וועדת דוברת אושרה ע"י הממשלה - האם אתם בעד או נגד הוועדה? - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

וועדת דוברת אושרה ע"י הממשלה - האם אתם בעד או נגד הוועדה?

X_Dror

בעד או נגד הוועדה?  

864 הצבעות

1. 1. בעד או נגד הוועדה?

Recommended Posts

http://news.walla.co.il/?w=//656001

לדעתי זה אחד הדברים הגרועים ביותר שיכלו לקרות למערכת החינוך בארץ.

האם זה משפיע גם על מי שנמצא בתיכון עכשיו? כי אם כן זה אומר שאני וכל מי שיהיה שנה הבאה בכיתה י"ב יאלץ לעשות את כל הבגרויות בחופש הגדול (והמקוצר תודות לבני *^#$).

הוועדה הזאת תגרום למיזוג של כל סוגי התלמידים שיש בארץ, זאת אומרת שכל ילד יוכל להכנס לאיזה בית ספר שהוא רוצה ללא בחינות, צה שאומר שהרמה של הבתי ספר האיכותיים תרד, ותלמידים שבאמת ירצו ללמוד (בניגוד לרוב התלמידים בארץ), לא יוכלו אלא אם הם ילכו לבתי ספר פרטיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 62
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אני חושב שזה הולך להיות גרוע ממש, והולך להיות עוד יותר גרוע

למזלי, שנה הבאה היא השנה האחרונה שלי במערכת החינוך המסכנה

של מדינת , אז לי אישית זה לא יזיק, וכתשובה לשאלתך,

אני לא חושב שזה ישפיע כבר החל משנה הבאה, אולי זה מה שהם רוצים

אבל לא נראה לי שזה יקרה, במיוחד לא על שמיניסטים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אסון!

הדו"ח הוא פשוט אסון!

גם לתלמידים ובעיקר

מסכנים המורים, תחשבו על זה, זה פשוט זנות ללמד כל כך הרבה שעות ביום ולקבל שכר רעב!

אחר כך יתפלאו למה הציונים בבגריות כאלה נמוכים ולמה התלמידים לא יודעים כלום.

תחשבו על זה שניה,

מורה יבוא ללמד ברצון וברוח טובה תמורת גג 5000 שקל נטו במקרה הטוב?

למה לו?

הוא רק יהיה יותר ממורמר!

וזה מקרין על התלמידים.

לא שאני הולך להיות מורה או משהו,

וגם תלמיד אני כבר לא,

אבל הדו"ח הזה זה פשוט בושה למדינת ישראל!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם יכולים לפרט מה לדעתכם לא בסדר בדו"ח. דעתי על הדוח היא שהוא לא מושלם אבל לפחות עושים משהו (והכרחת מורים לקחת מבחני רישוי והחמרת התנאים לקבלת אדם לתפקיד מורה, בהחלט צעד נכון). אני מאוד לא מסכים עם הארכת יום לימודים, אין סיכוי שמשהו (לא מורה ולא תלמיד) ישאר מרוכז ב4 אחה"צ.

מורה יבוא ללמד ברצון וברוח טובה תמורת גג 5000 שקל נטו במקרה הטוב?

הוועדה גם ממליצה להעלות את שכרו של מורה מתחיל לכ-5,500 שקלים בחודש.
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מוצא רק 2 נקודות אור בדוח הזה (ממה שקראתי):

1) מורים חדשים יצטרכו לעמוד במבחני רישוי

2) חינוך חינם לגילאי 18-3, ביטול חטיבות הביניים

מה לא בסדר?

למה אתה חושב שזה ימשוך מורים מקצועים (אני מדבר על בעלי מקצוע, ד"ר וכאלה) ואיכותיים לבתי הספר אם:

א) אפשר לפטר אותם בקלות

ב) שכר שבשיא שלו הוא 8000 שקל בערך

ג) באקדמיות שונות יש הרבה יותר כסף ובבתי ספר גם יותר קשה ללמד וגם מתייחסים אליך כמו זונה (משרד החינוך)

אל תשכח שאולי הם מקבלים העלה בשכר אבל בתמורה הם נדרשים לעבוד הרבה יותר.

זה נראה לי פעם ראשונה בחיים שלי שאני בעד המורים...

עריכה:

שכחתי להוסיף

יפוטרו אלפי מורים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כבר ראיתי כלמיני עקרונות מהדוח, אבל לא חשבתי אפילו שהם יהיו כל כך מטומטמים...

