צריך עזרה בכמה תוכנוית ב-C++ - תכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צריך עזרה בכמה תוכנוית ב-C++

TUCG

Recommended Posts

קיבלתי כמה תרגילים לעשות ב-C/C++ (למורה שלי לא אכפת באיזה כותבים) ויש לי בעיה עם כמה מהם. אשמח אם תוכלו לעזור לי.

1. כתוב תוכנית הקולטת מספר n מהמקלדת ומציגה n מספרים כעמודה לפי סדרת פיבונצ'י (בסדרה זו המספר הבא הוא סכום שני המספרים שלפניו כאשר מתחילים מ-0 ו-1). לדוגמא הוכנס המספר 4: יתקבלו 4 מספרים:

1         1

2         2

1+2     3

2+3     5

טוב. אז כאן מה שאני לא מצליח זה לעשות את הקטע שאמור לשנות את המספר המוצג כל פעם שוב ושוב n פעמים ככה שהוא יתחבר עם המספר שהיה קודם לו. אני מבין שצריך להשתמש בלולאת while אבל זה לא מצליח לי.

2. כתוב תוכנית לסווג סימנים במקלדת בעזרת הפקודה while לפי החלוקה הבאה: אותיות קטנות, אותיות גדולות, מספרים.

המספרים יוכנסו כתווים עד ללחיצה על אנטר (בעזרת scanf() או cin).

תחילה הצג את הנתונים כפי שהוכנסו. לאחר מכן הצג את הסווג ב-3 שורות שונות בהתאם למיון הנדרש (בתחילת השורה רשום את סוג המיון - שני רווחים ולאחר מכן הסמנים השייכים לאותו המיון).

כאן אני לא מצליח לעשות את הסווג. איך בדיוק אני אמור להפריד בין האותיות הקטנות/גדולות והמספרים ?

3. כתוב תוכנית שתקלוט מן המקלדת מספר n. התוכנית תציג רשימת סכומים בצורה הבאה:

לדוגמא: אם הוכנס המספר 4 תתקבל התוצאה הבאה על המסך:

4=4

4+3=7

4+3+2=9

4+3+2+1=10

יש להשתמש בפקודות IF ו-for (המספרים הנקלטים יהיו 0-9).

אין לי מושג בכלל איך אפילו להתחיל לעבוד על הבעיה הזו.

4. קלוט מספר מהמקלדת. הצג את סדרת מקדמי פולינום עד לרמת המספר (מקדמי פולינום נבנים כך שבצדדים יש תמיד אחד ומתחת כל שני מספרים בשורה קודמת יופיע סכומם). לדוגמא הוכנס המספר 4, יתקבל:

1

1          2          1

1        3            3           1

1       4         6         4            1

שוב, אני לא יודע איך אפילו להתחיל בזה. צריך פה מערך שישמור את המקדמים אבל מעבר לזה - אין מושג.

אשמח אם תעזרו לי, אפילו רק עם אחת. תודה רבה מאוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1) אתה צריך שלושה מספרים - שניים עבור המספר הנוכחי והקודם בסדרה, ואחד זמני בשביל לשמור את הסכום שלהם... לאחר חישוב הסכום, תעביר את השני לראשון, ואת הסכום לשני (כלומר, הנוכחי)... זהו, בעצם... שים מסביב לזה לולאה ואתה מסודר...

2) אתה יכול פשוט להשוות בין הקוד אסקי של האותיות... עבור האותיות הגדולות זה יימצא בין הקוד אסקי של A לזה של Z, עבור הקטנות אותו דבר עבור a וz, ועבור המספרים בין קוד אסקי של '0' לזה של '1'...

3) זה לא צריך להיות מסובך... תחשוב קצת... אין לי כוח לכתוב כאן קוד... :)

(האמת, תמיד כשאני מערבב עברית ואנגלית כאן יוצא לי מעפן).

4) הנוסחה למקדם הבינומי ה-k עבור בינום בחזקת n הוא:

n!/((n-k)!*k!)

ואז פשוט לולאה עבור k מ-0 עד n, ולהציג את המקדמים הנ"ל... לא צריכה להיות שום בעיה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...