המין האנושי הולך ונהיה טיפש יותר! עד מתי? ומתי אנחנו נהיה טיפשים לגמרי? - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המין האנושי הולך ונהיה טיפש יותר! עד מתי? ומתי אנחנו נהיה טיפשים לגמרי?

love-its-my-name

Recommended Posts

• תגובות 62
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני חושש שלא ממש הבינו אותי כאן...

התייחסותי לא מפנת אך ורק אל המחשבונים אלה על העתיד של כולנו.

אני לא אומר שהשינוי באבולוציה יהיה מהיר אך אני אומר שאנחנו הופכים יותר ויותר תלויים במחשבים עד כדי כך שזה מגיע לכך שאנחנו לא משתמשים כמעט במוח שלנו. כמו כן, איני מדבר על תרגילים בבית הספר, לפחות לא רק עליהם, אלה גם על הידע הכללי וכול השאר.

בני האדם הופכים יותר ויותר תלויים בטכנולוגיות החדשות ובמקום נגיד ללכת אל מישהו ולראות אותו, הם מפעילים את המצלמה באינטרנט ורואים אותו שם ומדברים איתו. כמובן שזה יותר נוח אך זה פחות בריא.

גם אני חושש שתבינו אותי שוב פעם לא נכון, אני בן אדם שללא לא היה חיי היום... אין, זה החיים שלי! - לא מדבר על מחשבים ומשחקי מחשב כי בהם אני לא ממש מתעניין... אני מתעניין בדברים שמשפרים את איכות החיים כגון , פלאפונים, טלוויזיות, שעונים, מצלמות, מזגנים וכל שאר מוצרי החשמל המועילים.

חשוב לציין כי באמת מערכת החינוך פשוט גורמת לבחילה מרוב הבורות והטיפשות של האנשים המנהלים את המערכת הנ"ל... פשוט קשה להבין עד כמה אנשים יכולים להיות כאלה חסרי אחריות ולא לשים לב למה שקורה כאן במדינה.

אני, אפילו שקצת קשה להאמין [מקווה שכך], בן 16 ולומד בכיתה י'. ברוך השם אני לא "פריק מחשבים" ואני גם לא עבריין אפילו שהחברים שלי הם כן. אני בין הדברים האלו אח יותר בקטע של החברים העבריינים...

אני רואה אותם ואומר להם כל פעם מחדש שהם יאכלו קש כשהיו גדולים וש"היום" זה לא כמו "פעם" ולא כמו בעתיד. ככל שהטכנולוגיה מתפתחת זקוקים יותר לאנשים חכמים יותר ויותר [אך בסופו של דבר, כאשר נגיד לסוף פריצות הדרך ונגיע לטכנולוגיה הכי מתקדמת שיכולה להיות, כבר לא ידרשו יותר אנשים חכמים ואנשים יפסיקו לעבוד.] , דהיינו, תנאי קבלת העבודה גודלים וגודלים; לא כמו "פעם" שכל אחד פתח את ה"עסק" שלו והרוויח כסף... היום יש עוני בניגוד לפעם שלא היה עוני ממשי. אני בטוח שאדם שלא ילמד ולא יקבל נגיד יותר משלוש יחידות במתמטיקה ופחות מ4 יחידות באנגלית הוא פשוט לא שווה כלום ויהיה שווה אף פעם בעתיד.

עוד עניין הוא עניין המורים. המורים פשוט לא יודעים ללמד! ואני מתכוון ברצינות! לא פעם ולא פעמיים תיקנתי מורה בדברים ממש חמורים שפשוט לא יכולתי להאמין לטעויות שלהם וגם הכי מעצבן שהם גם אחר כך שומרים טינה ונוקמים על מה שעשית, תיקנת אותם. גם לפי מחקרים ובדיקות שעשו, יותר מ 60% מהמורים נכשלו בבחינות שערכו להם בנושא המקצוע שהם מלמדים וגם הם, המורים ה[סליחה על המילה] - מפגרים האלה, הורסים את מערכת החינוך ופשוט הורסים את העתיד של המון אנשים... התפקיד היחיד של המורים הוא ללמד וזה הכול! לא ביקשו מהם שום דבר אחר והם עושים ההפך.

