אפשר לראות ברדיו ? - עמוד 2 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אפשר לראות ברדיו ?

overload

Recommended Posts

חוץ מאור נראה אי אפשר לראות שום חלק מהספקטורם האלקטור מגנטי, לא חום, לא רנטגן, ולא רדיו. הבדל תלוי איך אתה מסתכל על זה, שניהם גלים אלקטרו מגנטיים, רק באורכי גל שונים, ובנוסף לזה שלאור יש גם תכונה של חלקיקים, מה שלרדיו אין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע אם זה נחשב, אבל... את הראדר גילו כשניסו לשדר רדיו, אני לא זוכר את הסיפור המלא, אבל אני זוכר ששמו מוניטור כדי לראות אם יש שידור, ובמיקרה עבר מטוס באיזור, והאנשים ראו אותו...

ולכל גל יש תכונות של חומר ולהיפך...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה קשה להבין ?

העין לא יכולה לתרגם גלי רדיו לתמונה ואני בספק אם זה בכלל מתאפשר מבחינה פיזיקאלית, כל החומרים בטבע מחזירים אור "רגיל" ולא משהו אחר (חוץ מחומרים רדיו אקטיבים).

עלים ירוקים למשל הם נראים ככה כי הם מחזירים רק אור ירוק וככה בעצם כל דבר בטבע ובעולם, אני לא חושב שאם "תאיר" על חומרים מסוימים בטבע קרינות שונות המידע שיחזור מהם יוכל להתפרש ע"י העין האנושית כי פשוט היא לא קולטת את זה... אין מה לעשות.

יש גלים אלקטרו מגניטים שונים שאפשר לתרגם אותם עם מכשירים שונים לקבלת תמונה מסוימת או מידע מסוים שיכול לעזור בתחומים שונים, למשל בדיקת MRI וCT, בחלק מהבדיקות מוזרק חומר רדיו אקטיבי לגוף והוא "מאיר" את כלי הדם בגוף וככה אפשר לראות אם יש בעיה בורידים ובכלי הדם אבל זה לא שאתה הולך ברחוב ואתה רואה בנאדם זורח מקרינה... רק מכשירים שמגלים את אותה קרינה מפענחים אותה ומציגים אותה על המסך.

קשה לענות על השאלה שלך בצורה מובהקת, צריך לדעת ביולוגיה ופיזיקה ברמה גבוהה, עד כמה שאני יודע יש גם יצורים שהעין שלהם קולטת קרינות אחרות, אני חושב שנחשים מסוימים יכולים לראות באינפרה אדום ולהבחין בחום.

רוב הקרינה שמגיעה לכדור הארץ מהשמש זה פשוט אור רגיל ביחד עם קצת רנטגן ועוד כמה סוגי קרינות שלא הכי לגוף האדם אבל במידה לא חזקה מדי כי האטמוספרה מסננת לא מעט מזה, אני שמעתי פעם תיאוריה שטענה שרוב היצורים בכדור הארץ קולטים את הספקטרום הנוכחי מסיבה אבולוציונית וזה נראה לי דיי הגיוני.

אבל מי יודע... אולי עוד 100 שנה עם התפתחות הגנטיקה יצליחו לפתח עיניים שרואות קרינות אחרות ?

לכו תדעו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה הקשר של ביאולוגיה לנושא??? הוא לא שאל אם אפשר לראות את הגלי רדיו בעין...

והתפתחות אבולציונית כזו שתאפשר לנו לראות קרינה אחרת לא תתרחש גם ב1000 השנים הקרובות (אלא אם תהייה מלחמה גרעינית או משהו כזה, שיוביל למוטציות שונות...)

אגב, מהשמש מגיעים גם גלי רדיו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רדיו הוא חלק מהספקטרום כמו כל אור...

תעביר אותו בטווח מסוים והוא ישנה את אורך הגל שלו... למה כל כך קשה לקבל שאפשר לעשות את זה עם רדיו אם כל הזמן עושים את זה עם קרני גמה ורנטגן?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רדיו הוא חלק מהספקטרום כמו כל אור...

תעביר אותו בטווח מסוים והוא ישנה את אורך הגל שלו... למה כל כך קשה לקבל שאפשר לעשות את זה עם רדיו אם כל הזמן עושים את זה עם קרני גמה ורנטגן?

נו מה החוכמה, ברגע שתעביר רדיו בטווח מסויים כך שישנה את אורך הגל שלו לזה של אור נראה, זה כבר יהפוך להיות אור נראה ולא רדיו. :silly:

רדיו כפי שרדיו אי אפשר לראות בעין מזויינת או לא מזויינת. אתה יכול לבנות מכשיר שקולט אותו רדיו מודד את עוצמם ואופים ויוצר לך תמונה שהיא אינטרפולציה של המידע שהוא קלט. AKA רדיו טלסקופ, או ראדר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה לעשות, אבל ככה רואים! כל דבר, ובכל דרך:

אתה קולט גלים ומפרש אותם לפי כל מיני קרטריונים... העצבים של העין מגיבים לגלים באורך מסויים, ומשדרים למוח "מפה" של הגלים, עם המיקום היחסי שלהם, אתה מבין את המפה כצבעים, עומק וכו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...