מעוניין בתגובות למפרט הבא: - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מעוניין בתגובות למפרט הבא:

EPRO

Recommended Posts

שלום לכולם

אני עומד בקרוב מאוד לקנות/לבנות מחשב שעיקר שימושיו הוא עריכת וידאו

ביתית בעיקר בPREMIER תוך שילוב של BORIS FX ושימוש ב3D MAX

בנוסף שימוש בתוכנות גרפיות שונות כגון PHOTOSHOP ודומייה ובנוסף כמובן משחקים

כמו דום 3.

לפי דעתי המפרט שבחרתי הוא די בזבזני ולכן אני פונה לכול המומחים שיציעו לי מפטר שיענה על כל צרכיי

דבר אחד צריך לציין אל תשאלו אותי למה אבל יש לי משהו נגד (מוכן לשמוע הסבר משכנע למה כן)

ובהחלט מוכן לשמוע על החדשה 775

לוח :ABIT IC7-G

מעבד: P4 3.0G 800 FSB HT

זיכרון: 2X256 400 PC3200

כרטיס מסך: R9800 PRO 128MB 258 BIT

ד. קשיח: 2X120GB SATA 8MB BUFFER

צורב: 52X52X52

צורב DVD: NEC 3500A

ספק 480W עם שני מאווררים

מארז שיהיה מאוורר היטב

זהו בערך הדברים העיקריים, הייתי מאוד רוצה לשמוע תגובות והצעות לשינוי/שיפור וכל דרך

בה אפשר להוזיל את העלויות.

נ.ב. רק הקופסא, ללא מסך, עכבר ומקלדת.

תודה מראש לכל העונים :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המפרט שלך בסדר גמור.

שיפורים:

1) דיסק אחד של 200 במקום שניית של 120. רייד 0 לא ממש יעזור, רק יגדיל את הסיכוי לקריסה במערכת.

2) הייתי מגדיל ל 2X512 זכרון לפחות.

3) הייתי לוקח פרסקוט בסוקט 775 שהקרור שלו טוב יותר ושקט יותר. לא הייתי לוקח לוח עם DDR2 כי אין יתרון ממשי כרגע והמחיר בשמים. חוצמזה הלוח יהיה משמעותית יקר. אם בכל זאת אתה הולך על סוקט 478 כדאי שתוסיף קרור חזק ושקט.

4) שווה לשקול צורב DVD עם DVD RAM. איו צורך בצורב+צורב DVD. אבל גם ה NEC מצויין.

אני הייתי הולך על משהו כזה:

מנועה:

דגם מחיר כמות

GeIL 512MB DDR 400MHZ Value 550 ¤ 2

WD 200/7200 SATA 8MB 720 ¤ 1

SAPPHIRE RADEON 9800 PRO 256BIT 1385 ¤ 1

LG GSA-4120B DVDRW 480 ¤ 1

כונן דיסקטים 1.44 50 ¤ 1

COMPUCASE CI-6920 BLUE 600 ¤ 1

הרכבת מחשב חדש 170 ¤ 1

סה"כ: ¤ 4505  

לזה מצרף את המעבד הזה:

http://noacomp.co.il/Product.asp?productid=1711&catcode=388

ואת הלוח הזה:

http://noacomp.co.il/Product.asp?productid=1998&catcode=164

המחירים הם ל 3 תשלומים ועל מזומן תקבל 3% הנחה.

כמובן שאתה יכול לחסוך עוד ע"י לקיחת 2X256 ולהוסיף אח"כ עוד 2 סטיקים, או כרטיס מסך זול יותר כמו ה 9600XT.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על התשובה שזה בסדר גמור כ יממה שקראתי התחילו לי ספקות.

בקשר לדיסק אחד גדול יותר, הניסיון שלי הוא שעדיף שניים וכך אם הולך דיסק אחד אין איבוד

של כל החומר לא כ להביצים באותו הסל).

שנית לא חשבתי לחבר אותם ב-RAID אלא בחיבורי SATA רגילים. גם על לא חשבתי מאותם הסיבות שהעלת. ואם אני הולך על פרסקוט 775 איזה לוח יכול להתאים לי וחשוב

שיהיה מקביל בדיוק ל IC7-G עם כל הפצ'רים שלו ואילו שיעלה עליו ( של איזו חברה?)

בהחלט חשבתי על 2X512 ועל אבל כרגע אני לא כ"כ עוסק בגיבויים כ ל10 דקות

ובמידה וכן על איזה צורב ללכת? (LG 4160)?

ומה לגבי ספק?

