זיכרון - עמוד 2 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

זיכרון

love-its-my-name

Recommended Posts

LIBBY - האמת זה לא תמיד יעבוד... צריך להתחשב בסוג החלום של אותו הבן אדם.. אם הוא בחלום עמוק לא נראה לי שיש סיכוי שהוא ישמע בכלל מה שאמרת! גם זה נשמע לי הגיוני שאם החלק של הזיכרון במוח עובד במצב השינה וחוש השמיעה גם עובד אז המוח יתמקד על הדברים האלו ויזכור טוב יותר מאשר במצב של ערנות מלאה שבמצב כזה יש עוד חושים שיכולים להפריע לתהליכים אלו... אבל קצת קשה להאמין שבאמת החלקים האלו של המוח ערניים במצבים כאלו משום שצריך "להעיר" אותם מבלי להעיר עוד חלקים אחרים במוח שיגרמו לאדם לקום משיינה.

ד"א, השיטה הכי טובה שמצאתי לעצמי היא פשוט להכין סיכומים מלאים על החומר ולהתמקד בנושאים שהמורה שם עליהם דגש ולא לשכוח לעשות את זה שבוע לפני המבחן ואז כל יומיים לקרא את החומר מהדפים ואני אומר לכם זה עובד פיקס! הכול זוכרים במצבים כאלו משום שגם אתם סיכמתם משמע אתם זוכרים וגם אתם קוראים ומשננים את זה אז אתם עוד יותר זוכרים את זה לפרטי פרטים! :xyxthumbs:

:bash:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 30
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

Girls Sweet Dream....

השיטה הזאת כן תעבוד...

כשאתה ישן, אתה עובר מספר שלבים, בהדרגה אתה

נכנס לשלבים" עמוקים" יותר של חלום,

אבל אח"כ אתה שוב חוזר לחלומות שיטחיים, וככה במחזורים במהלך הלילה...

לכן, אם לבצע בדיקות של ההולכה החשמלית במוח,

ניתן לדעת בדיוק מתי אתה במצב "שיטחי", וברגעים אלה להגיד את מה שאתה רוצה לזכור...

חוצמזה, חלום ממוצע אורכו 1-2 דקות...

:cwm39:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לי שי את הפתרון הכי טוב שיעבוד אצל כולם!!

קוריאם לו ריטלין!

לא שאני לוקח כל יום, אבל לפני בחינה אתה לוקח כדור וטוחן על החומר 4 שעות רצוף כמו משוגע!!! ובזמן הבחינה כדאי כי זה עוזר לריכוז ולזיכרון...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שנה שעברה יום לפני הבגרות בהיסטוריה,

חברה שלי התקשרה אלי, היא הייתה בהיסטריה לא נורמלית...

שיכנעתי אותה ללכת לישון ב-12,

ולמחורת כשניפגשנו כדי ללכת יחד לבית הספר, היא הייתה יותר רגועה ממני...

זה היה מוזר כי היא לא הבנאדם שרגוע לפני בחינות...

קיצר, היא סיפרה לי שהיא שתתה תה כלשהו אצל חבר שלה,

ועשר דקות אחרי זה זה עשה אותה רגועה לגמרי...

העלה לה את המצברוח בצורה מדהימה...

(המבחן היה ב10 היא שתתה ב 8 )...

מאז היא שותה את התה הזה לפני כל מבחן...וזה פאקינג עוזר!@!

:o 8)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה תה?

ואם אני לא טועה התרופה ריפלין היא תרופה שעוזרת לאנשים היפרקטיבים,דהיינו, תרופה שעוזרת לאנשים בעלי קשיי ריכוז גבוהים מאוד להתרכז קצת יותר... זה לא בריא לקחת אותה כשאין קשיי ריכוז

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי מושג איזה תה, אני אשאל אותה בשבילך.

;)

בקשר לתרופות, לא מכירה את התרופה הזאת, אבל אם משתמשים הרבה בתרופות,

הן מאבדות בהדרגה את ההשפעה שלהן על לגוף וכבר לא עוזרות...

ובכלל זה לא כ"כ בריא...אז כדאי לך לנסות לא להשתמש בתרופות בצורה קבועה...

יש שיטות הרבה יותר טיבעיות (ומהנות.... ;)........) להסיר לחץ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Girls Sweet Dream....

השיטה הזאת כן תעבוד...

