מה יותר חשוב ? המאוורר או צלעות הקירור ? - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה יותר חשוב ? המאוורר או צלעות הקירור ?

אברם מהמכולת

Recommended Posts

נניח ויש לי את גוף הקירור שמגיע עם 2500 :

מדובר בקירור הסטנדרטי הבסיסי, גוש מתכת בצבע אפור (צלעות הקירור) ומעליו מאוורר פשוט.

לעומת זאת אם לוקחים את ה Silent boost (לא זוכר איזה ספציפי),

יש לו מאוורר קצת יותר גדול (אני חושב), וגוש (צלעות קירור) בצבע ברונזה.

האם החומר שממנו עשויי גוף הקירור השני (הברונזה) משפר משמעותית את המעבד ?

כלומר, אם אקח את המאוורר של ה Silent boost, וארכיב אותו על גוף הקירור האפור שמגיע עם המעבד - הקירור יהיה פחות טוב ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה 2 דברים נפרדים שכל אחד מהם בעל חשיבות משלו.

גוף הקירור - תפקידו להוליך את החום שפולט המעבד, 2 דברים חשובים:

1) חומר היצור: חומרים מוליכים יותר כמו נחושת יוליכו את החום טוב יותר מאשר חומרים פחות מוליכים כמו אלומיניום.

2) צורה ומבנה הסינק - צורת צלעות הקירור ומבנה הסינק תורמים רבות להולכת החום, חלק מהסינקים משתמשים בפייפים.

המאורר : מאוורר את הסינק החם.

1)מהירות : ככל שהמאוורר יסתובב מהר יותר ככה הוא יפלוט יותר רעש אבל דחיפת האוויר תיהיה גדולה יותר.

2)מבנה: ככל שהמאוורר גדול יותר כך הוא כמו האוויר שתידחס תיהיה גדולה יותר, רוב המאווררים מיוצרים באותו מפעל אבל צורת הכנפיים ועובי המאוורר הם גם גורם.

לעיניין : אם הברונזה זה נחושת אז גוף הקירור שעשוי נחושת יהיה טוב יותר כם כן ככל השמאוורר יהיה חזק יותר ככה קתבל יותר ביצועים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. תודה רבה על ההסבר הממצה ! :yelclap::xyxthumbs:

2. כיצד אוכל לדעת מאיזה חומר עשוי כל גוף ? האם סביר להניח שהאפור זה אלומיניום, והברונזה זה נחושת ?

3. יש צלעות .. מה זה בדיוק סינק ?

4. מה זה פייפ ? (מקטרת ? :-))

ושאלה חשובה : אם אני רוצה להחליף גוף , מספיק להוציא את הנוכחי, ולהרכיב את החדש, מבלי למרוח כל מיני משחות ?

(אני יודע שהמשחה תורמת לנושא, אבל פעם הראו לי שזה ממש לא קריטי)

תודה :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדר"כ לא צובעים את הסינק ככה שאפור זה אלומיניום וכתום זה נחושת, שגם יש לה קיבולת חום גדולה יותר.

סינק (בקיצור) = HeatSink, גוף בתרגום חופשי.

פייפ (בקיצור) = HeatPipe, שמים אותו ליד/על הבסיס של הסינק, הוא צינור שבד"כ עשוי מנחושת שבתוכו נמצא נוזל שברגע שהוא מתחמם הוא הופך לגז ואז לוקח את החום איתו מהבסיס אל החלק העליון של הסינק, איפה שיש הרבה צלעות והמאורר שיקררו אותו - זה הסבר בסיסי וכנראה שגם לא מדויק.

המאורר אחראי לקרר את צלעות הקירור על מנת לקרר את הסינק כדי שהיעילות הקירור שלו תהיה טובה יותר, בונים את הסינק בצורה של צלעות מכיוון שכך יש שטח פנים גדול יותר וכך יכולת הקירור תהיה טובה יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אני רוצה להחליף גוף קירור, מספיק להוציא את הנוכחי, ולהרכיב את החדש, מבלי למרוח כל מיני משחות ?

(אני יודע שהמשחה תורמת לנושא, אבל פעם הראו לי שזה ממש לא קריטי)

אגב, מה הטמפרטורה הממוצעת למעבד +2500 ?

(הכוונה היא בלי שמשוגעים לדבר ירכיבו עליו כל מיני גופי וכו', אלא בצורה סטנדרטית)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...