מעבד ה BARTON שלי חם מדיי - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מעבד ה BARTON שלי חם מדיי

glassmoon

Recommended Posts

יש לי מעבד barton 2600, ובעיבודים  ארוכים הוא נממצא בסביבות 55 מעלות, עם הcase פתוח. אין לי מאוורר מכניס אוויר בcase והקירור של המעבד הוא סטוק. בנוסף הציפסט והנורת' ברידג' חמים ואין להם מאוורר.

אני מחפש פתרון פשוט לקרר את הקייס ובמיוחד את המעבד,  איך אפשר לעשות את זה עפ כמה שפחות מאווררים?

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר ראשון תדאג לכותרת אימפורמטיבית, הכותרת שיש לך כרגע לא מסבירה מה בעצם הבקשה שלך מאיתנו

דבר שני יש לך פה 2 בעיות עיקריות

1. גרוע של המארז, תדאג לכניסת אוויר טובה, ויציאת אוויר טובה, סידור חוטים, ניקוי אבק מכל המארז ובעיקר מצלעות הקירור, וחידוש המשחה הטרמית

2. צלעות הקירור שבאות עם המעבד על הפנים.. מאורר מינימלי עולה היום בסביבות ה100 שקל, לא תשיג בפחות מזה, אם אתה רוצה רציני תצטרך להשקיע קרוב ל200 שקל

בנוסף אני חייב לציין שהטמפרטורה שלך לא רעה בכלל, הבעיה היא שזאת טמפרטורת חורף ואני מאמין שבקיץ המצב גרוע יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובה,

אם אני אשפר את הזרימת אוויר במארז ואוסיף מאוורר מכניס אוויר בצד של המארז ממול למעבד זה יספיק?

אני לא כל כך יכול להשקיע הרבה כסף בקרור רציני אז איזה מאוורר הוא טוב מספיק וגם זול?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאורר מכניס אוויר בדלת, ממש מול המעבד

מאורר מאחורה מוציא אוויר כבר יש לך אני מתאר לעצמי

חשוב ששני המאוררים היו מספיק חזקים (מינימום של 30CFM מומלץ יותר)

הסינק עצמו על הפנים ככה ששום דבר לא יגרום לטמפרטורה לצנוח בצורה מדהימה

לא ממליץ להשקיע בסמארט פאן ומאוררים שעולים הרבה.. מספיק קולרמאסטר ב50 שקל

בנוסף אני ממליץ לחסוך עוד קצת כסף ולהשקיע בגוף חדש למעבד (160-170 שקל יכול להספיק)

ועוד דבר חשוב ששחכתי לציין, הורדת הגרילים המובנים במארז, ברוב המארזים הג'נריים הגריל חוסם את רוב תפוקת המאורר וכמובן גורע מביצועי הקירור

לעודד אותך, לקחתי לטפל במארז עם 3 מאוררים, הוספתי לו מאורר אחד בדלת, והורדתי את שלושת הגרילים הקיימים - הטמפרטורה צנחה ב9-11 מעלות, כמובן שזה לא מובטח לכל אחד אבל זה מראה עד כמה העניין קריטי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה לוח אם?

msi ms-6570

http://www.extremeoverclocking.com/reviews/motherboards/MSI_K7N2_1.html

כרגע יש לי במארז שניי מאווררים, אחד סטוק במעבד, והשני בקדמה של המארז מתחת לHD שרק קצת מקרר את הHD...

בהתחלה שקיבלתי את המחשב מהחנות הטמפ' הייתה נמוכה אבל אח"כ גיליתי שהוא למעשה עובד בunderclock, (ב100מ"ה במקום 166)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...