ראיון של הBBC בHARDTALK עם נציג החמאס בלונדון, חובה לראות. - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ראיון של הBBC בHARDTALK עם נציג החמאס בלונדון, חובה לראות.

Mortar

Recommended Posts

לפתח כלכלה שלא כולם בה עניים ומערכת חינוך שלא כולם בה בורים.

וזה התפקיד שלנו?

שיפסיקו להעביר כסף לטרור, ויוכלו לפתח כלכלה נורמלית.

שהמנהיגים הנערצים שלהם יפסיקו לעשוק את העם שלם עד טיפת דמו האחרונה ולצבור נכסים וכסף בחו"ל, והעם הפלסטיני יוכל לחיות ברווחה.

שיפתחו מערכת חינוך שבאמת מנסה לחנך ולא להסית לרצח יהודים, ויצאו אנשים שאינם בורים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ytoledano תרבותי יקר...

אתה חושב שהפיתרון זה להכיר במדינה פלסטינית???

איפה?? הם לא מוכנים להתפשר על מילימטר של ארץ ...

אתה חושב שתתן להם שטח מסויים אז הם ישבו בשקט? איזה שטויות...

לפתח כלכלה ולבנות מערכת חינוך? אתה בכלל  מודע למה שקורה בארץ? למצב הכספי של רוב האוכלוסיה?

למדינה בקושי יש כסף לצרכים האישיים שלה, אתה רוצה לבזבז כסף על חינוך של פלסטינים?

ו"לפתח כלכלה ולבנות מערכת חינוך" דורשים כסף שמדינה לא יכולה להשקיע...(עדיף שתשקיע קצת יותר במערכת החינוך שלנו עם כבר)...

ואם עוד לא למדת שהחיות האלה מבינים רק כוח, ובנוסף "הם אוהבים את בדיוק כמו שאנחנו היהודים אוהבים אותה" (עפ"י ז'בוטינסקי...)

אז צר לי מאוד עליך כי אתה חיי באשליות...

:P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאנחנו נבנה להם כלכלה? אין לנו כסף גם לעצמנו. שמעת מה דוד בוש אמר? "קודם כל דמוקרטיה" וזה בעצם אומר שלטון שהעם הוא האינטרס שלו (בגדול) והם רוצה שקט. כמה פלסטינאים אתה חושב רוצים לחזור תחת זכות השיבה? תתפלא לשמוע שממש מעט (אני חושב שבאיזור ה9%, בסקר שעשו, אבל לדעתי זה יהיה פחות אם פתאום החוק הזה יעבור, אחרי שהם יראו שהם צריכים לעזוב את החיים שלהם ביש"ע). צריכה לנסות שתקום הנהגה שונה בשטחים, עם אופי קצת יותר דמוקרטי, כלכלה וחינוך יבואו לבד/מאמריקה והם שני דברים שמעודדים שלום. לא אדם משכיל ולא אדם עם לחם על השולחן ישלחו את הבנים שלהם להתופצץ, אני מבטיח לך. שנאה לישראל היא דבר אחד, אבל כשהחיים שלך לא שוים כלום אז אתה באמת יכול ללכת להתפוצץ שם. תראה, אין שאהידים יהודים, ויש כמה ששונאים אותם לא פחות מכמה שהם שונאים אותנו. קיצונים יהודים אולי עוסקים בפעולות איבה (עקירת מטעים, פגיעה בפלסטינים) אבל אני לא רואה מישהו שם עליו חגורת נפץ, אז תחשוב מה ההבדל בינו לבין השאהיד.

ובקשר ל"לתת להם שטח". לא צריך לתת להם חלקים מהנגב או את גבעתיים. אף אחד שפוי בכל מקרה לא נכנס לשטחים שהם רוצים היום (אני מתעלם מהטמבל מהראיון, אני מדבר על הפלסטינים). בקשר לירושלים, להגיע להסכם נראה ממש קשה וצריך להתגבר על המון אגו, אבל איזה פשרה שתכלול אתרים מוסלמים תחת ריבונות פלסטינאית/כמה חיילי או"ם פה ושם היא לא בגדר בלתי אפשרית.

אם אתה חושב שאי אפשר להגיע לשום הסכם, מה אתה בכלל עושה כאן? נלחם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה מדבר אלי פנה אלי בלשון נקבה בבקשה.

