מפרט למחשב 4-5K מבוסס Intel - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מפרט למחשב 4-5K מבוסס Intel

AmirL

Recommended Posts

הי חברה,

האמת הרבה הרבה זמן לא קניתי מחשב חדש ודי התנתקתי...

הסתובבתי קצת בפורום וראיתי שיש לAMD הצלחה מסחררת. אני הייתי מעדיף מחשב מבוסס Intel (אולי פחד מחדש?) כי כל החיים היה לי רק Intel והאמת שדי הרבה שנים לא יצא לי לשחק. המחשב יהיה לקצת עבודה מהבית (Matlab, ++C) והרבה אינטרנט סרטים וכו'.

ממה שראיתי טוב בעיקר למשחקים - לא אכפת לי לקבל הפניות לכתבות ו-benchmark בנושא השוואות על ביצועים לאו דווקא בתחום המשחקים (למרות שלא היה לי אכפת לחזור לשחק קצת ברשת אם המחשב שלי יסחוב משהו) לפחות להחכים קצת.

בכל מקרה המפרט שחשבתי עליו:

מעבד - Intel P4 3.0Ghz עם socket 775

לוח אם P5GD2 או יצרן/דגם אחר המשתווה לו.

זכרון 512MB dual 533Mhz (האם לדעתכם זה שווה את התוספת במחיר??? על פניו נראה שכל צימצום פערים מול ה-CPU היא לטובה - אולי יש איזשהו benchmark שמתייחס לזה?) - איזו חברה לקנות? (ראיתי קצת השוואות בפורומים והתייחסות ל-overclocking של זכרונות כאלה ואחרים, האמת שבחיים לא עשיתי משהו כזה ונראה לי שבשלב ראשון שהמחשב חדש וחזק אולי אין צורך בזה (זה לא מקצר את אורך החיים של הרכיבים??))

HD - סדר גודל של 80GB בטכנולוגית Serial ATA

כרטיס מסך מבוסס על GeForce 6600GT - איזו חברה?

צורב (נראה לי NEC 3520A)

כונן 1.44

מארז וספק (האם ספק גנרי יספיק כרטיס המסך אמור לצרוך לא מעט הספק) - המבחר של מארזים וספקים די הימם אותי וגם המחירים לא זולים מדי.

אשמח למשהו טוב לא יקר מדי למרות שאלו עם החלון נראים מדליקים. גם המבחר של כל אמצעי הקירור השונים חדש לי (האם יש בזה צורך או רק למשתמשים מתוחכמים ל-overclocking)

בשלב ראשון אין לי צורך במסך (יש לי MAG 17 ישן אבל עובד והתקציב קצת מוגבל)

אשמח מאוד להתייחסויות והערות ומפרטים נוספים (מבוססי בנתיים)

אמיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תיראה.. אם אתה לא משחק תוכל להשאר עם אינטל. (האמת ש טובים בכל,הם בעיקר למי שחורש על המחשב).

אבל אם אתה צריך את המחשב לאופיס ואינטרנט בלבד

קח מעבד Celeron D מקסימום 2.8GHZ. גם מעבד זול,וגם טוב לעבודות.

אם אתה בעיקר מתמקד בוידיאו,

או עריכת וידיאו,או טלויזיה במחשב. (TV Card)

לך על פנטיום. (המעבד שרצית.)

בקשר לכרטיס המסך -

זה לא ביזבוז? אתה האומנם לא משחק משחקים,

אז קח איזה כרטיס זול! (כדוגמא ATI 9250)

ולך על Westren Digital Sata 80GB

רק דאג שהלוח של יהיה תואם לסוקט של המעבד,

ועם Serial ATA כלומר,Sata.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסתובבתי קצת בפורום וראיתי שיש לAMD הצלחה מסחררת. אני הייתי מעדיף מחשב מבוסס Intel (אולי פחד מחדש?) כי כל החיים היה לי רק Intel והאמת שדי הרבה שנים לא יצא לי לשחק. המחשב יהיה לקצת עבודה מהבית (Matlab, ++C) והרבה אינטרנט סרטים וכו'.

?

