Three drivers problems after using a new HD - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Three drivers problems after using a new HD

rollita

Recommended Posts

I bought a new HD and after installing windows with the necessary hardware drivers I have 3 problems left:

Problem #1: I can't write in Hebrew. I can read Hebrew, the bars at office are in Hebrew, but using alt+shift doesn't get me anywhere.

Problem #2: windows tell me when I start my pc that it doesn't recognize the following hardware:

"VIA bus master IDE drivers" under "SCSI and RAID controllers"

And it cannot find necessary drivers on the net.

In case its related to my new HD, my HD is Western Digital 80GB 7200 rpm 8MB Buffer ATA100 HDD

Problem #3: this is going to be a tough one to brake. I have an old sound card PCI 128 sound blaster of . I have a cd full of drivers from the company I bought my from (Packard Bell, 3.5 years old computer), but this cd is completely unorganized and I cant find the specific drivers.

The thing is when I downloaded drivers form some site it didn't help. In the past some friends tried to give some drivers, all didn't work. 

When I last formatted my I had to pay 100 NIS for a technician just to get it fixed. I'd like to solve the problem this time without throwing money.

Thx a lot for any help

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1) i assume you installed winxp,goto start>>run>>

type "intl.cpl" without the quotes and hit enter

goto "languages" tab and select the checkbox "

"install files for complex script and right-to-left languages (including thai)"

click apply and you will be asked for the windows cd..

goto "details" and click "add" under "input language" select "hebrew" and click ok and again ok

goto "advanced" tab and for the rest look at the included photo,

then youll be able to write hebrew with no problems and of course alt+shift will do the trick

2) install the chipset driver get it from http://www.viaarena.com/default.aspx?PageID=2&Type=1

there are 2 drivers the first for the newer chipsets and the second is for older chipsets if you dont know what chipset you motherboard is based on than find out with cpu-z http://www.cpuid.com/download/cpu-z-124.zip , look at mainboard tab

3.get the driver from creative website http://us.creative.com/support/downloads

if you dont know the extact model of the sound card than get it out of the pci slot and look whats written on it

edit - select your operating system & chipset or platform driver on the viaarena site

by the way you should install service pack 1 or service pack 2 it fixes alot of bugs+adds support for 2.0 & hard drives bigger then 128GB

[attachment deleted by admin - 90 dayss]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב הבעיה הראשונה נפתרה כפי שאתה רואה, תודה רבה על זה, ועכשיו לבעיה השנייה. התוכנה שהבאת מציינת כי יש לי בשם Micro Star מודל MS-6309 והצ'יפסט הוא Apollo Pro. מפה והלאה אני לא בטוח מה לעשות באתר viaarena. אני אמור לבחור ב- IDE, RAID & SATA? או Chipset or Platform driver?

ולאחר שבחרתי אחד משניהם מה הלאה?

שוב תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הורד והתקן את זה http://www.viaarena.com/downloads/drivers/4in1/VIA_4in1_443v.zip

תגיד יכול להיות שהתבלבלת אם הכרטיס קול PCI? ממה שהבנתי מגוגל ללוח יש כרטיס קול מובנה

לא שזה אומר שאי אפשר לחבר כרטיס קול PCI אבל יכול להיות שהתבלבלת

אם אין לך כרטיס קול PCI אז הדרייבר הזה יסדר תעניין http://www.viaarena.com/downloads/drivers/audio/570a/Vinyl_AudioCodec_V570a_M.zip

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, התקנתי את התוכנה הראשונה שנתת. עשיתי אינסטול אבל אחרי הריסטרט עדין המחשב לא מזהה את ה- VIA bus master IDE drivers, ומופיע לידו סימן קריאה צהוב ב- device manager. חזרתי עת ההתקנה פעמיים ליתר בטחון והבעיה נותרת בעינה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התקנתי את התוכנה בנוגע לבעיה מס' 2. היא עולה אחרי ריסטרט, אלא שב- device manager אין שינוי. אגב, סתם להשכלה כללית, אני גם לא מבין מה בעצם הבעיה? מה הוא לא מזהה בעצם? הרי ה- HD מתפקד.

בנוגע לבעיה עם הכרטיס קול הורדתי את הדרייבר מהאתר של קריאטב, וכשהתחלתי בתהליך ההתקנה הוא מציין בפני שהוא לא מזהה sound blaster audio device אצלי. יכול להיות שאין לי את הכרטיס שציינתי, אלא שאני זוכר בבירור בעבר שהיה רשום לי PCI 128 ב- device manager . יתכן שיש לחברה אחרת כרטיס בשם זה? (אולי זה PCI 228? לקריאטיב אין כמובן כזה אבל אולי אני התבלבלתי במס' המדויק וקיים כרטיס כזה לחברה אחרת). בכל אופן, גם ניסיתי להתקין את הקישור שנתת לי, במקרה ואין לי PCI אלא כרטיס מובנה בלוח, ובהתקנה נאמר לי שבביוס הכרטיס לא מצוין כ- enabled. לא אכפת לי לבחור דווקא בו כ- enabled כדי שהבעיה תפתר. אני מניח שלא יהיה הבדל בביצועים. פשוט אין לי כל ניסיון בטיפול בביוס.