לא כ"כ הבנתי מהתשובה שלך מאיפה בדיוק אמורים להגיע המשאבים לצורך הכלכלה ומערכת החינוך...

כלכלה וחינוך יבואו לבד/מאמריקה והם שני דברים שמעודדים שלום.

אתה מבין בכלל על מה אתה מדבר? כלכלה וחינוך יבואו לבד? בטח, בריצה....

:screwy:

אם אתה חושב שאי אפשר להגיע לשום הסכם, מה אתה בכלל עושה כאן? נלחם?

אני לא יודעת האם אפשר להגיע איתם להסכם כלשהו או לא, וזה לא משנה, כי אם אני רוצה לחיות בארץ הזאת אני אחייה,

ואם התנאים שלהם לא מתאימים לי, אני לא אקום ואלך...

הם חושבים שע"י טרור הם יעיפו אותנו מכאן קיבנימט, כל פעם שאתה מתפשר על משהו,

הם מפרשים את זה כחולשה, הם חושבים שכנראה הפחידו אותך איך שהוא ולכן הסכמת.

מה לא ברור?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חחחח, אז את כאן על הפרנציפ? אני אישית לא מבין איך מישהו שלא חושב שאי פעם יהיה כאן שקט פשוט לא קם והולך.

אתה מבין בכלל על מה אתה מדבר? כלכלה וחינוך יבואו לבד? בטח, בריצה....

קראת בכלל מה כתבתי? כלכלה וחינוך יבואו עם משטר חדש (עם אינטרסים חדשים), מה את חושבת שהיה כאן בשנות ה40? כלום! בהקמת המדינה היה את הצנע, לא היה כל כך לאף אחד כלום. אבל תסתכלי 25 שנים אחרי, גם כלכלה וגם חינוך, וזה לא היה קורה אם היה לנו את ערפאת במקום בן גוריון, או בעצם כל דיקטטור אחר.

נראה כאילו את מרוצה מהמצב כאילו את אומרת שזה או זה או יותר גרוע (הם יראו שאנחנו חלשים אם נוותר). אם היית אומרת להעיף את כולם מכאן, זה היה הגיוני, אבל את לא...

ולא שמתי לב שאני מדבר חזרה אלייך, חשבתי שמישהו אחר ענה לי, אז סליחה על הלשון (מה גם שבד"כ רק גברים חושבים ככה/אומרים את מה שהם חושבים כשהם חושבים ככה, נו אופנס ;))

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז תחשוב מה ההבדל בינו לבין השאהיד.

ההבדל הוא שלו יש אידיאולוגיה, שהוחדרה לו בשטיפת מוח מגיל 0, שהתאבדות היא מעשה גבורה ורצח יהודים חפים מפשע זו מצווה (+כל הקטע עם הבתולות, והכסף למשפחה).

וד"א, הרעיון הזה שכל מדינת שייכת להם זה לא איזו דעת מיעוט, או של פעילי חמאס, אלא של מרבית האוכלוסיה - בין השאר בגלל החינוך והתעמולה שמשדרים בדיוק את המסר הזה בצורה אגרסיבית, ומסבירים לאנשים שם שהדרך הטובה ביותר להשיג את זה היא ע"י טרור.

ברור שאם יקום משטר חדש דמוקרטי וליברלי, הכל יראה יותר טוב.

ואם לסבתא היו גלגלים...

תאמין לי, אני אשמח מאוד אם זה יקרה. אבל אני ממש לא רואה את זה קורה, ואין הרבה שישראל יכולה לעשות בנידון.

תסתכל מסביב על המדינות הערביות. תראה לי אחת עם משטר דמוקרטי. כנראה שיש להם משהו עם דיקטטורים. וזה בדיוק מקור הפסימיות שלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שיפסיקו להעביר כסף לטרור, ויוכלו לפתח כלכלה נורמלית.

שהמנהיגים הנערצים שלהם יפסיקו לעשוק את העם שלם עד טיפת דמו האחרונה ולצבור נכסים וכסף בחו"ל, והעם הפלסטיני יוכל לחיות ברווחה.

שיפתחו מערכת חינוך שבאמת מנסה לחנך ולא להסית לרצח יהודים, ויצאו אנשים שאינם בורים.

