האם אלוהים קיים? פרק 2 - עמוד 8 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם אלוהים קיים? פרק 2

ORANGEJUICED

Recommended Posts

האמנתי בה' גם לפני המקרה עם הסלע אמרתי את זה, זה בתגובה לאותו בנאדם שטען שזה מה שגרם לי להאמין בה'.

גיא זה כן היה 20 ס"מ יודע מה גג 40 אני וחברים שלי הלכנו לשם אחרי שהסלע נעצר והזזנו אותו מספת הצוק רק כדי שתבין עד כמה הוא היה קרוב, ולא היה שום שקע ושום נעליים הסלע נעצר במדרון תאמין או לא אם היית רואה את זה היית מבין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 443
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אני טוען שהעולם נוצר היום-( 30.11.04, בשעה 14:32) ע"י קופים ירוקים שגרים על השמש- יחד עם כל האנשים והזכרונות של כולם מהאירועים והחיים שכביכול היו להם לפני הבריאה הזאת. עכשיו מי שיצליח להוכיח לי ב100% שאני טועה, אני חוזר בתשובה על המקום.

טיעון דומה שמעתי כשניסיתי להיתווכח על זה שיש הוכחות לחיים לפני מעל ל6000 (שלפי התנ"ך זה גיל העולם) כמו דינוזאורים(המבין יבין, ומי שימספיק חכם ינחש).

לא ברצינות, אי אפשר לגמרי להוכיח שאלוהים לא קיים, אלה אפשר להוכיח שאין סיבה שהוא יהיה קיים כמו שאין סיבה שדרקונים, פיות וקופים ירוקים על השמש יהיו קיימים.

עכשיו בוא נעזוב את זה לרגע ונגיד שאלוהים כן קיים והגרסא של היהדות צודקת ונכונה, אז מה זה משנה בכל מקרה?

להאמין באלוהים לא משתלם. מה קיבלנו ממנו בכלל? רדפו אותנו תמיד, שנאו, הרגו, העבידו, מפוצצים אותנו באוטובוסים ואז כשאנחנו לא נכחדים לגמרי זה בזכות אלוהים- תודה באמת.

למשל השואה, מי יכול להסביר את זה? הרעיבו אות היהודים באירופה שבועות עד שהם היו מתים מרעב, או נורים, או נכנסים לרכבות גז במוות איטי ומלא יסורים.

וזה למה? כי היו כופרים? דווקא באירופה היו הרבה מאוד מאמינים, ואז מה אם גם היו כופרים? תמיד יש כופרים לא יכולים להיות מושלמים וגם "צדיקים" דתיים מתו והרבה.

אבל נגיד שהרוב היו כופרים, הרי גם הנוצרים, המוסלמים וכל שאר המאמינים בדתות אחרות הם כופרים, אבל לא זוכר שלאיזהו עם נוצרי\מוסלמי\אחר קרה משהו בסדר גודל כמו שלנו קרה. ואני מדבר על: העבדות במצריים(במקרה שזה שמה שכתוב בתורה זה נכון),השטלתות על הארץ במלחמות מתמשכות(אני מדבר על המלחמות בתקופה הקדומה), גירוש, מאות שנים של גלות ורדיפה ושנאה כלפינו, השואה.... ולמה כל זה?

כדאי לקבל מדינה קטנה, פיצית, חסרת משאבים טבעיים, חצי ממנה מדבר וגם עליה נילחמנו נגד האויבים שמקיפים וגם זה השגנו בזכות החילונים(שלא לדבר על הרצל שהיה כמעט נצי- ראיתי סרט דוגומנטרי על זה) ולא בשום חסד מאלוהים.

ועכשיו הכלכה קורסת, איכות חיים ירודה, השחיטות במערכת השילטון- אלוהים לא יכל ליצור יהודים יותר טובים שיבואו לבנות את המדינה?

