OC הורס את חלקי המחשב? - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

OC הורס את חלקי המחשב?

ExploiT

Recommended Posts

שלום כולם קראתי הרבה מדריכים פה בפורום וגם כן אני מבין מאוד טוב באוברקלוקינג רק שאלת המליון דולר!

הרי היצרן לא סתם קבע את המהירות של המעבד\כרטיס מסך למהירות x ועצם זה שאנחנחו מעלים את המהירות אנחנו פוגעים בכרטיס \ מעבד למשל קחו מדף ברזל שאמור להחזיק 3 טונות שימו עליו 4 טונות תעקמו אותו ותקצרו את אורך החיים שלו כלומר חוזק החומר ככה זה גם עם מעבד שעובר לא? ראיתי שמישהו אמר שזה מקצר משמעותית את חיי המעבד כי הסילקון בשבב נמס מהחום האם זה נכון? האם זה באמת מקצר את חיי המעבד\כרטיס מסך אפילו עם קרור קטלני?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכל מקרה זה מקצר את חיי המעבד. בלי קשר לקירור ולמתח, אתה גורם לרכיב לפעול במהירות שהוא לא יועד אליו. זה לא עושה נזק ממש, אלא רק מוריד את תוחלת החיים של המעבד. אבל גם ככה רוב האנשים מחליפים מעבד הרבה לפני שהוא מת מזקנה. אני אפילו לא בטוח מה טווח חיים של מעבד בתנאים טובים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Let's put it this way...

יש לי מעבד שעלה לי 500 שקל שבעזרת OC הבאתי אותו למהירות של מעבד שעלה בזמנו 1800 שקל

בינתיים הוא שרד חצי שנה ככה בלי שום בעיות ובטמפרטורה סבירה

אם נגיד הוא ישרף לי עוד חצי שנה ואני אצטרך לקנות מעבד חדש אז משהו ברמה הזאת יעלה לי 300 שקל בערך ועד שגם החדש יספיק להשרף מ OC אז אני אחליף כבר למשהו יותר חדש

בסך הכל זה יוצא חסכון של 1000 שקל למרות שנשרף לי מעבד באמצע

חוץ מזה אני לא חושב שהוא בכלל יישרף אבל זה כבר עניין אחר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...