התמכרות לסמים בקרב בני נוער.! - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התמכרות לסמים בקרב בני נוער.!

אורח ztos--

Recommended Posts

חח אהבתי...

"זה לא טוב"

קרע אותי מצחוק

ברור שכולנו נגד התמכרות לסמים (אני מקווה)

מזאת אומרת אי אפשר להמנע ממנו בעתיד?

מה אם לא לוקחים סמים? זאת גם דרך לא להתמכר...

חוץ מזה אפשר לקחת בלי להתמכר, בדיוק כמו סיגריות,

ואני גם מדבר מניסיון (לא אישי, אבל עדיין)

אולי אם פותח הדיון היה מעלה שאלות לאוויר ולא סתם

פותח דיון היה אפשר לפתח דיון...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תלוי בסם יותם...

דברים כאלה לא קרו עד כמה שידוע לי עם מריחואנה,

חשיש, (מריחואנה=חשיש?), אקסטזי

בדרך כלל לLSD יש תופעות כאלה, שלא יוצאים מהמצב

שנכנסים אליו, כי הוא סם מסוג שונה, ולכן הוא גם משפיע

בצורה מאוד שונה על כל בן אדם ותלוי גם במצב הרוח

של המשתמש ובסביבה ומי שמסביבו

עריכה:

שימוש בסמים כיצד מתחיל?

לפי אנשים שאני מכיר, אז עם חברים במסיבות, בדרך כלל

זה ממישהו שאתה מכיר, איך זה מגיע לסמים קשים יותר (דיברתי רק על אקס/מריחואנה)

ואפשר להיגמל מהכל, זה הכל תלוי בכוח רצון והתמדה של המשתמש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה דיון מפגר לגמרי, אתה שואל שאלו תעל סמים כשאתה לא עושה הפרדה- איזה סמים???

יש סמים קלים שמשפיעים עליך בצורה X וההתמכרות אליהם היא התמכרות לא פיזית אלא התמכרות להרגשה (מריחואנה,חשיש וכו'...) היות וזאת לא התמכרות פיזית אז זו התמכרות מאוד קלה, לכן ברוב המוחלט של המקרים מי שבאמת רוצה להפסיק לא סובל מקשיים גדולים מדי, הוא פשוט מתגעגע להרגשה - לסאטלה.

יש סמי כימיקלים שגם הם מתחלקים- LSD ואקסטות כשאקטסזי זה סם יותר "ידידותי"(המשתמש שולט בסאטלה) וLSD הוא הרבה יותר אגרסיבי למשתמש(הסאטלה שולטת במשתמש) שניהם ממכרים אבל לא בצורה כרונית.

הסמים הכבדים זה כל הקוק וההרואין למיניהם- זאת ליגה אחרת לחלוטין מבחינת השפעה על הבן אדם- לרוב מביאים תחושת אופוריה מטורפת לחלוטין והם בהחלט ממכרים בצורה מסוכנת מאוד- ואפילו מהם זה לא שאם תיקח פעם אחת זהו אתה מכור, לפעמים מגזימים עם העניין- אבל אלה חומרים שצריך ממש להתרחק מהם.

כמובן יש המון סוגי סמים באמצע, יש המון שילובים (כמו חשיש מרוסס בLSD) המון קומבינות שעושים , בגדול זאת החלוקה- במדינות המזרח יש להוסיף לסמי ההזיה כמובן גם פטריות (בארץ לצורך העניין יש את צמח הקקיון....) - הבעיה בסמי הזיה (LSD,פטריות,קקיון ועוד דברים שאני לא יודע עליהם) שהם לא ידידותיים- הוא שההזיה יכולה לבוא כטריפ רע- ואז כל הזין כי המשתמש יכול להשתגע (ע"ע אלה שהשתגעו בהודו) , או יותר גרוע המשתמש יכול לחשוב שהוא יכול לעוף כשהוא נמצא בבניין 50 קומות. עוד משהו מאוד מסוכן בLSD הוא תופעת הFLASHBACK- אפילו אם אתה נקי כבר שנים ולא נגעת בשום דבר ופעם אכלת LSD, אתה יכול ככה סתם ביום בהיר ללא שום אזהרה לקבל טריפ בלי שתיקח שום דבר בלי כלום- פתאום לזה קוראים FLASHBACK- דמיינו שזה קורה לכם באמצע נהיגה, כשאתם כבר נקיים 10 שנים כשפתאום אתם רואים קיר באמצע הכביש, ואתם אומרים לעצמכם לא הגיוני , אני פיקח לחלוטין ויש לי קיר מולי...

כשהייתי בבי"ס מקרה אחר לפלאשבק שסיפרו לנו עליו הוא שבחורה שפעם ניסתה LSD , ולא היא לא השתמשה בהרבה סמים וכל זה, בחרוה רגילה לחלוטין- בקיצור באה להחנות בחניה שלה של הבניין ופתום קולטת שהחניה שלה לא שם, אז היא אומרת לא הגיוני, אולי התבלבלתי בבניין, עשתה סיבוב, חזרה, ולא החניה לא שם... ככה הסתובבה שעה וחצי ברחוב עד שהתחילה כבר לאבד פוקוס לדפוק על כל האוטו מרוב עצבים (שמעו לא כל יום החניה שלכם נעלמת לכם...) ... מסתבר שאכלה FLASHBACK, מיותר לציין שהחניה שלה הייתה שם כל הזמן.

כל הסיפורים על איש שחשב שהוא תפוז והתחיל לקלף את עצמו- מוגזמים וממש לא נכונים- אלא אגדות אורבניות. קחו דברים בפרופורציות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תלוי איזה סמים, לקנאביס אין תכונות ממכרות  :hat:

טעות! להתמכר אפשר לכל דבר! לשוקולד, למשחקי מחשב, אפילו לאנשים!

