אינטל או AMD ? - השאלה הנצחית - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אינטל או AMD ? - השאלה הנצחית

MDK

Recommended Posts

בסוף החודש הזה אני אקנה מחשב חדש וכל הזמן אני מתבלט איזה מעבד כדאי...אני לא הולך לעשות אוברקלוקינג, אז northwood לא יהיה משמעותי ובנוסף תקחו בחשבון שאני לא מתכנן להוציא 3000!!! ש"ח רק על המעבד!! (טוב אולי קצת הגזמתי - "רק" 1750 ש"ח )

לפני חצי שנה, טרם יציאתו של pentium 4 A, האתלונים אין ספק השתלמו יותר, אך כיום המצב שונה לגמרי.

קראתי בפורומים באתרים שונים על מקרים שנשרפו מעבדי או שהגיעו לטמפרטורה מאוד גבוהה וזה מדאיג אותי מאוד!!!

אני לא מתכוון להסתכן בקנייה מסוג שכזה.

בנוסף, מאז שמחירי הפנטיום 4 ירדו, הם הספיקו להתקרב לAMD וההבדלים כבר לא משמעותיים, הן במבחינת ביצועים והן במבחינת מחירים. אינטל חיזקו את מעבדם (FSB ו-512K cache) ואילו מוציאים פעם בחצי שנה מעבד נוסף (בלי שינוי) לסידרה הישנה רק כדי להחזיק נגד אינטל קצת יותר זמן.

עוד משהו - כדאי להבטיח שלא יתחממם יתר על המידה אני אצטרץ לקחת מאוורר טוב שזה תוספת של מינימום 100 ש"ח (אם אני לא טועה) וזה כבר יוצא אותו מחיר כמו אינטל

בבקשה תעזרו לי להחליט !

תודה מראש, MDK

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קראתי עוד מקרה בדיוק היום על מעבד XP שאי אפשר היה להריץ איתו דברים כבדים בלי הפעלה מחדש של המחשב בגלל הטמפ' הגבוה וכעבור זמן מה המעבד פשוט נשרף, אפילו שהחליפו משחה וגוף קירור חדש וחזק.

לכן, בלי קשר לביצועים (למרות שגם בביצועים פנטיום 4 נורת'ווד עוקף אותו, שלא לדבר על זה שהמחיר תחרותי יותר מאיי פעם) פנטיום 4 עדיף.

למשל, פנטיום 4 2.26GHz עולה 1750 ש"ח והוא בא עם מטמון גדול של512K ועם באס מהיר מאוד של 533MHz ואם אתה קונה תקנה לוח שתואם ותומך בבאס הזה.... כמו למשל הלוח של אסוס שמבוסס על שבב SIS645 שזה שבב מצויין שתומך במעבדי פנטיום 4 עם באס 533MHz יחד עם זכרונות PC2700..... או שתקח את השבב המקביל של . ברוב המקרים SIS יותר מהיר.....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, האטלונים יסתדרו בלי בעייה עם הקירור הסטנדרטי, בתנאי שאתה לא עושה אוברקלוק. בתקציב שלך (1750) נכנס XP2100+, או הפנטיום 4 2.26 GHz. הפנטיום 4 אמור להראות ביצועים טובים יותר מהאטלון. בכל מקרה אני הייתי לוקח מעבד חלש יותר וחלקים אחרים טובים יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן?

אז למה יש פה כבר ת'רדים על אנשים עם אט'לון 1800+ שעם המאוורר הסטנדרטי לא יכולים להפעיל אותו בבאס רגיל של 133 אלה צריכים להוריד ל100 וגם אז הוא נשאר בטמפ' 50-60? ולמה הוא נתקע כשמפעילים דברים כבדים?

ולמה הוא נרשף עם גוף חזק?

גם בלי OC לא חסרון בעיות. פשוט 0.18 מיקרון כבר לא מספיק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוב האת'לונים בארץ מגיעים עם מאווררים של שלדעתי הקופסא בתוכה הם מגיעים שווה יותר מהמאוורר.

חייב נורמלי אפילו VOLCANO 6 יעשה את העבודה מצוין(בדוק ) מגיע עם הוולקנו לטמפ של 40-44 מעלות שזה סביר.

מה שכן מאוד חשוב ואנשים לא תמיד נותנים את דעתם על זה גם באינטל וגם בAMD שה האיוורור בתוך המארז שהוא חשוב ביותר.

אם אין סירקולציה טובה, לא משנה איזה HEATSINK תשים הוא לא יכול לפנות את האויר בחם מתוך המארז כך שהוא בעצם מעביר אויר חם.

חייב להיות איוורור מסיבי בתוך המארז.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל אין לי 1750 ש"ח למעבד!!! התכוונתי שאין לי את הכסף הזה!

שנית, אני לא הולך לעשות אובקלוקינג למעבד ובכלל!

האם שווה לי בכלל להתעסק כל כך הרבה עם קירור האתלון ולהסתכן בכך שיום אחד יישרף, או לעזוב את הרעיון ולקנות בראש שקט מעבד שמביא פחות ביצועים מהאתלון (בלי כמובן) אבל לא יעשה בעיות חימום ??? ???

בקיצור על מה לוותר - על עוגמת נפש שעלולה להיגרם?! או על ביצועים?!

עוד משהו - אם אני אקח - לפי מה שראיתי ה-p4x333 מעולה והכי עשיר בפ'יצרים. יש סיכוי שהוא יגיע לישראל בכלל?! ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...