הולך להזמין מפרט. 7.5k - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הולך להזמין מפרט. 7.5k

Shbd

Recommended Posts

קיבלתי הצעה די זולה יחסית. מה דעתכם?

AMD 64 3000 s-939

Gigabyte k8nf-9 nforce4x

ANTEC SX1040B 400 WATT PSU

ADATA 512 mb pc3200 x2

Sapphire ATi x800xl PCie

DVDRW NEC-3520A X16 DUAL LAYER BLACK

WD 200 gb 7200 RPM SATA 8 mb buffer

LG F700P

וכל זה ב- 7600 + הרכבה....

אבא שלי הלך לשם (אני התאמנתי למבחן מחר  :P) ודיבר עם מוכרת בחנות שכונתית והיא אמרה שאין לה בעיה להשיג את כל החלקים במחיר הנ"ל.

האם ללכת על זה?

אבא שלי לא רוצה להתעסק עם חנויות אפילו קצת רחוקות למשל בר"ג שהצעתי לו. (אני גר בפ"ת)

אני כנראה הולך איתו ביום שישי לסגור את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א.כדאי להיזהר מהחנויות השכונתיות האלה.הן נחמדות עד שאתה משלם אבל כשתבוא לדרוש תמיכה בתקלות הם בד"כ מתחמקים בתירוצים שונים.

ב.אני לא הייתי רץ כ"כ מהר לשפוך כסף על PCIE.הטכנולוגייה הזאת רק בשלב החדירה בשוק וייקח לפחות איזה 7 שנים עד שהיא תתפוס(כמו אפיק ה-PCI).בכל מקרה אם אתה מתעקש אתה צריך גם לרכוש ספק שתומך ב-PCIE (בסביבות 900 ש"ח) ולחכות שיגיעו משחקים שיתמכו בטכנולוגייה הזאת.

אם אין לך אבא עשיר לך על AGP,ותחכה עוד כמה שנים שרכיבי החומרה יגיעו למחירים סבירים וה-PCIE יעבור את שלב החדירה לשוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה ממש לא נכון מה שאתה אומר...

7 שנים עד שהיא תתפוס? כיום מוכרים הרבה מאוד מערכות מבוססות PCI-E... לעיתים זה גם יוצא יותר זול...

גם ממש לא צריך לרכוש ספק שתומך בPCI-E... יש אנשים שמסתדרים עם ספקים "שלא תומכים בPCI-E" ומערכת עם כרטיס מסך בPCI-E.

אל תקח AGP, הוא די מת, קח PCI-E.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הבנתי תקטע של ספק תומך PCIE???????.

אתם צוחקים או מה???????

:s05:?

יש חיבור חשמל שמיוחד לכרטיסי PCI-E. אפשר פשוט לקנות מתאמים בשבילו, ואני לא חושב שה X800XL בכלל מגיע איתו

בכל מקרה, לא חסרים ספקים עם החיבור הזה גם ב400 שקל, ומתאמים זה עניין של כמה שקלים בודדים

חוץ מזה, מפרט מצויין, תתחדש

ב.אני לא הייתי רץ כ"כ מהר לשפוך כסף על PCIE.הטכנולוגייה הזאת רק בשלב החדירה בשוק וייקח לפחות איזה 7 שנים עד שהיא תתפוס(כמו אפיק ה-PCI).בכל מקרה אם אתה מתעקש אתה צריך גם לרכוש ספק שתומך ב-PCIE (בסביבות 900 ש"ח) ולחכות שיגיעו משחקים שיתמכו בטכנולוגייה הזאת.

אתה כנראה חיית על הירח בשנה האחרונה, כי ממה שאני ראיתי PCI-E כבר תופס ובגדול. לAGP נותר אולי שנה-שנה וחצי לחיות, מעבר לזה שליבות הAGP האחרונות כבר יצאו מזמן, מעכשיו כל כרטיס AGP חדש יהיה ליבת PCI-E עם גשר

משחקים שיתמכו בטכנולוגיה? חחח

וכמו שאמרתי, מתאם ממולקס רגיל לחיבור של הכרטיסי PCI-E זה שקלים בודדים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קצת הרחבה על PCIE:

אפיק המערכת החדש ,המיועד להחליף את ה-PCI המסורתי באפיק טוריSERIAL) ,רב-מסלולי(כדי להגדיל  את רוחב הפס עד 2.5X32 סיביות לשנייה)ומנותב ישירות מ"נקודה לנקודה".הטכנולוגייה מאפשרת תקשורת דו-כיוונית בו זמנית(FULL DUPLEX),וכך יכול הכרטיס לשלוח נתונים לזיכרון המחשב בזמן ובקצב שהוא מקבל אותם.

בינתיים אין אף יישום שיודע לנצל יכולות אלה,ואנו נשארים עם הדילמה הרגילה:שיפור הקצב ישנה משהו?היום לא הרבה,אבל בקרוב-כן,בהחלט.בינתיים ייתכן ונוכל להפיק מזה תועלות צדדיות.למשל המוד המתקדם ביותר של DOOM3  אמור להזדקק ל-512MB של זיכרון מכרטיס המסך-וכרטיס כזה עוד לא קיים.ייתכן שקצב ההעברה המשופר של ה-PCIE יאפשר להזמש במוד זה,כאשר הזיכרון הראשי ממלא את מקומו של הזיכרון שחסר על הכרטיס.

המשחקים העתידיים יצטרכו להיות בעלי תאימות לאחור למערכות מבוססות AGP,משום שיחלפו שנים עד שהאפיק החדש יחליף את הישנים.ל-PCI לקח 8 שנים לפני שמחשבים נטולי תמיכה באפיק ISA החלו להיות קבילים בשוק.למעשה עדיין לא ברור אם כתיבה במיוחד ל-PCIE שווה את ההשקעה.גם יצרני החומרה רק מתחילים להתרגל לטכנולוגייה-עד כה רק יצרנים מעטים תומכים בה(תבדקו ב- את היצע הכרטיסים התומכים ב-PCIE).לדברי המומחים תוך שנתיים תשתנה המפה,ורוב המחשבים הביתיים יהיו מצויידים ב-PCIE .רק אז נהיה מסוגלים לראות ניצול אמיתי של היכולת.

ואת זה לא אני אמרתי אלא  PC MAGAZINE.

תעשו אתם את השיקולים הכספיים שלכם.

ואני שמח שהצחקתי הרבה אנשים פה.תאמינו לי שמי שצוחקים כל הדרך לבנק אלו חנויות המחשבים.

דרך אגב גם ל- יש משחקים בודדים היום שנכתבו בקוד המתאים לטכנולוגייה הזו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלא תעיז להקשיב לקישקוש של מייפרי על PCI E, מדובר בזיון שכל מזוקק וטהור מ-100% מיץ של זבל.

אין יותר כרטיסים לAGP, ולא יהיו. מערכות PCIE עולות גרושים (פחות מ-200 שקל יותר ללוח אם, כשכרטיס המסך יוצא יותר זול כמעט תמיד) יותר מAGP ונותנות לך אפשרות שדרוג בכמה שנים הקרובות.

המפרט שהציעו לך מצויין, ובמחיר מעולה. אבל תנסה למצוא חנויות יותר אמינות שישוו תנאים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...