בעיה שמחרפנת אותי - רעש סטטי מהרמקולים - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעיה שמחרפנת אותי - רעש סטטי מהרמקולים

naknir

Recommended Posts

שלום חברים,

הבעיה היא כזאת: יש לי ATP3 ויש לי מערכת סטריאו ישנה מאוד עם מאוד גדולים בחדר. החלטתי לחבר את כולם למחשב, כבר לפני הרבה זמן. הכל נשמע מצוין והאיכות פשוט מדהימה, אבל יש בעיה שתמיד הייתה קיימת ורק עכשיו התחילה ממש לחרפן אותי - יש רעש סטטי קבוע שיוצא מהרמקולים הגדולים של המערכת סטריאו הישנה. הרעש הוא די חזק ומציק.

אני מחבר את הכל למחשב עם מפצל. חיברתי מפצל ליציאת אודיו של הכרטיס קול במחשב (soundstorm) ואליו אני מחבר את ה-ATP3 ואת הכבל 5 מטר שמחובר מצד אחד לרמקולים של המערכת סטריאו ומצד שני למפצל הזה. כמובן שהכבל לא מתחבר ישירות לרמקולים אלא מתחבר למערכת סטריאו עצמה, לכניסה של ה-CD. ברגע שאני מנתק את החיבור מהמערכת, אין רעש סטטי, כלומר משהו דפוק בעניין הזה של החיבור.

לפי מה שהבנתי, דבר כזה נגרם משידור אות באיכות נמוכה או משהו כזה, אני לא כל כך מבין בזה... האם תוכלו לעזור לי? אני ממש מתחנן שתיתנו לי עצות כדי שאוכל לפתור את הבעיה הזה ולהפסיק את הרעש הסטטי המעצבן הזה.

תודה מראש,

ניר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עכשיו רצני גם לי יש את הביעה הזאת (רק שאני אם סטראו ישנה וזור קמקולים מעפנים:()

איך זה נישמע אצלך טווווווווו כזה בגבוה שמחרפן פילים

או חרחרחאחאחאחראחראחרחאחרחארחאחרח כיאולו עכבר אוכל אותו ...????

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המפצל מוריד איכות, הכבל הארוך (5 מטר!!) אוסף הרבה רעש, וסביר להניח שהמערכת קולטת אותו ..

אם אתה מוריד את הווליום למינימום הרעש עדין שם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המפצל מוריד איכות, הכבל הארוך (5 מטר!!) אוסף הרבה רעש, וסביר להניח שהמערכת קולטת אותו ..

אם אתה מוריד את הווליום למינימום הרעש עדין שם?

אם אני מוריד את הווליום במערכת סטריאו עצמה אז הרעש נעלם, אבל אם אני מוריד את הווליום במחשב זה לא משנה כלום.

וכן, זה רעש כזה שמחרפן פילים, לא רעש שמשתנה כאילו עכבר מכרסם אותו....

ניר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תעשה בדיקה שאין כבלים של חשמל שרצים בסמוך או על הכבלים של הרמקולים, זה לרוב הגורם לרעש הזה אות סטטי נמוך שניפלט מכבל החשמל ויוצר את הרעש ברמקולים :yelclap: :yelclap:

חבר שלי ליאור ברק מנהל אתר pvmp3 www.pvmp3.biz

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תעשה בדיקה שאין כבלים של חשמל שרצים בסמוך או על הכבלים של הרמקולים, זה לרוב הגורם לרעש הזה אות סטטי נמוך שניפלט מכבל החשמל ויוצר את הרעש ברמקולים :yelclap: :yelclap:

חבר שלי ליאור ברק מנהל אתר pvmp3 www.pvmp3.biz

אין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש מספר גורמים לבעיה, למשל כרטיס קול באיכות נמוכה, או נחותים, מגבר פגום ברמקול, כבל אודיו (Speaker Wire) תקול - למשל אם מיקום האדום והשחור מוחלף בטעות וכו'

אני מציע לך שני דברים: א' להחליף כבלים

ב' לחבר את המערכת לשקע חשמל נפרד ולראות מה קורה. כידוע כבלים אנלוגיים רגישים מאוד לתעבורה חשמלית, מכיוון שמוצרים אלקטרוניים יוצרים שדה מגנטי המפריע מאוד לתעבורה של הכבלים. בכבל אופטי למשל ההפרעה לא קיימת.

