עזרה בקניית מעבד + לוח אם - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה בקניית מעבד + לוח אם

Shreky

Recommended Posts

בקרוב אקנה מעבד ולוח אם חדשים שיוכלו לשמש אותי לטווח ארוך (לפחות הלוח אם, מעבד אני אשדרג מפעם לפעם).

לפי ביקורות שקראתי, השוואות והמלצות שונות, הגעתי למסקנה שבין מעבד Athlon XP 1800+ לבין Pentium 4 1800 יש הרבה הבדל במחיר (המעבד של אינטל יותר יקר בסביבות ה-300 שקל), ויש קצת הבדל בביצועים לטובת .

בקשר לאוברקלוקינג, סדרת המעבדים החדשה של פנטיום 4 A מאוד קלה לאוברקלוקינג והמעבדים מסדרה זו יכולה להגיע למהירויות עצומות, וגם למעבדים של ניתן לעשות אוברקלוקינג לא קטן, אבל לא זה מה שמדאיג אותי.

בזמן הקרוב, במידה ואקנה מחשב חדש, אני לא רואה את עצמי עושה אוברקלוקינג מהסיבה הפשוטה שאני לא אצטרך.

אז איזה מעבד יותר כדאי?

ועכשיו בקשר ללוח-אם.

אני מחפש לוח-אם שיחזיק לפחות איזה 10 חודשים ואף יותר, שאני אוכל לשים עליו מעבדים יותר מתקדמים, שידרוגים וכו'.

אני מעוניין שהוא יתמוך ב-RAID 0 ו-1 ומעדיף צ'יפסט של VIA.

אם אני אלך על מעבד , יש את לוח האם של , A7VE 266 (VIA KT266A) שתומך ב-Raid 1 ו-0, ויש לו צ'יפסט של VIA - עומד במאפיינים שציינתי.

כמובן עם 2100 (אני לא חושב שאני צריך יותר מזה לעבודות גרפיות, תיכנות ומשחקים בעיקר).

יש לכם המלצות אחרות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל כמעט כל הלוחות היום תומכים ברייד 0 ו-1. ובקשר למה שאמרת: עבודות גרפיות כן דורשות הרבה זיכרון. לדעתי כדאי לך ללכת על KX7-333R, שהוא מצויין ובעתיד תוכל להמהיר איתו בקלות. רק שתדע שאין בו כלום למעט רייד, אז כרטיס קול ורשת לא תקבל. אם אתה רוצה משהו יותר קומפלקס ולא בידיוק מלך ההמהרות יש GA-7VRXP, ואם תחכה קצת יש את אותו לוח עם צ'יפסט KT400.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. אני לא מחפש לוח-אם שכולל כרטיס מסך, סאונד, רשת וכו'. מצידי שיהיו לו רק שני יציאות מצידי סטנדרטי וזהו :)

ב. בעבודות גרפיות אני לא מתכוון לעבודות מאסיביות, אלה עבודות בפוטושופ, מדי פעם רינדור תמונות תלת-מימדיות ב-3dmax או maya, ומפעם לפעם קודינג של סרטים. הקטע הוא שבשביל קצת יותר מהירות, האם באמת שווה לי להשקיע עוד כמה מאות שקלים על קניית לוח אם עם צ'יפסט של 333 וגם קניית זכרונות של 333. לפי מספר השוואת שראיתי, יש הבדל בביצועים, קצת, אבל האם זה כדאי מבחינת כספית למשתמש ביתי, 8) .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגיימר ולמשתמש שרוצה עריכה הייתי אומר כן

ההפרש יהיה בסביבות ה600 שקל קצת לפה קצת לשם

לדעתי בהחלט שווה

ולוח תלך על הasus a7v333ea לוח מדהים ותיקח איזה מעבד axp1800\1900

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...