מה אמור להיות יותר טוב, סלרון 333 עם באס 66 או פנטיום 233 עם בס 100? - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה אמור להיות יותר טוב, סלרון 333 עם באס 66 או פנטיום 233 עם בס 100?

ed1

Recommended Posts

אם אני לא טועה, סלרון 333 הוא למעשה פנטיום 2 בלי זיכרון קאש בכלל, ואני מניח שב"פנטיום 233" אתה מתכוון לפנטיום 1, שהוא המעבד הכי חזק שיוצר כפנטיום 1.

אם ההנחות שלי נכונות, מדובר ב-2 סוגים שונים של לוחות, כאשר סביר ביותר שעבור הפנטיום 1 לא יהיה לך חריץ AGP כלל וגם לא סטנדרטי (אם בכלל), ובלוח של הפנטיום 2 יהיה לך (אולי) AGP כפול 1 או כפול 2, לא יותר מזה.

השאלה היא האם אתה מקבל רק מעבד, או גם לוח מתאים, וכרטיסים מתאימים, ושאלה אחרת היא למה בדיוק אתה צריך את המחשב.

בעיקרון, שניהם מחשבים דיי חלשים במונחים של ימינו, אבל לדעתי עדיף הפנטיום 233 עם הקאש מאשר הסלרון 333 בלי הקאש בכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה אמור להיות יותר טוב, 333 עם באס 66 או 233 עם בס 100?

אחחחחחחחח הנוסטלגיה אני זוכר היה לי את הפנטיום 1 233 עם 16 מגה פנימי.. :lol:

כשרציתי לשדרג את הזכרון אמרו לי ש64 מגה יעלה לי 450 שקל :lol:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הפנטיום הוא פנטיום 2 MMX 233 וללוח שלו יש תושבת AGP, אבל הלוח של הסלרון יותר מתקדם כי יש לו יציאות ושליטה רחבה על הבאס והמכפלה של המעבד (למרות שלא הצלחתי לשנות כלום, כנראה שזה נעול). אם יש צורך אני יעלה את הדגמים של הלוחות אבל נראה לי שזה ישן מדי מכדי שמישהו יכיר אותם.

סלרון 333 אמור לעבוד בבס 66 או שיש סיכוי שירוץ בבאס 100? כי בינתיים לא הצלחתי אבל אני ממשיך לעשות ניסיונות.

מטרת המחשב היא לשמש כמעבד תמלילים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר למכפלה ולמהירות ה BUS - תבדוק בתיעוד, אולי צריך לשנות פיזית ג'מפרים על הלוח.

אם אתה צריך לשלם עבור המחשבים, קח את היותר זול, בהנחה שלשניהם יש אותה כמות זיכרון. לדעתי ההבדלים בביצועים כשאתה מפעיל חלונות 98 ו word97 לא יהיו גדולים.

מה שכן כדאי לקחת בחשבון, בנוסף לכל הפיצ'רים של הלוח, הוא אפשרות השידרוג - לך תדע אולי בעתיד ייפול עליך (או שתמצא בפח) מעבד פנטיום 2 טוב יותר משני המעבדים האלו, ואז במקרה הזה עדיף לקחת את הלוח שמאפשר שידרוג יותר טוב.

אם שני המחשבים הם שלך, פשוט תריץ קצת מבחני ביצועים עליהם ותראה איזה מחשב נותן תוצאה יותר טובה.

אגב, אתה לא יכול לקחת את הפנטיום 2 עם הלוח היותר מתקדם של הסלרון 333 (בהנחה ששניהם באותה תושבת והלוח תומך ב BUS של 100, אהבו אז להוציא תושבת שונה לכל מעבד)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תיקון! הבאס של שניהם הוא 66, מצטער אין לי מושג איך פיספסתי את זה. במצב כזה הסלרון עדיף, לא?!

שני הלוחת והמעבדים הם שלי ואני בודק את כל הואריציות האפשריות, הצלחתי להעלות את הבאס בלוח המתקדם יותר ל-83 מה שהעלה את הסלרון ל-416 (מכפלה 5 ומהירות מקסימלית 450 לפי everest לסלרון הזה) אבל לא הצלחתי לשנות את המכפלה וקפיצת הבאס הבאה שהלוח מאפשר היא 100 אז זה כנראה המקסימום האפשרי.

לגבי הפנטיום(מכפלה 3.5 ומהירות מקסימלית 400 לפי everest), ניסיתי להריץ אותו בלוח המתקדם אבל, בכלל לא מופיעה תמונה במסך, ובלוח הפחות מתקדם לא ברור איך משנים את הבאס כי לא כתוב על הלוח ואי אפשר לזהות את יצרן הלוח (ניסיתי עם everest) עושה רושם שהלוח הישן הזה מאפשר לשחק רק עם המכפלה וזה לא ממש משפיע על המהירות של הפנטיום שמוכן לעבוד רק ב-233 (בביוס אין בכלל איזכור למכפלות או מהירויות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...