צריך את הטיפים של מומחיי ה OC לגבי הזכרונות בבקשה.. - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צריך את הטיפים של מומחיי ה OC לגבי הזכרונות בבקשה..

HumanFly

Recommended Posts

שלומות, אח שלי עשה OC למעבד שלו ושינה את התזמונים של הזכרונות (cl 2.5) והוא מקבל ביצועים ממש טובים ובבנצ'מארק של EVEREST

הוא לוקח שמה את המקום ראשון..

עכשיו אני רוצה לדעת האם כדי לי לעשות OC למעבד שלי ? יש לי זכרונות עם תזמונים דיי חרא CL3 3-4-4-8 ... המעבד שלי סוס -כלומר שום דבר לא עובד לי חרא או משהו אבל בעבור ביצועים אם הטמפרטורה תהיה זניחה אז אין לי בעיה ואם זה ישפר ביצועים פלאים אז למה לא :) ?. אז כמה מעלות תעלה הטמפ' ? וכמה לעלות את ה FBS אתם ממליצים ?

ועכשיו לגבי התזמונים של הזכורנות, אח שלי יכל לשנות את התזמונים שלהם אצלו בביוס, ולי אין בכלל בביוס לשונית של (או שיש ואני לא מוצא אותה) כי חפרתי בכל הביוס הרקוב הזה ואני לא מוצא כלום ! אשמח לעזרה או שמראות איך לגשת ללשונית זו

ואשמח לקבל טיפים וה OCרים המקצועיים פה לגבי OC, ההשלכות, הביצועים וכיצד לעשות זאת נכון.

תודה מראש :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן כן, להלן התוצאות של ה OC,

mem-test1.JPG

mem-test2.JPG

mem-test3.JPG

הורדתי את התזמונים מ 2.5-3-3-8 ל 2.5-3-3-6,

והעלתי את ה FSB מ 200 ל 220,

במנוחה הטמפ' של הפרסקוט החמים היא 42 מעלות, בעבודה מאומצת/משחקים הוא מגיע ל 60 בערך.

ב של DemonTuX משום מה לא ניתן לשנות את ה SPD.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תכנס לביוס ותלחץ CTRL+F1, יופיע לך תפריט חדש בשם "Advanced Features".

k8nf9-07.jpg

k8nf9-13.jpg

יש לי את אותו הלוח וזכרון Geil value שאמור לרוץ על 3-4-4-8@400 אבל הוא רץ יופי ב2.5-3-3-6@400, והוא לא יכול לעבוד ביותר מ410 אפילו במתח של 2.85v.  :nixweiss:

מקוה שתצליח להגיע עם הזכרון שלך ליותר :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על העזרה...

יש לי עוד שאלה.. כמה ב OC אני יכול להוציא מעמבד שלי אם אני רוכש נגיד זמלן איכותי...

וכמה מעלות הוא יעשה לי רידיוס הזמלן  :silly:

עריכה שיפר קצת ביצועים:

אני מריץ את הזיכרון עכשיו ב 2.5-4-4-8

איך אני מוריד את התזמונים אחרים ? אני רק יכולתי להוריד ל 2.5 וגם לי 2.0

זה שיפר את הביצועים מלטנסי של 67.1 זה עכשיו 62

בקריאה מ 5299MB זה עכשיו 5512MB

וקריאה 1580 זה עכשיו 1693..

שזה שיפור נראה לי סבבה... עכשיו איך אני יודע שאני לא עושה נזק שאני מריץ ככה את המחשב ?

ובנוסף האם אני יכול לשנות גם את שאר מהספרים של התזמונים ולהנמיך אותם עוד ככה שאקבל ביצועים מקסימליים ?

במידה וכן איך אני עושה זאת בביוס. תודה לעזורים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי ראיתי מה שינית בתמונה, ושיניתי גם ככה

ועכשיו התזמונים אצלי הם 2.5-3-3-6

האם שינוי התזמונים חורם להתחממות וחום ועומס רב על הזכרונות ? או שאין לזה לוואי של חום רק שמגדילים את המהירות של הזיכרון ?

