המחלוקת בין הדתיים לחילוניים - הדיון הרישמי. - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המחלוקת בין הדתיים לחילוניים - הדיון הרישמי.

Libby

Recommended Posts

"אם שני הצדדים יבינו ויקבלו שאכן יש ביניהם משהו עמוק שהוא משותף למרות המחלוקות זה יהיה הצעד הראשון לקראת אפשרות של לחיות יחד, אלה בצד אלה ואלה עם אלה, בצורה טובה יותר......"

"עקרונות ההבנה הבסיסית צריכים לכלול הסכמה כי יישמר חופש הדת של שומרי המצוות, אך כי לא ייעשה שימוש בחוקי המדינה על מנת לכפות מי שאינו שומר מצוות לנהוג על פי הדת. "

האמנם? אני סקפטית בעיניין....לא נראה לי שאוכל לחיות ב"הסכמה" עם מי שלא הולך לצבא, לא עובד, אלה רק מתרבה כמו זבוב, על חשבוני כמובן.

אבל יש כאלה שטוענים שבכל זאת זה אפשרי...

http://news.walla.co.il/ts.cgi?w=/78/664188/@opinion

מה אתם אומרים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 38
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

solaris, אולי לא עובדים, אולי חיים מכספינו, אבל תשאיר את התיאורים שלך בצד...

איך אפשר להסתדר עם החרדים?

פשוט מאוד,

להכריח אותם לצאת לעבוד, מצידי זהו,

שלא יעשו , הצבא לא צריך אנשים שמקשיבים לרב שלהם ולא למפקד שלהם, זה ימוטט את הצבא.

רק שלא יחיו על חשבון אחרים, רק שלא יהיו אוכלי חינם.

חוץ מפרט הזה אין לי בעיה איתם, שיעשו כמה ילדים שהם רוצים, ויסריחו כמה שהם רוצים, זה בעיה שלהם...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעיקרון אתה צודק, אבל למה שאישה או גבר חרדי, שהמדינה משלמת לו ירצה לצאת לעבוד?

יש לו 15 ילדים בבית, יש לו 500 פסוקים להספיק ללמוד בע"פ, ולחזור שוב ושוב על עוד 500, תוך נידנוד

ראש עצבני קדימה ואחורה ומלמול....זה הרבה יותר רלוונטי....מבין?

והרי לכם רבותי, החרדים החביבים מצתרפים לממשלתינו , לאחר שבבחירות כ"כ רבים מאיתנו הצביעו

בעד שינוי....

והדובדבן שבקצפת הוא, שעכשיו הם באים בדרישות....צירפנו אותם לממשלה? עכשיו הם דורשים כסף,

ואתם לבד יכולים לנחש לאילו מטרות.....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמרתי שצריך להכריח אותם לצאת לעבוד... להפסיק לשלם לפחות חלק ממה שמשלמים היום יעבוד לדעתי בצורה טובה.

ושוב, כמו שיש סטודנטים שלומדים ועובדים, ככה הם אם זה מספיק חשוב להם יחזרו הביתה וילמדו תורה גמרא משנה ומה לא, ולא אכפת לי איזה תנועות הם יעשו.

ושהיה להם לבריאות.

בקשר לפוליטיקה,

לא סובל את הסחטנות של ש"ס ולא את המנטרה שלהם (חוץ מהמקרה האחרון של החלב, אז הייתי בעדם)

אבל אני עוד יותר לא סובל את ההתלהמות הגזענית וחסרת טעם של לפיד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אי אפשר להכריח לעבוד מישהו שלא רוצה לעבוד מלכתחילה.. הרי למה להם לעבוד ? יש להם 15 ילדים , על כל ילד הם מקבלים כמה ? 1000 שקל בחודש ? הם משקיעים בילד בערך חמישית מהסכום ואת השאר משאירים לעצמם. גם בישיבות נראה לי משלמים להם כסף.. אולי אני אחזור בתשובה :nono::pissed:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

BURTON

DONT CARE -> DONT POST

החרדים לא מקבלים 1000 שקל לחודש לילד, גם לא בהגזמה פראית.

בטח שאפשר להכריח מישהו לעבוד, אבל צריך לעבוד נכון, ללכת דרך הרבנים ולשכנע אותם קודם (לא שזה קל, אבל צריך לתבל את זה בפסוקים מהתנך שמעודדים עבודה, בעיקר חקלאית)

סולאריס, עוד פעם, זה לא שהחרדים מליינים, ממש לא , אבל על ישיבה ב"ישיבה" הם מקבלים כסף בשביל לחיות.

מה שלא מוצא חן בעיני זה שהם לא עובדים ומניעים את הכלכלה בטוענה של "תורתם אמונותם".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סולאריס, אתה חי באשליות...

קודם כל, בקשר למספרים שלך (שלא מתקרבים למציאות), ומעבר לזה, בקשר לשטויות שלך על מה הם מקבלים וכמה הם מוציאים...

חוצמזה, תאמין לי שאף אחד לא מתעשר מקצבאות...

ליבי - שני את הכותרת למשהו יותר נורמלי.

ברטון - אתה לא רוצה, אל תגיב. אבל בלי הערות טפשיות.

(או במילים אחרות,

DONT CARE -> DONT POST

)

והערה כללית לגבי הדיון - אני מבקש לשמור על זה ענייני, בלי כינויים מיותרים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל אם אפשר להשאיר את האנטישמיות בצד זה יהיה יותר טוב.

הבעיה של אנשים היא שהם לא מבינים את המצב וגם לא מבינים את המושג דמוקרטיה.