C++ וMatlab זה אך ורק AMD

http://www.tomshardware.com/cpu/20040419/cpu-scaling-19.html

http://www.tomshardware.com/cpu/20040601/socket_939-26.html

http://www.tomshardware.com/cpu/20040322/prescott-21.html

http://www.tomshardware.com/cpu/20040318/athlon-fx53-27.html

מפרט:

דגם מחיר כמות

AMD 64 3000+ BOX 939PIN 990 ¤ 1

GIGABYTE GA-K8NF-9 NFORCE4 730 ¤ 1

ADATA DDR 512MB 400MHZ 480 ¤ 1

WD 80/7200 SATA 8MB 405 ¤ 1

ALBATRON PC6600GT 128MB PCI-EXPRESS 1280 ¤ 1

NEC ND-3520A Dual Layer DVD±R/W/DL 16X BLACK 420 ¤ 1

כונן דיסקטים שחור 70 ¤ 1

RAIDMAX Scorpio 868 Black 410 ¤ 1

Thermaltake Silent PurePower 410W 360 ¤ 1

סה"כ: ¤ 5075

אפשר גם כ. מסך יותר פשוט, מארז יותר פשוט (בלי חלון), 1GB זכרון

דגם מחיר כמות

AMD 64 3000+ BOX 939PIN 990 ¤ 1

GIGABYTE GA-K8NF-9 NFORCE4 730 ¤ 1

ADATA 512MB 400MHZ 480 ¤ 2

WD 80/7200 SATA 8MB 405 ¤ 1

POWERCOLOR X600 PRO 128MB - PCI-E 740 ¤ 1

NEC ND-3520A Dual Layer DVD±R/W/DL 16X BLACK 420 ¤ 1

כונן דיסקטים שחור 70 ¤ 1

COMPUCASE CI-6919 BLACK 400W 525 ¤ 1

סה"כ: ¤ 4840

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר ראשון תודה על התגובות.

דבר שני מה שמנחה אותי זה לקנות מחשב לכמה שנים (המחשב הנוכחי הוא בן 7 ואומנם עגלה אבל עשה את העבודה) ואני לא פוסל מצב לחזור לשחק (בתיכון בערך זה מה שעשיתי).

בכל מקרה אני מתלבט לגבי מהירות הזיכרון והאם זה שווה את תוספת הכסף (מתבטא גם בלוח אם שתומך בזה).

האם עדיין נחשבים בתחום של לוחות האם (לפחות בזמני הם היו) והאם הדגם שציינתי שווה? אלטרנטיבות??

אני לא יודע אם זה אפשרי מבחינת תקנון הפורום אבל כאשר מצרפים מפרט ניתן לציין מאיזה חנות הוא??

תודה שוב,

אמיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

DDR2 לא שווה את הכסף

במקרה שלך גם P4 לא שווה את הכסף

Asus זה שם, אבל לא יותר מזה. יש להם יציאות טובות מדי פעם

בשביל למצוא את החנות שממנה בניתי את המפרט תכתוב בגוגל "נ*עה מחשבים" בלי ה*, הפורום מצנזר את הכתובת של האתר שלהם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש במקרה כתבות או benchmarks שבודקים את ההבדל בין DDR1 ל-DD2 והבדלים במהירויות על ביצועי המחשב??

עבור מחשב מבוסס Intel על איזה לוח אם אתה ממליץ?

האמת קצת מפחידים אותי, בחיים לא עבדתי איתם ויש להם איזה מליון דגמים ומהירויות בטכנולוגיות שונות וזה מבלבל אותי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

?DDR מול DDR2?

אני לא מבין את ההתעקשות הזו על P4, כשלAMD יש כזה יתרון גדול עליו

אתה מתבלבל מהדגמים ובגלל זה תיקח את המעבד הנחות? מה הרעיון פה? המלצתי לך על שני מפרטים טובים, אני לא מבין מה רע בלקחת אותם

אני ממליץ על AG8/AG8-V של בשביל מערכת P4

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחלה link להשוואה בין DDR1 ל-DDR2. אני לא מבין את זה, זה לא שהטכנולוגיה לא הבשילה או משהו ועל פניו המעבר ל-DDR2 ובוודאי למהירויות שעון גבוהות יותר אמור לשפר אבל אפילו זה לא (נראה ש-DDR 400 זה הקנייה הנבונה) יש למשהו הסבר למה?

בכל מקרה הנכונות שלי לקנות גדלה. האם ה- 64 זו המשפחה האחרונה?? למה צריכים מעבד שתומך ב-64 bit? כמה פשוט לעשות overclocking למעבד (והאם זה יכול לדפוק אותו?)

