מעללי חברת eXtreme... צריך את יעוצכם, הם הביאו לי מעבד שלא ביקשתי ועוד מצטדקים.. - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מעללי חברת eXtreme... צריך את יעוצכם, הם הביאו לי מעבד שלא ביקשתי ועוד מצטדקים..

Vega

Recommended Posts

שלום רב!

הזמנתי לפני חודש בערך מחשב דרך נטאקשן, מחברת eXtreme. קודם כל, החבר'ה האלה איחרו בשבועיים (פחות או יותר) מזמן האספקה שנקבע, וסופק לנו רק יום לאחר שהתלוננו בנטאקשן.

כאמור, קיבלנו את המחשב ואני ניגשתי ישר למלכה- התקנת צורב ה-DVD שרכשנו בנפרד. במהלך ההתקנה נכנסתי לביוס, ו"גיליתי" שהמעבד שנמצא על המחשב הוא למעשה 1050 mhz (כן, כן, 1050!). כמובן שזעמתי מאוד על החברה וצר לי שהם סיימו לעבוד כבר בשעה שבדקתי את המחשב. למחרת התקשר אבא שלי אל החברה (מחשב שלו) ושאל אותם לפשר העניין, והטכנאי ה"מבין עניין" (כפי שאבא שלי הגדיר את זה) אמר שיתכן והביוס לא מזהה את המעבד, כיוון שהביוס מזהה את המעבד לפי המהירות שלו וזה גורם לו לבלבול לפעמים (נשמע ממש לא אמין, אבל אני בודק אתכם...) ולכן הוא הציג שם של מעבד לא נכון, ולכן יש להתקין מערכת הפעלה Xp sp2 ולברר באמצעות מערכת ההפעלה (או תוכנה צד שלישי) באיזה מעבד מדובר.

האם יש היגיון בדבריי הטכנאי? יכול להיות שה- לא יזהה את המעבד בצורה נכונה, בעוד שהמערכת הפעלה כן תזהה אותו? מה זה החרטא הזה?

בבקשה תענו, ואני כמובן יעלה עדכונים בעניין פרשת .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 46
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לא עבדו עליך.

מה שיש לך זה Sempron 2500.

מה שקרה זה שפשוט הבאס של המחשב עובד על 100. שהDefualt הוא 166.

תיכנס לביוס ותמצא את הFsb שנה את זה ל166. ותקבל מעבד Sempron 2500.

Sempron 2500= 1743 (10.5x166)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מבין בזה שום דבר, ואני ממש לא ממהר לעשות את זה. חוץ מזה שאני לא ממש מבין מזה FSB, אני לא מבין איך יכול להיות שבגלל ה-FSB הזה הביוס חושב שיש לי מעבד בגלל FSB כזה או אחר? אני מעדיף לא לעשות שינויים בחומרה/הגדרות וכולי. האם זה יתכן שבגלל ה-FSB אז הביוס יחשוב שיש לי אטלון כאשר יש לי סמפרון?

תמוה בעיניי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

<נערך ע"י אחראי הפורום , אסור להזכיר שמות חנויות!>

בעניין ה-FSB: אם זה default- כלומר שאם אניי אעשה reset להגדרות של הביוס אז זה יהיה כמו שצריך להיות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם תעשה ריסט יש לך הרבה יותר סיכויים לפגוע (אם אף פעם לא התעסקת בו, לך דע מה אולי שינו אצלך בהגדרות לפני שקיבלת את המחשב) מאשר אם תלך כבר לבד ותשנה ב2 שניות את הFSB למצב הרגיל שלו ותהנה כבר מהמעבד במהירות שיש לך.

זה בדיוק כמו לשנות את השעה בווינדוס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לך יש Sempron ולא .

אם היה לך 2500 אז היית רואה 1100 ולא 1050 בגלל שהמכפלה של הAthlon 2500 היא 11 ושל הסמפרון היא 10.5.

מה שאתה צריך לעשות זה פשוט להיכנס לביוס ולשנות את הFsb ל166 והכל יסתדר.

[attachment deleted by admin - 90 dayss]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...