תאימות ghost לגבי serial ata - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תאימות ghost לגבי serial ata

Dana_s

Recommended Posts

שלום

הכונן הקשיח הישן במחשב בבית התקלקל (אין לו אחריות).

לוח האם במחשב שלי תומך בכונני s-ata

ברשותי ghost של המחשב לפני שהדיסק קרס.

יש לי 3 שאלות:

1. אני יודעת שבשלב התקנת צריך להכניס דיסקט המכיל דרייבר של הכונן הקשיח.

הגוסט של המחשב שלי לא מכיל את אותו הדרייבר.

האם המחשב יעלה?

2. האם יהיו לי קשיים בשחזור המחשב בגלל דגמי הכוננים השונים?

3. בכלל מומלץ לקנות דיסק ?sata

תודה רבה 8)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תבדקי היטב את החיבורים הפיזיים שעל ההרד דיסק שהם מחוברים היטב לPCB הירוק. תחליפי כבל מידע - אולי הוא יוצר את הרושם שהדיסק מקולקל.

אין עדיין למיטב ידיעתי עדיפות ביצועים לSATA על פני IDE . אם כי מבחינת תאימות בעתיד עדיף.

"דרייבר של הדיסק הקשיח" - טעות ! בעת התקנת את מקבלת את האפשרות - F2 - לתת לוינדוס להכיר התקני דיסקים כמו RAID, SCSI , SATA . זה לא הדיסק אלא הבקר !

לגבי גוסט .

1.למיטב ידיעתי אם זה לא גוסט 9 , יכולות להיות בעיות . אבל שיחזור גוסט לוקח כ 4 דקות ...

2. קשורה חזק מאד לקונפיגורציה, עדיף לך לחקות את המצב הקודם - IDE. יתכן וXP תעדכן את עצמה בלי בעיות.

3. דגמים שונים לא מהווים בעייה לגוסט . כל הרעיון של גוסט הוא גיבוי ושיחזור של דיסקים שלמים.

4. את תצטרכי לספק לגוסט את הדרייברים של הSATA אחרת לא "יראה" אותו. תבדקי במנואל של גוסט איך ומתי זה מתרחש .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חלונות מאוד לא אוהב כשמחליפים לו את בקר הדיסקים הקשיחים שעליו יושב הדיסק עם מערכת ההפעלה.

סיכוי טוב שהמערכת פשוט לא תעלה, אלא אם כן תטען אותה קודם לתוך דיסק IDE, תעלה את מערכת ההפעלה, תתקין את הדרייבר של בקר ה SATA.

אחר כך תסיר את בקר ה IDE ממנהל ההתקנים וכבה את המחשב.

אחרי התהליך הזה לדעתי אתה יכול לזרוק את מערכת ההפעלה על דיסק SATA.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במחשב מבוסס INTEL בקר הSATA הינו בצ'יפסט עצמו, אפשר לעבוד בghost, ע"י הגדרות מתאימות בBIOS.

אם עדיין לא הסתדרת, תשלחי לי בפרטי, ואני ימשיך, (תראי את השעה, ותביני).

אני הסתבכתי גם כן, פתחתי אשכול, לא קבלתי תשובה, התייאשתי מהפורום, בסוף הסתדרתי, ואחר כך אני רואה שיש כבר אשכול. אני מיד מוחק (אם אפשר).

אם יש מישהו שחושב שזה חשוב לכלל הציבור אני יתן את ההגדרות לBIOS.

נראה לי שתסתדרי עם ה"חתימת חומרה" של WINDOWS. הוא לא כל כך אם מדובר רק בHDD.

אם מדובר במחשב מבוסס INTEL שהבקר בצ'יפ עצמו זה מומלץ, לגבי - תלוי בצ'יפ, אני בינתים לא קונה בגלל זה.

כבר היום יש לוחות עם יציאת IDE בודדת, ומה יהיה מחר.

אפשר לעשות ghost עם גרסה 9.0, הוא בטח תומך גם בלי הגדרות בBIOS.

חלונות מאוד לא אוהב כשמחליפים לו את בקר הדיסקים הקשיחים שעליו יושב הדיסק עם מערכת ההפעלה.

סיכוי טוב שהמערכת פשוט לא תעלה, אלא אם כן תטען אותה קודם לתוך דיסק IDE, תעלה את מערכת ההפעלה, תתקין את הדרייבר של בקר ה SATA.

הבעיה היא לא שהוא לא מאוהב, אלא שרשום לו מאיפה לאתחל, ואיפה נמצאת המערכת (לא יודע להסביר - תסתכל בBOOT.INI) וכששמים דיסק בבקר אחר הוא לא יודע איפה המערכת - וקיבלנו מסך כחול.

מסקנה: לא יודע מה לעשות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 5 שבועות מאוחר יותר...

בדקתי את הנושא ומצאתי פתרון לעלות את ה drivers של כל מיני כונני scasci או SATA למינהם.

מתי שהוא רושם לכם press any key to boot from cd צריך ללחוץ F6 ואז הוא יתן לכם אפשרות לעלות דריברים של הארדיסק SATA

מדיסקט או מכל מקום שתרצו.

קיצר רק לחיצה על F6 נותנת את האפשרות לעלות נוספים כל כפתור אחר שתלחצו פשוט יעלה את התוכנה כרגיל.

הערה: הדבר הזה נכון לגירסת ghost 9.0 לא בדקתי על גירסאות אחרות.

מקווה שעזר!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...