מה שאילנה דיין שכחה לספר לנו - ירי ממוצב גירית - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה שאילנה דיין שכחה לספר לנו - ירי ממוצב גירית

hck

Recommended Posts

אולי הילדה עברה דרך האזור הזה כי הדרך הרגילה חסומה על ידי מחסום? אולי מחבלים איימו על ההורים שלה בשביל שהיא תלך לשם?

למרות שזה מפה מלמעלה אפשר להבין שגם אם היה שם מחסום (ולא היה) ללכת לבסיס לא יקרב אותה בשום דרך לבית ספר...

אם איימו על ההורים שלה זה עדיין פעולות חבלניות וסליחה שזה נשמע קר אבל אני מעדיף שילדה אחת תמות מאשר 20 חיילים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 46
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לא פעם מחבלים איימו על אנשים בעזה או העיפו אותם מהבתים שלהם כדי שיוכלו לשגר רקטות קסאם מהמרפסת...

את צודקת ב100%.

אבל זה ממש לא קשור :screwy:.

אני לא רואה שום סיבה שבעולם שילדה תגיע לאיזור הזה על סמך התצ"א הזה. לא שמאיימים עליך ולא שרוצים לירות עליך קסאמים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מירו היקר:

אם היית משרת בשטחים היית יודע שיש קווים אדומים ליד כל מוצב שאסור לחצות אותם. חיילי צה"ל יודעים זאת, והפלסטינאים יודעים זאת.

(הם שפוט שלוחים ילדים כי הם יודעים שאני הומני ולא נהרוג אותם ישר)

וכאן גם לך דריה שיעור קטן ממי שהיה במוצב צה"ל בשטחים:

מי שחוצה קו זה יורים בו על מנת להרוג.

בכתבה כבר הוזכר שמי שפישל כאן זהו החייל שהיה אמור לזהות את הילדה כבר מרחוק ואז לבצע עליה ירי התראתי.

הוא לא שמר כמו שצריך ולא שם לב, היא היגעה לקו האדום - בום - ירי על מנת להרוג.

אם אתם רוצים לדעת מה הנוהלים במוצבי צה"ל בשטחים, אל תקראו עיתונים, אל תמציאו שטויות, פשוט תשאלו אנשים שהיו שם.

וחוץ מזה, במה בדיוק אתה מאמין בכתבה שלה? שהילדה הלכה לבית ספר דרך מוצב צה"ל שכל העולם ואישתו יודעים שמי שמתקרב לשם דינו מוות??

GIVE ME A BEARK   :lol: :lol: :lol:

קווים אדומים? אולי קווים מדומים. שאלתי אנשים שהיו שם וגם אחי שירת במחסומים. הקו הזה שאתה מדבר עליו הוא בלתי נראה, ואין לתושבים בסביבה שום דרך לדעת איפה אותו קו אדום שאסור לחצות. אם הילדה ידעה שיש מקום שאליו אסור להגיע והיא יכולה להיפגע אז אני מבין. אבל למה להרוג אותה? למה לוודא הריגה ועוד מטווח קצר? שהרי אם היא נושאת מטען אז אותו מפקד מסכן את עצמו ואת הכוח שאיתו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מירו, איך אתה יודע שהטווח הקצר הוא לא 10-15 מטרים? הרי בשחזור הוא נראה יורה ממרחק, לא עומד מעל הגופה ומשחרר צרורות.

הרגו אותה כי היא הוותה איום על הכוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה דברים שלא קיבלנו עליהם תשובה:

1. במכשיר קשר (שעליו לא דובר בשיחזור שנעשה בערוץ 10) נאמר בבירור שמדובר בילדה בגיל 10 והמ"פ ניגש למרות זאת לבצע ווידוא הריגה.

2. המ"פ אמר (אני לא זוכר אם זה היה בחקירה או בתוכנית של אילנה דיין) בבירור, גם אם ילד בן 3 עובר את האזור שאסור להיות בו צריך להרוגו אותו.

3. מה הם אותם קווים אדומים (מדומים?) שאסור לעבור?

4. האם הילדה באמת טעתה בדרך לבית הספר (ממש לא נראה לי) או נשלחה ע"י מחבלים?

5. מאוד כללי: האם בגלל שידוע שמחבלים משתמשים בילדים הוראות הפתיחה באש כלפי ילדים צריכים להשתנות?