בתודה מראש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל לעניין הגיבויים. השיקול של אם אחד הולך אז הולך רק חצי מהחומר לא רציני. אולי דוקא ילך זה עם החומר החשוב?

או שאתה עושה גיבוי רציני או שלא.

אולי אתה צריך לשקול רייד1. כלומר גיבוי אוטומטי במקביל לדיסק נוסף, או אולי גיבויים שוטפים למדיות או אולי אפילו גיבוי למחשב אחר שיושב על הרשת. אם החומר חשוב הייתי עושה שני גיבויים.

לגבי הלוח, אז אם אתה רוצה ללכת על 775 ואתה לחוץ בתקציב אין לך יותר מדי אופציות שכן הלוחות ל 775 יותר יקרים. בשביל זה נתתי לך את הלוח של אלבטרון שהוא פחות מפוצ'ר מהאביט (איו לו FIREWIRE ויש לו הכנה ליציאת SPDIF אבל אין לו את היציאה עצמה). בשביל פיצרים דומים תצטרך ללכת על ה AS8 שיקר משמעותית בנועה (ב KSP אפשר להשיג אותו במחיר טוב אבל כמובן עם אחריות של שנה בלבד).

לגבי צורב , לא יודע אם הייתי הולך על ה 4160B כי היתרון היחידי שלו היום זה X16 שאין לו ממש שימוש ו עדיין לא הוצירה FW שתומך בביטסטינג (מה שיש ל 4120B). יתכן ומחר זה ישתנה עם FW נוספים של אבל אינני יכול לדעת מה ילד יום.

לגבי הספק, המארז שנתתי לך כולל ספק 400 וואט איכותי בפנים.

כדי לנסות ולהתכנס אני חושב שאתה חייב להחליט מה אתה רוצה בשלב ראשון ומשם להמשיך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל נקווה ששום דיסק לא ילך וכ ךלא נאבד חומרץ מצד שני שום דבר זה לא חיים או מוות מקסימום דוגמים מחדש ומתחילים מהתחלה

חבל רק על העבודה שנעשתה.

אם אני אחבר ב-RAID אני מאבד הרבה ג'יגות לא כך?

וכפי שהמצב ניראה כרגע אנ ילצערי או לא אשאר עם סוקט 478 כלומר עם הלוח של אביט ניראה כי אגדיל את הזיכרון ל-1 גי'גה

אבל מה לגבי כרטיס המסך יש משהו חילופי שיתן +/- את אותם ביצועים או שלא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה מחבר ברייד 1 אתה תאבד חצי, כי כל מה שתכתוב על הדיסק הראשון יגובה מיידית לדיסק השני.

אין כרטיס בחוזק של 9800פרו כרגע שעולה פחות. כמו שאמרתי אתה יכול לרדת ל 9600XT שיש ב KSP ב 880 אבל ברור שלא תקבל אותם בצועים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האם הם גוזלים משאבים מהמערכת? כאשר מפעילים אותם?

ואיך, טכנית מפעילים את הפילטרים? זה צורך משהו מיוחד מבחינת המערכת?

אם זה מחליק את התמונה אז אם עובדים עם קידוד אז ניראה כ יחשוב ורצוי שתיהיה תמונה חלקה , לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פילטרים גוזלים בעיקר (עד כמה שידוע לי) משאבים מהכרטיס מסך שלך ז"א שאם אתה רוצה להפעיל פילטרים בזמן משחק אתה צריך כרטיס מסך חזק למדי (תלוי במשחק שאתה משחק כמובן... ב QUEQE 3(ככה כותבים את זה? ) לא תהיה לך בעיה להפעיל פילטרים עם 9600 אבל בדום 3 אם תפעיל אותם רוב הסיכוים שה פריים רייט (אם אתה לא מכיר את המושג אז זה כמה פריימים יש בשנייה ז"א כמה חלק וללא תקיעות המשחק רץ) יירד לרמה שבה אי אפשר לשחק.

בקיצור,אם אתה מעונים לשחק משחקים כבדים אתה צריך כרטיס מסך יקר

פילטרים אפשר להפעיל דרך המשחק עצמו או דרך ההגדרות של הכרטיס... (לוח בקרה)

בקשר לעריכת אין לי מושג... אף לא עשיתי את זה ואין לי מושג אם יש שם צורך בפילטרים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עד היום וגם הים עובד עם כרטיסי עריכה של מטרוקס DIGI SUITE ו- RX100

ואני לא יודא אם הפילטרים (אם ישנם בכלל) מופעלים או שרק נטו עריכה או מה שקשור לווידאו

בווידאו רצוי מאוד שהתמונה תרוץ חלק ולא בסטרוב ( החסרה של פריימים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...