מבקש חוות דעת על המפרט החלקי הבא עבור Windows Server 2003 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מבקש חוות דעת על המפרט החלקי הבא עבור Windows Server 2003

Cain

Recommended Posts

הרכישה בארה"ב. הסרבר בעיקר לצורכי לימוד על מערכת ההפעלה של הסרבר עצמו, הרצת שרתי ווב שונים, מסדי נתונים, שיתופי קבצים רציניים (בקרוב יהיה לי קו 1.5 הורדה 768 העלאה! :yelclap:), קידודים/עריכות, תיכנות, וכד'. אני לעתים נדירות משחק משחקי מחשב (פעם בחודשיים ככה וגם אז איכות המשחק לא משנה לי כל-כך). בכל אופן אני לא רוצה לזרוק כסף על שטויות (אני רוצה משהו קרוב ל best possible total value!).

ראשית הדרישות:

1. מעבד P4 HT (חזק יותר במולטיטסקינג של כמה תוכנות כבדות כעריכת וידאו/גרפיקה, קידוד וידאו/אודיו, הרצת מלאן services ברקע וכד')

2. לוח אם של ASUS או בלבד (חסד נעורים - כלומר עד אשר תהיה סיבה מוצקה לזנוח אותם)

א. תמיכה בחריצי PCI-E אך גם ב-PCI (תמיכה אחורה בסיסטמה הפורשת)

ב. תמיכה ב-PCI-E 16X לכרטיס גרפי מודרני

ג. תמיכה ב-DDR2 לא חיונית (יקרים לאללה בלי שום הצדקה). חובה תמיכה ב- דואלי.

ד. יציאות USB2, Gigabit NIC, COM Port (דבר אלמנטרי כמובן).

ה. onboard sound איכותי (כנ"ל)

3. כרטיס מסך מסדרת ATI All-in-Wonder

קיים אילוץ אחד בסיסי והוא שיש לי כמה הרד דיסקים של 250 גיגה Parallel ATA שקניתי בזיל הזול בחודשים האחרונים (100 דולר ממוצע, בדילים שונים) שאני רוצה להשתמש בהם בסרבר החדש ב-RAID 5

אחרי מחקר די מעמיק אני נוטה לרכוש את הפריטים הבאים:

4. לוח אם P5GDC Deluxe ב-$153

5. כרטיס רייד 3Ware Escalade 7506-4LP ב-$240 (יקר אך בהחלט יהיה לו שימוש על מחשב אחר כאשר כל ההרד דיסקים PATA שלי יוחלפו לאט לאט ב-SATA בשנים הקרובות)

6. ארבעה שבבים 512MB PC-3200 של ב-$272 סה"כ (כן, אני מאמין שאנצל כראוי 2 גיגה זיכרון)

7. מעבד 4 540 3.2GHz בתצורת LGA775 עם 3 שנים אחריות ב-$215

חשבתי אולי ללכת על 3.4GHz בתוספת כ60 דולר אך העדפתי בסוף להשקיע ביותר כי אני ברוך השם טוחן טוב ת'הרדיסקים

8. מסך 213T בצבע כסף ב-$915

9. כרטיס מסך ATI All-in-Wonder Radeon X600 Pro על חריץ PCI-E ב-$213. אני מבין שהוא ממש חלש במשחקים וזה כאמור לא צריך להפריע לי. מקסימום אם ידגדג לי או יציק לי אקנה (אח"כ) ATI AIW X800 כשירד ל-$350 בתצורת PCI-E (ואמכור את שלי על או נעשה "החלפות" עם מישהו).

10. צורב NEC ND-3520A ב-$67

שאלותיי:

11. האם יש מסך LCD יותר טוב בעד 1300 דולר נניח? כי לא מצאתי. ראיתי את הסמסונג הזה בחנות והוא פשוט מ-א-מם.

12. האם אתם מודעים לאיזושהי בעייה עם אחד הרכיבים שהזכרתי, או אי תאימויות ביניהם? הערות/אזהרות/תובנות?

13. איזה דגמים חלופיים לרכיבים שהזכרתי הייתם בוחרים אם הייתם תחת אותם צרכים/אילוצים?

14. איזו מערכת כדאי לקחת אם אני רוצה לעשות O/C של נניח 10%? והאם זה משתלם בכלל או שכבר אפשר לקנות ת'מעבד היותר מהיר קצת?

15. איזו מערכת הייתם ממליצים לכרטיס הקול המובנה? משהו עם ערך הכי גבוה (כלומר זול ואיכותי כמה שיותר). אני רחוק מאודיופיל או חובב קולנוע!

