מפרט השבת : שיפורים למפרט ~5300 שח AMD + שאלות - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מפרט השבת : שיפורים למפרט ~5300 שח AMD + שאלות

GQ4U

Recommended Posts

השקעתי בפוסט - אנא השקיעו בתשובה אינפורמטיבית :xyxthumbs:

צרכים : גרפיקה + משחקים (כמו כל עם היום)

יש לי 2 הארדיסקים ATA + מסך + היקפי . מידי פעם אני משנה את המפרט ביחס לכל מיני מבחני מאמץ ותימחורים....אך כרגיל אעריך כל עצה ודיעה בתנאי שהיא מבוססת מציאות ולא בגדר שמועה . בנוסף הוספתי הערות לגבי הסיבות לבחירת הפריטים

0 3156 Overture Piano Black Quiet Media 380W Case 799.00 ¤ 1 799 ¤

למה: כי הוא שחור \ קל \ שקט 50% מהכסף הולך לספק של אנטק 380 (שקט!) והחצי השנה לעבודה הויזואלית המצויינת שהם עשו. (גחמה אישית שלי . לא הייתי לוקח קומפיוקייס כמשקולת נייר :smile1: )

1 5894 NEC ND-3520AB 16/16/24//48/16/48 Bulk Black DVD±R/RW 419.00 ¤ 1 419 ¤

למה: כי כל העולם ואחותו חתמו שמדובר בצורב הכי טוב שיש.

2 2870 64 3200+ BOX CPU 1259.00 ¤ 1 1259 ¤

אין לי מושג בOC (אישית רציתי 3500 אבל התימחור שלו מטורף) - האם כדאי לקחת את ה3000 ולהמהיר אותו ? (ומה זה בדיוק אומר - טווייקינג קטן בביוס ?? - אמנם לא פורום OC אבל אולי בכל זאת קצת מידע לחוששים מOC)

3 5853 Gigaybyte GA-K8NF-9 nForce4 Socket 939 Motherboard 699.00 ¤ 1 699 ¤

למה: בחירה סבירה \ כי יקר מידי . שאלתי : בנושא הייפרטרנספורט - 1600 MHZ - האם זה לא נמוך מידי ??

4 4328 A-Data 512 MB 3200 Memory 479.00 ¤ 2 958 ¤

למה : הכי זולים\ הכי מוכרים\ הכי אהובים פה. שאלתי: בסטוק - איך הם מתפקדים ? - איזה cas הם ?? לא עדיף טווינמוס או אורגינל ?

5 5439 FX6600GT GV-NX66T128D PCI-e 128Mb Retail Video Card 1249.00 ¤ 1 1249 ¤

התחבטתי מול המוצר של leadtek שמגיע עם fan בגודל צ'יוואווה קטן מול הקירור הפאסיבי (שקט) של (שהבנתי שרץ יציב על 55 צלזיוס - חם!!) - לא יודע אם האנטק יחזיק אותו - נשמע הגיוני ? לא אהבתי את האלבטרון

נאמר שאין לו - איך זה ישפיע על מי שאין כרטיס ?? + הרבה הולכים לכיוון הGV-NX66T128VT שהוא קצת יותר יקר - האם שווה ??

מחיר סופי = 5383 ¤

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק הערה קטנה בקשר למעבד.

אני רואה שהרכבת מלוג'יק ההפרש הכספי בין ה-3200 ל-3400 הוא כ-40 שח ו-200 מגה הרץ.

ה-A-DATA הם ב-CASE 2.5 ולהרבה מהפורום יש ניסיון טוב איתם ואומרים שהם מצויינים באוברקלוק, אז אולי אפשר לזנוח אותם לסמסונג מכיוון שהם חברת זכרונות שעובדת עם אינטל ומייצרת זכרונות וצ'יפסטים לכרטיסי מסך וכל מיני דברים ייחודיים (הם מייצרים צ'יפיסטים ל-OCZ?). לגבי הטווימוס, לא יודע לא מדברים עליהם פה הרבה.

כרטיס מסך, לפי דעתי הוא עדיף על הלידטק מכיוון שהוא ניצח בהשוואת ה-6600GT שמישהו הביא לפורום תצוגה וגרפיקה.

חוץ מזה כל שאר הרכיבים בסדר גמור, אני אישית לא מת על המארז (הוא נראה כמו מארז של זקנים) אבל אם אתה אוהב אותו אז סבבה.

אני הייתי משלב בין המארז הזה

http://www.logicpc.co.il/heb/itdetail.aspx?icom=4238

לספק הזה

http://www.logicpc.co.il/heb/itdetail.aspx?icom=2511

ואו שהיית מקבל זיכוי על המארז הג'נרי או שתשמור אותו במקרה והטלמרטייק יתפגר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רואה שהרכבת מלוג'יק ההפרש הכספי בין ה-3200 ל-3400 הוא כ-40 שח ו-200 מגה הרץ

אבל הוא בחר 939.. עם PCIe.. אין 3400 ל-939..

