תופעה מוזרה: טמפ' מעבד גבוהה להחריד - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תופעה מוזרה: טמפ' מעבד גבוהה להחריד

BigMs

Recommended Posts

שלום רב,

לפני כחודש קניתי מחשב חדש בחלקים והרכבתי אותו בעצמי תוך כדי קריאת החוברות המצורפות באופן יסודי.

מפרט טכני:

מעבד P4-3E GHz (800 FSB, L2 cache:1MB, HT, 90nm)

לוח: p4c800-e

זיכרון 512 samsung

מארז termaltake lanmoto  מארז שעולה 800 שקל מקורר היטב.

במארז יש לי פאנל שמראה לי את החום לפי החיישן. אני יכול להתקין את החיישן בכל נקודה אפשרית. קראתי בחוברת של termaltake

שאם רוצים לדוגמא לדעת את הטמפרטורה של המעבד , יש לצמיד את החיישן לגוף קירור של המעבד (heat sink)  .

לאחר מספר שעות מייגעות, הדלקתי את המחשב, הכל נראה טוב ושלם, עד שהגעתי לתפריט ב שמראה את הטמרטורה של המעבד.

לפי ה הטמפרטורה נעה בין 58 ל 67 מעלות. זה נראה לי גבוהה מידי, אז ניסיתי להצמיד את החיישן לגוף קירור.

עך סמן מסך ה LCD הקטן שבחזית המארז, הטמפרטורה נעה בין 43 ל 47 מעלות , שזה נראה לי יותר הגיוני.

אך עדיין ב הטמפרטורה בשמיים. מה יכולה להיות הבעיה ?

האם עליי להיות מודאג ? והאם יש תוכנה שאפשר להריץ תחת חלונות ולראות את הטמפרטורה ?

או שאולי בגלל שהמעבד שלי הוא פרסקוט (presccot)  אז הכל בכלל הגיוני וככה זה צריך להיות, אם כן אז החיישן מזייף ?

יש לציין שהמחשב אף פעם לא נתקע לי באמצע עבודה, גם לא בזמן קידודים. וב יש גם טמפרטורת ושם כתוב 29-31 מעלות.

תודה מאש לכל מי שיתייחס לתופעה. מקווה לסדר בבאלגן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יכול להיות שבביוס הטמפרטורה נעה בין 58 ל67, ההפרש גבוה מידי.

כנס לביוס לאיפה שהטמפרטורות, חכה 2 דקות ותגיד מה הטמפרטורה שמופיעה שם.

כל טמפרטורה בביוס עד 60 מעלות זה בסדר, מעל 60 מעלות בביוס זה כבר קצת חם מידי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

TheTool , אתה צודק, רק תרשה לי לחדד את דבריו, כשאני מדליק את המחשב, אחרי שהוא הספיק להגיע לטמפרטורת החדר,

ואני יש נכנס לביוס, אז ההתחלה היא 44 מעלות. אני ממש בודק את זה עכשיו, תוך דקה הטמפרטורה מגיעה ל 52 מעלות.

לאחר מכן יש עלייה איטית יותר של 2 מעלות בדקה ( דווקא נשמע הגיוני עד כה).

לאחר 5 דקות מרגע הדלקת המחשב הטמפ' מתייצבת על 56 מעלות.

אני מודה, נשמע תקין למדי. בשלב זה אני יוצא מהביוס ועובד רגיל על המחשב.

לאחר כמה שעות כשאני מחליט לבדוק שוב בביוס, הטמפ' נעה בין 64 ל 65.

שתי שאלות, האם יש אפשרות לקבל את הטמפ' דרך הווינדוס ( עם תוכנה או משהו ?)

ושאלה שניה היא לגבי כרטיס מסך, יש לי radeon 9500 64mb , איך אני יכול לדעת את הטמפ שלו ? אני יודע שבשביל יש תוכנה שמראה.

The_overclocker , רשמתי איזה לוח יש לי וכן, עשיתי את העדכון האחרון שיצא לפני חודש בערך....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

RazorJunior תודה. אני אבדוק אותם.

נכון לעכשיו תופעה מוזרה פוקדת את מחשבי, אני לא מצליח להתקין win98se וגם לא winMe .

ההתקנה מתבצעת כמו שצריך, וכשהיא מסתיימת, אני מגיע לקטע שבו כתוב

windows is starting at the first time אבל בדיוק שניה לפני שהמסך אמור לך להשתנות ממסך שחור לכניסה לווינדוס...

הכל פשוט קופא.

אין בעיה להתקין xp .

בנתיים אני אנסה להוציא את כל החומרה ולהישאר עם חומרה מינימלית, יש מצב שמדובר בכשל חומרתי.

גם בביוס אפשר לנסות לנטרל כמה שיותר אופציות.

אני יודע אי אפשר להתקין 98 על מחשבי בעלי מעבד מעל 1800, לכן אני מנסה את win98SE  אבל זה לא עובד וגם לא winMe .

יש לי מעבד 3.0E presccot

אני יודע שהבעיה קשורה לפורום אחר. אך עדיין לא ניסיתי את כל האפשרויות בעצמי, במידה ואני לא אצליח, אני אפתח תגובה מפורטת בפורום המתאים.

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...