במשפחה שלי אבא שלי מהנדס תוכנה טוב(בוא נגיד שלא סתם חברת סטארט אפ שלחה אותו עם כל המשפחה שלנו לארצות הברית[8 חודשים] על חשבון של חברה שנתו לו גם ויזה לעבודה וביטוח ומשכורת פי 3 יותר גבוהה ממה שהוא קיבל בארץ) ואמא שלי אחות מוסמכת(לימודים 4 שנים- יותר מחצי שהלימודים לרופא) ואנחנו כבר חיים פה 13 שנים ולפחות 7 שנים ההורים שלי (שניהם) עובדים במקצוע שלהם, ועדיין המצב הכלכלי בכלל לא טוב- ותאמינו לי שאין לנו הרבה ובכלל כמעט לא קונים כלום.

זה היחס שמקבל העם הנבחר? עדיף כבר להיות כופר! תסתכלו על המדינות של שאר העמים! להם יש מלא מדינות, הם חזקים ורבים מאתנו בהרבה ולהם יש מדינות עם רמת חיים יותר גבוהה משלנו בהרבה.

מסקנה: הרבה יותר משתלם להיות נוצרי כופר.

גילי, עם עכשיו תבוא לי עם הקשקוש הזה על העולם הבא נשבע לך (באלוהים) שאני אקצר לך את הדרך לשם!

אתה הבנדאם הדתי הראשון שאני שומע אומר דבר כזה, מה שמוביל אותי לנקודה הבאה שלי; אין שום אחידות בדעות שלהם.

אף אחד לא מסכים איך צריך באמת להבין את התורה וכל אחד מפרש איך שנוח לו.(ההסבר הבא למפגרים מתחכמים:) גם במדע יש הרבה תיאוריות, אבל זה לא משהו מיוחד ואין ספר אחד עם תיאוריה יחידה שכולם מסכימים עליו. לאומת זאת בתנ"ך כל אחד מאמין איך שנוח לו ויכול להיתחמק מדברים רק כי הוא לא מאמין בפירוש מסויים של המצוות.

בכל מקרה, אני לא נתקלתי עוד לא בצדיק אחד שלא הפר אף אחד מעשרת הדברות, את כל התרי"ג מצוות(שאגב מפלות נשים, ובעלי מום ומסיטות לרצח והעבדת עמים אחרים. עוד מידע ניתן למצוא באתר של "חופש"). אגב, מה מותר ומה אסור? מה מוסרי ומה לא מוסרי?

זה משהו שאלוהים אומר או מובן מאליו?

אם מחר אלוהים מתגלא בפני כולם ואומר שלהרביץ לזקנים, ילדים קטנים ונשים זה חובה, ולאכול חזיר זה לא רק מותר אלה מצווה זה פתאום יהיה מוסרי ונכון? (בבקשה, כל האטומים שרוצים להגיד "אבל זה לא יקרה" שיחסכו ממני את העצבים).

ולסיום,ניקח שניה את נקודת המבט היהודית: כידוע הנצרות והאיסלם זה שקר אחד גדול שאנשים המציאו כדאי לצבור כוח על אנשים אחרים.

עכשיו בוא נגיד לרגע, שניה, שהיהדות הומצאה. למה שמישהו יעשה דבר כזה? ברור! כדאי לשלוט על אנשים אחרים ואיזה דרך טובה יותר לעשות את זה מאשר להפחיד אנשים שאם לא יצוו להם(לאמונה שלהם) אז הם יוענשו ואם הם כן הם יזוכו בגדול.

הרי חוץ ממה שכתוב בספר התנ"ך אין שום הוכחה(לא שהתנ"ך זה הוכחה) לקיום של אלוהים ולהיסתמך על מה שכתוב בתנ"ך(שברור שלא ינסה לסתור את קיומו של אלוהים) זה כמו שאני אגיד "אני צודק בגלל שאני אמרתי שאני צודק ואני תמיד אומר את האמת".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

(ד"א, StinkO , אל תפתח הודעה במילה "טעות" כאילו שאתה קובע עובדה, אתה עדיין לא פרופסור לפסיכולוגיה ולתיאולוגיה).

shishos פנה אלי ואמר לי שיהיה לו יותר קל להתמודד ממני וכו'...  כן, זה טעות! לא ידעתי שאני צריך להיות פרופסור לפסיכולוגיה ולתיאולוגיה בשביל לענות על זה.

אם הניסוח שלי פגע בך או ב shishos זאת לא הייתה הכוונה.

