הדבר המטומטם - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הדבר המטומטם

אורח athlon

Recommended Posts

טוב, ניסיתי את זה בפורומים של PCTIP וראיתי את הדבר הזה קוצר ת'רדים של עשרות עמודים בחו"ל. אז חשבתי לנסות את זה גם כאן.

כל אחד/אחת מספר את הדבר המטוטמם ביותר שהוא/היא עשה/עשתה בנוגע לחומרה/מחשבים ואיזה נזק הוא גרם. אני מבקש לא להתבייש, ואין שום בושה בטעויות אינפנטיליות כי מאלו לומדים הכי הרבה...

בקשה: אני מבקש לא להעביר את הנושא הזה לO/T היות ומדובר בחומרה כללית.

אפשר להתחיל. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 42
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אממ...

אני עדיין זוכר בתקופה שרק קניתי את הפנטיום 120 שלי (לפני בערך 5 שנים..), כשבקושי ידעתי מה זה ג'מפארים, שחיברתי פעם את הכבל IDE הפוך כשניסיתי לחבר את ההרדיסק של חבר שלי, ובערך שעתיים לא הבנתי מה הבעיה... ;D

בסוף פשוט ניתקתי וחיברתי, ניתקתי וחיברתי, החלפתי Master עם Slave, וכו' וכו', עד שפעם אחת במקרה הכל היה מחובר כמו שצריך, ועבד...

:hat:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדבר הכי מטומטם דווקא לא קרה לי לפני 5 שנים אלא לפני שבועיים

כרטיס המסך היה מחובר לטלויזיה, ו היו קצת הפרעות בתמונה. בתמימותי הרבה ניסיתי

להזיז קצת את החבור בצד של המחשב.

מה ששכחתי היה שכרטיס המסך לא היה מוברג למארז...אופס. חוק מרפי נכנס לפעולה

והכרטיס איכשהו יוצא מהתושבת בזמן שהמחשב דולק.

המחשב קופא.

אני מנסה להדליק מחדש, לא עובד.

בדיקה מעמיקה העלתה שהלוח פשוט שבק חיים.

לא נורא, גם ככה הייתי צריך לקנות חדש (היה לי לוח bx פרהיסטורי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 שנה מאוחר יותר...

החלטתי להחיות את הת'רד הזה מכיוון שבזמן כתיבתו לא היו הרבה משתמשים בפורום, והרעיון הכללי נראה לי נחמד מאוד. מנהלים: שנו כותרת ותעבירו לכללי.

טוב אז הטעות המטומטמת שלי היא שפירקתי את הג'יפורס 2MX 200 (זה שהבאתי למפגש) כדי לנקות אותו מאבק, ואחרי שניקיתי אותו טוב טוב, ומרחתי קצת שמן בעדינות, רציתי לבדוק אם המאוורר עובד, אבל לא היה לי כוח לעלות ולהרכיב אותו במחשב בחזרה, אז ברוב טפשותי נתתי למגעים של החיבור של המאוורר על הכרטיס 5 וולט משנאי, וכנראה נגעתי במשהו אחר, ומאז הכרטיס לא עובד :-\ (לא נורא, היה מאוד מצחיק במפגש... [מה עם הסיקור?? עברו חודשיים!], אגב, מישה (אם זה היית אתה), עשית כבר משהו עם הסינק שלו?)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מטומטם,אבל מצחיק בהחלט...

זרקתי את המסך הישן שלי לפח,אבל לפני זה החלטתי לפתוח אותו,סתם בשביל הכיף.

אחרי כמה שעות יוצא ריח שרוף מהפח,מסתבר שאחד מהחתולי רחוב נגע בקבלים במסך התחשמל והתחיל דליקה בפח...

מה הסיכוי שזה יקרה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מטומטם,אבל מצחיק בהחלט...

זרקתי את המסך הישן שלי לפח,אבל לפני זה החלטתי לפתוח אותו,סתם בשביל הכיף.

אחרי כמה שעות יוצא ריח שרוף מהפח,מסתבר שאחד מהחתולי רחוב נגע בקבלים במסך התחשמל והתחיל דליקה בפח...

מה הסיכוי שזה יקרה?

:lol: :lol: :lol:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שייפתי את ההיטסינק שלי של הATHLON 1600+.... כנראה לא טוב. התוצאה = 3 מעבדים שונים שרופים, שני שרופים, 2 לוחות שרופים (ואחד שאני עובד איתו עכשיו שיש לו שריטה מרשעת ליד הסוקט - אבל לא אני עשיתי אותה) ב3 הפעלות :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב נתחיל מההתחלה

משכתי את המחשב לכיוון שלי ושכחתי לנתק את המסך. הכרטיס נדפק (Geforce2 MX400).

