהיה הרבה יותר אפקטיבי.

בתקציב הזה הייתי הולך על הלוח הזה עם בקר ברייד המובנה ב ICH8R של אינטל.

http://www.logicpc.co.il/eng/itdetail.aspx?icom=9097

זכרונות - קח את אלה שהציעו לך מנועה ותחסוך (יאפשר לך עליה בלוח).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה לכולם על התשובות ! :yelclap:

נראה לא רע בכלל! בתנאי שהכ.מסך מתאים לך כמובן...

אם אתה לא מתכנן OC אתה יכול לקחת לוח של אסרוק..אני רק לא יודע אם יש לו מספיק חיבורים לדיסקים קשיחים וכו'

הוא יחסוך לך כמעט 500 שקל שתוכל לעשות איתם לא מעט דברים

תודה xtract1,

יש לי 2 דרישות עיקריות מלוח האם (האמא של הלוחות :lol:) :

1. שיהיה אמין ומחברה מוכרת וטובה. (כמו כל הרכיבים שאני רוצה במחשב, ומוכן לשלם על כך).

2. שיהיה אפשרי לשדרג את המעבד לדור הבא של מעבדי (שעדיין לא יצא) ולכן אני מעדיף 975 שעד כמה שאני יודע הוא הכי חדש ולכן יש סיכוי טוב שיתמוך בגירסה הבאה של מרובי הליבות. ייתכן ואני טועה כאן הנתונים או בשיקול אז בבקשה תתקנו אותי.

ולכן אם הלוח שהצעת \ שאתה מכיר לוח כזה, אשמח לדעת אם הוא עונה על שתי הקריטריונים.

18475

לוח אם P5LD2 SE/C

מחיר לפריט - 684.00 ¤

684.00 ¤

VS2GBKIT667D2

זיכרון VALUE 2x1GB 667Mhz

מחיר לפריט - 1,298.00 ¤

1,298.00 ¤

סה"כ מה יש? המעבד הוא אותו מעבד, הלוח אם יותר בסיסי ויתאים בדיוק לצרכים שלך שהם יציבות נטו ללא עומס מיוחד או OC, לזה הוא מעולה, הכוננים הקשיחים הם זהים למה שאתה הצעת רק בסיכום הכללי יותר זולים ולא בכמה שקלים, הכרטיס מסך באותו טווח מחירים אך הוא יותר חזק - יותר משתלם, שים לב שהמחיר לא כולל מייצב מתח שלא היה להם בחנות ולא בעיה לקנות בנפרד, שזה עוד כ500 ש"ח, דבר נוסף שאין הוא נפרד, הספק שלקחת במפרט שלך מוגזם ביותר ובמארז (שד"א הוא מעולה!) שהצעתי יש ספק 300W טוב שאמור להספיק אך אם תרצה ורצוי כי אם אתה מחפש יציבות תקנה ספק 400W בסיסי שיספיק לך למעל ומעבר לצרכים שלך והוא אמור לעלות 250 ש"ח בערך...

עכשיו, הזכרונות ששמתי הם רק כדי לתת לך אמת מידה מסויימת למרות שהם לא רעים ואף זןלים הם רק 667 ולא 800 לכן הייתי ממליץ לך בחום על הזכרונות הללו: http://www.noacomp.co.il/product.asp?productid=5822 - הם מחברה מעולה, במחיר שערורייתי (יחסית כמובן) ומהירים מאוד, תפור לצרכים שלך.

כך הגענו למצב שהמפרט הזה עם הזכרונות האחרים שהצעתי כולל ספק שתוסיף ומייצב מתח כמובן הגענו ל7500 ש"ח בערך.

עריכה: עכשיו, כיוון שנשארנו הרבה מתחת לתקציב ניתן בקלות לעלות במעבד ל6400 (שלא ייתן יותר מדי, לדעתי) או אפילו ל6600 שייתן ביצועים מדהימים ולאורך זמן, ניתן גם כמובן לעלות שוהב בלוח... או לצורך העניין בכל דבר שאתה רוצה ולא חשבת שתוכל להכניס...

תודה Elior_Z על התשובה.

לגבי הלוח אם, אני חושב שאני מעוניין בלוח אם 975 ולא 945 כמו שהצעת על מנת להגדיל את הסיכוי לתאימות של מעבדים עתידיים של .

לגבי הספק, אני ממש לא מכיר את התחום ואשמח לקבל ממכם הצעה איזה ספק כדאי לי לרכוש מהאתר logicpc.co.il.

הדרישות שלי מהספק :

1. שיהיה מחברה מוכרת ואמינה.

2. שיהיה שקט יחסית.

3. אמור להחזיק מחשב עם 3 דיסקים קשיחים + קצת יותר למקרה הצורך.