StinkO , שאתה מקווה למשהו שייעשה\שיקרה, וכאשר הוא לחלוטין לא תלוי בך, אתה פונה למקום כלשהו, אתה מכנה את המקום הזה "תקווה" בעוד ש-shishos קורא לו "תפילה לאלוהים", וכאן לדעתי shishos צודק.

אם אתה מקווה שמשהו שאין לך שליטה עליו ייקרה בדרך מסוימת, אתה צריך לבקש ממישהו\משהו שיעזור לדבר שאתה חפץ שיקרה שאכן יקרה, כי רק תקווה בדרך שבה אתה לא פונה למקום אחר לא תחזק אותה.

אולי אתה קורה לזה מזל - "אני מקווה שיהיה לי מזל ושהדבר הזה ייקרה.."

אני לא חייב לפנות למשהו. אם הייתי עושה כך, היה נובע מזה שאני מאמין בכוח עליון, דבר שסותר לגמרי את היותי אתאיסט (אני גם לא מבין איך אתה קורא לעצמך אתאיסט אם אתה מאמין בכוח עליון. אתאיסם מתוך הגדרה הוא אדם שמתכחש לקיומו של אל). אני שם את תקוותי בעובדה שאני לא יודע את שעתיד לקרות. אני מקווה שהעתיד לבוא, יהיה לטובתי.

אני לא צריך לתלות את תקוותי במה שנראה לי דמיוני.

ואני מזכיר - אני אתאיסט, אבל לא פאנט ושאני לא אומר ש-100% אין אלוהים (רק 99%)

אני ממש לא מבין את הגישה הזאת. כאילו שאתאיסטים חייבים משהו למישהו. "אני כמעט בטוח שאין אלוהים". תגיד לי אתה רואה דתיים שמסתובבים ואומרים אני 99 אחוז מאמין אבל יש אחוז אחד שאני טועה? אני אתאיסט במלוא מובן המילה. אין אלוהים! 100 אחוז! יותר ברור מזה אין. יש לי עמדה ואני דובק בה. בדיוק כמו שאדם דתי יודע שיש אלוהים כך אני יודע שאין אלוהים.

זה באמת מחזק- וזאת באמת התקווה.   אתה גם יכול "להתפלל" למזל, וזה בערך יהיה אותו הדבר- אבל בדבר אחד אין ספק- זה נותן חיזוק קטן נפשי שעוזר להתמוד עם המצב, זה לא עולה כסף, אני לא מכיר בקיומו של אלוהים (אבל מקווה שעבור המצב הספציפי הזה הוא יהיה קיים עבורי ויעזור לי, או המזל) אבל "לא יעזור, לא יזיק".

קיומו של אל בהחלט עוזר בכל מה שקשור לתקווה. מסכים לגמרי.

לא הבנתי את הקטע של להתפלל למזל, מה הכוונה? אתה משווה את התפילה שלי למזל ושל אדם מאמין לאל?

קודם כל אני לא מתפלל. דבר שני אני לא רואה איך זה לא אותו הדבר. תפילה לאל נותנת תקווה לאדם דתי. תקווה פשוטה ללא פניה אלא פשוט בגלל חוסר ידיעה מספיקה לי ומספקת לי בדיוק את אותה התקווה. גם זה לא עולה כסף.

ד"א, בקשר לאלו ששרדו בשואה- אבי תורת ה"לוגותרפיה" (ריפוי הנפש באמצעות מתן משמעות לחיים או לדברים אחרים או באמצעות הצבת מטרות ויעדים) - פרנקל- היה יהודי שחי בשואה.   הוא פיתח את התורה הזאת משום שהוא שם לב שאנשים שהיו להם תוכניות או מטרות נעלות לאחר השואה (לעלות לא"י, ללחום בנאצים, למצוא את משפחותיהן, להשלים כתיבת ספר או מחקר וכו'..) או בקיצור- אנשים שהיו להם יעדים ומטרות לחיים לאחר השואה, שהיה להם עדיין, ולמורות השואה, לאן לשאוף- שרדו כמעט תמיד.