צריך לזכור ששני הקלטות שראינו/שמענו עד עכשיו לא היו הוגנות. התוכנית ששודרה בערוץ 2 ע"י אילנה דיין מראה נטיה ברורה לשמאל והאשמת החייל, השיחזור שהוצג בערוץ 10 נעשה ע"י הסניגוריה של המ"פ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני דווקא מאוד מאמין לאילנה דיין... לעומת זאת, הכתב הזה מציג מפה מלמעלה ושלל נתונים בלי הוכחות בשטח. אולי הילדה עברה דרך האזור הזה כי הדרך הרגילה חסומה על ידי מחסום? אולי מחבלים איימו על ההורים שלה בשביל שהיא תלך לשם? ועוד שאלות שאין עליהם תשובה.

ומה הקשר תקשורת שמאלנית פרו פלסיטנאית?!?! מה דעתכם לתת לכל חייל אישור פתיחה באש והוא יהרוג כל מה שבא לו? להזכירכם הצבא ה"מוסרי" שלנו הוא ממש לא מוסרי. בתור אחד ששירת בו עד לפני שנה וחצי אני יכול להגיד שהשנאה שקיימת אצל חיילים לכל השונה היא פשוט מדהימה. בין אם אתה שחור, לבן, ערבי, דרוזי, בדואי וכו', ישנאו אותך. אצלי בפלוגה, בטירונות 02, היו כמה דרוזים שהיו קוראים להם לפעמים ערבים מסריחים, מוות לערבים וכאלה דברים... זהו גם אותו שניסה להסתיר את המקרה הנ"ל עם הילדה. למה להסתיר? אם הכל היה כשורה אז אני לא רואה שום בעיה... אבל, הצבא הסתיר וטייח וניסה למנוע פרסום ככה שיש משהו מוצק בטענות של אילנה דיין.

תגיד לי על מה אתה מדבר?? על איזה אתה מדבר? אתה לא מתבייש לבוא ולהטיף כ"ניצול מלחמה" על זוועות האתיקה של צה"ל כאחד שבא "מתוך התופת" - כשבחיים לא היית בה (רובאי 02) ... הידע שלך לגביי נהלים בצבא הוא בדיוק כמו של אזרח רגיל שרואה תכניות של אילנה דיין- אתה לא יודע דבר וחצי דבר על החיים במחסומים או בשטחים. עשו מהחיילים שלנו חיות וזאת חוצפה לדעתי- החיילים שלנו אולי יריצו בדיחות על קטילת ערבים, ואתם יודעים מה אולי גם יהיו כאלה שיעשו דברים משפילים בפלשתיני במחסום (ואני נגד זה) אבל בין זה לבין "להוריד מישהי בדם קר" ... אני מאוד מצטער - אבל זה ממש לא. זה גם ממש מזלזל, אבל אתם יודעים מה? אין מה לעשות ככה התקשורת במדינה שלנו ואת זה יש לקבל- אבל מה שאני לא מוכן לקבל- זה "ראמבו-ים" שבאים ללמד את השאר על הצבא כשהם בעצמם בכו לקב"ן על כל שבת של שמירות במגדל (בבסיס שנמצא ליד מגדלי עזריאלי). הבחור שהגיב את התגובה המטופשת הזאת- אף פעם אל תתימר לדעת דברים שאין לך מושג קלוש בהם- אתה רק עושה מעצמך אידיוט. וכן יש הבדל עצום מבחינת לחצים ומנטליות של לוחמים ו"לא לוחמים" , אני בשירות הצבאי שלי הייתי חלק משניהם (התחלתי כלוחם ונפצעתי ועברתי לתפקיד הדרכה ) ויש לי את כל הכבוד לתומכי לחימה - כי כן גם הם קורעים את התחת (טכנאים, קשרים וכו'...) אני אפילו לא קורא להם ג'ובניקים (כמו משקי משמעת לדוגמא שזה בזבוז כסף ) אבל גם לתומכי הלחימה שיש לי כאמור את כל הכבוד אליהם- אין שום זכות להתיימר לדעת מה קורה שם- כי הם מ-מ-ש לא יודעים. (כמו שלהפך גולנ'ציק לא יידע לעולם מה עושה מכונאי F16"ג'ובניק" באמצע הלילה כשיש הזנקות) .

וכן התקשורת היא כן פרו פלסטינית, אני מאמין שכשצה"ל עושה פשע הוא צריך לחטוף- אבל אני לא מאמין שצריך לחפש את צה"ל שיעשה את הפשע- כי יש לו מספיק חזיתות גם ככה מאשר להלחם גם בחזית התקשורת. ודעת הקהל בעולם גם ככה מחורבנת עלינו- אז למה אנחנו צריכים לחרבן על עצמנו גם כן? (אילנה דיין, אולי כי זה יביא לה רייטינג ויגואר חדשה... אני בטוח שהבן שלה הוא פייטר אמיתי בקריה...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תאכלס ווידואי הריגה זה אכן לא בסדר... לא יודע איך היה המצב אבל אלה אם הוא היה רחוק (לפחות 10 מטר) ממנה אז זה לא בידיוק ווידואי הריגה...