אשמח לתשובות בהקדם :silly:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העברתי ל T1 והמחשב סירב לעלות יש לו אותו משחב כמו שלך בול אינסניטי לקח לי איזה חצי שעה לתקן את זה כי היה ארטיפקטים מטורפים על המסך והוא לא עשה ספירת וזה... ושאתה אומר תיזמונים 2.5-3-3-6 לאיזה אתה מתכוון שצריך לשנות שם? ושאתם אומרים 450 זה אומר שהבאס של הזיכרון הוא 450? או שזה ddr450?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העברתי ל T1 והמחשב סירב לעלות יש לו אותו משחב כמו שלך בול אינסניטי לקח לי איזה חצי שעה לתקן את זה כי היה ארטיפקטים מטורפים על המסך והוא לא עשה ספירת וזה... ושאתה אומר תיזמונים 2.5-3-3-6 לאיזה אתה מתכוון שצריך לשנות שם? ושאתם אומרים 450 זה אומר שהבאס של הזיכרון הוא 450? או שזה ddr450?

450ddr.

התיזמונים שלי הם:

Cas-2.5

tRC-11

tRFC-13

tRCD-3

tRRD-2

tRAS-6

tRP-3

tWR-3

tWTR-2

tRWT-3

tREF-2x3120

T1

במתח של 2.64v.

אני הגעתי עם כזה ל- .  2.5-3-3-6@452  מתח 2.8V

על איזו מערכת?

ראיתי אנשים שהגיעו ל260 יציב על מערכת P4, לעומת זאת לחבר שלי יש מערכת כמעט זהה לשלי רק עם לוח K8NS עם אותם הזכרונות, וגם הוא לא מצליח לעבור את ה411.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי EVEREST..SANDRA..SPEEDFAN ואני לא רואה שמה מתחים של הזכרונות..

איפה בידיוק אני רואה ? ומה אתם אומרים על התזמונים שלי עכשיו ? זה נחשב טוב ? או שנראה לכם אני יכול לעשות יותר

ולשפר ביצועים, ואיך אני יכול לדעת אם זה יציב, יש איזה שיטה לבדוק ? להריץ בלופ איזה תוכנה או משהו ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי EVEREST..SANDRA..SPEEDFAN ואני לא רואה שמה מתחים של הזכרונות..

איפה בידיוק אני רואה ? ומה אתם אומרים על התזמונים שלי עכשיו ? זה נחשב טוב ? או שנראה לכם אני יכול לעשות יותר

ולשפר ביצועים, ואיך אני יכול לדעת אם זה יציב, יש איזה שיטה לבדוק ? להריץ בלופ איזה תוכנה או משהו ?

אפשר לבדוק עם תוכנת הניטור של גיגהביט, EasyTune5 תחת הלשונית Overclocking=>Advanced mode.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר לבדוק עם תוכנת הניטור של גיגהביט, EasyTune5 תחת הלשונית Overclocking=>Advanced mode.

יש לי 2.60

האם זה טוב ?  :s05:

ועוד שאלה, בביוס ראיתי אפשרות להפעיל את ה GPU בטורבו מוד או משהו כזה...

מה זה בידיוק עושה? זה עושה OC ? האם זה משפר משהו ? תופעות לוואי (חום)

מה בידיוק העניין הזה אשמח לפרטים :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי 2.60

האם זה טוב ?  :s05:

ועוד שאלה, בביוס ראיתי אפשרות להפעיל את ה GPU בטורבו מוד או משהו כזה...

מה זה בידיוק עושה?  זה עושה OC ? האם זה משפר משהו ? תופעות לוואי (חום)

מה בידיוק העניין הזה אשמח לפרטים :)

2.6 זה מתח ברירת המחדל, הזכרונות שלי יכולים לקבל מתח של עד 2.95v מוצר, תצטרך לבדוק כמה מתח הזכרונות שלך יכולים לקבל, ובקשר לאם זה טוב או לא?

אם הזכרונות לא יציבים מעלי להם מתח.

אגב, יצאה גרסא חמישית(F5) של ביוס לK8NF.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...