לא פלא שהנוער של היום גורם סבל רב למורים.

*גם קחו בחשבון שכל הבעיות במדינה גורמים לנוער להתדרדר אך אם אינכם מה"נוער" המתדרדר הזה אז על תדאגו משום שאתם תצליחו בחיים והם יאכלו קש ולא אתפלא אם גם קש לא יהיה להם לאכול...

ד"א, תודה למי שקרא את כל מה שרשמתי, זה לא קל, אני יודע.

עריכה :

נ.ב.

מישהו קרא את הסיפור [נלמד בבית ספר] "The Feeling Of Power" ?

הסיפור עוגק בדיוק באותו הנושא עליו אני מדבר!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אממ האמת אני חושב שדווקא יש בהתחפתחות בוא נגיד ככה אבל בארץ הרמה ממש שפל המדרגה

האמת אני לא מבין משהו אני עכשיו כיתה ט' ושנה שעברה לא השקעתי גרוש וגמרתי תמחצית עם ממוצע 74 (ודרך אגב כול המבחנים שלי היו 60-50)

והשנה אני משקיע ככה איזה שעה שעה וחצי ביום ואיזה קסם לא נורמלי כול הציונים שלי 90 80 ומעלה לא יאמן והאמת שאני משקיע אבל לא ברמה מטורפת ומה ניתן ללמוד מזה שעם השנים המערכת נהיהת יותר דפוקה ויותר קלה המחבנים כאלה קלים 2 אנסינים במבחן באנגלית ?? שזה אמור להיות הכנה לקראת 5 יחידות !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר ל-5 יחידות באנגלית - אני ממליץ לכולכם לקנות את הספרים של האנסינס של C, D ,E, F, G, ותעשו את כולם! אם הצלחתם את כולם אז אתם מוכנים ואם אתם לא הצלחתם קחו מורה פרטית דחוף!

כל שנה תעשו משהו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרעיון נחמד ויפה אבל מתייחס רק לנקודה ספציפית. כשמדברים על מושגים אבולוציונים , אי אפשר בכלל להתיחס ל 6 דורות אחורה. מדברים על אלפיי ואף מליוני שנים , מושגים שבהם 6 דורות אחורה לא ממש תופשים. אני מבטיח לכולם שלפני 1000 שנה אנשים לא השתמשו במחשבון , והיום בהחלט המין האנושי מקודם יותר גם מבחינה שכלית , וכיוון שקשה מאוד לפותח התרד להסתכל גם 1000 שנה קדימה , אז הוא לא ממש יכול להסיק מסקנות. לימודים כנראה זה לא ממש אינדיקצייה , רוב אוכלוסיית המין האנושי עליו מדובר בכלל לא יודעת אפילו להשתמש במחשבון , וחלק גדול בכלל לא פעולות מתמתיות של פלוסים בסיסיים, אז זאת קצת התנשאות להכליל מה שקורה לחברה מתקדמת ומערבית כשלנו על ההגדרה "המין האנושי". אחרי הכל יכולת מתמתית היא לאו דווקא חכמה , יכול להיות בן אדם שהוא גאון במתמתיקה אבל בנושאים אחרים שחלקם אפילו טרוויאלים  - הוא ייחשב טיפש.

זה נכון שגירוי ותרגול של המוח לבצע פעולות מתמתיות בראש לעומת במחשבון רק מעלות ומשפרות את היכולות המתמטיות ואת מה שאפשר להגיד "החכמה" המדעית. אבל לא על זה מבוסס העולם. ואחרי הכל , יכולת חשיבה מתמתית זה דבר שלרוב הוא לא יכול להיות נרכש. למרות שאפשר לשפר ואף לשפר בהרבה, מי שיש לו את יכולת החשיבה המתמטית - לא יכול להתנוון , אלא רק לא להגיע לשיא הפוטנציאל , במקום להתחיל מ10 ולהגיע לנגיד 55 אחוז , הוא יכול להגיע רק ל 25 אחוז , אבל לא לההפך טיפש. הפוטנציאל קיים - רק צריך את הכלים והידע לנצל אותו - ואת זה כבר יש - זה לא הולך לאיבוד. סה"כ היכולות התפתחו עם הזמן כיוון שעם הזמן המוח האנושי נחשף ליותר גירויי חשיבה וליותר בעיות לפתור , ולא כי את הביתספר והמתמתיקה המציאו לפני 2000 שנה.