אבל זה שהיא נהרגה... אין מה לעשות זה ברור לכל העולם ואחותו שאסור להתקרב לשם... אסור לקחת סיכונים...

זה שלא היה חייל שירה יריות התראה עוד שהיא הייתה רחוקה זה משהו אחר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תגיד לי על מה אתה מדבר?? על איזה צבא אתה מדבר? אתה לא מתבייש לבוא ולהטיף כ"ניצול מלחמה" על זוועות האתיקה של צה"ל כאחד שבא "מתוך התופת" - כשבחיים לא היית בה (רובאי 02) ... הידע שלך לגביי נהלים בצבא הוא בדיוק כמו של אזרח רגיל שרואה תכניות של אילנה דיין- אתה לא יודע דבר וחצי דבר על החיים במחסומים או בשטחים. עשו מהחיילים שלנו חיות וזאת חוצפה לדעתי- החיילים שלנו אולי יריצו בדיחות על קטילת ערבים, ואתם יודעים מה אולי גם יהיו כאלה שיעשו דברים משפילים בפלשתיני במחסום (ואני נגד זה) אבל בין זה לבין "להוריד מישהי בדם קר" ... אני מאוד מצטער - אבל זה ממש לא. זה גם ממש מזלזל, אבל אתם יודעים מה? אין מה לעשות ככה התקשורת במדינה שלנו ואת זה יש לקבל- אבל מה שאני לא מוכן לקבל- זה "ראמבו-ים" שבאים ללמד את השאר על הצבא כשהם בעצמם בכו לקב"ן על כל שבת של שמירות במגדל (בבסיס שנמצא ליד מגדלי עזריאלי). הבחור שהגיב את התגובה המטופשת הזאת- אף פעם אל תתימר לדעת דברים שאין לך מושג קלוש בהם- אתה רק עושה מעצמך אידיוט. וכן יש הבדל עצום מבחינת לחצים ומנטליות של לוחמים ו"לא לוחמים" , אני בשירות הצבאי שלי הייתי חלק משניהם (התחלתי כלוחם ונפצעתי ועברתי לתפקיד הדרכה ) ויש לי את כל הכבוד לתומכי לחימה - כי כן גם הם קורעים את התחת (טכנאים, קשרים וכו'...) אני אפילו לא קורא להם ג'ובניקים (כמו משקי משמעת לדוגמא שזה בזבוז כסף ) אבל גם לתומכי הלחימה שיש לי כאמור את כל הכבוד אליהם- אין שום זכות להתיימר לדעת מה קורה שם- כי הם מ-מ-ש לא יודעים. (כמו שלהפך גולנ'ציק לא יידע לעולם מה עושה מכונאי F16"ג'ובניק" באמצע הלילה כשיש הזנקות) .

וכן התקשורת היא כן פרו פלסטינית, אני מאמין שכשצה"ל עושה פשע הוא צריך לחטוף- אבל אני לא מאמין שצריך לחפש את צה"ל שיעשה את הפשע- כי יש לו מספיק חזיתות גם ככה מאשר להלחם גם בחזית התקשורת. ודעת הקהל בעולם גם ככה מחורבנת עלינו- אז למה אנחנו צריכים לחרבן על עצמנו גם כן? (אילנה דיין, אולי כי זה יביא לה רייטינג ויגואר חדשה... אני בטוח שהבן שלה הוא פייטר אמיתי בקריה...)

אני לא התיימרתי להיות קרבי או לוחם (ועובדה שרשמתי את זה שעשיתי טירונות 02 אז לפחות תחשוב לפי שאתה מדבר). ומעניין למה דעת הקהל העולמית נגדנו??? אולי כי באמת יש משהו שגורם להם לצאת נגדנו - אם זאת היוהרה של הצבא, השנאה של החיילים לכל מה ששונה, ההשתנה שלהם ושל המתנחלים על כל חוקי מדינת ובמיוחד על אמנת ז'נווה.

אז נכון שאני לא מבין גדול, אבל לא צריך להיות כזה כשהצבא מדווח שהוא אף פעם לא פוגע באזרחים חפים מפשע ואז כשמכריחים אותו לחשוף נתונים אז פתאום המספרים מגיעים לעשרות הרוגים.

