הצבא נגד משחקי הD&D - עמוד 7 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הצבא נגד משחקי הD&D

ETB

Recommended Posts

אהה....ובנוסף מי שמשחק אר יכול להסביר לי בבקשה על האופן שבו המשחק מתנהל?

ואיזה דמויות יש בדר"כ ומה הדמויות הכי כייפיות לביצוע?

:)

**הזה שמעלי, כשימאס לך לכתוב שטויות, אתה מוזמן גם לדבר אלי בלשון נקבה,בגיל הזה הרבה יותר

פאדיחה לא לדעת להבדיל, מאשר לשחק אר..... ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 97
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אולי הבכירים בצה"ל הם אלו שמנותקים מהמציאות כי מי שמשחק ב-RD&D מבין שזה משחק ואותם גופים כנראה לא...

זאת הבורות והאטימות של צה"ל שלא מבינה משחק אינטיליגנטי שנותן מעוף לדמיון ויצירתיות מחשבה. זה כמו לטפוח על הראש של הילד שבועט בכדור כל היום ולתת עונש ל"חנון" שמשחק שח. צה"ל פשוט מפסיד לעצמו אנשים איכותיים, יצירתיים ומבריקים ונכנע לתרבות המאצ'ו הישראלית שכאילו אומרת שחייל צרייך להיות בריון מגודל, ולא ציפלון עם (וחרב פלאסטיק). בתור קטן אנחנו חייבים לתת לעצמינו ייתרון כלשהו, דווקא בבשר הרך, והם בדיוק אלו שיתנו לנו את זה.

בהרבה מקרים הייתי מסכים.

בחור בן 18 שרץ ביער עם חרב ומטיל קסמים ..... WELL.

בהצהרות כאלה לא יוצאים "יש מאין" למרות שיש כמה שחושבים שצה"ל זה גוף שרירותי שזורק החלטה סתם ככה כי בא לו והוא יכול ויש לו כוח.

כנראה ויש סטטיסטיקות שמראות על חולשה או בעיה אצל קבוצה מסויימת בעלת מכנה משותף. אנשים עם דמיון פורה ומפותח (אולי יתר על המידה) הם כנראה לא מתאימים לשרת בתפקידים מססוגים ורגישים.

בואו אני אגלה לכם סוד קטן ...... אם לקרוב מקרבה ראשונה יש תיק פלילי במשטרה זה כנראה סוגר את הסיכויים לתפקיד מובחר / תפקיד מפתח, למה ? כי האוכלוסייה הזאת התגלתה כבעייתית באופן גורף כך שאם משווים בין המקרים אפשר לראות שמתייחסים לאיזה גורם "שלילי" שההשפעה החינוכית שלו על אדם הייתה מבחינת הצבא לפחות כל כך חזקה עד שהיא הופכת את הבן אדם ללא כשיר לתפקיד בעל סיווג.

לדעתי אין פה נושא של אקטואליה, תרבות או כל נגיעה לציבור יש פה קביעה של גורם מקצועי מוסמך ואיני רואה את הבעייה.

מי שרואה את הבעייה שיהיה הוגן ויקום וישאל למה לטייס מתקבלים רק בעלי נתוני קצה כאשר ידוע שיש אנשים עם נתונים מעולים אבל הם ילדותיים וחסרי התאמה לתפקידי לוחמה בעוד שכאלה עם נתונים טובים מאוד וכן מתאימים מנטלית לא מתקבלים אפילו למיון ראשוני ורק בגלל נתוניהם המעט יותר נמוכים .....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. רוב אלה שנגד משחקי "מבוכים ודרקונים" ודומיהם מבטאים את עצמם בעיקר בעזרת המילים האלה: "גמדים מחופשים", "פריקים", "מנותקים מהמציאות",

"מוזרים", " אנשים שרצים עם חרבות" וכו'.....- או שתגוונו קצת בתיאורים שלכם אחרת אני עוד אחשוב שזה רוב אוצר המילים שלכם...הא, אופס זה בטח הופכים

אותכם למטומטמים או אידיוטים ואתם בטח גם תיעלבו אז עזבו..

2. יש לי תחושה שכל הדיון הזה לא מתקדם לשום מקום- מצד אחד יש טיעונים ותגובות משוכנעות ומנומקות של תומכי המשחק, אשר כבר מתחילות להטחן

גם, מאידך יש את התגובה התורנית של נגד שחוזרת בכל פעם בוריאציה אחרת עם מילים שהזכרתי בסעיף 1. לא נמאס לכם?