16. שמישהו יסביר לי מה ההיגיון בלקנות Sound Blaster בימינו?? :nixweiss:

17. האם אוכל לחבר ל-AIW X600 חיצוני בנפרד ממערכת הרמקולים הרגילה? המטרה היא שישמיע בקול רם בבית תזכורות/שעון מעורר מוזיקאלי/רדיו-אינטרנטי/שיחה מזוהה/וכו' גם כאשר נניח אני שומע באוזניות דברים אחרים. כשאני הולך לישון אני לא רוצה לזכור לנתק את האוזניות כדי שהשעון המעורר יעיר, כמובן. לא רוצה בכלל להתעסק עם ניתוק האוזניות אף פעם.

חשוב לציין שאת יתר הרכיבים (מארז, תותחי, מקלדת, ציוד היקפי אחר) כבר יש לי.

אודה לכם על כל תגובה שהיא!

בברכה,

קין

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרכיבים שלקחת נראים מתאימים בהחלט. בקשר למסך כדאי להתייעץ בפורום תצוגה בנפרד.

שאלותיי:

12. האם אתם מודעים לאיזושהי בעייה עם אחד הרכיבים שהזכרתי, או אי תאימויות ביניהם? הערות/אזהרות/תובנות?

13. איזה דגמים חלופיים לרכיבים שהזכרתי הייתם בוחרים אם הייתם תחת אותם צרכים/אילוצים?

14. איזו מערכת כדאי לקחת אם אני רוצה לעשות O/C של נניח 10%? והאם זה משתלם בכלל או שכבר אפשר לקנות ת'מעבד היותר מהיר קצת?

15. איזו מערכת הייתם ממליצים לכרטיס הקול המובנה? משהו עם ערך הכי גבוה (כלומר זול ואיכותי כמה שיותר). אני רחוק מאודיופיל או חובב קולנוע!

16. שמישהו יסביר לי מה ההיגיון בלקנות Sound Blaster בימינו?? :nixweiss:

17. האם אוכל לחבר ל-AIW X600 חיצוני בנפרד ממערכת הרמקולים הרגילה? המטרה היא שישמיע בקול רם בבית תזכורות/שעון מעורר מוזיקאלי/רדיו-אינטרנטי/שיחה מזוהה/וכו' גם כאשר נניח אני שומע באוזניות דברים אחרים. כשאני הולך לישון אני לא רוצה לזכור לנתק את האוזניות כדי שהשעון המעורר יעיר, כמובן. לא רוצה בכלל להתעסק עם ניתוק האוזניות אף פעם.

1.לא אמורה להיות בעיית תאימות כלשהי עם הרכיבים הנ"ל.

2.חוץ מהמסך אשר בקשר אליו אני לא כ"כ בטוח, לא נראה שצריך לשנות משהו. אולי הייתי בכ"ז לוקח P4 3.4 ומתפשר על זכרונות זולים יותר כמו 400 של Samsung או 500 זולים של A-DATA במידה ומתוכנן OC.

3.קירור שקט וטוב ל-OC בין השאר יהיה Zalman CNPS7000B-Cu.

4.רמקולים, אם אתה מעדיף 2.1 אז הייתי הולך כאופציה ראשונה על ה-I-Trigue 3300 של , ואופציה שניה, טובה ג"כ וזולה יותר, ה-ATP3 של ALTEC. אם ישנה העדפה ל-5.1 ומעלה, הייתי הולך על סט 5.1 של מדגם Z680 או Z5300.

דרך אגב, בלוח הנ"ל של ישנו כרטיס קול מובנה איכותי 8 ערוצים עם יציאה אופטית וקוקסיאלית. אין ממש צורך ב-Sound blaster.

5.אין לי תשובה ברורה בקשר לשאלה האחרונה. גם את השאלה הזאת הייתי שואל בפורום תצוגה יחד עם השאלה בקשר למסך בטרד אחד.

בכל מקרה, למסך ה-21" LCD הזה של יש Response time 25 ms. אני הייתי מעדיף ללכת על LCD 19" עם Response time 12 ms, כאשר הבחירה המועדפת תהיה ללא ספק ה-VP912 של Viewsonic המעולה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על תגובתך המושקעת, JC Denton!

לגבי הקירור, אני מבין נכון שצריך בנוסף איזה תושבת ב$7 כדי שזה יעבוד עם המעבד שלי? ומה אני מקבל בתמורה להשקעה בקירור? אוכל לעשות o/c בבטחה של כמה אחוזים לדעתך?

לגבי המעבד - גם אני חשבתי על זה ואני אקח בסוף 3.4 גיגהרץ. המעבדים בחודשים האחרונים בקושי זזים בקצב היציאה לשוק, כלומר חוק מור מת מזמן (3 גיגהרץ היה פופולרי לפני שנה כבר ואני לא יכול לדמיין מעבד 6 גיגהרץ בחצי שנה עד שנה קרובות). אני טועה?

לגבי הרמקולים - אקח נראה לי את Z-5500 שיחזיק לי איזה עשר שנים בדרישות הבסיסיות לגמרי שלי ואוכל סוף סוף להיפטר מהמערכת סטראו האנטיקה שלי (בת משהו כמו 10 שנים בעצמה).