באשר לצורב , ניתן למצוא אותו בארץ גם בכסוף, יתאים יותר למארז שלך.

אם אתה מנסה להשיג מחשב שקט הבנתי שהאלבטרון לדוגמא לא בא בחשבון כי הוא המרעיש מכולם.. על המאוורר של לידקט לא יצא לי לשמוע חוות דעת, ו-55 מעלות לא נשמע כזה נורא לכרטיס מסך מקורר פסיבית.

באשר ל-, לא עדיף לקנות כרטיס TV פשוט של Asus/Leadtek סביבות ה-300 ש"ח?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא רצה 939,אני יודע,הוא התבלבל...

מפרט טוב! :xyxthumbs:(אני הולך על כזה בול רק לא A-DATA)...גייל כנראה כי הוא CL2.5...

ומארז אחר,(X-BLADE)

וספק של TT כמו ש BOSE הציע רק ה 410WATT כי הוא שקט יותר ומגיע עם סליבינג וגם יש לו PFC(פסיבי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז ככה - אכן התבלבלתי ומדובר ב- 64 3200 Socket 939 BOX ! (הפוסט נרשם ב-6 בבוקר :nixweiss: )

תודה לכל שלושת המשיבים . נשארו לי רק מספר סימני שאלה שלא נפתרו :

biodome : לא תהיה לי בעיית אם אני אריץ OC קטן למעבד הנ"ל ?

דרומי : מדוע בחרת גייל (היקרים יותר ) כאשר שניהם עובדים ב2.5 ?

ושיש מצב שמישהו (בקצרנות אפילו) יתמצת את פעולת הOC הפשוטה שצריך לעשות למעבד (את פורום OC אני אחרוש אחרי שיהיה לי את המחשב בבית ). ובמקרה של OC האם עדיף את ה3000 ?

אני לא מתכוון להריץ OC מטורף כל שDFI לא בא בחשבון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גייל באים באותו מחיר,לפחות אצלנו כאן בב"ש.

ה A-DATA הוא CL3,מגיע בלי כך שבתור לא אובקלוקר אני מעדיף גייל שגם איתן ניתן לבצע OC נחמד ולא גדול.

תכלס בתור משתמשים די רגילים לא נראה לי  נרגיש בהבדלים בככל,אבל אם כבר אותו מחיר אז שיהיה CL2.5 בסטוק ישר בלי OC.

או שהייתם ממליצים על הSAMSUNG שהוא עם צ'יפים טובים יותר אבל CL3?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

biodome : לא תהיה לי בעיית קירור אם אני אריץ OC קטן למעבד הנ"ל ?

לא מאמין, בכל מקרה הייתי בוחר אולי קירור יותר טוב מהסטוק.

משהו סגנון ה-Thermaltake SilentBoost AMD64 סביבות ה-150 ש"ח, או אם הזלמן 7700 נכנס ומתאים ללוח/מארז האלה.. זה כמובן אם אתה מנסה להשיג שקט אופטימלי.

ה- הם לפעמים CL3 ולפעמים 2.5, תברר בחנות בא אתה קונה לפני שאתה קונה (תבקש שזה יצויין בחשבונית ליתר ביטחון).

אני בכל מקרה מעדיף בד"כ ללכת על כמו קינגסטון/Twinmos/Samsung שבד"כ עולים רק איזה 50 ש"ח יותר ולדעתי יותר אמינים.

באשר ל-OC, אני לא בטוח איזה מהמעבדים יהיה עדיף, זה תלוי ב-Stepping שלו בד"כ (כלומר מתי ייצרו אותו, יש לפעמים חתיכות יותר מוצלחות ולפעמים פחות, זה אף פעם לא מדוייק בכל מקרה אלא יותר עניין של מזל).

בד"כ בשביל OC אתה צריך לשנות את המכפלה של המעבד או לעלות את הבאס.. בו נגיד שהבאס כרגע 200 מ"ה והמכפלה היא 11 אז המעבד רץ ב-2.2GHZ.. שינוי של כל אחד מהפרמטרים הללו בביוס יגדיל את המהירות שלו. עדיף בד"כ לעלות את הבאס ולהוריד את המכפלה. שים לב רק שהבאס משפיע על עוד נתונים במערכת כמו הזיכרון והלוח אם, וגם להם יש מכפלות שניתן לנעול/לשנות.

כמו כן יתכן ותצטרך לעלות את המתח למעבד על מנת להשיג יציבות מרבית ב-OC, מה שגם יגרום לו להתחמם יותר.

זה בגדול ובקצרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...