זקוק לטיפ בהגדרת שיתוף אינטרנט בין שני מחשבים אלחוטיים, ללא ראוטר - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

זקוק לטיפ בהגדרת שיתוף אינטרנט בין שני מחשבים אלחוטיים, ללא ראוטר

Kidney_stonE

Recommended Posts

שלום

אני מנסה לעזור לידידה להגדיר שיתוף אינטרנט (ICS) בין שני מחשבים בעלי כרטיסי רשת אלחוטיים

בלי נתב באמצע

הגדרתי כמה פעמים בודדות ICS קווי רגיל, לפי המדריך שבסטטיקי, וזה עבד מעולה, כולל שיתוף קבצים והכל.

בעקרון, ניסיתי להגדיר את ה ICS האחלוטי, בדיוק באותה צורה עכשיו

החיבור הוא לברק, עם חייגן כבלים, מודם .

הלכתי ככה:

את החייגן שיתפתי, ובחרתי שישתף לרשת האלחוטית (במתקדם)

נתתי לרשת האלחוטית של המחשב הראשי 192.168.0.1 ללא DEFAULT GATWAY

ולמחשב הלקוח נתתי DEFAULT GATWAY שהוא הכתובת IP של המחשב הראשון כמובן

וכתובת IP 192.168.0.2, עם DNS של ברק.

מחברים את החייגן - יש במחשב הראשי

עכשיו, על שני הכרטיסים האלחוטיים יש X של "לא מחובר"

השאלה שלי היא כזאת :

האם צריך להגדיר משהו נוסף ב ICS ? או שזה הכל ?

מישהו אמר לי משהו בקשר ל "אד הוק" - איפה אני מוצא כזה דבר ? מה זה ? האם זו שיטת שידור מסויימת ?

אני יודע ש ICS הוא אפשרי, כי ראיתי כזה בפעולה

השאלה הנוספת היא - אם אין , אז אני מניח שכרטיסים אלחוטיים יודעים לשדר למרחק יחסית קטן, בניגוד לנתב ממש

מהו המרחק הזה פחות או יותר ? המחשבים שאני מנסה לחבר נמצאים בערך 7 מטר אחד מהשני.

תודה מראש לכל מי שינסה לעזור

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שני הכרטיסים כרגע  עם X אדום עליהם, כמו במצב של "network cable unpluged" אם היה מדובר על כרטיס חוטי רגיל

אז אין תקשורת בינהם כרגע

האם אני צריך לשנות את ההגדרות (IP)  ואם כן למה בדיוק ?, כלומר בשביל לבדוק תקשורת בינהם ? או שזה אמור לעבור גם במצב שהגדרתי?

(כלומר עכשיו אין פינגים מהלקוח ל DEFAULT GATWAY שהוא גם ככה לא מקבל, כי הכרטיס כביכול "מנותק")

זה מוזר לי שאין בינהם תיקשורת נכון לעכשיו, כי זה סה"כ עניין של 7 מטר וקיר בינהם, ובעבר ראיתי ICS בטווח של 14 מטרים בין מפלסים שונים.

בנוגע לאד הוק, איפה בדיוק אני מגדיר את זה ?

קצת קשה לי, כי אני תומך בה בעקרון טלפונית עכשיו, ולי אין כרטיס אצלי בבית, אז זה הכל לפי גוגל וסקרינשוטים שאני מוצא

האם יש את הפיטצ'ר של אד הוק בכל כרטיס ? או רק שיש כאלה שיש להם וכאלה שאין ?

זה נמצא איפשהו במאפיינים של ה wireless connection או שזה בתוכנה של הכרטיס איפשהו ?

האם אני צריך שאחד (הראשי) יהיה על אד הוק והשני רגיל, או שניהם על אד הוק ?

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עזוב, הבעיה היא לא ICS עכשיו, היא שהם ידברו ביניהם, בשביל זה הם צריכים להיות שניהם במצב ADHOC, אצלי בכרטיס שהיה לי, פשוט היתה אופציה כזו, הוא שאל אותי אם להשתמש ב ACCESS POINT או ADHOC, לא יודע איך זה אצלך...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחלה

בסוף התחברתי למחשב הראשי שלה עם REMOTE DESKTOP ומצאתי את ההגדרה הזאת של אד הוק בדרייבר של הכרטיס (דילינק)

הפעלנו את האד הוק בשני המחשבים

ואחרי כמה תקלות קטנות נוספות (כנראה קשור לעוצמת האות ולזה שהיא דיברה בטלפון אלחוטי שמשדר על 802.11) התגברנו על הכל

עכשיו יש שיתוף בין שני המחשבים וגם שיתוף תיקיות והכל עובד מצויין.

תודה רבה על הטיפים !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...