ועוד משהו, תחשוב כשהחיילים ייצאו לאזרחות ולא יהיה להם למי להתנכל ובמי לפגוע...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא התיימרתי להיות קרבי או לוחם (ועובדה שרשמתי את זה שעשיתי טירונות 02 אז לפחות תחשוב לפי שאתה מדבר). ומעניין למה דעת הקהל העולמית נגדנו??? אולי כי באמת יש משהו שגורם להם לצאת נגדנו - אם זאת היוהרה של הצבא, השנאה של החיילים לכל מה ששונה, ההשתנה שלהם ושל המתנחלים על כל חוקי מדינת ובמיוחד על אמנת ז'נווה.

אז נכון שאני לא מבין גדול, אבל לא צריך להיות כזה כשהצבא מדווח שהוא אף פעם לא פוגע באזרחים חפים מפשע ואז כשמכריחים אותו לחשוף נתונים אז פתאום המספרים מגיעים לעשרות הרוגים.

1. אף פעם אל תשים מתנחלים וחיילים באותו הצד. אני נגד לשים חטיבה לשמור על שני קראוונים- החיילים והמתנחלים ממש לא חושבים באותה צורה. ומה שהתכוונתי להגיד הוא שבאת ואמרתץ שאתה באת מהמערכת וראית את המינוסים של המערכת ( אז אמרתי שלא ראית את המערכת ראית את הערכת שלך, כנראה שירתת עם עוד ארבעה טבחים ... שוואלה כנראה באמת איכותם לא הכי גבוהה והם לא דוגלים בסובלנות- אבל אתה לא יודע איך ועל מה לוחמים חושבים.)

ומה לעשות - כשאתה נכנס לרחוב! ואתה משתין במכנסיים שהכדור הבא מכוון אליך! תאמין לי שאתה ממש אבל מ-מ-ש תמהר ללחוץ על ההדק! תגיד לי מה אתה מזיין את המוח על הרוגים? ? זה מלחמה מה לעשות- צה"ל לא נכנס להרוג אזרחים, אף חייל כשהוא יוצא לפעולה- לא אומר לעצמו, הלוואי ייצא לי לירות בילדה היום- מה לעשות ככה יוצא כי בכורח הנסיבות האצבע מאוד קלה על ההדק, כי אם היא הייתה כבדה יותר - אז היו פחות יחיילים חוזרים הביתה- ואני מעדיף שעשר ילדות פלשיתנאיות ימותו מאשר חייל אחד שלנו כי זה העם שלי וזה החייל שמגן לי ולך על התחת! ואח"כ כשהוא חוזר הביתה אחרי חודש כולו ספוג בחרא של קרבות (שמביא לו לא מעט נזק נפשי לאישיות) הוא צריך לספוג עוד חרא של צדקנים כמוך שישפטו אותו? כשתהיה שם אז תדבר! . קח נתונים של המלחמה של ארה"ב בעירק! שהם גם דוגלים מאוד גדולים בלא לגעת באזרחים- ותראה כמה אזרחים מתו שם- תפסיק כבר להיות מומחה גדול כזה ותבין - שאין לחייל חצי שעה לשבת ולדון עם מפקדו האם הדמות שמתקרבת אליו היא תמימה או אויבת- הוא נהלים- עברת את הקו שאין לעבור אותו? תירה- הם לא טיפשים הפלשתינאים- הם יודעים טוב מאוד איזה קווים מסוכן להם לעבור.

ולגביי לחשוב כשהחיילים יצאו לאזרחות למי יתנכלו ובמי יפגעו? אני מקווה שבך.. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש מספיק סיבות לא להסכים עם מעשים של , אבל דעת הקהל העולמית על פשוט מעוותת. סיבות שונות לכך הן שלפלסטינים יש יותר קול (כל מדינות ערב), יותר כוח, והסברה טובה יותר, בניגוד לישראל. במקומך לא הייתי מסתכל על דרך עיניים ארופאיות כי תקבל תמונה מטעה.

אמנת זנווה מופרת לא רק ע"י ישראל ובכלל לא הייתי נותן הרבה משקל  לכל מה שיוצא מהאו"ם, הוא איבד את כוחו מזמן.

ממש לא הבנתי את המשפט:

אתה רציני?!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ולגביי לחשוב כשהחיילים יצאו לאזרחות למי יתנכלו ובמי יפגעו? אני מקווה שבך.. :)

נו באמת... רק אדם אחד לא יעסיק אותם להרבה זמן!  :silly:

חחחחח סתם שמרו על תרבות דיון...

אבל שאלה למירו... אתה באמת חושב שכ"כ הרבה אנשים הם עם יצרים אלימים כמו שאתה מתאר אותם???

והבעיה זה שבהתחלה הייתה כ"כ בטוחה שכולם פשוט מבינים מה הולך כאן שלא טרכו להסביר יותר מידי...

טעות גורלית! כל העולם הנחמד שלנו חיי באופוריה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...