האם הצורב וההארד דיסק צריכים להיות באותה רצועה??? - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם הצורב וההארד דיסק צריכים להיות באותה רצועה???

zippobuyer

Recommended Posts

כרגע ההארד דיסק שלי (ATA133) נמצא על PRIMARY MASTER והצורב (ATA33) נמצא על SECONDARY MASTER. לעומת זאת הדיוידי (ATA33 גם כן) נמצא על PRIMARY SLAVE. האם כך הדבר צריך להיות? כיצד כדאי לי לחבר אותם ואם כדאי לי לשנות מיקום אז למה. אגב יש לי צורב ROCOH 24X10X40X ואני צורב דיסק מלא ב 5 דקות עם מעבד 1700 כאשר בסוף הצריבה JUSTLINK לא שומשה אפילו פעם אחת, עם מדיות 24X של SILVER LINE. האם בגלל זה נובעת הבעיה? תודה מראש לעונים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברור ברור

אבל 5 דקות זהלא אמור לקחת משהו כמו 3 וחצי..

ומבחינת המיקום ברצועות אמרו לי שבגלל שצורב וההארד דיסק ביחד זה מוריד את הביצועים של ההארד דיסק ל ATA33 גם כן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נסה להעביר את הצורב לSecondary Slave, תראה את התוצאות.

אם אני לא טועה קצב העברת הנתונים בין Primary לSecondary גדול יותר מביןMaster לSlave, כך שזה יוכל לשפר את קצב ההעברה בין ההארד-דיסק לצורב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במצב הנוכחי הצורב מגביל את ההארד דיסק ל ATA33 - 33 MBPS . ההארד דיסק יכול להגיע בקלות ל 40-50 MBPS- כך שהצורב ממש מגביל אותו. זה לא מה שמפריע לך לצרוב, אבל זה עדיין משפיע על הביצועים הכלליים של המחשב. כדאי לך לנסות להעביר את הצורב ל secondary slave.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חשבתי על זה אבל בדרך כלל אני מעתיק מדיסק לדיסק (כמעט תמיד) אז אולי זה לא כדאי כל כך?

כנראה שאתה צודק.

משהו שאני לא בטוח לגביו וכבר אמרו פה, אני חושב שכשהצורב שלך נמצא על אותו ערוץ של הHDD זה מאט באופן משמעותי את הפעולה שלו (של הHDD).

חוץ מזה, רק עכיו שמתי לב, מה הקשר בין זה לבין ולוחות-אם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה זה כולל ה 5 דקות האילו?

יש CACHING בהתחלה וסגירה של הדיסק בסוף שלא נחשבים בזמן הצריבה.

אם אתה גם קודם עושה IMAGE לדיסק ולא צורב ON THE FLY אז זה בכלל זמן מצויין לצריבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תנסה להפעיל את ה DMA בשביל כל הכוננים וההארד דיסק....

זה כנראה גם הבעיה שהיתה לי

בפעם הראשונה שהתקנתי את הצורב קראתי את החוברת והיה כתוב שמה להפעיל את זה ועשיתי את זה...

ואחרי שפירמטתי את המחשב לא קראתי שוב את החוברת (חסר טעם) ולכן לא זכרתי שצריך להפעיל את זה....

יכול מאוד להיות שזו הבעיה שלך

דרך אגב בחוברת של הצורב שלי יש הצעות לאיך לסדר את ההארדדיסקים והצורבים על ה IDE כדי להגיע למהירות מקסימלית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

משהו חשוב שאתה תיהיה חייב לבדוק אם אתה מתקין xp

אם אתה מתקין כונן cdrom\h.d על ה secondry slave חשוב מאוד ללכת למנהל ההתקנים ולשנות את זה לdma if avilable

כי שם הוא מכוון על defualt לעבוד על pio mode!

תבדוק את זה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...