מה אתה אומר?

(אני אגב אפרוש לישון ואחזור בבוקר. תודה על העזרה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התקנתי את התוכנה בנוגע לבעיה מס' 2. היא עולה אחרי ריסטרט, אלא שב- device manager אין שינוי.

אתה מתכוון לדרייבר השני שהבאתי בהודעתי הקודמת?

מופיע לך חלון שחומרה חדשה נמצאה כל פעם שהוינדוס עולה? אם כן בחר

בinstall the software automatically ולחץ next ועוד פעם next ,לפעמים התקנת דרייבר לא אוטומטית

יכול להיות שהדרייבר של הציפסט/ide miniport הותקנו בסדר אבל אתה צריך לעשות מספר דברים כדי שיזוהו

צירפתי תמונה של חריצי PCI ,פתח תמארז וראה אם יש כרטיס קול מחובר לאחד מהם..

אם אכן יש לך כרטיס קול PCI אז תפרק תבורג ותוציא אותו, וראה מה רשום עליו כמובן שיש להשכיב תמארז לפני שאתה מפרק תבורג/מוציא תכרטיס ולכבות תמחשב קודם

ואז יהיה קל למצוא תדרייבר,אם אין לך כרטיס קול PCI אז תשתמש במובנה,תסתכל על הלוח וראה אם יש עליו ציפ שרשום עליו creative/ct5880 מגוגל הבנתי שהיה אופציונלי כ.קול מובנה ct5880 של creative ולחלק היה של via

חפש בביוס onboard audio/onchip audio/onboard ac97/onchip sound/onboard ct5880

ותשים אותו על enable שמור הגדרות וצא

*לוחצים del כדי להכנס לביוס למקרה שאינך יודע*

אם אכן תמצא ציפ בלוח שרשום עליו creative/ct5880 אז תוריד Creative CT5880 Sound Drivers

http://www.msi.com.tw/program/support/driver/dvr/spt_dvr_detail.php?UID=124&kind=1

[attachment deleted by admin - 90 dayss]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי בנוגע לבעיה 2:

אכן מופיע לי חלון שחומרה חדשה נמצאה כל פעם שהווינדוס עולה. כאשר אני עושה התקנה אוטומטית אני מקבל את ההודעה הבאה:

The hardware wasn't installed because the wizard cannot find the necessary software

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אה כמובן, לא ידעתי שאלו ראשי התיבות שלהם

בכל אופן ניסיתי להריץ את live update אבל כפי שמופיע בהסברים שלהם חלון ה- live update לא קופץ לי. בדקתי ואכן מופיע לי prompt ב- "setting of Download signed ActiveX Controls" אז אני לא יודע מה אני עושה לא בסדר.

בכל אופן, אני אוריד את הדרייברים שכבר נתת קישור ישיר אליהם.

עריכה: עדכון:

הדרייבר הראשון: VIA AC97 PCI Sound Drivers - מופיעה לי הודעה כי הכרטיס קול הזה אינו enabled. צריך לשנות את ההגדרות ב-. אני לא מבין דבר ב-.

דרייבר שני:  CT5880 Sound Drivers  - מופיעים לי הרבה קבצים מוכרים (עוד מדיסקט הדרייברים שקיבלתי מהיצרן ושאני פשוט לא מצליח להסתדר איתו). אבל על כל קובץ שלחצתי אחרי ה- unzip לא קורה כלום. עברתי על כל הקבצים שיש בדרייבר ואף אחד לא פוצח אפילו לא בתהליך התקנה כלשהו.

דרייבר שלישי: VIA Chipset 4in1 Drivers - אחרי האינסטול והריסטרט שום דבר לא קורה וההודעה בדבר זיהוי חומרה חדשה ע"י חוזרת. אני חושב שהתקנתי כבר את הדרייבר הזה (ראה מעלה הת'רד).

:(

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

BIOS - לוחצים del בשניות הראשונות שהמחשב עולה, זה מכניס אותך לBIOS. אל תיגע שם בדברים אם אתה לא יודע מה זה מה, אבל תחפש "integrated peripherals" ושם צריך להיות משהו כמו onboard audio, אותו אתה צריך לשים על enable

בשביל להשתמש בדרייברים שבאים בלי קובץ הפעלה אתה צריך להיכנס לאחד האשפים האלה של זיהוי חומרה, ולהגיד לו לחפש את הדרייבר בתיקייה שאליה פרסת את הדרייברים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...