דיון הפיזיקה והתאוריות הראשי. כניסה לרציניים בלבד! - עמוד 2 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דיון הפיזיקה והתאוריות הראשי. כניסה לרציניים בלבד!

love-its-my-name

Recommended Posts

e=mc^2 מתייחס למסת תנועה, אסביר:

כידוע אנרגיה קינטית היא e=0.5mv^2 ולכן ככל המהירות עולה תקבל שהאנרגיה הקינטית של המסה עולה.

לפי הנוסחה E=MC^2 ניתן לבודד את M והוא מושפע ישירות מעליית האנרגיה הקינטית של המסה, ולכן הגענו למסקנה שככל המהירות עולה -> האנרגיה הקינטית עולה - > המסה עולה, כי יש שקילות מסה-אנרגיה לפי הנוסחא הראשונה למעלה.

ולכן אגב שמתקבים למהירות האור אז מגיעות למהיריות מטורפות לחלוטין ואז האנרגיה הקינטית של המסה גבוהה ולכן המסה עולה, ולכן צריך יותר אנרגיה בשביל לעלת עד מהירות האור, ואז מוסיפים עוד אנרגיה והמסה עולה עוד וכך זה נמשך, אז ש"נוגעים" במהירות האור כאשר האנרגיה הקינטית של המסה שואפת לאינסוף.

מקווה שעזרתי.

אמממ יותר סיבכת אותי.. אני למדתי בבית סר שברגע שאחד מהגורמים גדל אז האנגיה גדלה אבל לא המסה..

למשל אני נגיד ינוע יותר מהר ז האנרגיה תיגדל באותו מספר בריבוע אבל איפה פה יש יחס למסה?

למה המסה תיגדל?

תודה מראש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תבין דבר אחד מאוד חשוב: שקילות מסה-אנרגיה.

מסה פרופורציונלית לאנרגיה.

למשל 1 קילו מסה = 9x10^16 ג'אול אנרגיה, ז"א אפשר להוציא ממסה של 1 קילו 9x10^16 ג'אול (מקסימום)

ו-1 ג'אול אנרגיה = 0.11x10^-16 קילו = 0.000000000000000011 קילו

אוקיי ?

אז נכון במהירות של כדור הארץ לא מתייחסים לזה כי אנחנו לא מדברים על אנרגיות עצומות

אבל כאשר גוף נע במהירות מטורפת אז יש לו אנרגיה קינטית מטורפת שיש לה "מסה" (בשפה לא פורמלית)

ברור ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום! אני תלמידה בחט"ב ואני עושה עבודת חקר בנושא תאוריית המסע בזמן, ואני רוצה להסביר קצת על מהירות האור ותורת היחסות. לדעתי מה שאתם אומרים פה מאוד מעניין, אבל אני לא מבינה כל כך את המשמעויות של הדברים המטמתים שאתם רושמים, ואם תוכלו אולי להסביר לי, זה יעזור לי מאוד, ואני אהנה מאוד, תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל זו לא מטרת הדיון...לכן הרציניים בלבד בכותרת, אם אתם לא מבינים את הבסיס של תורת היחסות/קוונטים אין ממש טעם שתכתבו בת'רד הזה רק כדי שיסבירו לכם את כל הבסיס

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום! אני תלמידה בחט"ב ואני עושה עבודת חקר בנושא תאוריית המסע בזמן, ואני רוצה להסביר קצת על מהירות האור ותורת היחסות. לדעתי מה שאתם אומרים פה מאוד מעניין, אבל אני לא מבינה כל כך את המשמעויות של הדברים המטמתים שאתם רושמים, ואם תוכלו אולי להסביר לי, זה יעזור לי מאוד, ואני אהנה מאוד, תודה!

או במילים אחרות אפשר לפתוח פוסט עם שאלה, או לחילופין לחפש מידע:

http://en.wikipedia.org/wiki/Time_Travel

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסע בזמן

כדי לנוע אחורה בזמן צריך להקיף את כדור הארץ במהירות האור, כמו סופרמן.  :)

צילינדר המורכב ממיתר קוסמי ומסתחרר על צירו במהירות רבה אמור לעשות את העבודה (לך תמצא מיתר קוסמי).  :s05:

דרך אגב, אנשים רבים אומרים שמסע בזמן לא אפשרי, וההוכחה לכך היא שאם מסע בזמן היה אפשרי, אז כבר היינו פוגשים בנוסעים בזמן מהעתיד. ובכן, מסע בזמן אפשרי. ולראיה, מדי פעם מגיעים אלינו נוסעים בזמן מהעתיד, אלא שאנחנו פשוט מתעלמים מהם ושמים אותם בבתי משוגעים (ראה: 12 קופים).  :)

תיאורייה אחת על מכונה המאפשרת מסע בזמן גורסת כי מסע אחורה בזמן מתאפשר רק בתוך פרק הזמן שבין הפעלת המכונה לזמן שבו משתמשים בה בפועל, ומכיוון שבזמן שלנו מכונת הזמן עדיין לא נבנתה, אז אי אפשר לחזור אחורה בזמן להווה שלנו.  8)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תיאורייה אחת על מכונה המאפשרת מסע בזמן גורסת כי מסע אחורה בזמן מתאפשר רק בתוך פרק הזמן שבין הפעלת המכונה לזמן שבו משתמשים בה בפועל, ומכיוון שבזמן שלנו מכונת הזמן עדיין לא נבנתה, אז אי אפשר לחזור אחורה בזמן להווה שלנו.  8)

או במלים אחרות, התנועה בזמן תעשה דרך "שערים", אחד בעתיד ואחד בעבר (או הווה...).