ההבדל בין התמכרות פשוטה לשוקולד בין התמכרות קלינית לסמים הוא מאד גדול ומשמעותי.

בגוף שלנו, בתאים, קיימים קולטנים לכל כימיקל, ונוסף על כך, pleasure zone שכזה במוח שבורר לנו מה אנחנו אוהבים יותר ופחות אם בכלל. בהתמכרות, ישנה התרבות של הקולטנים וככל שגדלה כמות הקולטנים גדלה גם הדרישה. בשלב מסויים הדבר עודנו בשליטתינו אך אין אדם שיגיד לך "אני יכול להפסיק מתי שבא לי" ובאמת לעשות את זה - 99.9% דוחפים את עצמם עד לגבול היכולת לשלב האל-חזור, בשלב ובו כמות הקולטנים לסם מתעצמת בעוד שקולטנים אחרים נסתמים כדי לפנות מקום לאלו שזה עתה נוצרו. כמות קולטנים מאסיבית ולא מסופקת ע"י הסם יכולה לגרום לכאב פיזי עצום ורב. רבים מן המשתמשים מתים במהלך "קריז" מקריסת מערכת העצבים בגלל עוצמת הכאב לבדו בלבד...

אז תחשוב טוב לפני שאתה מגלגל עוד ג'ויינט. מתישהו הג'ויינט הזה לא יספיק לך כדי להינות ותצרוך כמויות גדולות בהרבה, אח"כ אולי גם חומרים אחרים... :nono:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אחדד במעט את מה שאמרו כאן

הקולטנים - רצפטורים נמצאים במוחינו מהרגע בו אנחנו נולדים.

לכל פעולה שאנו בגופינו הרצפטורים מקבלים גירוי מפעולה "פשוטה" כמו הרמת יד ועד פעולות כגון ריצה.

הרצפטורים האלה ברגע שלוקחים סמים קשים מגורים ובכך הופכים לפעילים.

לרצפטורים יש משוב

משוב חיובי משמעו שהפעולה בוצעה בהצלחה

משוב שלילי הפעולה לא בוצעה בצורה הנכונה.

למשל ישנם רצפטורים המזהים חוסר חמצן או מיים בגוף והם גורמים לנו לאבד שליטה רצונית בגוף ומשתלטים על גופינו וגורמים לעלפון או חוסר מתן שתן מה שנחשב כפעולה בלתי רצונית.

כאשר מגרים את הרצפטורים בעזרת הכימיקלים של הסמים ישנו משוב חיובי משום שישנו הסם בגוף.

הסרט קורה כאשר יש חוסר וישנו משוב שלילי לרצפטורים.... ואז הם מפרישים כימקלים בדיוק כמו בהתעלפות רק שהאפקט הוא שונה.... זה נקרא "קריז".

לגבי סמים קלים ויש כזה דבר ואין אחד מבינינו שלא ניסה סיגריות/אלכוהול/חשיש/מריחואנה/אקסטה.

האפקט הוא אכן רגשי וניתן להתחמק ממנו וזאת בתנאי ולא התמכרתם פיזית לכימיקל.

הכל תלוי בכמות ובתדירות הכנסת הכימיקל לגוף וזה משתנה מחומר לחומר.

לגבי סמים קשים ניתן גם אותם לנסות מספר פעמים ולא להתמכר אך הסיכוי קטן יותר אך אפשרי.

דעתי האישית לנושא היא כזאת.

כל עוד הצריכה של הסמים הקלים ואינני מכליל סמים הזייתים או ממריצים נעשת בתכיפות נדירה היא מותרת ולגיטימית ואכן כך חושב רוב הציבור ונוהג כך.

אם זה אלכוהול במסיבה בסופ"ש או "ישיבה" עם החברה פעם ב....

אם הצריכה נהפכת להרגל חודשי/שבועי/יומי הדבר נחשב כסכנת חיים מיידית ואני מכליל כאן גם את הסיגריות!

לגבי סמים קשים אני שולל מכל תוקף את השימוש בהם!

הבעייה היא מה שיעשו האנשים בקריז כדי להשיג את הכסף לשם וזה כולל גניבה רצח וירידה לזנות הכל כדי להעביר את הקריז.

מקווה שתרמתי לדיון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי מה שאת אומרת גם לשתות קולה זה מסוכן

יכול להיות שברמה העקרונית מה שאמרת נכון

אבל כדי להגיע למצב בו בגוף ירגיש כאב מחוסר של סמים קלים

כמה בדיוק את צריכה לעשן ביום?

אני מכיר אנשים שפותחים את הבוקר עם 4 -5 ראשים

וככה ממשיכים ביום עם הפה צמוד לבאנג וכשמגעים לשבועיים לפני הבדיקה החצי שנתית שלהם הם לא נוגעים בזה

מישהו מכיר מישהו שחווה קריז מסמים קלים?

ואני לא מדבר על דודה שיש לכל בן אדם פעם בשבוע

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מכיר אפילו שניים כאלה הקריז התבטא בעצבים חוסר שליטה על הדברים שאומרים ומין תחושת חוסר..... מה שגרם להיות מאוד קופצניים ומתוחים.

גם לקולה אפשר להתמכר הכל תלוי בכמות אותה צורכים ותאמינו או לא גם בחור כזה הכרתי שאם הוא לא היה שותה כמה בקבוקים ביום הוא היה מתחרפן זה קופאין בדיוק כמו בקפה שאנשים לא יכולים להתחיל את הבוקר בלעדיו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...