הם באמת חושבים ש-5500 ש"ח ימשכו אנשים איכותיים!? איפה לעזאזל הם חיים?

ולא רק זה, שכר המקסימום יוגבל ל-8250 ש"ח? איזה בנאדם שפוי ירצה לקבל כזה דבר?

עבור עבודה שהיא מהשוחקות והחשובות שקיימות?

פשוט לא יאומן...

לפי הכתבה בוואלה, כל הרעיון בדוח הזה הוא לרדת חזקקק על המורים, בתקוה שזה מה שישפר את החינוך בארץ.

אז אני לא אומר שהמורים בארץ הם כולם טלית שכולה תכלת, אבל אולי המקום הוא דווקא לשפר את התנאים שלהם ולא להרע אותם? (ולמרות מה שדברת מנסה למכור בתקשורת, הוא בתאכלס מרע את מצב המורים).

בארה"ב למשל, לכל מורה יש כיתה. בכיתה שלו הוא יכול לבדוק מבחנים, לקבל תלמידים, ולעבוד בצורה נורמלית.

אני רוצה לראות את מר דברת היקר מנסה לבדוק מבחנים בחדר עמוס עם עוד 200 מורים, או לקבל כך תלמידים, או לשוחח עם הורים.

אין ספק שצריך למקצע את תפקיד המורה - אבל בכיוון הפוך לגמרי ממה שמוצע בדוח:

נכון, מורים צריכים לעבוד בצורה מסודרת, נגיד מ-8 עד 4 (סתם זרקתי שעות...). אבל בזמן הזה הם צריכים להיות מסוגלים לעשות את כל מה שהם עושים כיום על חשבון זמנם הפרטי: לבדוק מבחנים, לבדוק עבודות, לדבר עם הורים, להפגש עם תלמידים, להכין מערכי שיעור ועוד.

המצב כיום הוא אבסורדי: מורה מסיים ללמד, ומתחיל לעבוד בחינם בכל הדברים הנ"ל. והועדה לא מציעה לכך פתרון, אלא תולה את האשמה במורים (ולא חס וחלילה בתכנית הלימודים) ופוגעת בהם - ובכך בתלמידים - בצורה אטומה ואדיוטית לחלוטין.

אולי חוץ ממה ש-RK ציין בתור נקודות אור, צריך לקחת הדוח ולגרוס אותו. ואת דברת וועדת החכמים שלו לזרוק מכל המדרגות (ולא לתת להם להופיע אצל יאיר לפד יחד עם גברת לימור לבנת ולדבר שטויות על כמה שהדוח טוב וכמה שהיא שיפרה את מצב החינוך בארץ [כפי שניתן לראות...]).

דעתי על הדוח היא שהוא לא מושלם אבל לפחות עושים משהו

פשוט בולשיט. ממתי בדיוק "כל שינוי הוא שינוי לטובה"?!

אנשים, נפלתם על השכל?!

אה, ועוד הערה קטנה: אני ממליץ לעיין בדיון הזה, שגם עוסק בנושא ועדת דברת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ולעומתכם, אני דווקא חושב שזה צעד חשוב מאוד בכיוון החיובי.

מערכת החינוך בארץ חולה באין סוף תחלואים. אם אתם רוצים מספרים - תקציב החינוך באחוזים מתוך כלל התקציב הממשלתי הוא מהגבוהים במערב (אני חושב שחוץ מסקנדינבה זה היה בזמני), אבל שכר המורים בישראל הוא מהנמוכים בעולם. עוד? הגיל הממוצע של המורים בישראל הוא בסביבות ה-54-55, וזה רק בגלל ארגוני המורים החזקים שבגלל כוחם בעצם מחליטים מי ישאר להיות מורה ואת מי יפטרו כשיש קיצוצים - ומה יקרה בעוד 10 שנים? התקציב המנופח של משרד החינוך הולך על בזבוז במנגנון העצום שלהם (מישהו יכול לנחש כמה "מחוזות" ו"מפמ"רים" יש במשרד במקום 2 מחוזות כמו שמתבקש מהגודל של המדינה?) וחלק גדול מהכסף לא מגיע אל המורים ואל המנהלים - השטח... זאת בעצם ההמלצה הכי חשובה לדעתי של הוועדה - ההחלטה להעביר 90% (!!!) מהתקציב העצום של המשרד ישירות למנהלים (השאר יתחלק בין המחוזות למשרד בירושליים) שיקבלו את כל הסמכויות להעסקת מורים ולתקצוב בית הספר שלהם.

