בעיית התחברות לרשת אלחוטית ב MANDRAKE 10.0 - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעיית התחברות לרשת אלחוטית ב MANDRAKE 10.0

Recommended Posts

יש לי בבית של שלושה מחשבים שמחוברים ברשת אלחוטית כאשר המוקד של הרשת מתחבר לראוטר (הראוטר הוא לא אלחוטי) , אחרי שהתקנתי את המנדרייק ניסיתי להתחבר לרשת אבל התגובה היחידה שקיבלתי היתה שהכרטיס משדר (לפחות ככה כתוב ב VIEW CONNECTIONS) אבל לא מקבל כלום , בנוסף ראיתי במחשב אחר (עם ווינדוס) שנפתח עוד שידור של אלחוטית תחת שם אחר אז ניסיתי להגדיר את הרשת בלינוקס תחת השם של הרשת בווינדוס אבל גם זה לא עזר ואני עדיין לא מצליח להתחבר לרשת.

יש רעיונות ??

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי בבית רשת של שלושה מחשבים שמחוברים ברשת אלחוטית כאשר המוקד של הרשת מתחבר לראוטר (הראוטר הוא לא אלחוטי) , אחרי שהתקנתי את המנדרייק ניסיתי להתחבר לרשת אבל התגובה היחידה שקיבלתי היתה שהכרטיס רשת משדר (לפחות ככה כתוב ב VIEW CONNECTIONS) אבל לא מקבל כלום , בנוסף ראיתי במחשב אחר (עם ווינדוס) שנפתח עוד שידור של רשת אלחוטית תחת שם אחר אז ניסיתי להגדיר את הרשת בלינוקס תחת השם של הרשת בווינדוס אבל גם זה לא עזר ואני עדיין לא מצליח להתחבר לרשת.

יש רעיונות ??

תודה.

איזה כרטיס רשת יש לך במחשב?

אתה בטוח שהוא בכלל מזוהה על ידי לינוקס?

איזו יש לך ברשת? WEP? WPA? כלום?

האם אתה משדר SSID או לא?

האם השתמשת ב- ndiswrapper?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי כרטיס של ATMEL שמזוהה על ידי המערכת (בדקתי ב HARDWARE).

איך אני יודע אם אני משדר ב SSID או לא ומה זה משנה אם כן ?

אבטחה : אני כרגע במשרד ולא זוכר מה ההגדרות ששמתי.

הבנתי ש - NDISWRAPPER זה לרכיבים שאין להם דרייבר שהותאם ללינוקס ולכרטיס שלי יש אז לא ניסיתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי כרטיס רשת של ATMEL שמזוהה על ידי המערכת (בדקתי ב HARDWARE).

איך אני יודע אם אני משדר ב SSID או לא ומה זה משנה אם כן ?

אבטחה : אני כרגע במשרד ולא זוכר מה ההגדרות ששמתי.

הבנתי ש - NDISWRAPPER זה לרכיבים שאין להם דרייבר שהותאם ללינוקס ולכרטיס רשת שלי יש אז לא ניסיתי.

SSID זה לא "אם" אלא "מה".

SSID (או ESSID) זה השם של הרשת שלך. אתה צריך לדאוג שהגדרת שם זהה בכל התחנות ובנקודת הגישה.

לגבי שידור SSID: נקודת גישה יכולה לשדר ולהודיע על קיומה ומה ה- SSID שלה, או יכולה להיות "שקטה" ורק אם תדע את שם ה- SSID תוכל להתחבר אליה.

(שיהיה ברור: בתור אמצעי זה חלש מאד - כל SNIFFER ממוצע יעלה על תשדורות ברשת וידע לומר לך מה ה- SSID).

לגבי NDISWRAPPER אתה צודק. הוא שימושי רק למי שאין לו ללינוקס.

שים פה פלט של:

ifconfig

iwconfig

route

ואז נראה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מספר שאלות :

1) איך אני מוציא פלט של ה ifconfig,iwconfig,route ?

2) הסתכלתי בהגדרה של הרשת (כשעושים NEW NETWORK CONNECTION) ולא רשום לי בשדות האלה כלום , זה הגיוני ??

3) SSID מגדירים רק בלינוקס ? מכיוון שאני לא זוכר שהייתי צריך להגדיר את הרשת בווינדוס , זה דיי הקים בצורה אוטומטית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מספר שאלות :

1) איך אני מוציא פלט של ה ifconfig,iwconfig,route ?

2) הסתכלתי בהגדרה של הרשת (כשעושים NEW NETWORK CONNECTION) ולא רשום לי בשדות האלה כלום , זה הגיוני ??

3) SSID מגדירים רק בלינוקס ? מכיוון שאני לא זוכר שהייתי צריך להגדיר את הרשת בווינדוס , זה דיי הקים רשת בצורה אוטומטית.

ifconfig, iwconfig ו- route הן פקודות .

פתח חלון shell, כנס למצב superuser ע"י פקודת su, ואז תריץ את הפקודות הנ"ל.

SSID זו הגדרה של התקן האלחוטי. יכול להיות שהראוטר האלחוטי (או נקודת הגישה שלך) פרוצה לחלוטין, ולא טרחת להגן עליה. במקרה כזה היא מוגדרת כך:

שם SSID בדיפולט (שונה מיצרן ליצרן)

שידור SSID מופעל (כל מי שעושה browse רואה את הרשת שלך)

הצפנה לא מופעלת (כל אחד יכול להתחבר לרשת שלך)

אם יש לך שכן חכם, יכול להיות שיש לו עכשיו חינם בזכותך...

במקרה הרע השכן שלך יודע בדיוק מה רץ על הרשת שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עשיתי iwconfig ומצאתי שהוא לא מזהה שום אלחוטית שזה מוזר , מה עוד שגם בווינדוס עכשיו אני לא מזהה שום אלחוטית אבל אני יכול לגלוש ולעשות כל פעולה אינטרנטית שהיא למרות שלא מזוהה כל (אבל משום מה אני מחובר לאחת שלא מצויין לה שם).

יש הצעות ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עשיתי iwconfig ומצאתי שהוא לא מזהה שום אלחוטית שזה מוזר , מה עוד שגם בווינדוס עכשיו אני לא מזהה שום אלחוטית אבל אני יכול לגלוש ולעשות כל פעולה אינטרנטית שהיא למרות שלא מזוהה כל (אבל משום מה אני מחובר לאחת שלא מצויין לה שם).

יש הצעות ?

כן. שתשים פה את הפלט, של כל 3 הפקודות, ואל תנסה לספר לנו מה אתה חושב שכתוב שם.

אי אפשר לעזור בניחושים.

אם אתה חושב שיש לך איזשהו מסך מווינדוס שחשום גם כן לדעתך, שים אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...