אח"כ כשסיימתי לעבוד הדלקתי את המחשב וכמובן המסך לא נדלק. לא ידעתי שזה הכרטיס מסך ולכן החלטתי לפרק הכל ולהחזיר.

כשפרקתי את הזיכרון משכתי אותו החוצה חזק מדי ונשברו הפינים הקטנים למעלה (הרבה יותר בקלות ממה שחשבתי כי הם היו חמים).

אח"כ מבדיקה שעשיתי על מחשב אחר גיליתי שהבעייה הייתה הכרטיס מסך, אז החלפתי אותו, אבל עדיין הייתה הבעייה עם הזיכרון.

מה שעשיתי (וכאן השוס) זה שלקחתי את המודול של הזיכרון והלחמתי את הפינים שנשברו למעלה. הדלקתי את המחשב, היה קצר, וקפץ הפיוז בכל הבית.

בכל מקרה נשרף גם המעבד, גם הלוח, וגם הספק כוח.

וזה עוד לא הכל - לא ידעתי שהלוח לא עובד וחשבתי שזה עדיין רק הזיכרון. הזמנתי חדש (256MB). כשהוא לא עבד התעצבנתי והתחלתי לנסות. חיברתי את הזיכרון הפוך וגם הוא נשרף.

בחשבון - תוך יומיים: כרטיס מסך, לוח (ג'יגהבייט KT266), מעבד (AXP1700), ושני מודולים של 256MB . :o

מאז ה"אירוע" למדתי שצריך סבלנות וזהירות כשמתעסקים עם מחשבים (לפחות החליפו לי באחריות את הלוח, הזיכרון הראשון דווקא והמעבד)

עריכה: שכחתי עוד דבר - נפל לי מהברכיים המחשב הנישא של אבא שלי והמסך שלו נשבר. תיקון - 4600 שקל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלושה:

-לפני שנה ומשהו התקנתי PIII866 ולא הורדתי את הפלסטיק הל גוף הקירור.

המעבד שרד, הלוח לא (החליפו באחריות בלי בעיות).

-לפני שנה כשעוד היה לי Athlon 1333/266 פירקתי אותו בשביל לבדוק לוח אחר וכשהחזרתי לא חיברתי את החשמל של המאוורר.

כעבוד 5 דקות ריח נוראי באוויר, המחשב נתקע והתחיל לצפצף.

קיבלתי את האמא של הכוויות על האצבע כשניסיתי בטיפשותי לפרק את ההיטסינק.

בסופו של דבר אין נזק, הביוס כיבה את הלוח בזמן (MSI 6341 - K7 Master AMD761). המעבד והלוח חיים ועובדים עד היום.

-פעם הייתי צריך להציל לוח P3V133 לאחר שהביוס שלו מת, השתמשתי ב 6119 בשביל לצרוב לו את הביוס.

במהלך השליפה הצלחתי לתלוש פין מהביוס של ה (התקין).

מאוכזב קשות הביוס ישב בפח במשך 24 שעות עד שעלה בדעתי לנסות להלחים חוט למה שנשאר שם מהרגל (היא נחתכה ממש על הקצה).

להפתעתי זה עבד והלוח פועל למרות שציפיתי שהחום של המלחם יהרוג את הצ'יפ.

עכשיו יש לי 6119 עם רגל חסרה בביוס וחוט מדלדל ממנו לתוך הסוקט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב נתחיל מההתחלה

משכתי את המחשב לכיוון שלי ושכחתי לנתק את המסך. הכרטיס נדפק (Geforce2 MX400).

אח"כ כשסיימתי לעבוד הדלקתי את המחשב וכמובן המסך לא נדלק. לא ידעתי שזה הכרטיס מסך ולכן החלטתי לפרק הכל ולהחזיר.

כשפרקתי את הזיכרון משכתי אותו החוצה חזק מדי ונשברו הפינים הקטנים למעלה (הרבה יותר בקלות ממה שחשבתי כי הם היו חמים).

אח"כ מבדיקה שעשיתי על מחשב אחר גיליתי שהבעייה הייתה הכרטיס מסך, אז החלפתי אותו, אבל עדיין הייתה הבעייה עם הזיכרון.

מה שעשיתי (וכאן השוס) זה שלקחתי את המודול של הזיכרון והלחמתי את הפינים שנשברו למעלה. הדלקתי את המחשב, היה קצר, וקפץ הפיוז בכל הבית.