בד"כ הבעיה היא במגבר ולא בהכרח ברמקול.. אני די בטוח שזו בעיית כבלים במקרה הזה.

ועם כל הכבוד לסאונד-סטורם, הוא ממש לא כרטיס מתחרה לאודיג'י והנתונים הטכניים שלו נחותים בהרבה מכרטיסים חיצוניים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תנסה לקנות כבלים אם הארקה .... פעם במערת ביתית שלי היה רעש קניתי כבל אם ארקה ונפתרה

אצלי זה והולך כי יש לו וירוס ....... לפעמים זה מיסדר וליפעמים זה מציק לי נואשות .........

מישהו יודע מזה ??

ככה על הדרך המערת הזאת כמטת בגילי יש לה 13 שנה .....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה הרבה יותר פשוט לדעתי

אם יש לך טווווווווו ז"א FEED BACK זה בגלל שמחובר לך מקרופון שבעצם קולט את מה שמשמיעים הרמקולים נוצר מין מעגל כזה וזה מה שיוצא לכן פשוט תנתק את המקרופון או תעשה לו MUTE

אם יש לך רעש כמו כרסום של עכברים כנס להגדרות של ה ווליום (הרמקול הקטן הזה בצד ימין למטה) ותעשה מיוט לדברים שאתה לא משתמש בהם ובאורח פלא זה יעלם. :yelclap:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה הרבה יותר פשוט לדעתי

אם יש לך טווווווווו ז"א FEED BACK זה בגלל שמחובר לך מקרופון שבעצם קולט את מה שמשמיעים הרמקולים נוצר מין מעגל כזה וזה מה שיוצא לכן פשוט תנתק את המקרופון או תעשה לו MUTE

אם יש לך רעש כמו כרסום של עכברים כנס להגדרות של ה ווליום (הרמקול הקטן הזה בצד ימין למטה) ותעשה מיוט לדברים שאתה לא משתמש בהם ובאורח פלא זה יעלם. :yelclap:

יוווו תודה עזרת לי מאוד,אני משתגע מהבעיה הזאת כבר שנים...אני לא מאמין שזה סוף סוף הפסיק!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי במקרה זה הבעיה לא קשורה לאיכות כרטיס הקול...

שאלה: האם הטלויזיה/ממיר מחוברים גם למערכת הישנה??

אם כן, נתק אותה ותגלה פלא...  :yelclap:

אוקיי אז למרות שלא הטלוויזיה ולא הממיר מחוברים אצלי למערכת שעושה רעשים, ניסיתי בכל זאת לקחת את החשמל של המערכת סטריאו ולחבר רק אותה לחשמל, היות והיא הייתה מחוברת דרך מפצל עם עוד תקעים שמחוברים אליו (של הטלוויזיה, ממיר וכו') - זה גם לא פתר את הבעיה.

הצלחתי אמנם להחליש קצת את הרעש הסטטי הזה על ידי ביטול של האקולייזר של המערכת סטריאו, וביטול ה-Loudness, אבל עדין יש רעש מעצבן שניתן לשמוע בבירור.

זה הרבה יותר פשוט לדעתי

חברי, אני קצת מבין בענייני ומחשבים בכלל ויודע ומכיר טוב מה זה פידבק, גם בגלל היותי מוסיקאי. בכל מקרה, לא מחובר לי מיקרופון למחשב וזהו לא פידבק אלא רעש סטטי אחר, תודה בכל מקרה על נסיונך לעזור.

בנוסף, אמרתי כבר אם אינני טועה שניסיתי גם לעשות MUTE לכל בקרי הקול חוץ מל-WAVE ו-Volume Control - ללא שינוי או הטבה.

אשמח אם תמשיכו לנסות לעזור :-\

תודה רבה,

ניר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...