כשאתה ישן, אתה עובר מספר שלבים, בהדרגה אתה

נכנס לשלבים" עמוקים" יותר של חלום,

אבל אח"כ אתה שוב חוזר לחלומות שיטחיים, וככה במחזורים במהלך הלילה...

לכן, אם לבצע בדיקות של ההולכה החשמלית במוח,

ניתן לדעת בדיוק מתי אתה במצב "שיטחי", וברגעים אלה להגיד את מה שאתה רוצה לזכור...

חוצמזה, חלום ממוצע אורכו 1-2 דקות...

:cwm39:

חלום צלול אורך כמה דקות לפי מה שהבנתי. אבל חלומות "רגילים" יכולים להמשך הרבה יותר מ2 דקות. הזמן שבו אנו

חולמים בחלום, הוא בעצם הזמן שאורך החלום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חחחחחחחח....סביר להניח...

ובקשר לחלומות, מה שקראת לו "חלום רגיל" זה החלום שאורכו דקה או שתיים...

אין חלומות יותר ארוכים.

(כמובן שלכל כלל יש יוצא מן הכלל, אלה אם כן זה הכלל שיוצא מן הכלל ולכן אין לו כלל שיוצא מן הכלל....)

:cool2:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סתם לידע כללי: לשנה יש 3 חלקים שכולם באים במחזורים של שעה וחצי בערך: בהתחלה יש את השנה הקלה (15- 30 דקות) השנה העמוקה (55-50 דקות ) ושאר הזמן זה שנת חלום. הזמנים משתנים בכל מחזור, בהתחלה השנה הקלה והעמוקה ארוכות יותר ואחרי כל מחזור, החלום מתארך... כמובן שהזמנים שנתתי זה בערך, למדתי על זה לפני איזה 5 שנים ככה שאני לא זוכר בדיוק...

בכל חלק של השנה יש חלקים אחרים של הגוף ש"יושנים", ויש הורמונים אחרים שמופרשים: לדוגמא, יש הורמון שמופרש בזמן החלום שמונע מאיתנו להפעיל יותר מידי את השרירים או משהו כזה... זה הייה יכול להיות לא נעים להתחיל ולממש את החלומות שלנו, בלי שאנחנו מודעים לזה :-\ לא היו נשארים מורים בעולם, לשם התחלה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היה ניסוי אחד לפני המון המון שנים בארה"ב שאיזה איש לא ישן במשך 210 שעות, אני לא זוכר הרבה כי ראיתי את התוכנית על זה לפני דיי הרבה זמן, מה שאני כן זוכר זה שלקראת הסוף הוא הזה שיש לו עכבישים ענקיים על הנעליים, הוא בקושי זכר את השם של עצמו, מי הוא וכו', ובסוף, שהוא ישן אחרי 210 שעות הוא ישן במשך 24 שעות רצופות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אדם שלא יושן הרבה זמן מתחיל לחלום כשהוא ער: הוא מתחיל להיות פרנואיד ולדמיין דברים. בזמן השינה, כל המידע שצברנו במשך היום מועבר מהמודע וחלק האחורי של המוח, לאיחסון (יענו מהזיכרון לHD...). אם מצתבר יותר מידי מידע, המוח מתחיל להעביר אותו בלי השינה או משהו כזה...

לגבי הליכה מתוך שינה... אני לא יודע, כנראה שכמות ההורמון קטנה או משהו כזה...

אבל אם לא יושנים הרבה זמן, פשוט את השפיות, וזה יכול להוביל גם למוות (אחרי כמה חודשים של חוסר שינה...)

אגב, הייה מקרה לפני כמה שנים בארה"ב אם אני זוכר נכון, שמישהו פשוט לא הצליח להירדם ואחרי קצת יותר מחצי שנה של חוסר שינה הוא מת...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני ראיתי תוכנית על אישה אחת שחלתה במחלה מסויימת והפכה להיות עיוורת,

ובגלל זה השעון הביולוגי שלה (שעון שמכתיב לנו מתי להירדם ומתי להתעורר וכו'...)

לא היה מסוגל לתפקד כמו שצריך כי לא יכל להשתמש בחיישנים שבעין כדי לדעת מתי לילה

ומתי יום. היא לא יכלה להירדם בלילות, ויצא שהיא ימים שלמים לא ישנה...

ואחרי כמה שבועות היא הפסיקה לתפקד...

היה לה מזל ששמו לב לכך בזמן וטיפלו בה....אחרת....

:behead:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...