אנשים שהיו חסרי-מטרה או שהמטרה שלהם הייתה לא משמעותית (והיו המון כאלה, גם היום מעטים האנשים שיש להם מטרות ויעדים ארוכי טווח או אידאלים לטווח הארוך) שרדו פחות.    ערך החיים בשואה היה נמוך מאוד- אני לא צריך לספר לכם מה היו התנאים בשואה ושלא ידעו מתי היא תיגמר והרבה אנשים לא נאחזו בחיים בלהיטות כזו עקב ייאוש וסבל אינסופי שהם העידפו להשאיר אותו מאחור ולמות כבר.

מסכים לגמרי. אני מניח שקראת את "האדם מחפש משמעות" :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרצון לחיות ::)

אחרת איך אתה מסביר את אלה שהצליחו לברוח ולשרוד את השואה?

הם כמובן כבר לא האמינו באלוהים אבל עדיין נישאר בהם הרצון לחיים(רצון השרויי בכל אורגניזם בין אם במודע ובין אם לא)

בכל מקרה אל תניח סתם שאין לחילונים סיבה לחיות

זה יודוע שלק מהאנשים שחולים במחלות סופניות מגיעים למצב של ייאוש, וכבר לא אכפת להם מכלום אפילו ממות...

איך ני מסביר את אלה שהצליחו לברוח מהשואה? התשובה פשוטה בשבילי, שאלוהים עזר להם... אבל כמובן אני יודע שהתשובה לא מקובלת בשבילך אז אני ייתן נימוק נווסף, כעיקרון אתה לא יכול להשוות בין מישהוא שחולה במחלה סופנית ואין לו יד בדבר ההחלמה שלו (אם תהיה בכלל החלמה...) לבין מישהוא שנמצא במצוד (במקרה שלך - היהודים במחנות ההשמדה), הרצון לחיות יהיה הרבה יותר מבוסס אצל בן אדם שיש לו יד בדבר, וליהודים בשואה הייתה אפשרות להמשיך לחיות ולשרוד אבל הסיכוויים שלהם היו מאוד נמוכים.

אני לא מבין מאיפה הסקת שהתכוונתי לזה שלחילוניים אין רצון לחיות, זא אני רוצה להדגיש שזאת ממש לא הכוונה שלי.

ואני ממש לא יודע מאיפה הבאת את העובדה חסרת כל בסיס הזאת שלכל האנשים בשואה לא היה כבר אמונה באלוהים. תילך לקריית צ'אנס או לבני ברק ותראה ש - 90 אחוז ממשפחותיהם הם יוצאי שואה...

טעות. שים לב שעשיתי הפרדה בין תקווה, לנקרא לזה תקוות-אלוהים. תקווה כמו שכתבתי זה דבר מצויין והעובדה שאני אתאיסט לא מונעת ממני לקוות. אני התנגדתי לתקוות-אלוהים בגלל שהיא משלה ויכולה לתסכל אף יותר בהנחה שהאדם הפונה לאלוהים לא מקבל את שביקש.

אני בעד תקווה, נגד להפנות אותה ליציר דמיון.

ההבדל ביני לבינך הוא לא כזה גדול. אני פשוט מקווה.... אתה מקווה שאלוהים.... זה מה שעושה אותי לאתאיסט ואותך למונותאיסט.

אכן הבנתי למה אתה מתכוון.

זה לא נכון שלא נשאר לאתאיסט כלום. נשאר לו הרצון לחיות (וכולנו יודעים שאין דבר העומד בפני הרצון). רצון ותקווה.

אתה צודק תמיד יש תקווה, השאלה אם רוצים להשתמש בה אבל המשמעות של תקווה לבין המשמעות של האמונה באלוהים היא דומה אך ממש לא שווה, התקווה היא לא משהוא מוחשי למרות שמבחינתי אלוהים הוא כן (כעיקרון הוא לא מוחשי כי לפי התורה אין לו גוף ואין לו צורה והוא מעין ישות, אבל סתם לצורך ההדגמה נגיד שהוא כן, והרבה יותר קל להאמין במשהוא "מוחשי" מאשר משהוא שהוא... לא.

סבבה אבל אני 100% נהנה מהכל עכשיו

אתה 100% לא נהנה מהדברים שחילוני יכול לעשות

ו0.00000001% שאתה תהנה בסוף

אל תנסו להמיר אמונה לאחוזים, זה לא עובד ככה...

