טמפרטורת המעבד שלי (+AMD ATHLON XP 1800) בבקשה כנסו...... - עמוד 2 - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

טמפרטורת המעבד שלי (+AMD ATHLON XP 1800) בבקשה כנסו......

MW

Recommended Posts

אצלי הבעיה דומה... הבלאגן חוגג חבל על הזמן.

יש לי גם 1800+, במארז יש לי 2 מאווררים מאחורה שדוחפים אוויר החוצה (לא כולל המאוורים של הספק כוח), אחד מהצד שדוחף אוויר פנימה ועוד אחד מקדימה שלמעשה דוחף אוויר על הכונן הקשיח שלי. הטמפרטורה בחדר היא בד"כ 29-32 מעלות (מאוד חם בחדר הזה!) - מאוורר התקרה עובד רוב הזמן, אבל כמובן שזה לא ממש עוזר :) הטמפרטורה על המעבד שלי בload (כשאני מריץ את united devices) היא בערך 65-69 מעלות - על הפנים.

ובidle גם, בערך 57-62 מעלות. עכשיו, כשאני מדליק את המזגן הטמפרטורה בחדר יורדת בערך ל-24 מעלות, הטמפרטורה על המעבד יורדת בלואד ל59 מעלות (בדיוק), ובאיידל ל-52 מעלות. כמובן שזה לא מספיק טוב...

עכשיו השאלה מה אני עושה? יש לי ספק כוח של 430W, ואני לא בטוח אם אולי כדאי להוסיף מאוורר מקדימה שידחוף אוויר נוסף פנימה, או אולי היטסינק חדש (אני משתמש בזה שקיבלתי עם המעבד, ובנוסף הוספתי עליו Silver 3 שבקושי עזר), או אולי rounded cables? יש סיכוי שהם יעזרו? תודה מראש :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי לכולם !

גם לי יש אותה בעיה עם אותו דגם של מעבד. אבל לי יש גריז טרמי עליו ומאוורר Mini Copper orb הינה עכשיו לדוגמה חם או קיי המעבד בטמפ של 61 מעלות מעבד ובערך 51 מעלות של המארז . כשכול המארז פתוח הטמפ' יורדת ל 55 -52 למעבד...

אני חושב שהמסקנה הסופית היא שזו טמפ' נורמלית של המעבד . גם בחיפושי אחר התשובות באתר של אם אני לא טועה הטמפ' המכסמלית המותרת היא 90 מעלות אז אני חושב שטמפ' של 60 מעלות לא צריכה להיות קטלנית . אם אני טועה אז בבקשה שמישהו יתקן אותי !!!! מחכה לתגובות

יוסי ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שהמסקנה הסופית היא שזו טמפ' נורמלית של המעבד . גם בחיפושי אחר התשובות באתר של אם אני לא טועה הטמפ' המכסמלית המותרת היא 90 מעלות אז אני חושב שטמפ' של 60 מעלות לא צריכה להיות קטלנית . אם אני טועה אז בבקשה שמישהו יתקן אותי !!!! מחכה לתגובות

יוסי ;)

אתה צודק, זו באמת הטמפרטורה המקסימלית של המעבד, אבל זו ממש לא טמפרטורת העבודה שלו! 90 מעלות זה אומר שב-90 מעלות המעבד שלך מתאדה. אני רוצה לפחות להוריד את הטמפרטורה על-גבי המעבד ל-30-40 (באיידל), אז אני אוכל להמשיך לגלוש בראש שקט :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי!

אתה גם צודק! לא היתכוונתי שזו טמפ' אידיאלית אלא מכסימלית לפני שהוא נשרף או "מתאדה" כפי שאתה אומר. לכן אני חושב שטמפ' של 60 מעלות אינה גבוה מידי ומבחינתי ממוצעת ונורמאלית.

עדיין לא הבנתי מה זה משנה אם הטמפ' היא 40 מעלות או 60 מעלות? האם הביצועים עולים עם ירידת הטמפ' מבלי לעסות ??

ביי

יוסי :hi:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי!

אתה גם צודק! לא היתכוונתי שזו טמפ' אידיאלית אלא מכסימלית לפני שהוא נשרף או "מתאדה" כפי שאתה אומר. לכן אני חושב שטמפ' של 60 מעלות אינה גבוה מידי ומבחינתי ממוצעת ונורמאלית.

עדיין לא הבנתי מה זה משנה אם הטמפ' היא 40 מעלות או 60 מעלות? האם הביצועים עולים עם ירידת הטמפ' מבלי לעסות ??

ביי

יוסי :hi:

האמת היא שזה לא נותן יותר ביצועים וממש לא משנה. פשוט מעבר לטמפרטורה מסויימת המעבד הופך ללא יציב.

אם הטמפרטורה שלך מתחת ל 60 מעלות אני לא רואה שום סיבה למה שתהיה בעיית אי יציבות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת היא שזה לא נותן יותר ביצועים וממש לא משנה. פשוט מעבר לטמפרטורה מסויימת המעבד הופך ללא יציב.

זהו שזאת הבעיה - אצלי הטמפרטורה עוברת את ה-60 מעלות בלי בעיה. ד"א שכחתי לציין שהטמפרטורה של הקייס שלי היא כמעט כל הזמן די גבוהה - בערך 49-50 מעלות (בלי מזגן) ובערך 45 עם מזגן. אז מה אפשר לעשות כדי לקרר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זהו שזאת הבעיה - אצלי הטמפרטורה עוברת את ה-60 מעלות בלי בעיה. ד"א שכחתי לציין שהטמפרטורה של הקייס שלי היא כמעט כל הזמן די גבוהה - בערך 49-50 מעלות (בלי מזגן) ובערך 45 עם מזגן. אז מה אפשר לעשות כדי לקרר?

עוד מאוררים, אין פתרון אחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד מאוררים, אין פתרון אחר.

אין בעיה, אבל הקטע הוא שאני על תקציב מוגבל :) אז השאלה היא מה יעזור יותר, 80mm case fan של ט'רמלטייק או איזה היטסינק טוב (אולי הוולקונו 7 פלוס).

tnx again.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואללה גם אני חשבתי על זה ומרות שיש לי את המיני קופר אני חושב להחליף אותו לוולקנו 7 פלוס ... אבל אני עדיין לא בטוח אני חושב על זה אולי חודש הבא... ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואללה גם אני חשבתי על זה ומרות שיש לי את המיני קופר אני חושב להחליף אותו לוולקנו 7 פלוס ... אבל אני עדיין לא בטוח אני חושב על זה אולי חודש הבא... ;)

שמעתי דווקא (מHWZone כמובן :)) שיוצא עוד מעט (או אולי יצא כבר) וולקאנו 9, כדאי לחכות לו? הוא נראה נחמד (סופסוף היטסינק בצבע אדום!). ד"א איפה אפשר בארץ לקנות ציוד לאוברקלוקינג בלי לזרוק יותר מדי כסף, חוץ מבפאנדס כמובן (ששם זורקים יותר מדי כסף על כלום)

tnx.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז ככה תשמעו גם אני תקציב אבל אני ינסה להוסיף עוד מאוורר צד אם זה לא ילך אז אולי הפיתרון בכול זאת הוא להחליף את האוור של המעבד למשהוא ממש ממש חזק כמו הוולקנו 7-9 לא יודע בינתיים זו רק שקילה ... המחשב עובד לי מצויין רק החום הזה גורם נזק לחלקים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...