אם נסתכל איך התקדם המין האנושי באלף השנים האחרונות אז נגלה שיהיה קשה מאוד לנבא מה יקרה באלף הבאות (ואני מדבר על ההגדרות האבולוציוניות עליהם דיברו) , יכול להיות שניתן יהיה לשפר את יכולת החשיבה המתמתית ע"י שיפור גנטי - או מי יודע , לפי הממוצע של קצב הקידמה - אולי ע"י לקיחת כדור.

לכן הנושא כנראה מדבר ספציפית על התקופה הנוכחית , וכנראה רק על החברה שלנו.

בנוסף - יש הרבה נושאים אחרים בהם אנו יותר מתקדמים מהדור הקודם מבחינת החשיבה וגירוי המוח , קחו לדוגמה את המחשבים - אם דור שניים אחורה רק ישבו וראו טלווזיה והמקסימום מחשבה ו"פתרון בעיות" של המוח היו כמה כפתורים בשלט , היום  - בדור המחשב , כל פרחה כבר צריכה לדעת איך להפעיל , מה לעשות - ואם נשווה יחסים - אז המחשב הוא הרבה יותר אינטרקטיבי ומצריך חשיבה של המוח לעומת הטלווזיה נגיד , בנוסף כל יום יש בו משהו חדש לשבור איתו את הראש וללמוד - להתנסות, והדברים האלו - למרות שנשמעים קצת מפגרים - מגרים את המוח לחשוב , גירוי שבעבר לא היה. וזה רק דוגמה קטנה , אנו מוצפים מסביבנו דברים שמגרים את המוח לחשוב הרבה יותר ממה שהיה בעבר , אז אמנם לא ידוע אם זה משפיע דווקא על החוכמה המתמתית (למרות שבטוח שגם כן) , אבל זה בטוח משפיע על הרבה חוכמות אחרות. סה"כ תמיד יהיו צעדים קדימה. אני בספק שהאנושות תגיע למינוס בסופו של דבר , לפחות לא בתחום זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בטוח שאדם שלא ילמד ולא יקבל נגיד יותר משלוש יחידות במתמטיקה ופחות מ4 יחידות באנגלית הוא פשוט לא שווה כלום ויהיה שווה אף פעם בעתיד.

צר לי אך איני מסכים איתך כלל בנושא הזה.

יש המון אנשים שלא למדו כלום בחיים שלהם בבה"ס ואפילו אין להם 12שנ"ל והם מצליחים גדולים ואף עשירים ולא חסרים כאלו.

למרות זאת קיימים המון אנשים שהשקיע בחייהם, למדו והצליחו ויש להם בגרות מלאה 5יח"ל הכל יש להם תארים באוניברסיטה והם מחפשים בנרות ולא מוצאים עבודה, מה תגיד על זה?? ויש כאלו שלומדים חורשים ומצליחים אבל לא יודעים כלום מהחיים שלהם, כאלה דפוקים סגורים בתוך עצמם, אבל זו כבר בעייה פסיכולוגית.

אז זו ממש טעות לפסול אדם ולהגיד שהוא אפס או טיפש בגלל שהוא לא למד בבה"ס, לא השקיע או לא הצליח במבחנים (או שהוא לא יודע את לוח הכפל :screwy:), בתכל"ס המזל והחוכמה של האדם (ולא הידע) הרבה יותר מעורב בעניין ה"הצלחה בחיים" לטעמי.

אדם שמצליח בלימודים לא אומר שהוא חכם אלא אומר שיש לו תחת ושהוא יכול לשבת עליו, לחרוש ולזכור ת'חומר!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר ל-5 יחידות באנגלית - אני ממליץ לכולכם לקנות את הספרים של האנסינס של C, D ,E, F, G, ותעשו את כולם! אם הצלחתם את כולם אז אתם מוכנים ואם אתם לא הצלחתם קחו מורה פרטית דחוף!

