קירור מים: איזה משאבה? - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קירור מים: איזה משאבה?

sambusak

Recommended Posts

כל הרעיון הזה של מים מתחיל למצוא חן בעיני. יש לי כבר רדיאטור בגודל די מתאים (רדיאטור קטן של רכב בערך 20X10 ס"מ)

מה שאני צריך זב צינורות ומשאבה. חשבתי על משאבת שפריצרים של רכב, אבל הבנתי שהן אל אמורות לעבוד רצוף לאורך זמן. אז השגתי משאבת דלק חשמלית של מיצובישי, אבל אני חושש שהיא לא מותאמת למים (היא תחליד)

בקיצור:

איזה משאבה צריך בשביל מים?

איפה משיגים ציוד? (צינורות וכו...)

ברגע שיהי משהו אני אשלח (רק שהמחשב לא ילך קקען...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

משאבה פשוטה של דגים מתחיל ב70 שקל תעשה את העבודה (הן מיועדות לעבודה ממושכת בלי הפסקה )בתנאי שתשמור על המים בטמפ נמוכה טמפ גבוהה תשרוף אותה צינורות ומחברים כל חנות כלי עבודה או צנרת

חלקים לקירר מים מחכים אצלי כבר חודשיים לרגע שיהיה לי קצת זמן אם תגיד איזה כלים יש לך אולי אוכל לעזור עם הבלוק אתה יכול לבנות לבד לא פשוט אבל אפשרי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. ידוע לך על מישהו שניסה משאבת מים של דגים? אני חושש שמשאבה כזו לא יכולה לדחוף מים בלחץ. המשאבות האלה מיועדות ליצור זרם מים למפל או לפילטר. אך מכיון שהן לא משתמשות בבוכנה, אלא ב"מפוח", אז הן לא מסוגלות לדחוס דרך צינורות. אגב, משאבת דלק של רכב משתמשת בעיקרון בוכנה לכן היא מצליחה לדחוס אותו דרך הצינורות.

2. בקשר לבלוק , חשבתי לקחת את הסינק הקיים, ולכסות אותו בפלטות של אלומיניום וכך ליצור מאין קופסה. לאחר מכן, לקדוח חורים בשני הצדדים, ואז המים יעברו דרך צעלות הקירור. אני אעהה נוסוי עם איזה סינק ישן שיש לי של 486. את ההדבקה אעשה עם אפוקסי שהוא גם מאד אמיד לחום.

3. בקשר לצינורות: חשבתי על צינורות סיליקון שניתן לקנות בחנויות לטיסנים. אלה צינורות מאד מאד גמישים ואמידים בטמפרטורות גבוהות. (הם מוליכים במקור דלק אל המנוע לכן הם עמידים לחום.) מכיון שהקוטר הפמיני די קטן, אז חשבתי על שני צינורות לכל כיוון.

האם יש הצעות לשיפור?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. ידוע לך על מישהו שניסה משאבת מים של דגים? אני חושש שמשאבה כזו לא יכולה לדחוף מים בלחץ. המשאבות האלה מיועדות ליצור זרם מים למפל או לפילטר. אך מכיון שהן לא משתמשות בבוכנה, אלא ב"מפוח", אז הן לא מסוגלות לדחוס דרך צינורות. אגב, משאבת דלק של רכב משתמשת בעיקרון בוכנה לכן היא מצליחה לדחוס אותו דרך הצינורות.

2. בקשר לבלוק , חשבתי לקחת את הסינק הקיים, ולכסות אותו בפלטות של אלומיניום וכך ליצור מאין קופסה. לאחר מכן, לקדוח חורים בשני הצדדים, ואז המים יעברו דרך צעלות הקירור. אני אעהה נוסוי עם איזה סינק ישן שיש לי של 486. את ההדבקה אעשה עם אפוקסי שהוא גם מאד אמיד לחום.

3. בקשר לצינורות: חשבתי על צינורות סיליקון שניתן לקנות בחנויות לטיסנים. אלה צינורות מאד מאד גמישים ואמידים בטמפרטורות גבוהות. (הם מוליכים במקור דלק אל המנוע לכן הם עמידים לחום.) מכיון שהקוטר הפמיני די קטן, אז חשבתי על שני צינורות לכל כיוון.

האם יש הצעות לשיפור?

1

ממש לא זה מה שהיא עושה יונקת מים ומוצאה מים!!

זה מה שאתה צריך!

ואתה יכול לקנות חיצונית ממומלץ עולה אבל איזה 500 שקל אבל היא גדולה והיא לא צריך לההיות בפנים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה מתכוון למשאבה שרק תדחוף מים תלך לחנות דגים ותבקש ראש כח שעושה 1500 ליטר בשעה אני מניח שזה יספיק

כל דבר יספיק!

אבל לך אל חיצוני !

ואכותי! כי אתה לא רוצה שתההיה לך הצפה במחשב!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה ממש לא רוצה לחץ בצנרת!!!!!!

כמה שפחות לחץ יקטן הסיכון לנזילות אתם מדברים על 1500 ליטר שעה אתם בסדר!? במערכת כזאת אין יותר מ10-15 ליטר מים כל משאבה פשוטה תספיק מבחינת הספק וכח שאיבה רמת האמינות תלויה בכמה אתה מוכן לשלם

צינורות שתיכמוס גם שקופים וגם בקוטר נורמלי האיכות פחות טובה מסיליקון אבל אני לא יודע אם מיצרים צינורות בקטרים גדולים יותר מאשר משתמשים בטיסנים (משתמשים בסיליקון לא בגלל הטמפ אלא בגלל בעיקר שבנזין ממיס את הפלסטיק )

גוף רעיון יפה אבל בזמן שאתה מתכנן אותו תזכור דבר אחד מים זורמים איפה שקל לזרום ולא איפה שאתה רוצה שהם יזרמו ולכן אתה צריך לתכנן מסלול זרימה שיכסה את כל שטח הפנים בתוך הקופסה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך להמיר סינק אויר לסינק מיים. (גרסת ניסוי שלי בהדמית מחשב)

מוציאים את הסינק מהמחשב ומנתקים ממנו הכל, כולל מאורר.

אז, מתאמים לו פלטות אלומיניום או נחושת שחותכים לפי מידה:

hs2.jpg

בשני צידי הסינק, קודחים חורים ומדביקים להם צינורות מתכת. אל הצינורות האלה יתחברו צינורות המים הגמישים.

h3.jpg

את פלטות האלומיניום מדביקים עם דבק אפוקסי. יש לקנות דבק מיוחד עמיד לחום. (בכל חנות HARDWARE)

התוצאה הסופית היא בלוק שמשני צדדיו צינורות. לדעתי יש צורך בשני צינורות מכל צד כדי שזרימת המים תהיה כמה שיותר שווה על כל צלעות הקירור.

h5.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחלה! המדריך של תום הוא הכי ברור ונתן לי כמה רעיונות טובים. אני חושב גם לנוסיף גופי תאורה לצנרת כך שהצינורות יאירו...

בקשר להלחמה, כדי להחלים פלטות אלומיניום בגודל כזה יש צורך במחלם מאד חזק - לא במלחם לאלקטרוניקה. חוץ מזה, אפוקסי מאד חזק, ומשתמשים בו גם לתיקון צנרת ביתית שהלחץ בה ה ר ב ה יותר חזק.

בקשר לצינורות, נזכרתי שבחנויות אקווריומים מוכרים צינורות מים שקופים בקוטר גדול יותר.

אגב, כדאי לקרר רק את המעבד, או גם את כרטיס המסך וההרד דיסק?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...