נקודה בעייתית אחרת שקיימת כרגע היא מעמד המורה. בתור אחד שסיים תיכון לפני שנה וחצי, לא יכולתי לראות את עצמי בתור מורה. כלמור יכולתי לראות את עצמי מצויין מעביר את החומר ומלמד יותר טוב מ99 אחוז מהמורים שלי - אבל בהחלט לא ראיתי איך אפשר להחזיק משפחה עם עבודה ראשית בתור מורה. הדוח כן מנסה להתמודד עם הבעיה הזאת - הגדלת מספר שעות העבודה של המורים וככה להגדיל את השכר שלהם. השאלה אם הם באמת יוכלו להפוך את מקצוע ההוראה למקצוע איכותי ומבוקש, האם זה מספיק לדעתי? לא. האם זה צעד לכיוון הטוב? כן. דבר אחר זה הדיבור שעל מנת להניות מורה תיהיה חייב להיות אקדמאי. בתיכון בו אני למדתי, בשביל להיות מורה לפיסיקה או מתמטיקה היית חייב תואר שני לפחות (!), ובהחלט רואים את ההבדל - אם הם יצליחו לממש את זה בגנים וביסודיים גם - אחלה בחלה.

תראו, הדוח לא מושלם. הוא מתעלם מהמון בעיות ולקח את הכיוון הכלכלי ובקושי התעסק באיך החינוכי.

לא יכול להיות שהוא לא עוסק באיך מורידים את האלימות. לא יכול להיות שאין בו רעיונות לפעילות לא פורמלית אחר"צ לתלמידים ובחינוך לערכים. אבל זה מה שהם כתבו, ואם הביררה היא זה או כלום - אני הייתי הולך על זה.

משהו אחד שאני ממש חושב שהוא שטות זה כל נושא הבגרויות שם. להגביל את כמות היחידות שתלמיד יכול לקחת? למה?!?! לתת למורים של היום עוד כוח בציוני המגן? יכול להיות מאוד בעייתי (אלא אם יחכו עם זה עד שבאמת יכנס דור חדש של מורים איכותיים ומקצועיים). אבל שוב, בכללי - זה דוח טוה לדעתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון, החינוך הוא התקציב האזרחי הגדול ביותר, כמתבקש

.

נכון, הבזבוז במערכת הזאת עצום,

אבל בשביל זה לא צריך ועדה מטומטמת כזאת!

איחוד מחוזות ניתן לעשות גם בלי ועדה.

החזרתה של השיטה הישנה ללמוד (הפונטית, הרגילה, כמו שאני למדתי, לא כמו אחי שבקושי יודע משהו, "שפה כמכלול" אלק), לא עולה מיליונים.

החומר קיים.

ניתן לחזק את מעמדו של המורה אך ורק ע"י חיזוק הביטחון העצמי שלו + המורל שלו ללמד, זה ברוב המקרים מטה לחמו - סכום הכסף איתו הוא גומר את החודש.

ברגע שלמורה יש כבוד עצמי וביטחון עצמי גבוה, פחות מפריעים בשיעור, וזה בדוק.

התלמידים אולי בחלקם מופרעים, אבל ברגע שלמישהו יש ביטחון, היו בטוחים שהתלמידים מכבדים את זה ולא "מרעילים" אותו.

חיזוק המורים, (לא מבחינת סמכות בתערבות בציוני הבגרות, זה אסור!) יביא גם אופן כללי לעליה של ציוני התלמידים.

הבאת מורים מקצועיים ומעניינים גם יביא לשיפור הציונים והמשמעת.

ניתן לעשות מעשה,

אבל בראש ובראשונה צריך להעלות משמעותית את שכרם של המורים, (ולא איזה peanuts).

מה שעושים בדו"ח זה זה בעצם מז**נים את המורים בת*ת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"ניתן לחזק את מעמדו של המורה אך ורק ע"י חיזוק הביטחון העצמי שלו + המורל שלו ללמד, זה ברוב המקרים מטה לחמו - סכום הכסף איתו הוא גומר את החודש."

לא נכון! בני אדם עם כישורים חברתיים נחותים לא הופכים לשאקלים אם תביא להם מזומן...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא נראה לי שכל הבתי ספר הפרטיים יתחילו לקבל כל ערס שיבוא להתקבל

לפחות נקווה שאצלי זה לא יקרה...

טוב אם כן אני בטוח שהבצפר שלי יקמבן משהו, זה די פשוט כשההורים של בערך

חצי מהתלמידים הם חברי כנסת,שרים,אנשי עסקים בולטים או סתם עשירים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...