קצת עזרה בבקשה-משהו מוזר בקשר ל - MSI R9800P - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קצת עזרה בבקשה-משהו מוזר בקשר ל - MSI R9800P

baruch

Recommended Posts

לפי האתר ROJAKPOT אי אפשר לעשות צריבת ביוס ל R9800P על מנת להפוך אותו לXT (מדבור על כרטיס עם 128 מ"ב) מה שנשמע לי די תמוהה כי קראתי כאן בפורום על אנשים שעשו את זה אז אם יש מישהו מבין או בעל ניסיון שמוכן להסביר לי את העניין אני אשמח.

תודה רבה

נ.ב

אין באתר לינקים משומה (הכתובת המלאה לא מופיעה בשורת הכתובת) אז אם מישהו רוצה לראות על מה מדובר אז כנסו למאגר כתבות באתר ואז לכתבה השלישית או הרביעית.. אתם כבר תזהו לפי השם שלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ישמם שני סיבות שבגללם אני רוצה לעשות צריבת ביוס,

א. אמרו לי שהכרטיס יהיה יותר יציב ככה מאשר באוברקלוקינג רגיל.

ב. אני רוצה לקבל את המאפיינים הנוספים (בעיקר חישן חום).

נ"ב: מה האוברקלוקינג הכי גבוה שעשו לכרטיס הזה עם קרור אוויר? (יש לי VGA SILENCER וסינקים על הזכרונות והצלחתי להגיע ל 450 לליבה ו350 לזכרונות והסטוק זה 378\338)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל אתה צריך לבדוק אם הכרטיס יציב במהירות של XT

אל תשכח שצריבת ביוס מזכה אותך מאחריות.

תבדוק שאכן יש לך את הליבה R360 ולא משהוא אחר, מה שאפשר לבדוק לפי המדריך.

אם הקירור לא טוב מספיק עליית מתח יכולה לצלות את הכרטיס.

אני במקומך פשוט הייתי מעלה מהירויות וזהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ישמם שני סיבות שבגללם אני רוצה לעשות צריבת ביוס,

א. אמרו לי שהכרטיס יהיה יותר יציב ככה מאשר באוברקלוקינג רגיל.

ב. אני רוצה לקבל את המאפיינים הנוספים (בעיקר חישן חום).

נ"ב: מה האוברקלוקינג הכי גבוה שעשו לכרטיס הזה עם קרור אוויר? (יש לי VGA SILENCER וסינקים על הזכרונות והצלחתי להגיע ל 450 לליבה ו350 לזכרונות והסטוק זה 378\338)

יציב יותר ? סיכוי קלוש אולי עם ביוס מיוחד ולא רגיל של XT

חיישן לא תקבל כי פשוט אין לך !

וכל עוד שאתה לא עובר 365MHZ לזיכרון אתה לא תוכל ליצרוב ביוס של XT

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לעשות קצת סדר בדברים

קודם כל זה המדריך המדובר http://www.rojakpot.com/default.aspx?location=3&var1=92&var2=0

שאני חייב לציין מדריך מעולה

דבר שני כל ביוס אפשר לצרוב (אם מתעקשים ) אם תרצה אפילו ל9200 זה לא יתן לך כלום אז חבל על המאמץ(גם לR350 יכול להיות עם ביוס של XT)

baruch אני לא יודע איפה קראת אבל  אתה יכול לצרוב את הביוס שלך לXT  (אם אתה רוצה שזה יהיה מושלם  תחפש ביוס שתואם את הזכרונות שלך )

לרוב ליבות ה360R יש חיישן חום  ובשביל זה לבד שווה לעשות צריבה לביוס הקיים פלוס עוד כל מיני תוספות שקיימות ב360R ולא 350R

(שרדרים למינהם וכאלה..... )שלא לדבר על תיזמונים הדוקים יותר לזכרונות

המלצה שלי לפני ביצוע הצריבה זה לשמור את הביוס הקיים על פפלופי או על ההרד דיסק ולאחר מכן להתחיל בביצוע הצריבה (שאם באמת הביוס החדש מסיבה כזו או אחרת לא עובד טוב שתוכל לחזור לביוס המקורי)

לגבי יציבות באובר קלוק כמו באובר קלוק  זה משהו שצריך לבדוק לאט ובזהירות יכול להיות שיצא לך מלך בנצ'מארקים חדש ויכול להיות שלא תעבור 9700P

כנס לORB ותבדוק כמה הכי גבוה עשו על אוויר

ד"א RTR לא יודע אם שמת לב אבל עברתי אותך ב3DMARK03 :ylsuper:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פה קראתי את זה TYCOON

Radeon 9800 Pro with R360 core, Unknown PCB

This is the latest card design from MSI and Medion. It uses a non-reference PCB design, with a floppy drive power connector in the center of the card. These cards also use cheaper capacitors, unlike other Radeon 9800 Pro cards based on the ATI reference design.