כל שנה תעשו משהו...

זה לא ממש קשור לנושא של הת'ראד אבל פשוט הייתי חייב להגיד שלעשות את זה זה בזבוז מוחלט של זמן מהחיים שלך, וזמן זה דבר יקר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צר לי אך איני מסכים איתך כלל בנושא הזה.

יש המון אנשים שלא למדו כלום בחיים שלהם בבה"ס ואפילו אין להם 12שנ"ל והם מצליחים גדולים ואף עשירים ולא חסרים כאלו.

למרות זאת קיימים המון אנשים שהשקיע בחייהם, למדו והצליחו ויש להם בגרות מלאה 5יח"ל הכל יש להם תארים באוניברסיטה והם מחפשים בנרות ולא מוצאים עבודה, מה תגיד על זה?? ויש כאלו שלומדים חורשים ומצליחים אבל לא יודעים כלום מהחיים שלהם, כאלה דפוקים סגורים בתוך עצמם, אבל זו כבר בעייה פסיכולוגית.

אז זו ממש טעות לפסול אדם ולהגיד שהוא אפס או טיפש בגלל שהוא לא למד בבה"ס, לא השקיע או לא הצליח במבחנים (או שהוא לא יודע את לוח הכפל :screwy:), בתכל"ס המזל והחוכמה של האדם (ולא הידע) הרבה יותר מעורב בעניין ה"הצלחה בחיים" לטעמי.

אדם שמצליח בלימודים לא אומר שהוא חכם אלא אומר שיש לו תחת ושהוא יכול לשבת עליו, לחרוש ולזכור ת'חומר!

טוב, סליחה...

לא התכוונתי לכל אדם וגם לא התכוונתי לאלה שכבר גמרו בית ספר.. אני מתכוון לילדים בגילאים 8, 10 ואף 12 שפשוט הורסים לעצמם את העתיד...

גם זכייה בטוטו, ירושה וכול דבר אחר שמכניס מליונים הוא ממש נדיר אך עזוב, זה לא רלוונטי.

לזה שמעלי - שמע, זה 10 אנסינס בספר וזמן הוא באמת יקר ואתה כנראה אומר את זה לאדם הלא נכון משום שהמשפט הזה הוא בשבילי תורת חיים אך לא חשוב.. עזוב...

לעשות בשנה 15 אנסינס זה כלום אז שלא תחשוב שזה איזה ספר של 70 אנסינס בכל ספר.. אני אישית עושה רק את E, F ו G ואת השאר לא צריך... יש חור במערכת החינוך שלנו ואפילו אמורים אצלנו בבית הספר מודים, נותנים הכנה לבגרות ברמה כזאת נמוכה שאנשים מגיעים לבגרות ולא מבינים מאיפה הביאו את האנסין הנתון ופשוט נכשלים או מקבלים ציון נמוך.

כמובן, כמו שאמרתי ואמרת, זה לא רלוונטי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שאמרת אולי רלוונטי אם אתה מתחיל לפתור את הספר הראשון בכיתה ז' ומתקדם משנה לשנה אבל בכלליות האנסינים האלה הם בזבוז זמן טוטאלי.

הבעיה האמיתית היא בבגרות באנגלית שבשנים האחרונות משום מה בודקת את ההגיון של הבן-אדם ובאה מנקודת מבט שהוא כבר יודע אנגלית כך שיוצא שבן-אדם שהוא "טיפש" לא יכול לעבור את המבחן אפילו אם הוא יודע אנגלית מצוין.

השאלות שנותנים לך באנסינים בבגרות הן בעיקר שאלות הגיון שבשבילן אתה צריך לשבור את הראש איך לכתוב את זה בצורה ההכי טובה בלי קשר לשפה של המבחן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוב בני האדם היו, הינם ויהיו טיפשים. מאז ומתמיד רק אחוזים מזעריים של האוכלוסייה היו מעל הממוצע, ולא משנה אם עסקינן בתקופה של אריסטו, ניוטון או איינשטין.