לא התכוונתי לרכוש Sound Blaster, פשוט סקרן אותי מדוע אנשים עדיין קונים את זה. הייתי נורא רוצה למצוא הצדקה לקנות אותם, כי אני מאוד מחבב את החברה, אך מה לעשות, העולם משתנה.

מסכים איתך ב100% לגבי המסך. למרות שאני לא והמסך נראה לי מצויין בחנות, הוא בכל זאת דגם מיושן (שנה וחצי פלוס) ואם כבר משקיעים כל כך הרבה במסך אז הוא חייב להיות בסטנדרט חדיש (ms נמוך ביותר). נחכה כמה חודשים שיצא דגם refresh לסמסונג או משהו מהמתחרים. בינתיים נישאר עם ה-19" CRT של מיצובישי שלי - אחלה איכות. לא בוער שום דבר. אם אני קונה אז אני חייב שדרוג בגודל מסך אחרת אני מרגיש "שנשארתי כיתה" ולו פסיכולוגית בלבד! המסך הבא 21" כמעט בטוח!

עפ"י הצעתך השימושית, שאלתי בפורום תצוגה לגבי ה-ATI AIW.

ת'נקס פור אברית'ינג!

קין

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כדאי לברר אם הקירור למעבד Zalman CNPS7700-AlCu מתאים ללוח. אם כן, כדאי ללכת על הקירור הזה עם מתאם Zalman ZM-CS1 לסוקט 775. ניתן להגיע ל-OC מכובד בהחלט עם הקירור הנ"ל.

ההבדל בין ה-3.4 ל-3.2 ניכר מאשר למשל ההבדל בין ה-3.2 לבין ה-3.0. לצרכים שלך מהמחשב, כמה שהמעבד יותר מהר כך יותר טוב, לכן באמת כדאי לבחור ב-3.4 ביחוד כאשר היחס עלות/תועלת כאן משתלם מאד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למערכת ב-400$ למחשב אתה קורא מערכת בסיסית? :)

בסכום כזה אתה יכול להרשות לעצמך את ה-Klipsch:

http://www.newegg.com/app/ViewProductDesc.asp?description=36-119-106&depa=0

אני לא בטוח איך ה-Z-5500 כי לא ממש ניתקלתי בהם עד עכשיו, אבל Klipsch Promedia מזמן נחשבת אחת "ה"מערכות.

לי יש את הסט 2.1 הישן שלהם ובהחלט הרמקולים הכי טובים שיש למחשב שלי יצא לשמוע.

אתה יכול לקרוא גם את הביקורות משתמשים ב-, אני בטוח שיסכימו שם.

JC צודק בקשר למסך, עדיף לקחת משהו עם Response Time נמוך יותר ולא יודע אם חכם להשקיע ב-21".

גם ככה 19" CRT הוא בעצם 18" אמיתי, אז 19" LCD כן יראה לך גדול יותר.. ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהשוואות בין שני הדגמים של מערכות הרמקולים הללו שאני ראיתי, רוב האנשים ממליצים על הלוג'יטק מכמה סיבות והאלה שחשובות לי הן השלט האלחוטי, האופציות הרבות יותר לחיבור מאחור (לגני ושאר דברים לא מקצועיים גרידא), התוכנה עצמה של הקונסול המתקדמת בהרבה, העובדה שהרמקולים פשוט נראים יותר טוב (חשוב לי אישית יותר מאיכות כאשר עוברים כבר רף מסויים של איכות גבוהה ביותר גם ככה) וטוענים שבקליפש אתה משלם על השם. אגב יוצא לי קרוב ל-$300 כולל משלוח פה בארה"ב (לא $400).

תודה לגבי העצה על המסך - בינתיים אני באמת דוחה את הרכישה עד שיצאו עוד כמה דגמים נורמליים. ואני עובד הרבה שעות על המחשב (לרוב על דברים שיעבדו נהדר גם על 2 גיגהרץ) כך שלהשקיע במסך 1000 דולר זה משהו שאני רוצה לעשות, למרות שאני יודע שזה לא הקנייה הכי "ערכית" יחסית ל-19" (אני אשלם פרימיום של איזה 100 דולר לשנה לחמש שנים הבאות). אם שום דבר לא יזוז בנושא המסכים בזמן הקרוב כנראה אשקול לתת את המסך שלי מתנה ולקנות באמת צמד 19" באותו הסכום, כאשר על אחד מהם אשים דברים שכל הזמן רצים/מתעדכנים כגון טיוי/חדשות/מוזיק קליפס/סרטוני הדרכה/חלונות שיחה של תוכנות IM/סרטוני טבע להרגעה ;-)

לדעתי אהנה יותר עם 21" LCD מרכזי ולצדו 19" CRT, מאשר שני 19" LCDים, אבל אני לא סגור על זה אסטטית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...