לגבי הזיכרונות אני אשמח לקנות זיכרונות 800 במחיר נמוך בתנאי שהם מחברה מוכרת ונמצאים באתר logicpc.co.il (אני מתכוון לבצע את כל הרכישה מאתר אחד כדי שתיהיה לי כתובת אחת ברורה במיקרה של תקלות במחשב, גם אם זה אומר שאני לא יוכל לקבל ממנה את כל הרכיבים שארצה ואצטרך להתפשר קצת).

פוטושופ זאת תוכנה שמעבד הוא גורם מרכזי למהירות שלה מכיוון שאמרתה שאתה לא רוצה OC

אז תיקח E6600

בינו לבין E6300 יש 20 אחוזים ואף יותר בביצועים וזה יביא לך 20 ביצועים מהירים יותר בפוטושופ....

תישאר עים זיכרונות 667 ב1200 שקל כי בין זה ל800 יש רק הבדל אחווז אחד או שתיים מקסימום בביצועים אבל מהחיר גבוה ב400 שקל יותר

sheepmaster תודה על התשובה.

בהתחלה חשבתי באמת לקנות את הE6600, אבל לאחר מכן החלטתי שאני אשדרג את המעבד עוד שנה-שנתיים למעבד מרובה ליבות (בתיקווה שאוכל מבחינה טכנית) ואמכור את הE6300 שלי ביד-שנייה. לגבי הזיכרונות, פוטושופ הוא זולל ! אם יש תוכנה שיודעת לנצל את ה-800 עד הסוף הרי זו . ואם צריך להמליץ למישהו לעבוד אם 800 במקום 667 כנראה שהוא יעבוד בפוטושופ (אחרת אני לא יודע מי צריך 800).

לפותח הטרד, למיטב ידעתי צוואר הבקבוק בד"כ בפוטושופ זה ההרדדיסק והזכרון. 2 גיגה זה טוב, אבל אני לא בטוח שמה שעשית עם ההרדדיסקים אידיאלי. נראה לי ש 4X250 ברייד 0 +1 לגיבוי תמידי או משהו בסגנון יהיה הרבה יותר אפקטיבי.

בתקציב הזה הייתי הולך על הלוח הזה עם בקר ברייד המובנה ב ICH8R של .

http://www.logicpc.co.il/eng/itdetail.aspx?icom=9097

זכרונות - קח את אלה שהציעו לך מנועה ותחסוך (יאפשר לך עליה בלוח).

תודה רבה על התשובה integral.

הכוונה של הגיבוי החיצוני הוא לגבות פעם בשבועיים \ חודש את כל הכונן של 320GB לכונן אחר חיצוני, ולהרחיק אותו לדירה אחרת. הכוונה היא לשמור על התמונות (אני צלם חובב) בצורה הבטוחה ביותר. זה אומר שאם מחר יהיה שריפה \ פורץ \ קטיושה... באחד מהמקומות, תמיד יהיה לי גיבוי נוסף.

לגבי מערך רייד, חשבתי בהתחלה לעשות אותו למטרת האצה במקום הכונן : Raptor 36GB 10000 rpm 16MB Serial ATA HDD, אבל לאחר מחשבה נוספת החלטתי להסתפק בו.

עוד פעם תודה לכולם על התשובות, אבל עדיין אשמח לעזרתכם בנקודות הבאות :

* איזה ספק כדאי לי לקחת ? (שיהיה שקט).

* איזה זיכרונות ולוח אם שעונה על הקריטריונים שלי ?

* הצעות נוספות איפה כדאי לחסוך \ לשפר ? והאם ההצעה נראית לכם טובה ?

אני מזכיר שאני מעוניין לקנות אך ורק מאתר logicpc.co.il (באופן שרירותי לקחתי אותו מכיוון שראיתי שיש שם הרבה רכיבים), ומחברות מוכרות וטובות אם אחריות גדולה. והאם נראה לכם שכדאי לי להרכיב אותו לבד מאפס ? (זה קשה \ כיף ???).

תודה שוב לכל מי שענה לי, ואשמח לתגובות נוספות.

מנטי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבל שננעלת על חנות אחת...

והלוח שיענה על הדרישות שלך בצורה הכי טובה הוא הלוח של DFI

http://logicpc.co.il/heb/itdetail.aspx?icom=9013

לגבי ספק כוח, זה אמור לעשות את העבודה טוב: http://logicpc.co.il/heb/itdetail.aspx?icom=7087

עכשיו, הזכרונות - בלוג'יק בקושי יש מבחר וגם מה שיש די יקר, לדעתי מה שהצעתי לך מסקיי עדיף יחד עם הזכרונות בלינק שיהיו מעולים.

ולהרכיב מחשב זו בכלל לא בעיה ונראה שאתה מוכן להרכיב את המחשב אז אני לא רואה בעיה גדולה כאן...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...