שאלה נוספת פחות קשורה: ה- ATI 600PRO שווה? איך הוא לעומת הכרטיס המקורי (ה- 6600GT)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תדר זה לא הכל, לDDR2 יש תזמונים מאוד גבוהים, וזה מה שמאט אותו

Athlon 64 היא המשפחה האחרונה של . כרגע ה64bit זה רק פיצ'ר נוסף מעבר לביצועים המצויינים, בעתיד זה אומר תמיכה במערכות הפעלה מתאימות

אוברקלוק זה לא בעיה, אם יש לך חומרה מתאימה, עם מעבדים בסוקט 939 (ליבת הWinchester - ?3000-3500), גם הקירור המקורי מספיק בשביל מכובד. כל עוד המעבד לא מתחמם בצורה קיצונית ואתה לא נותן לו מתח גבוה במיוחד, אין שום סכנה.

X600Pro זה כרטיס טוב, אבל הוא כבר יורד לקצה התחתון של סקלת הביצועים, ה6600GT ייתן פי 2 יותר FPS ממנו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה מחפש מחשב טוב שלא תשדרג ב-7 שנים הקרובות, אני חושב שתשנה כיוון לגמרי ותקנה מחשב זול יותר ומסך טוב. מסך טוב ישנה את כל חווית השימוש במחשב. כרגע אתה סובל עם מסך גרוע ואתה אפילו לא יודע את זה. מחשב חזק עם מסך נחות זה מחשב נכה.

אין שום סיבה בעולם לקנות אינטל.

העצה שלי -

AMD Price Units Total

Athlon" 64 2800+ (S-754) 730 1 730

AMD ABIT Price Units Total

KV8 Pro sata,GBL 480 1 480

DDR 400 Price Units Total

512MB A-DATA 390 1 390

GIGABYTE Price Units Total

RADEON 9550 128MB 380 1 380

WESTERN DIGITAL Price Units Total

160GB SATA 540 1 540

FLOPPY Price Units Total

Teac/SONY 1.44 40 1 40

DVD Recorders Price Units Total

NEC 3520A DVD±RW x16 Dual x4 390 1 390

Price Units Total

HEC Compucase CI-6A19 390 1 390

Total price 3340 ¤

המחירים נלקחו מKSP.CO.IL

מחשב מאוד חזק לצרכים שלך, שנותן יחס עלות ביצועים מצויין, אולי הכי טוב נכון להרגע.

מחשב שלא תוכל לשדרג אותו, אבל אתה בן אדם מאוד שמרן ולכן גם לא נראה לי שתרצה. הסיבה היא שהוא משתמש בסוקט 754 לAMD שלא מיוצרים עבורו יותר מעבדי A64, ושאין לו סלוט PCI-E, שכרטיסי מסך בעתיד ישתמשו רק בו, אלא סלוט הAGP הישן (והעדיין טוב).

מה שכן מאוד מומלץ, זה להוסיף לו עוד קצת זכרון (עוד סטיק של 512MB) בעתיד הקרוב, וזה לא יהיה שדרוג רציני.

כרטיס המסך הוא לא החזק ביותר למשחקים. בינינו, תוכל להריץ עליו הכל, אבל לא באיכות הכי גבוהה, וגם זה לא להרבה מאוד זמן (גג שנה, הערכה גסה). אבל יש הרבה מאוד אנשים שעדיין משתמשים בכרטיסים הרבה יותר גרועים למשחקים, שמשום מה עדיין רצים - הג'יפורס MX. אבל אתה לא באמת גיימר, אז תעשה את השיקול שלך אם בשביל *אולי* להריץ משחק פעם בחודש משתלם לך לזרוק עוד 800 שקל על 6600GT (למרות שהוא יהיה בערך ב1000% יותר טוב).

הבונבון האמיתי: http://logicpc.co.il/heb/Itdetail.aspx?icom=3190

viewsonic g90f+ b - מסך CRT 19" מעולה.

אם תשאל כל אחד בפורום הזה, מסך הוא ההשקעה הכי חשובה והכי משתלמת בקניית מחשב חדש. הוא הרכיב עם אורך החיים הכי ארוך, וליישומים שאתה מיעד את המחשב אליהם, הוא גם הרכיב שתהנה ממנו הכי הרבה. מסך גדול עם צבעים חדים הוא פשוט תענוג לעיניים, אם זה בשביל לראות או אפילו סתם לגלוש באינטרנט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...