סירקולציה נכונה למתחיל - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

סירקולציה נכונה למתחיל

Tall-Guy

Recommended Posts

שלשום הגיע חלקי המחשב שהזמנתי מ KSP. זאת הפעם הראשונה שהזמתי מחשב מפורק לחלקים, ואני חייב להגיד שהחוויה של להרכיב מכלום היתה מהנה ומלמדת.

עכשיו ברצוני לדאוג לקירור קצת יותר מקצועי מאשר זה שהיה לי במחשב הישן.

המארז שהזמנתי הוא ה Cumpucase 6A19 - שמאוד התפעלתי מהאיכות שלו במחיר כל כך זול.

חיברתי את הלוח אם, וקראתי את המדריך למריחה נכונה של חומר טרמי.

השלב הבא היה לחבר את כל הכרטיסים, זיכרונות וכבלים. פה כבר נתקעתי בכמה בעיות -

א) בלוח ה שהזמנתי, הכניסות IDE מאוד רחוקות מה Cdrom. ככה שיוצא מצב שהכבלים של ה IDE מתוחים בצורה מאוד קיצונית כדי להגיע לכוננים העליונים. האם יש אישהו פיתרון לזה?

ב) המחשב נראה כמו גונגל כרגע, מליון ואחת חוטי חשמל ו IDE. האם מישהו יוכל לתת לי לינק לאיזהשו מדריך ( אנגלית או עברית ) שיעזור לי קצת לעשות סדר בבלגן?

לדוגמא, מדריך שיעסוק בעיגול כבלי IDE, או לדוגמא ראיתי כמה של חיבור כמה כבלים של חשמל כקבוצה אחד בעזרת מסקניטייפ שחור.

דברים בסיגנון שיעשו את הבפנים של המארז שלי להיראות יותר אלגנטי ובעל זרימת אוויר טובה יותר.

ג) ה 6A19 מגיע עם מאוור מלפנים בחלק התחתון, ומאוור מאחור בחלק העליון. מהי הצורה הטובה ביותר לחבר אותם? אוויר נכנס מקדימה ויוצא מאחורה או להפך?

ד) משום מה מצאתי במארז עצמו רק כבל אחד של מאוור. חיברתי אותו ל Sys Fan, והוא מפעיל רק את המאוור הקידמי במארז. לא מצאתי את הכבל למאוור האחורי, יכול להיות שהוא נעלם באזור הקדמי של המארז איפשהו?

או שאולי לא חיברתי את העסק נכון?

הרבה שאלות, אני מקווה שלא הצקתי יותר מדי, אני אשמח פשוט לקבל איזה כתובת ל Guide כולל למתחילים

שיעזור לי להיכנס לעסק.

תודה רבה,

Tall-Guy

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורח praetorianster

א. לקרב את היציאה בלוח זה בלתי אפשרית, תקרב את הסידירום, אם זה לא מתאפשר תקנה כבל מעוגל ב24\30 אינץ, זה יספק אותך מעל ומעבר

ב. במדור המדריכים יש מדריך לעיגול כבלים, קח בחשבון שאם הכבל שלך מתוח גם ככה, לא כדאי לעגל אותו כי זה יקצר אותו עוד יותר

כל סידור בעזרת איזולירבנד ואזיקונים יתקבל בברכה כל עוד תקווץ חוטים קרובים לשילדה ותשאיר את המארז ריק ככול האפשר

ג. מקדימה אי אפשר להוציא אוויר בגלל הפאנל פלסטיק, ככה שהכנסת אוויר היא האפשרות היחידית, בנוסף צמוד למעבד צריך מאורר שיפנה מהר את האוויר החם שמצטבר בסביבת ההיטסינק ככה שהוצאת האוויר החם תיהיה האופציה הטובה ביותר להתחשב בכך שכבר יש לך מאורר אחד שדואג להכנסת האוויר (:

ד. לכל מאורר יש חוט משלו, תעקוב עם היד מהיציאה של המאורר ותמצא את הקצה שלו המתחבר לחשמל (:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורח praetorianster

אני לא חושב שמדריכים יעזרו כי בכל מארז יש חוטים אחרים שקרובים זה לזה..