3. ערסים/אידיוטים/צה"ל חיים בקבעון, עם ראש סגור ואטום עם בטון לכל דבר שחורג מגבולות הבנה מינמליות שלהם ואי לכך כל ניסיון לשנות את זה ייתקל בתגובות מטומטמות ומפגרות ולכן חבל לבזבז זמן עליהם. דעותיהם לא תשנו ואותכם הם בטוח לא יבינו. לכן תשמעו איזה טובה במקום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אהה....ובנוסף מי שמשחק אר יכול להסביר לי בבקשה על האופן שבו המשחק מתנהל?

ואיזה דמויות יש בדר"כ ומה הדמויות הכי כייפיות לביצוע?

:)

**הזה שמעלי, כשימאס לך לכתוב שטויות, אתה מוזמן גם לדבר אלי בלשון נקבה,בגיל הזה הרבה יותר

פאדיחה לא לדעת להבדיל, מאשר לשחק אר..... ;)

אף פעם לא יצא לי לשחק בלארפ רציני אבל שמעתי דברים, ולפני כמה חודשים נפגשנו שבת אחת לארגן דמויות (אני קצב) למשחק שיהיה בזמן לא ידוע.

וכן, אר מתאים לבנות. כמו שכבר אמרתי הרבה פעמים, לארפים זה לא רק מכות עם חרבות. זה משחק שלם של דיבור, התנהגות, ניהול דברים וכאלה. בנות יכולות לשחק בלי בעיה. אין צורך להלחם כל הזמן. אם אני לא טועה הייתה קבוצת בנות במשחק הסאגה (זה שיש בו בynet). הם שיחקו אמזונות. לא זוכר כמה היו להן. גם מהעיר שלי באו 4,5 בנות. לא הרבה, אבל מה לעשות...

דמויות כיפיות לביצוע? לא ממש יש דבר כזה.. תלוי במשחק.. לא בכל משחק יש אותו דבר, ואותן דמויות. במשחק שאנחנו נשחק (זה שהזכרתי קודם) כמעט כל השחקנים הם אנשים. יש כמה nps, שחקנים שהם "מעל" לשאר. כלומר הם ביחד עם אלה ששולטים ומכוונים על המשחק. הם לא עולים דרגות וכאלה, והם אלה שנותנים נקודות על משחק. אם אני לא טועה יש אצלנו כמה נפאסים שהם לא משחקים דמויות אנושיות.

יש משחקים שבהם יש אורקים, גמדים, אמזונות, אנשים, עוד אנשים (ויקינגים, צוענים)... לפי העלילה בוחרים דמות. אבל אין לי נסיון של משחק, אלא בעיקר רק ידע תיאורטי.

איך המשחק מתנהל:

יש עלילה, ויש שליטי המשחק. הם אלה שהכינו את העלילה והם האחראים. מה שהם עושים זה לכוון את הדברים, הם שולטים על התסריט, וכו'. כל מה שעושים "מעל" זה הם. יש גם את הנפאסים, שלא תמיד חייבים להיות כאלה. הם יכולים להיות האחראים, ואחראים יכולים להיות נפאסים. החשובים מחלקים נקודות יכולת אם צריך (לא תמיד יש דרגות וסקילס), הם נותנים קווסטים..

יש שחקנים.. לכל אחד יש דמות, והוא משחק אותה (משום מה). יש לו כמו של הדמות ותחפושת רק כדי שתהיה יכולת לשחק יותר טוב את הדמות, ושיהיה יותר כיף. אחרת לכולם יהיה אותו , ולכולם לבוש רגיל, והכל יהיה משעמם.

את מתנהגת כמו הדמות שלך. אם את אורק, כשאת מדברת עם אנשים את עושה הרבה אררר וקולות של אורק...

אם את גמד, את תאהבי להלחם ולהראות כמה שאת טובה למרות הגודל שלך...

יש כל מני סוגי משחקים. אני לא יכול ממש להסביר לך על הדברים, במיוחד כי בקטע הזה הידע שלי יותר בתאוריה..

דברי עם החברים שלך שמשחקים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

2. יש לי תחושה שכל הדיון הזה לא מתקדם לשום מקום- מצד אחד יש טיעונים ותגובות משוכנעות ומנומקות של תומכי המשחק, אשר כבר מתחילות להטחן

גם, מאידך יש את התגובה התורנית של נגד שחוזרת בכל פעם בוריאציה אחרת עם מילים שהזכרתי בסעיף 1. לא נמאס לכם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...