הרהור-כולם להיכנס חשוב! - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הרהור-כולם להיכנס חשוב!

yoav9

Recommended Posts

חשבתי על זה, יצרו מאיץ גרפי כדי להוריד מהעומס של המעבד את רוב הקטע של העיבוד הגרפי ואחת הסיבות של הכרטיס קול הוא כדי שהוא יעבד את הקול, כנ"ל לגבי כרטיס ... (בקשר לאחרון אני לא בטוח)

עכשיו מה שאני שואל זה למה לא ליצור כרטיסי פי סי אי שמורידים מכוח העיבוד של המחשב, יקחו מהמעבד את הצורך לעבד a.i או גאומטריה של שלבים הוא מיליון ואת דברים, או בכלל ליצור כרטיס פי סי אי שהוא עוד מעבד נגיד של עוד 300 מגה הרץ...

תחשבו, עולה 200 שקל ובמקום up-grade של כל המעבד פשוט קונים אחד כזה, יש בעיה עם דבר כזה?

נ.ב.

ברמה עקרונית גם הראם הוא חלק מהעניין. וחוץ מזה, מעבד כזה (300 מגה הרץ) לא צריך להתחמם יותר מדי, ככה שheatsink קטן ופשוט יספיק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חריץ PCI עובד במהירות של 33Mhz.

זה אומר שהמעבד לא יוכל לעשות בעצם כלום

כל מה שהוא יעבד הוא ישמור לעצמו ויצור צוואר בקבוק על כל הבאס של המערכת.

בברכה, NerdX

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חשבתי על זה, יצרו מאיץ גרפי כדי להוריד מהעומס של המעבד את רוב הקטע של העיבוד הגרפי ואחת הסיבות של הכרטיס קול הוא כדי שהוא יעבד את הקול, כנ"ל לגבי כרטיס רשת... (בקשר לאחרון אני לא בטוח)

עכשיו מה שאני שואל זה למה לא ליצור כרטיסי פי סי אי שמורידים מכוח העיבוד של המחשב, יקחו מהמעבד את הצורך לעבד a.i או גאומטריה של שלבים הוא מיליון ואת דברים, או בכלל ליצור כרטיס פי סי אי שהוא עוד מעבד נגיד של עוד 300 מגה הרץ...

תחשבו, עולה 200 שקל ובמקום up-grade של כל המעבד פשוט קונים אחד כזה, יש בעיה עם דבר כזה?

נ.ב.

ברמה עקרונית גם הראם הוא חלק מהעניין. וחוץ מזה, מעבד כזה (300 מגה הרץ) לא צריך להתחמם יותר מדי, ככה שheatsink קטן ופשוט יספיק.

ישנם דברים כאלה.

אבל בישביל לגיימר \אינטרנט \משרד זה לא יעיל , צריך לכתוב מ"ע הפעלה מיוחדת בישביל זה + מ"ע הפעלה יעודית לכרטיס.

והמחיר יהיה לא 200 ש"ח , אלא יותר קרוב ל 2000 .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חשבתי על זה, יצרו מאיץ גרפי כדי להוריד מהעומס של המעבד את רוב הקטע של העיבוד הגרפי ואחת הסיבות של הכרטיס קול הוא כדי שהוא יעבד את הקול, כנ"ל לגבי כרטיס ... (בקשר לאחרון אני לא בטוח)

נ.ב.

כי זאת תהיה נסיגה אחורה בהתפתחות של המעבד.

מטרתו של הכרטיס הגראפי הייתה להוריד את נטל הרינדור מהמעבד ולהעביר אותו לכרטיס המסך כדי שהמעבד יוכל "להתעסק" בדברים אחרים, ככל שהמשחקים התקדמו. במקרה הזה יחידות עיבוד גראפי(GPU) לוקחת על עצמה כמעט את כל מלחמת איבוד התמונה ועושה את זה הרבה יותר טוב מאשר מעבד, כי יש אפשר להכתיב לה את טכנולוגיות עיבוד התמונה שלה ובכך לאפשר איכות גבוה יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קימים כאלו כרטיסים למשל כרטיסים שמקודדים mpeg וdivx..הם עשוים רק למטרה זו ומורידים את העומס מהמעבד באותה צורה שמאיץ גרפי מוריד את העומס מהמעבד בזמן מישחק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חריץ PCI עובד במהירות של 33Mhz.

זה אומר שהמעבד לא יוכל לעשות בעצם כלום

כל מה שהוא יעבד הוא ישמור לעצמו ויצור צוואר בקבוק על כל הבאס של המערכת.

בברכה, NerdX

אז איך נגיד עובד ge force 2 mx pci?

כי זאת תהיה נסיגה אחורה בהתפתחות של המעבד

????? לא הבנתי, להכין יחידת עיבוד לa.i רק יכול לשפר את ה.a.i

ואיפו בגלל תתבטה הנסיגה?

ישנם דברים כאלה.

אבל בישביל לגיימר \אינטרנט \משרד זה לא יעיל , צריך לכתוב מ"ע הפעלה מיוחדת בישביל זה + מ"ע הפעלה יעודית לכרטיס.

והמחיר יהיה לא 200 ש"ח , אלא יותר קרוב ל 2000 .

אם אפשר להביא את זה לדרגת יעילות כמו הכרטיס הגרפי אז למה לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעיות תאימות, קצב העברת מידע בין הכרטיס למעבד והזכרון תלוי במהירות של הלוח אם - לוחות יותר יקרים. חברות למעבדים יצטרכו לעצב את המעבדים כך שיתאימו לכל הכרטיסים האלה...

בקיצור כאב ראש גדול שכדאי להמנע ממנו. :)

גם שתבין שעיבוד זה לא דבר מיוחד, גם זה הכל פעולות של ה ALU: חיבור, חיסור, שמירה באוגרים...

אז זה בעצם לא נותן כלום.

אפשר ככה לבנות כרטיס לכל סוג של עיבוד וזה ממש לא כדאי לאף אחד, לא ליצרנים ולא ללקוחות המבולבלים וחסרי הכסף :-/

עשו כרטיס גרפי כי רמת המהירות והביצועים הנדרשת כיום היא כו גדולה שהמעבד אינו מסוגל לבצעם בו זמנית.

אם לא היו מפרידים את החלק הגרפי מהמעבד אז מעבדים היו עולים כיום בטווח מחירים של 1500-4000 שקל (למרות שיש כאלה שעולים גם ככה היום). אז הפרדת הגרפיקה היה רעיון טוב - כך אפשר לקחת את ההיבט הגרפי יותר רחוק, אי אפשר לעשות אותו הדבר עם כי זה תלוי במשחק מאשר במעבד.

:smoke:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...