הדבר שבעצם אתה צריך להתרכז בו, שהחלל בין המאורר לשאר המארז יהיה פנוי, לזרימת אוויר טובה ואי הפרעה לתפקוד המאוררים

כמה שפחות בלאגן באיזור המארז, שלא יתקע אוויר חם באיזור גוף הקירור

ובכללי שהחוטים היו בקבוצות קבוצות ולא פזורים (תעשה למארז קוקו) וכמה שפחות בחלל המארז, יותר קרובים לשילדה..

עיגול חוטי IDE תוכל למצוא כאן: http://www.hwzone.co.il/guides.php?file=round

אבל כמו שאמרתי זה יקצר לך קצת את החוטים, קח בחשבון (:

אם תתן לנו תמונה ברורה מתוך המארז נוכל להמליץ לך מה לעשות עם איזה כבל..

עוד דבר, בחלק ממארזי קומפיוקייס יש אפשרות להרכיב מאורר בדלת, שמגיע עם מעיין תעלת פלסטיק לכיוון המעבד

אני ממליץ לחבר לשם מאורר 80ממ שיכניס אוויר, ולקרב את התעלה עד כמה שאפשר להיטסינק

ככה האוויר שיזרק על גוף הקירור הוא אוויר קר מהחדר, ולא אוויר שהתחמם במארז.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה לשניכם, עיינתי כבר בעבר בשתי המדריכים באתר זה ( ככה הגעתי לפורום).

המארז באמת מגיע עם חור בצידו ופלסטיק שמחובר אליו מגיע קרוב לצלעות .

איזה מאוור 80 ממ יתאים? כל אחד שמתחבר לכבל חשמל של הספק?

אני מחר יצלם תמונה של המארז שלי ויעלה אותו שתוכלו לתת קצת טיפים, האם במקביל תוכלו להעלות תמונות של המארזים שלכם או של ש "נראים טוב" מהבחינה של איסוף החוטים ב "'קוקו" :) כדי שאני יקבל דוגמא טובה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל מאורר 80ממ שנמכר בחנות מחשבים יתאים לחיבור של המארז, וגם יתאים לחיבור לספק כוח..

המחיר נע בדרך כלל בין 15 ל 25 שקל למאורר פשוט

שים לב שהוא צריך להכניס אוויר לתוך המארז, והצד עם הפלסטיקים הוא הצד שהאוויר נע אליו (שהמאורר יהיה אצלך ביד אתה תראה שיש צד אחד פתוח וצד אחד עם פסי פלסטיק)

תמונה לא הכי ברורה אבל זה מה יש...

http://img77.exs.cx/img77/5159/s1acase.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אגב, מצאתי אתר נחמד עם מדריך איך "לנקות את המארז" מחוטים.

אולי כדאי לאלו שחדשים בעסק כמוני לבדוק אותו.

ועוד שאלה לי אליכם - במדריך, הם ממליצים לצפות את הכבלים ב Wire Loom.

מה זה בדיוק בגירסה העברית שלו?

http://www.tweakfactor.com/articles/cases/wiring101/1.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

(:

סליבינג זה בתחלס כל סוג של עטיפה שתעשה לחוטים לא משנה כל כך מאיזה חומר - תשתמש בדימיון שלך

הסליבינג שקונים בחנויות עשוי ממעיין בד (או פלסטיק מוזר), אתה יכול לבד לאגד את החוטים עם איזולירבנד או עם צינורות או אפילו עם חוט של טלפון..

אני חייב לציין שלסליבינג שנמכר בחנויות יש יתרון אחד דיי גדול, וזה הגמישות.

אבל בשביל להכניס את החוטים לסליבינג הזה תצטרך לפרק את כל חיבורי הספק (המולקסים וחיבור ה ATX), לאומת זאת בליפוף עם חומרים שונים לא תצטרך לעשות את כל התהליך (הדיי מייגע) הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...