המרת Wave או mp3 ל-Midi באיכות 40 פולי... - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המרת Wave או mp3 ל-Midi באיכות 40 פולי...

Anas-Nanas

Recommended Posts

שלום לכם חברים,

אני מעוניין להפוך שיר מסויים יותר נכון את השריקה מהסרט קיל ביל לצלצול לפלאפון.

העניין הוא שאני לא מצליח בשום אופן להמיר את הקובץ (Wave&mp3) ל-Midi

אני אודה לכם מאוד אם תוכלו להסביר לי איך ממרים את הקובץ או שאני ישלח אותו אליכם ואתם תמירו בשבילי... :)

בתודה

ניר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

guypld צודק, אילו שני סוגים שפועלים בצורה שונה לגמרי.

יש איזשהי תוכנה שמנסה להמיר לMIDI אבל היא עושה את זה ממש לא טוב... אני לא זוכר את השם אבל חיפוש בגוגל יכול לעזור...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

MIDI לא באמת מכיל . מה שהוא מכיל זה אוסף של "הוראות" מה לנגן (איזה תו, לצורך העניין), מתי, באיזה ערוץ, באיזו עוצמה

ומקסימום עוד קצת הודעות SYSEX שמעבירות עוד קצת מידע מעבר לכך (למשל שליטה על אפקטים שלא נכללים ב-General MIDI).

הסינטיסייזר שמעבד את הקובץ MIDI (במקרה שלך הוא בנוי בתוך הטלפון, או בכרטיס קול) הוא זה שמכיל את הצלילים או מייצר אותם

בכל מיני שיטות סינטוז מגוונות (יצירת צליל בצורה סינטטית בעזרת אלגוריתמים) ומשמיע אותם לפי ההוראות שהוא מפענח מהקובץ.

אין שום דרך שהיא Straight-forward להמיר שיר דגום לקובץ MIDI. אולי יש תוכנות שמנסות לעשות את זה ע"י זיהוי pattern-ים

בשיר ונסיון לחלק אותם לערוצים ולזהות את התוים שהם מזכירים (בסופו של דבר תו זה בסך הכל צליל בתדר מסוים. למשל: ה-"דו" האמצעי

בפסנתר מכוון מוגדר כ- 440hz...) ולהמיר את המידע הזה לקובץ MIDI, אבל אני בספק אם תוכל להמיר שיר שיש בו קצת יותר מתופים +

מנגינה בודדת בצורה סבירה.

בקיצור, חבל לך על הזמן. תחפש בגוגל את שם השיר + "MIDI". הסיכויים הרבה יותר גבוהים. וזה גם הרבה יותר קל. :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

MIDI לא באמת מכיל . מה שהוא מכיל זה אוסף של "הוראות" מה לנגן (איזה תו, לצורך העניין), מתי, באיזה ערוץ, באיזו עוצמה

ומקסימום עוד קצת הודעות SYSEX שמעבירות עוד קצת מידע מעבר לכך (למשל שליטה על אפקטים שלא נכללים ב-General MIDI).

הסינטיסייזר שמעבד את הקובץ MIDI (במקרה שלך הוא בנוי בתוך הטלפון, או בכרטיס קול) הוא זה שמכיל את הצלילים או מייצר אותם

בכל מיני שיטות סינטוז מגוונות (יצירת צליל בצורה סינטטית בעזרת אלגוריתמים) ומשמיע אותם לפי ההוראות שהוא מפענח מהקובץ.

אין שום דרך שהיא Straight-forward להמיר שיר דגום לקובץ MIDI. אולי יש תוכנות שמנסות לעשות את זה ע"י זיהוי pattern-ים

בשיר ונסיון לחלק אותם לערוצים ולזהות את  התוים שהם מזכירים (בסופו של דבר תו זה בסך הכל צליל בתדר מסוים. למשל: ה-"דו" האמצעי

בפסנתר מכוון מוגדר כ- 440hz...) ולהמיר את המידע הזה לקובץ MIDI, אבל אני בספק אם תוכל להמיר שיר שיש בו קצת יותר מתופים +

מנגינה בודדת בצורה סבירה.

בקיצור, חבל לך על הזמן. תחפש בגוגל את שם השיר + "MIDI". הסיכויים הרבה יותר גבוהים. וזה גם הרבה יותר קל.  :nixweiss:

אתה צודק ומדייק עד התו האחרון של ההודעה שלך. גם בקשר לתוכנות שמנסות להפריד לערוצים, שקיימות באמת, אבל לא שוות הרבה... אפילו יונתן הקטן בפסנתר קשה להן לזהות...

רק קצת להרחיב בקשר ל "ומקסימום עוד קצת הודעות SYSEX שמעבירות עוד קצת מידע מעבר לכך " נעלבתי בשם כל משתמשי המידי בעולם... המידי מתוכנת באופן מאוד STRIGHT FORWARD, ככה שעם פיתוחי הטכנולוגיה של ה-90' והמילניום החדש (נדמה לי שהמידי הומצא ב-70) הוסיפו אפשרויות קצת יותר מתקדמות מ-BEND (מתיחה של התו) ישנן מערכות שמכניסות רכיב רנדומלי לתו וגורמות לו לרעוד שונה מתו אחר באותו גובה (למרות שבעצם מדובר כאן ברמת הסינטיסייזר), ישנן מערכות תופים אלקטרוניות שיודעות להעביר במידי גם היכן בתוף פגע המקל, וכך הסינטי יכול לבנות צליל אמין יותר לאמיתי (בעזרת כמה ערוצים מוקלטים מראש לדוגמא)

כך שמוסיקאים כבדים יכולים להקליט במידי בהמון נוחות.

CUBASE, זו תוכנה ליצירת שיר, קובץ קול מורכב. אפשר לבנות שיר שמורכב מערוצים קוליים של תופים ושירה, ערוץ מידי לאורגן (שינגן כמובן דרך הסינטי של האורגן ולא מהמחשב איכס) וערוץ גיטרה עם אפקטים מהתוכנה. אפשר לערוך שם גלי קול ולתאם בין הערוצים. היא נחשבת לתוכנת עריכה "חצי מקצועית" אבל אין לי מושג מה יש באולפנים... לצערי היא לא יכולה לעזור לך :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממש לא התכוונתי לזלזל חס וחלילה... ובקריאה חוזרת של מה שכתבתי זה באמת נשמע קצת מזלזל.

גם אני משתמש במידי הרבה שנים... וזה די מדהים איך שהתקן הישן הזה שרד. אני בטוח שבשנות השבעים

לא חשבו שמידי ישמש גם בסמפלרים מטורפים שמחזיקים דגימות של כלים בנפחים של כמה ג'יגות כל אחד .

והיום זה בהישג ידו של כל בעל מחשב ממוצע ומעלה עם כרטיס קול שמותאם לזה מבחינת ה-Latency שלו.

אז לכל משתמשי המידי בעולם: קבלו את התנצלותי. ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...