כמה שאלות על לינוקס אובונטו - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כמה שאלות על לינוקס אובונטו

Konst1988

Recommended Posts

שלום לכולם, התקנתי לראשונה , ובחרתי באובונטו 5.10. כמובן שנתקלתי בכמה בעיות:

1. הבנתי שיש בעיה ללינוקס עם NTFS, אז אם אני יעביר את הכוננים של הוינדוס ל-FAT32, תהיה לי תמיכה מלאה ואפשרוית של כתיבה וקריאה מלאות ללא בעיות?

2. התקנתי XMMS, אך הוא מנגן שירים רק על 2 רמקולים, כשיש לי 5.1, עם כרטיס קול של SOUNDBLASTER AUDIGY 2 ZS. צריך דריברים או מה כדי לשמוע כמו שצריך?

עריכה: על הנגן TOTEM זה עובד על 5 הרמקולים, אז הבעיה היא בהגדרות של XMMS. איפה זה?

3. יש דרך לקבוע קיצור מקשים כלשהו(ALT+SHIFT) להחלפת שפה כמו שהיה ב-XP?

4. יש איזה תוכנה של MSN שעובדת כמו ה-MSN הרשמי פחות או יותר? במיוחד חשובה לי תמיכה בכתיבה מימין לשמאל.(לא בהכרח שהתוכנה תהיה בעברית)

תודה לעונים :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. אתה מתכוון לקריאה וכתיבה בין ללינוקס? אם כן גם אני באותה הבעיה אצלי הווינדוס זה על ntfs

2.תעשה עידכונים, אני לא יודע איפה ההגדרןת בטוטם

3.כן יש דרך אחד האופציות במאפיינים - חפש אני לא זוכר בעל פה(כרגע אני על ווינדוס)

4. יש תוכנה שכבר מותקנת והיא תחליף ל msn

אני התקנתי לפני כמה שבועות-מאוד מרוצה מהמערכת אבל

היא לפעמים מעלה לי את העצבים אז אני עובר לווינדוס

אני מניח שיקח זמן להתרגל למערכת חדשה ולהבין איך היא בדיוק עובדת-אז סבלנות כי זה הולך להיות מתסכל לפעמים

יש לי כמה לינקים מאוד מועילים יותר מאוחר אני אקפיץ את הפוסט(כשאכנס ללינוקס)

בעיקרון אתה יכול להתקין כמעט כל מה שיש בווינדוס

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

[ltr]1. NTFS is a microsoft file system and microsoft won't release the protocol, so it had to be reversed engineered, there for it's not perfect and as of now support only reading from NTFS. FAT32 is fully supported, but I don't recommend FAT32. what you can do is partition you hard disk into 1 small partition that contains only on NTFS and a larger partition for everything else on FAT32. putting the on FAT32 partition is not recommended!

2. XMMS plays the file as it is, if it's stereo it's only 2 speakers. you need to look for a plug in that will up mix it into 5.1. if you didn't have any plug in for that in winamp (when your using windows) then it was probably done via the drivers.

3. definitely possible. no idea how, though.

4. there's gaim, dunno how good it is, though I did managed to write in hebrew (ICQ protocol) from right to left.[/ltr]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. למה זה לא מומלץ להריץ על FAT32? אני הייתי עם FAT32 לפחות 3 שנים ולא נתקלתי בשום בעיות, חוץ מהקטע של קבצים מעל 4 גיגה, אבל זה לא קשור לוינדוס. אז אני יכול בקלות להפוך את D ל-FAT32 ולהשתמש בו גם מלינוקס וגם מ-.

2. וינאמפ עשה את זה לבד-בלי שום פלאגים הוא ניגן את זה על כל הרמקולים. כלומר-אולי יש לו פלאגים מובנים שלא אני התקנתי-זה אני לא יודע.

3. חיפשתי בתוך KEYBOARD SHORTCURS, וגם בתוך KEYBOARD OPTIONS, ולא היה משהו דומה לזה..

4. GAIM כותב מימין לשמאל בתוך חלון הכתיבה, אך לאחר לחיצת ENTER-זה עובר לצד שמאל, וככה גם מגיע לאחרים-מיושר לצד שמאל.

גם לא ממש אהבתי את הקטע שאתה לא רואה מה הסטטוס שלך, וגם אין לך אף אחד מהאפשרויות ש-MSN מספק.

האם ניתן להתקין את ה-MSN הרשמי על ידי WINE?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ומה עלי לעשות כדי ש-XMMS גם ינגן על כולם? צריך להוריד את הדריברים? אני גם רוצה שתיהיה לי שליטה על עוצמת הקול של כל רמקול בנפרד, כמו שהיה בדריברים שבדיסק של ל-. איפה אני יכול להוריד אותם? אם יש כאלה בכלל, והם זה יגרום ל-XMMS לעבוד נורמלי?

וגם יש לי עוד שאלה:

5. איך אני גורם לו להתחבר לאינטרנט בצורה אוטומטית? יש לי קובץ עם סיומת PY שמתחבר, אך הוא דורש הרצה של SUDO. איך אני מפעיל אותו אוטומטית? או לפחות, שיהיה איזה לינק על ה-DESKTOP שאני יפעיל אותו והוא כבר יריץ את הקובץ עם הרשאת SUDO, מבלי שאני אצטרך לכתוב את זה בטרמינל.(עדיף גם שלא יבקש סיסמא-אבל לא נורא אם הוא יבקש, כל עוד הוא יעשה את זה לבד)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין ראוטר, כבלים רגיל על , עם חייגן.

בדקתי שם, אבל אין שם דריבר ללינוקס. :-\

עריכה: הצלחתי לשנות את השפה עם קיצור המקשים הרגיל, אחרי חיפוש יותר מעמיק בהגדרות המקלדת, הבנתי ש-SHIFT GRUP הכוונה להחלפת שפה..

בקשר לכוננים, נוצרה לי בעיה חדשה:

אני הגדלתי את D ושיניתי אותו ל-FAT32 עם PARTITION MAGIC ב-, כדי שאני יוכל לגשת אליו מלינוקס. ולמרבה ההפתעה, הוא לא מזהה את הכונן כלל. הוא רושם שהסטטוס שלו INACCESSIBLE. זה כבר נהיה יותר גרוע ממה שהיה. את ה-NTFS אני לפחות ראיתי את הקבצים, וכאן אני בכלל לא יכול להכנס...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, הצלחתי לגרום לו לזהות את D שלי בתור FAT32, על ידי עריכת הקובץ FSTAB שבתוך ETC, בו D היה כ-NTFS, והפכתי אותו ל-VFAT.

עכשיו אני יכול להשתמש בו גם מוינדוס וגם מלינוקס :yelclap:

בקשר לדריבר של הכרטיס קול, אז הבנתי שיש משהו שנקרא ALSA, שאולי אמור לטפל בו, ועד כמה שהבנתי הוא מותקן אצלי. איך אני ניגש להגדרות שלו?

או שעלי להוריד משהו שקשור אליו כדי שתיהיה לי שליטה על עוצמת כל בנפרד?

בקשר להתחברות, אולי אפשר לכתוב איזה סקריפט שרץ ב-STARTUP שמבצע את זה? ואם זה אפשרי, אז אשמח לקבל הסבר קצר על איך לעשות זאת..

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...