Nuff said.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מאמינה שכיום ירדן היא המדינה הפלסטינית, אך אין אנו יכולים להכריז עליה ככזאת וישנם פלסטינים בשטחי הראשות שאין לנו אינטרס שיחיו בגבולותינו, שנפרנס אותם כי יש להם משפחות מרובות ילדים וכו' וכו', ובטח לא אם הם שונאים אותנו כ"כ (לשלם ביטוח לאומי למי שישלח את הילד שלו להתאבד פה?). אז אכן, אין ברירה אלא להקים להם מדינה בשטחי הראשות. אין אנו יכולים לגרשם לירדן... אני חושבת שהדבר ההגיוני ביותר לעשות יהיה לסגור אותם בשטחים כמו בכופסאת סרדינים, אין יוצא ואין נכנס.

אך לא דיי בכך, יש צורך בתכנית מדינית ואין הדבר אפשרי כל עוד החמאס וארגוני הטרור שולטים ברחוב (ובדעת הקהל) הפלסטיני. לשם כך יש לטפל בארגונים ולעקור את ההנהגה הפלסטינית חסרת השיניים מהשורש ולהחליפה במשתפי פעולה שלנו מערביים. היכן ניתן למצוא כאלו? בארה"ב, קנדה ובריטניה. איכה? פלסטינים רבים ממשפחות עשירות שהתנגדו לערפאת ושאר טרוריסטים חששו לחייהם והיגרו לשם. אחד כזה רצה להציע את עצמו להיבחר, היתה על זה תכנית אפילו לפני שנתיים בערך. מעניין מה קרה לו ואם הוא עדיין מעוניין במשרה... ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חחחח, אז את כאן על הפרנציפ? אני אישית לא מבין איך מישהו שלא חושב שאי פעם יהיה כאן שקט פשוט לא קם והולך.

לא יהיה כאן שקט, אני יכולה לחתום לך שלא יהיה בטוח בשנים הקרובות. אני כאן כי אני אוהבת את המדינה הזאת, והשלום עם הערבים חשוב בצורה קריטית, אבל אף אחד לא יודע מה יקרה. נכון להיום יש פעם בשבועיים פיגוע עם המון נפגעים. עדיין אנחנו כאן, לא? וככה גם צריך להיות.

אני אומרת שלדעתי אי אפשר להגיע לפיתרון ע"י דיבורים ופשרות, אלה רק ע"י הפעלת כוח. כי להם אין מה להפסיד, ולנו יש. ככה מאז ומתמיד השתלטו בעולם על גורמים אלימים וחסרי מעצורים, וכאלה "מהוגנים ואנושיים" כמוך בסופו של דבר יפסידו.

קראת בכלל מה כתבתי? כלכלה וחינוך יבואו עם משטר חדש (עם אינטרסים חדשים), מה את חושבת שהיה כאן בשנות ה40? כלום! בהקמת המדינה היה את הצנע, לא היה כל כך לאף אחד כלום. אבל תסתכלי 25 שנים אחרי, גם כלכלה וגם חינוך, וזה לא היה קורה אם היה לנו את ערפאת במקום בן גוריון, או בעצם כל דיקטטור אחר.

לידיעתך, אנחנו רצינו שיהיה מנהיג כמו בן גוריון והיה. הם כנראה הסתפקו בערפאת, כי עובדה הם ישבו בשקט כ"כ הרבה זמן. תאמין לי, העם בסופו של דבר, ואחרי שנים כה רבות מקבל את מה שהוא רוצה. וזה מה שהם רוצים. תראה איך הם באבל שערפאת מת. אם הם היו רוצים כ"כ דמוקרטיה הם היו מפעילים אמצעים לשם כך, ואל שולחים את הבנים והבנות שלהם להתפוצץ.

נראה כאילו את מרוצה מהמצב כאילו את אומרת שזה או זה או יותר גרוע (הם יראו שאנחנו חלשים אם נוותר). אם היית אומרת להעיף את כולם מכאן, זה היה הגיוני, אבל את לא...

אני אשמח להעיף אותם מכאן, אבל זה בלתי אפשרי נכון להיום. ארה"ב בחיים לא תאשר את זה ואנחנו כ"כ תלויים בה...

מרוצה מהמצב?? אני??

טוב....בעיות בהבנת הנקרא לא נכללים באתר הזה נדמה לי...

:screwy:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...