האם המפרט הזה מאוזן ? - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם המפרט הזה מאוזן ?

yanivganor

Recommended Posts

שלום,

אני בדרך לרכישת מחשב (פתחתי 2 ת'רדים בנושא) ואני עושה קצת "שעורי בית". רציתי את תגובתכם (הקצרה) על המפרט הזה שנועד לעבודה עם חישובים כבדים. מפרט זה לא נועד למשחקים.

AMD 64 FX55 939 BOX

MSI K8N NEO2 PLATINUM

CORSAIR TWINX 1024MB 400MHZ 3200XL

WD 74/10000 RAPTOR SATA

ZALMAN CNPS 7700 AlCu

האם המפרט מאוזן ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עם מפרט כזה אתה מקבל את הטוב ביותר (אלא אם תוכנות מתמטיות יודעות לנצל ריבוי מעבדים)

בכל מקרה יש כאן פרמיה אסטרונומית על המעבד, אי אפשר לשכוח את זה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האופציה הכלכלית לכן היא לבחור את 3500 ולא את ה FX55 . אני מודה שאני בזבזן כסף כרוני (עם כלכלת סטודנט), אבל חשבתי להתפנק קצת. האם המפרט הזה מצדיק באמת סכום כזה של כסף ? גם אם יש לי את התקציב ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכי טוב תקנה 3400 ובהפרש תביא לי ול MCFLY 2 נוספים....

אם אתה יודע שאתה משתמש בתוכנות ספציפיות כמו MATHEMATICA יש השוואת ביצועים ONLINE, תוכל לראות.. אם אתה עושה דברים CUSTOM MADE או MATLAB יש פחות, אבל עדיין.. אם אתה לא עושה NUMBER CRUNCHING בהיקפים של ימים, אז לא נראה לי זה שווה את זה..

אני למשל משתמש הרבה ב MATHEMATICA... סתכל פה:

http://www.tomshardware.com/cpu/20041019/index.html

chart_mathe.gif

הכי מעודכן שראיתי.. חבל שאין באמת שם את החדשים..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי הגרפים הצבעוניים היפים האלו אפשר להבין שיש הבדלים של כ 10-15 אחוז בביצועים .

אני בכל זאת מבולבל. אם אני יורד מה FX55 - מהו המעבד שעבורו הפרמיה לא תהיה כלכך גבוהה ואני אהיה מרוצה מהקניה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

3500\3400+ הם המעבדים הכי יקרים שעליהם זה לא נראה שאתה משלם סתם תוספת ענקית של כסף על 0.001% ביצועים

שים לב של3400+ יש 200Mhz יותר ולכן הוא יהיה יותר חזק

יש את ההשוואה כאן. שים לב שמעבדים עם אותו התדר מקבלים אותו דבר בלי קשר למטמון או דואל. (ה3400+ שם לא רלוונטי כי זו הגרסת Clawhammer, אתה צריך לדאוג לקבל Newcastle)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, לא יהיו אפשרויות שדרוג בעתיד, וגם לא יהיה דואל, אבל ההשוואה שם מראה שלדואל אין השפעה ביישומים כאלה

מצד שני, ההפרש בין 3400+ ל3500+ הוא לפחות 400 שקל (תלוי בחנות), שזה כבר חצי מהמחיר של לוח חדש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...