אמונה זה או שיש מבחינתך או שאין.

אני ממש לא מבין את הגישה הזאת. כאילו שאתאיסטים חייבים משהו למישהו. "אני כמעט בטוח שאין אלוהים". תגיד לי אתה רואה דתיים שמסתובבים ואומרים אני 99 אחוז מאמין אבל יש אחוז אחד שאני טועה? אני אתאיסט במלוא מובן המילה. אין אלוהים! 100 אחוז! יותר ברור מזה אין. יש לי עמדה ואני דובק בה. בדיוק כמו שאדם דתי יודע שיש אלוהים כך אני יודע שאין אלוהים.

אני מבין את זה ואני מסכים איתך במאה אחוז... כל אחד רוצה להראות כמה שהוא בטוח באמונה שלו, וזה כמו שאני יגיד שאני בטוח ב100 אחוז שאלוהים קיים בשבילי, אין בזה שום דבר פסול לדעתי...

סתם בשביל שתידע Guy King אני מסכים אם כל מה שרשמת ב 100%!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ת'רד מטומטם של כותב הת'רד במטרה לצבור פופולריות...

אתה רוצה תאמין באלוהים

אתה לא רוצה אל תאמין אלוהים

מה יקרה אף אחד לא יודע, מה קרה אף אחד לא יודע, ולמה ואיך אף אחד לא יודע

וכל האשכנזים המטורפים שחושבים שהם יודעים, הם לא.

זה מסכם את כל הת'רד המפגר והאידיוט שלך

, לך לישון עכשיו

כל דבר ולמה ולמה ולמה ויש או אין יש או אין

שלח לו SMS אולי תדע

חבורת אהבלים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה רוצה תאמין באלוהים

, לך לישון עכשיו

שלח לו SMS אולי תדע

חבורת אהבלים

:screwy: :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(

נעלבתי קשות..  :'( :'( :'( :-[ :-[ :-[

אין מילים לתאר את סבלי הרב.....

ולמה אתה ישר מתחיל לקלל.... לא חינכו אותך בבית ?!?!?

חוצפן שאין כדוגמתו פףףףף......

והכי אהבתי תשורה הראשונה שלך.....

במטרה לצבור פופלריות מי ישמע.... :lol: :lol:

ועכשיו שתוק! :pissed: :2gunsfiring: :spam: :spam: :spam:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה רוצה תאמין באלוהים

, לך לישון עכשיו

שלח לו SMS אולי תדע

חבורת אהבלים

צודק !

מה זה הת'רד הזה ????

ממש דפוק כל אחד והאמונה שלו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סתם שאלה, למה לאנשים שטוענים שהם שליחי אלוהים סוגדים, ולאנשים שטוענים שגריזיפלאגוס מכוכב זונק שלח אותם אחורה בזמן כדי להציל את האנושות ממתקפה של סרטנים בלגים קטלניים קוראים מטורפים?

:silly:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לסיכום הדיון בקצרה:

אני האלוהים!  :yelclap:

ושמישהו ינסה להגיד אחרת  :nutty:

נ.ב.

---

המשתמש היה מסטול בעודו כותב הודעה זו אז התייחסות אליה היא בגדר רשות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולוהים לא קיים וזהו!!!!!!!

פעם מישהו ממכם ראה את אלוהים ???

אני מניח שלא :lol:

אלוהים לא בנה את העולם-אני לא יודע מה זה בדיוק(אולי הכוח של הטבע)

זה הטיעון הכי מטומטם שיכול להיות גם אם אלוהים קיים וגם אם לא זה שאתה לא רואה אותו לא יכול להגיד לך כלום.

אם גנב פורץ לך לבית שאתה לא בבית אתה חוזר הביתה ורואה שאין אתה ישר מבין שפרצו לך לבית גם אם לא ראית את זה קורה.

העובדה שאתה לא רואה משהו לא יכולה לשלול את קיומו!.

אז פעם הבאה קצת שכל לפני שמקישים על המקלדת ואיך אומרים צוחק מי שצוחק אחרון :lol:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...