בכל מקרה נשרף גם המעבד, גם הלוח, וגם הספק כוח.

וזה עוד לא הכל - לא ידעתי שהלוח לא עובד וחשבתי שזה עדיין רק הזיכרון. הזמנתי חדש (256MB). כשהוא לא עבד התעצבנתי והתחלתי לנסות. חיברתי את הזיכרון הפוך וגם הוא נשרף.

בחשבון - תוך יומיים: כרטיס מסך, לוח (ג'יגהבייט KT266), מעבד (AXP1700), ושני מודולים של 256MB . :o

מאז ה"אירוע" למדתי שצריך סבלנות וזהירות כשמתעסקים עם מחשבים (לפחות החליפו לי באחריות את הלוח, הזיכרון הראשון דווקא והמעבד)

עריכה: שכחתי עוד דבר - נפל לי מהברכיים המחשב הנישא של אבא שלי והמסך שלו נשבר. תיקון - 4600 שקל.

זה היה הסיפור הכי מצחיק ומוזר ששמעתי

=]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]

הסיפור שלי הוא שהתעסקתי עם הVOLTAGE של המעבד

ואחרי שקראתי הסבר קטן שAthelon (שעזב) רשם העלאתי את המתח ישר מ1.65 ל1.75

תוצאה:כרטיס קול ומודם שרופים...

גיליתי שכנראה Athellon לא שם את הנקודה במקום הנכון והעלאתי את המתח פי 4 ממה שהייתי צריך להעלות =\

מה שכן, לעומאת מה שאני רואה פה אני שמייח מאוד שהנזק קטן יחסית למרות שזה היה כ.קול מעולה LIVE

ד"א - אפשר לחבר הפוך??!?!? :o

איזה מזל שכשהוספתי כבר היה לי אחד במחשב

אחרת בטוח הייתי שורף אותו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשעה טובה אניטל הוציאה את המעבדי הפנטיום 2 עם BUS 100 :)

אז החלטתי שהגיע הזמן לשדרג את הפנטיום 133 הקשיש

אז קניתי פ2 400 - מעבד מצויין

אבל כמובן שהחלטתי שצריך להוציא ממנו עוד טיפה בכל זאת היה לי לוח BX

אז ניסיתי להוציא את האיציק המקורי של מהמעבד, אבל לקחתי מברג גדול מידי

וגם קצת יותר מידי אגרסיביות :(

אחרי דקה הבאתי פנס רציני על הכרטיס של המעבד (סלוט 1)

הלך המעבד

החלפתי ל450 ::)

כמובן שנאלצתי לשלם אין אחריות על טפשות :bash:

מממ

נזכרתי בעוד משהו

הכנסתי סידי לכונן בלי לשים לב שכבר יש שם אחד

הדלת נסגרה.. נשמע רעש כאילו זרקתי אבן למיקסר

וזהו הדלת לא לפתחה יותר- רק בעזרת אותו מברג שהרסתי איתו את הפ2

החלפתי את הכונן - מזל הוא היה BTC מעפן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורח PrototypE.rev.3

המממ ..... הסבר לתמונה : הליבה עברה כמה מהלומות קשות , ובצד השמאלי של התמונה תראו שרידים של נסיונות לקדוח במעבד .

זאת הנקמה למעבד שנשרף , אחרי שהכנסתי אותו ללוח של slot A וגיליתי שמעבדים של אינטל לא ממש עובדים על לוחות של .

7975049.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

LOL :lol:

לי גם קרה כמה דברים מטומטים

אחד חיברתי את הלוח (פיסיפרטנר מעפן) בלי מבודדים אז הוא נשרף :P

אח"כ חברתי לוח אחר של (סלוט) רק לספק עם מעבד וזכרון והוא התחיל להעלות עשן :smoke:

המעבד והזכרון שרדו הלוח לא

גם לי יצא להפוך את הכבל IDE לפני כמה ימים פירקתי את כל המחשב עד שעליתי על זה

ואיך מחברים הפוך ?

יש לו מין חורים כאלה שאתה יכול להכניס אותו רק בצורה אחת .....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורח PrototypE.rev.3

תאמין לי שאפשר

כשאתה מפעיל מספיק כוח פיזי , אתה תכניס את הזיכרון הפוך דיי בקלות .

מניסיון ;)

זאת גם הייתה הפעם הראשונה שראיתי צ'יפים של קופצים מהסטיק שלהם .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...