Knoppix - האם יש חשש כלשהו לפגיעה בקבצים בעת שימוש ב-LiveCD? - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Knoppix - האם יש חשש כלשהו לפגיעה בקבצים בעת שימוש ב-LiveCD?

Fkl0ster

Recommended Posts

אני מוריד כרגע את גרסת ההפצה Knoppix, מכאן:

http://www.linuxiso.org/distro.php?distro=44

לפי מה שהבנתי אני צורב את הקובץ כמו כל image מסוג ISO, עם תוכנה קונבנציונלית לחלוטין. לאחר מכן, אני BOOT מהכונן האופטי. רשום בלינק שנתתי, כי יש שם כ-2GB מידע אשר נפרקים מה-CD בעת ה-BOOT, אבל השאלה היא לאן?!

הרי זו גרסה שאמורה להעלות את מערכת ההפעלה on-the-fly, ללא שום העתקת חומר לדיסק הקשיח... האם אני צודק, או שמא כן יש העתקה והיא זמנית בלבד, כמו מעין קובץ swap?

האם אדרש להקדיש מחיצה כלשהי לגרסה הזו, מאחר ומבנה ספריית הקבצים הוא NTFS שלא תואם את מערך הקבצים ב-Linux?

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא אתה לא תריך ה2GB לא נפרשים מייד אלא כאשר אתה מפעיל תוכנה היא פורסת את המידע שהיא צריכה לתוך הRAM.

אם אתה לא תנסה לכתוב או לעגן את הארד דיסק שלך אין סיכוי(ממש קלוש) שיקרה משהו לקבצים שיש לך על המחשב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברור.

בלינוקס שלא כמו ווינדוס אין C D וכו` במקום זה יש מחיצת שורש אחת(/) שעליה "מעגנים" את הארד דיסק,CD,DVD,CDRW,FLOPPY או כל התקן מדיה.

פעולת העיגון נקרא MOUNTING והוא מובצע על ידי הפקודה mount בConsole רק על ידי משתמש העל(ROOT).

אחרי העיגון ההתקן יופיע בתור תקיה לדוגמא אם עגנתי את הארד דיסק הראשון שנמצא בPRIMARY MASTER(/dev/hda לתוך /mnt/hda .

(לתוך MNT מעגנים את רוב ההתקנים(זה לא חובה אבל כך נהוג טאורתית אפשר להגן את זה לכל מקום)).

ואז ב/mnt/hda יהיה לך את כל מה שיש בארד דיסק.

(הערה: מחיצת השורש / הוא גם התקן שנעגן על / ולכן זה מחיצת השורש).

עכשיו בנוגע לknoppix לרוב הוא לא מעגן את זה אוטומטי אבל יכול לעגן את זה אבל זה לא משנה אם אתה לא מנסה לכתוב לו.

אני מקווה שתהנה בשימוש בלינוקס

אתה יכול לעזר באתר הזה לעזרה:www.whatsup.co.il

או לדבר איתי במסנגר או ICQ(נמצא בפרופיל שלי)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...