כל האנשים שעובדים עם RAID צריך פרטים. - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כל האנשים שעובדים עם RAID צריך פרטים.

moonbone

Recommended Posts

אם אתה מדבר על בקר RAID SCSI אמיתי אז אתה חייב מערכת מבוססת NT

אין לדברים האלה תמיכה ב9X

בקר RAID IDE אני כמעט בטוח שתומך ב9X (לא ניסיתי)

אתה גם יכול לעשות SOFT RAID וגם כאן אתה חייב בסיס NT

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וויזרד יקירי, NT/2000/XP

תומכות גם ב-(RAID5 (Stripe with parity check בתוכנה כמובן.

יש לציין שגם הבורדים שאותם רובכם מכירים כתומכי רייד הם גם בעצם רייד ב"תוכנה" רק שה"תוכנה" הזאת מופעלת ברמת הערוץ של הביוס עם המעבד והבקר רייד שעל הלוח, בקר הרייד אינו מעבד שום דבר מהנתונים אלה רק מנתב את הדאטא אל הדיסקים הנכונים בזמן הנכון וכולי..

זאת בניגוד לבקרי חומרה אמיתיים IDE או SCSI שבתוכם נמצא מעבד יחודי (intel i960 בד"כ אם אני זוכר נכון) וגם ניפרד.. בקרים אלה יקרים בהרבה מכל בקר "תוכנה" רגיל, דוגמאות לבקרי IDE RAID חומרה הם למשל הSuperTrack 100 של חברת Promise.

לסיכום יש 3 אפשרויות נפוצות לעבוד ברייד:

1. תוכנה המדמה רייד ברמת מערכת ההפעלה שהיא בעצם מערכת ההפעלה עצמה - NT/2000/XP. - ביצועים ברמה נמוכה.

2. בקר רייד תוכנה (מצוי ברוב ה"לוחות רייד" שיש כיום לשוק הבייתי) המדמה את מצב הרייד למערכת ההפעלה ובכך חוסך לה את ההתעסקות עם חישובי הרייד שמסובכים יחסית (בייחוד ברייד 5) אבל מעביר אותם לחישוב ישירות לCPU של המחשב. - ביצועים ברמה ביינונית

3. בקר RAID בחומרה המכיל בתוכו יחידת עיבוד וזיכרון עצמאית הייחודית רק לחישובי הרייד ומסיר מטלה זו מהמעבד של המערכת ובכל נותן רמת ביצועים מקסימלית שתלויה רק במעבד הנמצא על הבקר ולא במערכת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וויזרד יקירי, NT/2000/XP

תומכות גם ב-(RAID5 (Stripe with parity check בתוכנה כמובן.

יש לציין שגם הבורדים שאותם רובכם מכירים כתומכי רייד הם גם בעצם רייד ב"תוכנה" רק שה"תוכנה" הזאת מופעלת ברמת הערוץ של הביוס עם המעבד והבקר רייד שעל הלוח, בקר הרייד אינו מעבד שום דבר מהנתונים אלה רק מנתב את הדאטא אל הדיסקים הנכונים בזמן הנכון וכולי..

זאת בניגוד לבקרי חומרה אמיתיים IDE או SCSI שבתוכם נמצא מעבד יחודי (intel i960 בד"כ אם אני זוכר נכון) וגם ניפרד.. בקרים אלה יקרים בהרבה מכל בקר "תוכנה" רגיל, דוגמאות לבקרי IDE RAID חומרה הם למשל הSuperTrack 100 של חברת Promise.

לסיכום יש 3 אפשרויות נפוצות לעבוד ברייד:

1. תוכנה המדמה רייד ברמת מערכת ההפעלה שהיא בעצם מערכת ההפעלה עצמה - NT/2000/XP. - ביצועים ברמה נמוכה.

2. בקר רייד תוכנה (מצוי ברוב ה"לוחות רייד" שיש כיום לשוק הבייתי) המדמה את מצב הרייד למערכת ההפעלה ובכך חוסך לה את ההתעסקות עם חישובי הרייד שמסובכים יחסית (בייחוד ברייד 5) אבל מעביר אותם לחישוב ישירות לCPU של המחשב. - ביצועים ברמה ביינונית

3. בקר RAID בחומרה המכיל בתוכו יחידת עיבוד וזיכרון עצמאית הייחודית רק לחישובי הרייד ומסיר מטלה זו מהמעבד של המערכת ובכל נותן רמת ביצועים מקסימלית שתלויה רק במעבד הנמצא על הבקר ולא במערכת.

איזה משלושת האפשרויות זה RAID שמגיע עם לוח האם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כתבתי אבל כנראה שלא התעמקת מספיק:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע בקשר לווינדוס אבל הסופט רייד שבלינוקס ממש אבל ממש מהיר!!

עם הארדיסק אחד אני מקבל קצב תעבורה קצת גדול יותר מ30MB/s עם שני הארדיסקים ברייד 0 אני מקבל בערך 58MB/s :o

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשמע אני הרכבתי מחשב עם לוח של דגם 8I (לא זוכר את ההמשך) שיש לו RAID 1 וRAID 0.

המחשב הנ"ל היה צריך לעבוד בRAID 1, כלומר בMIRROR

חיברתי 2 דיסקים קשיחים לבקר RAID, נכנסתי לBIOS של הבקר (CTRL+F) ושם בחרתי ב"security" שזה אומר RAID 1.

אחרי שהגדרתי את הRAID התקנתי כרגיל את הWINDOWS 98 ועשיתי ניסיון קטן ;D

ניתקתי את הדיסק הראשי כדי לדמות מצב שהוא נדפק, הדלקתי את המחשב ואז קיבלתי הודעה על המסך משהו בסגנון:

"בדוק את הדיסקים ותחליף את הדיסק שכשל" לחצתי על ESC והWINDOWS עלה כרגיל מהדיסק הגיבוי :)

כלומר הRAID 1 עבד כמו שצריך :)

ודרך אגב, המחשב הזה מתפקד היום כשרת ברשת PEER TO PEER והוא עם 98 :kopfpatsch:

עריכה:

לא, אתה לא צריך NT כדי להפעיל את הRAID מהסוג הזה. אם אתה רוצה תתקין 95.

הRAID הזה נעשה בחומרה ולא בתוכנה.

עובדה אני הפעלתי את הRAID עוד לפני שהיה משהו על הדיסק הקשיח, עוד לפני שהיה בכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...