באופן כללי רוב הטיעונים שהועלו בדיון די שגויים. ישנו הבדל בין אדם משכיל לאדם חכם, ולפחות לי נראה, שרוב האנשים לא עושים את ההבדלה. אדם משכיל שיודע איך לכתוב לא בהכרח חכם מספיק כדי לדעת מה לכתוב. אמנם נכון שבדורות האחרונים ישנה עלייה ניכרת במספר האנשים המשכילים (לעומת המצב לפני כמובן), אך הדבר אינו מרמז על עלייה ברמת האינטלגנציה. הדבר יהיה נכון מעשית גם להפך.

לכן, לטעמי, לא ניתן להגיד שהמין האנושי נעשה טיפש יותר.

עוד נקודה למחשבה - האם השכל שהתפתח באדם הוא באמת דבר כזה חיובי כמו שרוב האנשים רואים אותו? האם לא היה עדיף אם באמת המין היה "נעשה טיפש" ומאבד את יכולת החשיבה שיש לו כיום? אני סבור שאת דעתי בנושא תוכלו לנחש...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המצב שמתואר כאן נכון יותר לגבי , פחות לגבי העולם כולו. מה שכן, לא פעם ולא פעמיים אני פוגשת ילדים בני 13-14 שאני יכולה לדבר איתם בגובה העיניים על כל נושא שבעולם.

...לעומת זאת בשירות שלי פגשתי אנשי קבע עם אינטלקט שואף לזה של תולעת מעיים. :kopfpatsch:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בכלל בדעה שמאגר הגנים האנושי הולך ומדרדר...

האבולוציה הולכת אחורה, יש יותר מידי אנשים ולכן כולם מסוגלים להתרבות

בנוסף השפע בעולם (בכל העולם) הביא לכך שאנשים בעלי גנים שלא היו מאפשרים להם לשרוד לפני 500 שנה, היום שורדים ולא רק גם מתרבים

אין ברירה טבעית בבני אדם, אנחנו מאבדים יותר ויותר חסינות למחלות, יכולות פיזיות ומנטליות והאבולוציה לא יכולה להשביח את הגזע (כמו שקורה בכל מין אחר ששומר על פרופורציה של גדול האוכלוסיה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בכלל בדעה שמאגר הגנים האנושי הולך ומדרדר...

האבולוציה הולכת אחורה, יש יותר מידי אנשים ולכן כולם מסוגלים להתרבות

בנוסף השפע בעולם (בכל העולם) הביא לכך שאנשים בעלי גנים שלא היו מאפשרים להם לשרוד לפני 500 שנה, היום שורדים ולא רק גם מתרבים

אין ברירה טבעית בבני אדם, אנחנו מאבדים יותר ויותר חסינות למחלות, יכולות פיזיות ומנטליות והאבולוציה לא יכולה להשביח את הגזע (כמו שקורה בכל מין אחר ששומר על פרופורציה של גדול האוכלוסיה)

ללא ספק. התכוונתי לכתוב בדיוק את זה כשקראתי את תחילת הדיון הזה, אבל חסכת את זה ממני.

יש פה תהליך אבולוציוני הפוך, של Survival of the Unfit... מעבר לעובדה שאין יותר ברירה טבעית, האנשים שעולים לעמדות כח הם הרבה פעמים לא האנשים הכי מוצלחים מבחינה גנטית (אינטליגנציה וכו'), וזה רק מגביר את הסיכוי של המין האנושי להגיע לבסוף אם לא להכחדה עצמית אז לחזרה לעצים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנחנו הרבה מעבר לשלב של לחזור לעצים, אבל אסון ביולוגי בהחלט עשוי להשמיד אותנו

הדעה שלי שאם האנושות תעבור את 200 השנים הבאות הטכנולוגיה תפתור כל סכנה להיכחדות, זה עדיין לא אומר שיהיו קומץ אנשים מובילים ושאר העולם יהיו קרובים מאד לתחילת האבולציה של האדם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...