זקוק לעזרתכם בנוגע לשידרוג קל במחשב - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

זקוק לעזרתכם בנוגע לשידרוג קל במחשב

ZorD

Recommended Posts

שלום לכם.

יש לי שני מחשבים בהם אני מרבה להישתמש האחד חדש והשני ישן "במקצת", את המחשב השני אני מעביר לאחי.

הינה הפרטים של המחשב עליו מדובר:

CPU: P3 1Ghz

GPU: 3 ti200

Memory: 512MB of

Mobo: - CUSL2-C

ספק כוח של 300W

וHD עם 30GB

רציתי לעשות בו שיפור קטן ליפני שאני מוסר אותו לאחי, אני יודע שאחי צריך הרבה מקום איחסון ואני בספק אם 30GB יספיקו לו ומצד שני הוא מרבה לשחק במשחקים (חדשים וישנים כאחד) והוריד הרבה תכנים (חוקיים) מהאינטרנט (ביגלל זה אני בספק ש30GB יספיקו לו)

יש לי 450 ש"ח בכדי להשקיע בשיפור כלשהו במחשב, וכאן אני פונה אליכם, מה יהיה הדבר הכדאי ביותר לעשות?

שיפור של כרטיס מסך?

שיפור של HD?

שיפור של זיכרון?

או כל דבר אחר העולה בדעתכם.

אני כרגע מכוון מאד לכיוון HD חדש, ראיתי שיש HD עם 120GB של בכ-450\480 ש"ח זה ניראה לי דבר מאד כדאי אבל אני מעוניין בחוות דעתכם ראשית. :)

תודה מראש!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 52
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אפשר לשים כרטיס מסך בסיסי (9550) ואפשר לשים דיסק קשיח חדש, אין סיכוי לדחוף את שניהם בתקציב הזה. השאלה היא מה יותר חשוב. בכל מקרה אי אפשר להכניס שדרוג של השילוש בתקציב (כי השילוש יילך ביחד, אין מה לשמור)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

McFly- היי, תודה על התגובה.

אני חושב שכרגע מקום האיחסון הוא הקריטי ביותר, אך בכל זאת האם ה- R9550 יתן שיפור משמעוטי בביצועים?

ובקשר ל-HD על איזו חברה אתה ממליץ? - Maxtor - Sygate (120GB)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במשחקים ה9550 יהווה שיפור, אבל לא ענקי

לגבי דיסק קשיח - לי היו במהלך השנים דיסקים מכל מיני יצרניות, אף אחד לא עשה לי בעיות. אני לא חושב שזה ממש משנה מה תיקח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בסדר גמור, אני חושב שאני ילך על שיופר של ה-HD כעט ויגיד לאחי שאת השידרוג שהראשון שהוא יעשה למחשב יהיה שידרוג של כרטיס המסך. (מה דעתך על הדגם הזה: SAPPHIRE 9600 256MB DVI + TV האם הוא יותר כדאי מה-R5550?

ובנוגע ל-HD מה דעתך על הדגם הזה: 120GB-8MB JB - 7200RPM ATA100?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי מיטב הבנתי בנושא הדבר לא אמור ליגרום לבעיות תאימות מכיוון שאפשר ליגרום לכרטיס לעבוד גם ב-4X.

אני טועה?

אתה צודק, מספיק שהלוח תומך בAGPx4 והוא יתמוך בכל כרטיס שתשים עליו

ה9600, אם הוא לא SE, יותר חזק מה9550 (בעקרון 9550 הוא 9600 עם מהירויות שעון נמוכות יותר)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תוודא שהדיסק קשיח הנוכחי הוא 7200 ולא פחות, דבר כזה גם משפיע על הביצועים.

כרטיס מסך, כנאמר תיקח 5200...הניצול של ה-9550 לא יהיה מקסימלי לדעתי במחשב הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

McFly, Chevy, ו Cooler-Master תודה רבה על תגובותיכם.

Chevy, הHD הוא בהחלט 7200RPM, יש עליו דיעות קדומות או שהוא בסדר?

בקשר ל-HD שמתי לב עכשיו לדבר מעניין בחנות logic , ישנו את הHD שאני מחפש ה- 120GB 7200 rpm 8MB Buffer ATA100 HDD ב-480 ש"ח

וקצת מתחתיו יש את ה- 160GB 7200 rpm 8MB Buffer ATA100 HDD שעולה 520 ש"ח

לפי ניתוח שיל של המצב אני רואה פה, שעל כל שקל שאני מוסיף מהדגם שעולה 480 לדגם שעולה 520 אני מקבל עד GB אחד שלם!

כלומר ההפרש במחירים הוא 40 ש"ח ואם אני יוסיף את הסכום הזה אני יזכה לעוד 40GB!

האם כדאי לי לימתוח קצת את התקציב לעוד 50 ש"ח וליקנות את ה- 160GB 7200 rpm 8MB Buffer ATA100 HDD שעולה 520 ש"ח?

או, ולגבי הכרטיס מסך אני קצת מבולבל, כדאי ליקנות את ה- R9550\R9600 ? מבחינת ביצועים המחשב ינצל את רוב הכוח של הכרטיס?

וגם אם לא, הם לא עדיפים על ה-5200 וה-9000 שהרי הם הגירסה ה"מלוכלכת" של הכרטיסים (תומכים ב-DX9 אבל בצורה גרועה ביותר)

הסבירו את עצמכם בבקשה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי על השאלה של הדיסק הקשיח ענית בעצמך.

ולא בטוח שהמחשב ינצל את הכרטיסים עד הסוף, אבל אני לא חושב שבגלל שזה P3 צריך לשים עליו זבל בצורת 5200, אפשר לקחת 9550 שהוא כרטיס תקציבי טוב (או 9600, אבל הוא כבר יותר יקר), הוא ייתן חווית משחק טובה בהרבה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...