מכיוון שכיום (או בכל זמן אחר בעבר לפי הידוע לנו) אין שערים כאלה, לא יהיה ניתן לחזור בזמן לתקופה שלנו או מוקדמת יותר.

סרטי מדע בדיוני מתגברים על הבעיה הזאת בכך שהם פשוט בונים מכונה שנעה יחד איתך בזמן ולמעשה מעבירה אותך אחורה/קדימה.

איזה רעיון יותר נכון (אם בכלל)? only time will tell... ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר לדיון

אפשר להיות קצת יותר רציניים? גם אנשים פה אפילו לא קראו את השיחה הראשונה... :-\

מסע בזמן

כדי לנוע אחורה בזמן צריך להקיף את כדור הארץ במהירות האור, כמו סופרמן.  :)

צילינדר המורכב ממיתר קוסמי ומסתחרר על צירו במהירות רבה אמור לעשות את העבודה (לך תמצא מיתר קוסמי).  :s05:

דרך אגב, אנשים רבים אומרים שמסע בזמן לא אפשרי, וההוכחה לכך היא שאם מסע בזמן היה אפשרי, אז כבר היינו פוגשים בנוסעים בזמן מהעתיד. ובכן, מסע בזמן אפשרי. ולראיה, מדי פעם מגיעים אלינו נוסעים בזמן מהעתיד, אלא שאנחנו פשוט מתעלמים מהם ושמים אותם בבתי משוגעים (ראה: 12 קופים).  :)

מסע בזמן

כן אבל יכול להיות, כפי פעם במחקר או משהו כזה, שהדבר היחיד שנוכל לעשות הוא לשלוח מסרים מהעתיד לעבר דרך מכונה מסויימת שימציאו בעתיד שלנו, כלומר, אולי יש נסיעה בזמן, לא לבני אדם אלה למסרים משום שאולי נסיעה בזמן של בני אדם לא קיימת, אך הנסיעה הזו מתאפשרת רק בעזרת מכונה ועד שלא נמציא את המכונה שלנו בעתיד לא לא נוכל לקבל את המסרים שהעתיד של הזמן שנמציא בו את המכונה ונפעיל אותה שלח לנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה מה שיפה בתורת היחסות,והגאונות של איינשטין

לעלות על כל הדברים האלה מתוך המתמ', הרבה לפני שהניסויים איפשרו להגיע למהירויות שאפשר למדוד בהם

לא מדויק.

בשנת 1887, הרבה לפני הולדת תורת היחסות הפרטית, בוצע ניסוי מייקלסון-מורלי, שהוכיח כי האור נע באותה מהירות בכל מערכת ייחוס.

ראה למשל:

http://scienceworld.wolfram.com/physics/Michelson-MorleyExperiment.html

e=mc^2 מתייחס למסת תנועה, אסביר:

כידוע אנרגיה קינטית היא e=0.5mv^2 ולכן ככל המהירות עולה תקבל שהאנרגיה הקינטית של המסה עולה.

לפי הנוסחה E=MC^2 ניתן לבודד את M והוא מושפע ישירות מעליית האנרגיה הקינטית של המסה, ולכן הגענו למסקנה שככל המהירות עולה -> האנרגיה הקינטית עולה - > המסה עולה, כי יש שקילות מסה-אנרגיה לפי הנוסחא הראשונה למעלה.

ולכן אגב שמתקבים למהירות האור אז מגיעות למהיריות מטורפות לחלוטין ואז האנרגיה הקינטית של המסה גבוהה ולכן המסה עולה, ולכן צריך יותר אנרגיה בשביל לעלת עד מהירות האור, ואז מוסיפים עוד אנרגיה והמסה עולה עוד וכך זה נמשך, אז ש"נוגעים" במהירות האור כאשר האנרגיה הקינטית של המסה שואפת לאינסוף.

מקווה שעזרתי.

הנוסחא E=0.5mv^2 לאנרגיה קינטית אינה נכונה. זה רק קירוב למהירויות נמוכות.

הנוסחא הנכונה בתורת היחסות היא E=gamma*mc^2, כאשר - gamma=1/(1-v^2/c^2)^0.5.

למי שלמד טיילור, אפשר לראות בקלות כי בקירוב ראשון - gamma~0.5v^2/c^2, ומכאן מתקבלת הנוסחא הקלאסית.

לפי הנוסחא הנכונה המסה אינה עולה עם עליית המהירות, אבל האנרגיה הקינטית יכולה לעלות בלי גבול. המסה שמציבים בנוסחא היא מסת המנוחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...