"ועדה חדשה תבחן את שכר הלימוד באוניברסיטאות" - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

"ועדה חדשה תבחן את שכר הלימוד באוניברסיטאות"

rk666

Recommended Posts

בגיל שאתה מתחיל להרויח משכורת קצין אנשים עוד לא סיימו את התואר

בגיל 28-9 כשאתה משתחרר (אולי אפילו עם תואר שני) תרוויח הרבה יותר מאנשים שלא עשו עתודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 42
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני לא יודע מאיפה אתה עושה את החשבון הזה...

בהנחה שאף אחד מהצדדים לא לוקח שנה חופש ויוצא לנקות את הראש בחול (טעות לדעתי אבל יש מספיק אנשים שלומדים איתי שהתחילו ישר אחרי הצבא/אחרי 3-4 חודשים), החבר'ה שבשנתון שלי יתחילו את התואר 3 שנים אחרי, כלומר כשאני אתחיל את השנה ה4 הם יתחילו את הראשונה. כלומר הם ישתחררו לשוק העבודה בדיוק מתי שאני אסיים את שירות החובה. וזה אומר שאת ה3 שנים קבע שלי הם יעשו עם הרבה יותר כסף (ותאמין לי, אנ רואה איך קופצים על בוגרי טכניון כאן).

כסף לא צריך להיות השיקול לעתודה.

ניסיון, שירות מעניין, התנסות בסביבה קלה - זה כן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי שלוש שנים הם מרויחים יותר ממך קצת (בסביבות האלפיים שלוש יותר)

כשאתה יוצא עם תואר שני ושש שנים ניסיון אתה מרויח קרוב לכפול ממה שהם מרויחים ואין לך את המינוס בבנק שהלימודים יצרו להם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה אתה חושב שזה רק אלפיים שלוש?

אני רואה את המשכורות שמציאים כאן לבוגרים של הטכניון ואני רואה את המשכורת קצינים בצהל ו....

בקשר לניסיון - נכון, צודק, בגלל זה אני חושב שזאת סיבה טובה ללכת לעתודה.

אבל אל תשכח גם את החסרונות של ההיפוך במסלול ה"רגיל" של החיים. קודם אוניברסיטה (עם אנשים שיותר גדולים ממך) ואחר כך (עם ילדים שיותר קטנים ממך).

אבל זה לא נושא התרד, אם אתה רוצה אפשר לפתוח תרד נפרד ולדבר על זה שם. כאן הנושא הוא:

"ועדה חדשה תבחן את שכר הלימוד באוניברסיטאות"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וזה עדיין משאיר את תלמידי המכללות בחוץ. מכללות לרוב גובות יותר כסף. אתם אומרים לי שבאוניברסיטה זה יכול להיות כ-9500 שקל לשנה, אז אצלי זה בסביבות 10000ש"ח לשנה ואנחנו לומדים רק בימי שישי, משהו כמו 5-6 שעות של הרצאות. כמובן שיש סיורים וסמינרים ופרקטיקה, הגדול שביניהם הוא סמינר יונקים ימיים באילת שנמשך כ-4 ימים, אבל עדיין... כוס אממו, זה הרבה! :pissed:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדבר היחידי שמבדר אותי כאן זה שהוועדה הזאתי תבזבז איזה מיליון או שניים מכספי הציבור, על סקרי שוק, דעת קהל, וכו', ועוד כל אחד מחברי הוועד יקבל כמה עשרות אלפי שקלים(במקרה הטוב) על "עבודתו הקשה", ואחרי כל זה בסופו של דבר יוגש דו"ח לממלשה שאף אחד לא יתייחס אליו, והם יעשו מה שיהיה להם נוח מבחינה פוליטית בסוף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המחיר במכללות הרבה יותר גבוהה כי שם המדינה לא מסבסדת חלק כלכך גדול מהלימודים.

תבדקי כמה עולה תואר במשפטים בבין תחומי בהרצליה ואז תבכי....

לא בכל המכללות,

אני לומד ברופין, ושם יש שכר אוניברסטאי רגיל (מסובסד).

הועדה, כפי שכבר אמרתי, זה דפק של הממשלה, ושרת החינוך,

בשביל מה צריך כל כך הרבה ועדות למובן מאליו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה כמה דעות יש פה... עובדה שזה לא כזה מובן מאליו...

הורדת שכר הלימוד ב50 אחוז הייתה גומרת את האוניברסיטאות, שגם ככה בניהול גרוע ובזבזני, כי ברור שבשלב מסוים הממשלה הייתה מקצצת אבל הסטודנטים לא היו נותנים לשכ"ל לעלות שוב

אם כבר תוכניות יעול באוניברסיטאות יעזרו יותר לסטודנטים מאשר הורדת הש"כל,שאולי ישאר דומה אבל הם יקבלו הרבה יותר תמורת הכסף

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קצת מידע שביררתי: שכר הלימוד לפי דוברת הייה תריך להיות 5200~ ש"ח. לפי הועדה החדשה, שכר הלימוד יגיע אצל רוב הסטודנטים ל30K (!!!).

הסטודנטים סבלו את העיקוב ביישום ההמלצות של הועדה הקודמת. הם לא יסבלו את ה"המלצות" של הוועדה הזו. אם שכר הלימוד שלהם יעלה ל30K בשנה, הם לא יוכלו להמשיך ללמוד, ולא יהייה להם מה להפסיד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

עידכון: שמעתי בחדשות שועדת החינוך של הכנסת לא תומכת בהקמת ה"וועדה" החדשה, וכנראה שהתוכנית תבוטל! נו, אילו בכל זאת יש שם למישהו מוח בתוך הקופסא שתופסת כלכך הרבה נפח...(שיכול הייה להיות מנוצל למטרות יותר טובות!)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...