This card will NOT work with standard 9800 XT BIOS, therefore they are not moddable.

ולמען הסר ספק הנה תמונה של הכרטיס :

http://www.rojakpot.com/article/ATI/Radeon_9800_Mod/msi_128mb_small.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר שני כל ביוס אפשר לצרוב (אם מתעקשים ) אם תרצה אפילו ל9200 זה לא יתן לך כלום אז חבל על המאמץ(גם לR350 יכול להיות עם ביוס של XT)

baruch אני לא יודע איפה קראת אבל  אתה יכול לצרוב את הביוס שלך לXT  (אם אתה רוצה שזה יהיה מושלם  תחפש ביוס שתואם את הזכרונות שלך )

פה קראתי את זה TYCOON

Radeon 9800 Pro with R360 core, Unknown PCB

This is the latest card design from MSI and Medion. It uses a non-reference PCB design, with a floppy drive power connector in the center of the card. These cards also use cheaper capacitors, unlike other Radeon 9800 Pro cards based on the ATI reference design.

This card will NOT work with standard 9800 XT BIOS, therefore they are not moddable.

ולמען הסר ספק הנה תמונה של הכרטיס :

http://www.rojakpot.com/article/ATI/Radeon_9800_Mod/msi_128mb_small.jpg

כמו שאמרתי קודם אתה יכול לצרוב אם תתעקש ויותר מזה אפשר לצרוב ביוס של ספיר על כרטיס של גיגה בייט זה נורא קל ומיליון אנשים שקראתי עליהם עשו זאת

לפי המדריך של צ'אי גם את הכרטיס שלי( R350 )אי אפשר לצרוב לו ביוס של XT ותתפלא כן אפשר (תראה מתי עשו את המדריך הזה )וד"א יש מיליון מדריכים כאלו ברשת לא בכולם רשום אותו הדבר

אז נכון שהכרטיס עצמו שונה (הPCB) ונכון שיש לו חיבור של פלופיבמקום מולוקס ונכון שיש לו קבלים זולים יותר אבל עדיין זה 9800PRO עם 360R

בגלל זה כתבתי לך בהודעה הראשונה תלך על הביוס שהכי מתאים לזכרונות שלך כי זה הכי קריטי בשביל יציבות וביצועים טובים

אם אתה באמת רוצה וזה קורץ לך תאמין לי יש עוד מדריכים ברשת לא כולם מפורטים כמו זה אבל מספיק טובים שגם נותנים תוצאות טובות (למרות שאני חוזר ואומר הוא מדריך מצויין )

וגם אחרי שמצאת לא תמיד הביוס שהפלשת הוא הטוב ביותר עבורך וצריך לבדוק ולנסולת עו ביוסים (קראתי על מישהו שהחליף 12 ביוסים מגרסאות שונות של XT עד שנפל על הביוס שהתאים לכרטיס שלו והיה לו בכלל R350)

אז אם רוצים אין זו אגדה תתאמץ ותמצא

בהצלחה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצטער שאני מתפרץ אבל משום מה ב everst אני רואה gpu תטפמרטרות זה אומר שיש לי חישן חום בליבה כלומר ליבת r360 ? ???

עקרונית לא (אבל הכל יכול להיות )

אם הביוס לא אומר למערכת שיש חיישן אז אין לו מאיפה לקרוא את החיישן

בתוכנות מהסוג הזה כמו MBM או everst יכולות למצוא חיישן שלא קיים ולא בשימוש או סתם חיישן ממקום אחר ולתת סתם ערכים לא קשורים

אני ממליץ לך לפתוח את הסינק המקורי (ואני מניח שלא פתחת מעולם אותו) לנקות את המשחה ולראות לבד

מי יודע אולי הרווחת :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...