מזה שילכו לעבוד ? אף בנאדם לא חייב לעבוד אם הוא לא רוצה, רק אצל קומוניסטים.

שלא יעשו צבא ? מעצבן ? נכון... מאוד מעצבן אבל זה בחוק !

חוק במדינת צריך לקיים ואם מישהו מצהיר שתורתו אומנתו והוא באמת לומד תורה כל יום כל היום אז הוא פטור משירות צבאי.

מה לעשות שיש חוק קצבאות ילדים בארץ שנותן מילד רביעי-חמישי קפיצה ענקית בתקציב שמיועדת לציבור ספיציפי כי רוב הציבור החילוני לא מגיע למספר ילודה כזה...

שיוון ? אין.

אבל יש חוק... והחוק דפוק ואם אתם רוצים לצאת נגד משהו אז תצאו נגד בית הנבחרים שלכם שעושה ביד מאז 48.

הרבה כסף מגיע לישיבות מתרומות של עשירים וזה לא הכל מהמדינה אבל אני לא אומר שהמדינה לא נותנת כסף לאנשים שלא מגיע להם וכן המצב דפוק.

RK - כל מי שבצבא מקשיב למפקד שלו וכמו בכל מסגרת יש כמה שעושים פרובוקציות וגם כן התקשורת מנפחת את המציאות, אין באמת איזה גרעין בצה"ל שיעשה מרד.

אני לעומת זאת מכיר לא מעט שלא רק שהם מקשיבים למנהיג שלהם ולא למפקד שלהם אלא אין להם בכלל מפקד כי הציבור היחידי שבורח משירות צבאי כשהוא מוטל עליו בחוק זה חלק מהציבור החילוני כמו ה"סרבני מצפון", שיוסי ביילין אומר שלשרת מעבר לגבולות 67 זה לא לגיטימי אז הם בכלל לא מתגייסים לצבא "כובש".

זה נראה לי יותר בעייתי.

אתם חיים במקום בו הדת לא מופרדת מהמדינה ופה הבעיה... מדינת היהודים ? בטח שזה צריך להיות ולהישאר ככה אבל שאומרים מדינת היהודים מדברים על העם היהודי עם המסורת היהודית וגם הדת היהודית אבל זה לא אומר שמי שהוא יהודי כחלק מהעם הזה וכחלק מהגזע והמסורת/תרבות חייב לחיות לפי מה שכתוב בגמרא, ובכלל לפי דת.

ביום שתהיה מהפכה אזרחית במדינת אבל שמירה מהפיכה של למדינת כל אזרחיה אולי סוף סוף יגיע לפה האיזון המיוחל אבל לא נראה לי שזה יקרה כשיש אנשים בעם שמתיחסים לציבורים שונים כמו נאצים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בטח שאפשר להסתדר, אבל רק כאשר אותם אנשים יבינו שהם לא צריכים להיות נטל על החברה שלנו ושעל ציויליזציה משלמים במחיר ושמו עבודה ותרומה לחברה. הם לא עושים הון אלא אם הם מקושרים עם משרד הדתות או עם המפלגות הדתיות איכשהו והם מקבלים נתח נדיב ממה שהתקציב נותן להם. אחרים רואים בעובדה שיש להם 12 ילדים פתרון ושמהקצבה הם יכולים לחיות, לא משנה כיצד, ולפנות את כל היום למה שנקרא עבודת האל. בכתובים כתוב משפט שאותו אינני זוכרת אך פירושו משהו "את לחמך תרוויח בזיעתך ולא בזיעת אחיך", משהו כזה. זה אומר שאין עבודת האל היא תרוץ להתחמק מעבודת כפייים ופרנסת המשפחה שפירושים גם לחיות בכבוד. בקשר לצבא, אנו בהחלט לא צריכים אנשים שמקשיבים לאדמור במקום לפיקוד - זה יעורר אנרכיה בשורות הצבא ואנחנו לא צריכים את זה - מי שרוצה בכנות לתרום ילך לצבא כך או כך, אבל השאר חייבים לתת משהו למדינה ושירות לאומי זאת הדרך. ישנן מגוון דרכים לתרום ולאו דווקא , זה פתרון גם לכל אותם היפיים מחורבנים ומשתמטים. גם יבדוק עד כמה הם כנים - אם הם לא יסכימו לשירות לאומי אז הם סתם משתמטים, אם לא אז אכן אולי יש להם מצפון ולו דרכים שחולקות על דרכי המצפון שלנו. הם צריכים להבין שזאת לא דרך לחיות והם בדרך להיות בעיה דמוגרפית. קשה להם להבין שתהילים לא יעזרו נגד קסאמים.

עכשיו שמדברים על תהילים נגד טילים זה מזכיר לי סיפור בתנ"ך... אבי אברהם היה עובד פסלים. יום אחד אברהם נשאר לבד בביתו ושבר את כל הפסלים עם נבוט, השאיר פסל אחד ושם את הנבוט ביד שלו. האב חזר הביתה וראה מה קרה שאל איכה? אברהב טען שהפסל עשה זאת. אביו שאל "מה זה? איך פסל יכול לעשות זאת?" אז אברהם ענה "אז איך אתה יכול לעבוד פסל שאיננו עושה דבר?". אותו דבר הדתיים בעצם. אם תהילים באמת עוזרים נגד טילים אז למה שלא נשלח את החיילים ששומרים על המאחזים המחוברנים שלהם הביתה לחופשה ושהם יתפללו ונראה כיצד התהילים יצילו אותם מטרור...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...